KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

plan i program uvodjenja cvrste hrane

+67
Tavita
BiKsi :)
Bobac
Lija
micam
Vanja80
Mimi12
nina :)
Tangerine
mimi85
lolipop
masato
bobica83
alisa
Deni
Ema78
d77
Vuchica
Stenli
zvoncica36
zoxa
veki1
fight&faith
jagodica
heart84
lilly13
mijaki
dr mali pariz
dacans
dragmilk
Botox
Orline
Marie
Mali Princ
agata
Marija86
noja
Mrvica
makababy
cici
plavaptica
cufta
Tanja83
penelope
Mirjana
Zoka83
lena
key
Tinche
buby
nesalela
catherine290505
Sneza
brinbili
Milijana
Lily
Pakki
Anuska
MARA
Jelence
Cherry
Gala
Kata
duga76
Hitron-Luka
maus
era
71 posters

Strana 14 od 29 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Sledeći

Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 1/6/2013, 19:11

Veki ja sam pocela vec od cetvrtog meseca, posto nisam uopste dojila, pa mi je pedijatar rekla da mogu slobodno da mu uvodim, a i sa kilazom nismo najbolji, tj pedijatar kaze da je ok, a meni je to malo posto citam koliko su druge bebe imale u tom periodu.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dr mali pariz 1/6/2013, 20:44

Veki,počla sa četvrtim m.po savetu nutricioniste i pedi,atra,a kako sam ih pored sisanja i dohranjivala,nisam mislila da im išta uskraćujem ranim uvođenjem-ali jesam.
Tako su mi sa petim.m.prestali da sisaju...nažalost.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 1/6/2013, 22:27

Srculence bravo za vas!!!
mirjanice odlicno za sargarepicu!
mi smo se vratili na pocetak:-((( danas sam opet dala jabuku drugi dan kupovnu hipp... prvo se opet gadila a posle je pojela cca 40ml, msm ja sam izigravala sta sve nisam dala joj sve zivo u ruke...i uspesmo nekako...
Sutra opet guram jabuku ali ne znam za prekosutra da li da opet uvedem cistu namirnicu ili da pomesam sa jabukom....
kao mozda lakse prihvati??? Dajte pliz predlog????
odlucih da sada uvedem jabuku, bananu, krusku i bundevu (kupovne hipp kasice), pa se vracam na povrce i to samo krompir sargarepa i tikvica (ovo cu ja spremati) pa cu na kraju zitarice...
Ptovalila sam da mora da bude odmorna i gladna ali ne pregladna...tada jos hranjenje i lici na nesto...
trudimo se da uvek sedi u stolici da se nabiknemo da bar jede gde je mesto...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 1/6/2013, 22:28

A da, zitarice cu na kraju jer je bucka pa ne moram da zurim:-)

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 1/6/2013, 22:30

Dzabe ja jurim po pijaci organsko voce i povrce kad princeza vise voli kupovne kasice:-(

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 1/6/2013, 22:34

Veki moja dr smatra da treba poceti oko 5,5 meseci zbog gvozdja...
mi smo poceli sa punih 5 ali nam nikako ne ide...tako da smo skoro na pocetku...iako smo uveli vise namirnica sad ih ponovo uvodim u nadi da cemo povecati kolicinu i doci do obroka

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 1/6/2013, 22:35

Obrok bi nam bio 6 velikih kasika tj cca 90ml... kazu koliko meseci toliko kasika...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od veki1 1/6/2013, 23:01

Zenske Very Happy Hvala, sad sam se malo smirila, sacekacemo bar do kraja 5 meseca.
Malo sam se zabrinula jer sam bila na godisnjem kod nas i naravno svi su komentarisali i postavljali pitanja, da li spava po celu noc- ako ne sigurno gladuje, da li mu dajem vodu- to je kao da sam ja jela sunku a ne pila vodu, da li uvodim cvrstu hranu- nece mi dete hteti jesti nista kad pocne, sto pre poceti da ga hranim na kasiku, itd.... Znaci iscimali su me maksimalno, bas sam pocela da sumnjam u ispravnost mojih odluka.

Inace Maksim iskljucivo siki, nisam posustajala iako sam dobijala svakakve kritike na racun toga, svi su mislili da dete gladuje a on je dobijao po kg mesecno, prosli mesec to jest cetvrti, nije dobio toliko (600gr) i od onda ja naravno panicim kako su svi koji su komentarisali moje dojenje verovatno u pravu i kako ja treba da pocnem.
Videcu sta vaga kaze na sledecem vaganju, ako mi dete ne napreduje lepo, mozda je stvarno vreme za cvrstu hranu.

Mijaki, vidis meni sad to zvuci onako blesavo, kakva je sad razlika u tome da li beba pocne sa 5.5 meseci il sa 6?

Boki sta si se ti maskirala pod novim nikom, jedva te prepoznah lol!


Poslednji izmenio veki1 dana 1/6/2013, 23:59, izmenjeno ukupno 1 puta
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 1/6/2013, 23:42

Dr kaze zbog gvozdja da bi se meso uvelo krajem 6 meseca...
po meni isto nikakva razlika:-)
Ljubac Maximu

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 2/6/2013, 09:30

veki, ako ti je zbog gvozdja, iskoristivost iz tvog mleka je mnogo veca nego iz ostale klope.... tako da znas....da ne brines....
i 600 grama je super, deca sve manje uglavnom dobijaju u mesecima koji slede, pa sta mislis da svaki dobije po kilu, kolko bi to dete bilo do godine.... morala bi da ga kotrljas :-D ako samo siki,znas da je ok i 200 grama da dobije.... nije on novorodjence vec veliki momak.... ljubi ga....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 2/6/2013, 12:37

Jupiiii danas smo smazali 50ml jabukice again:-))))

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lilly13 2/6/2013, 15:55

g Mijaki
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 3/6/2013, 14:00

Beba nije vreća za hranu! Pa da se utrkujete šta ćete pre od namirnica u nju da ubacite. A što je najgore da budete tako ponosne i time se hvalite. Da može i treba sve da jede kao i mi odrasli zvala bi se čovek. A vi ste drage mame dobile bebu! Mali oblik ljudskog života koji treba da se razvije u zdravu i pravu osobu. Pa izvolte neka svaka bira način, nemojte samo posle da vam budu svi drugi krivi sem vas. Onda vam ne valjaju doktori, sistemi, ...Janko, Marko... Ali kada vidim ovde polupismene majke, kako dele savete, a joj, žao mi je i njih i dece. Pa još kada preporuče da daš bebi "domaće mleko", e to je tek hit!!! Pa da l' ste videle malo sveta? Moja mama radi kao hemičar u laboratoriji u jednoj poljoprivrednoj stručnoj službi,u kojoj ispituje ispravnost kvaliteta vode, mleka, vina, vinove loze, zemlje, kukuruza, pšenice, đubriva...itd. Lično mi je rekla nikako (!) da dajem detetu "domaće" mleko. Jer su uslovi u kojima se čuva idonosi nehigijenski, hrane se svim i svačim, uglavnom nekim smećem. Takvo mleko sadrži i gnoj i antibiotike, jer ih seljaci ne čuvaju kako treba pa obole od mastitisa. Sve se to lepo otkupi, pa se doda hemija, pa u tetrapak i onda prodaju kao "zdravo" mleko. Sve što eventualno i ima korisnog i hranljivog u sebi izgubilo je od silne hemije. Tako da, odlučite sami, ali i snosite odgovornost. Like 
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 3/6/2013, 14:01

Ovaj text sam nasla kad su se neke mame prepucavele preko fb pa mi se ucinilo korisno da ga prekopiram i ovde zbog mleka kravljeg srbijamskog najvise ...
NEODNOSI SE NA VAS
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 3/6/2013, 14:36

:-)
Danas u jabuku stavila instant milupa rizu, nece nikako...
ali avaj nisam odustala...nesto kasnije skuvah malo pirinca propasirah i opet pomesah sa jabukom i bi bolje...ode 30ml...:-)
Odustajem od milupa rize, sutra cu probati hipp a wko nece skuvacu opet i pomesati sa jabukicom

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 3/6/2013, 14:55

lilly13 :: g Mijaki
Bravo as
Ovaj moj danas opet štrajkuje...možda je stvarno zbog zubića, jer se čitava frka nekako i dešava u vreme iznicanja poslednja tri-istovremeno. Tj. oni još uvek niču, tek im se vidi po delić.
Tako-živela sisa, to bar ne odbija!

noja ::Ovaj text sam nasla kad su se neke mame prepucavele preko fb pa mi se ucinilo korisno da ga prekopiram i ovde zbog mleka kravljeg srbijamskog najvise ...
NEODNOSI SE NA VAS
Noja, ja se prvo zaprepastila, jer mi ne liči na tebe da se ovako obraćaš nekom/nama  b  b  b f
Nikad ne možemo znati da li toj curi mama stvarno radi tamo gde radi Rolling Eyes
Opet, ja sam kao mala puno raspusta provodila na selu, a i dan danas odem kod tetke i jedem samo njen kajmak. Gledala sam kako baba i tetka peru vime, pre no što pomuzu kravu. Gledala sam kako se čisti ona slama pod njima, gledala gde se i kako čuva mleko. Pila sam svako i jela svačiji kajmak i sir, dok nisam videla i na televiziji i kod nekih drugih ljudi sa sela kako štale, krave, posude za mleko i sl. mogu da budu štrokave. Odvratno No Tako da, s te strane gledano, verujem da nam serviraju svašta.
Ja kupujem mlečne kašice (ne naše proizvodnje), a maslac i sir mađarski, zbog aflatoksina. Jedino mu jogurt dajem naš Rolling Eyes
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 3/6/2013, 17:42

Miro i ja sam nekad na selu pre 30 godina Very Happy lol! na cistom i spokojnom vazduhu
..a sada lol!
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 3/6/2013, 17:53

Ja se danas zapanjila, uzela da jedem bananu,a drzala Rasu, kad privuce on ka sebi onu bananu i poce da lize, glodje, ja uzela pola banane izblendirala i stavila samo malcice njegovog mleka da se bolje izmiksa jeo je ko lud, nisam smela vise da mu dam otkud znam prvi put je probao pa da mu ne bude muka Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 3/6/2013, 18:25

Super heart:-)))) rasa sam izabrao klopicu...
I ja planiram uskoro bananu...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 3/6/2013, 18:30

Izgleda, zna on sta mu se svidja Very Happy za sada nastavljam sa bananom i dajem mu Humaninu bezmlecnu kasicu sa jabukom, pirincem-kukurozom i grizom posto i to voli da jede, izgleda da ce povrce sacekati
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 3/6/2013, 20:03

I ja kupila tu kasicu. Kako je pravis, jel gusca ili redja? Meni ona uputstva za pravlhenje nista jasna nisu....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 3/6/2013, 20:11

Ja ne znam kako iko može da jede tako retku kašu na kašičicu! Ja Cvrletu uvek zagustim, pa posle sisa, te se kaša dodatno razredi u stomaku Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 3/6/2013, 20:21

I ja mislim da je bolje gusce... a ona milupina se skroz istopi fuuuuj

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 3/6/2013, 20:30

ja bananu ne dajem cesto, ai kad dam, to je parcence jer ona kod nas odma stvrdne malko stolicu, msm nije to ni zatvor ni mnogo tvrdo al vidim da mu stomacicu i ne prija.... ko i krompir.... cesce dajem 7corn zato u rucak, no krompir, od njega lepse kaki....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 3/6/2013, 20:53

Pitanje...kako ste i kada ste vi uveli obrok. Msm ako uvodim nove namirnice hel to znaci da ne dajem ove koje sam vec uvela ili kako...
npr. Ja se sada trudim da joj uvalim zitarice uz pomoc jabuke i da povecam kolicinu kako bismo imale dorucak sa zitaricama...i to radim ujutru oko 11...tada cu nastaviti da uvodim voce kafa se naviknemo na zitarice...
da li to znaci da joj ne dam slani rucak ako sam vec uvela krompir sargarepu i tikvicu? To bih joj dala oko 15h...?

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 14 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 29 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu