KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

plan i program uvodjenja cvrste hrane

+67
Tavita
BiKsi :)
Bobac
Lija
micam
Vanja80
Mimi12
nina :)
Tangerine
mimi85
lolipop
masato
bobica83
alisa
Deni
Ema78
d77
Vuchica
Stenli
zvoncica36
zoxa
veki1
fight&faith
jagodica
heart84
lilly13
mijaki
dr mali pariz
dacans
dragmilk
Botox
Orline
Marie
Mali Princ
agata
Marija86
noja
Mrvica
makababy
cici
plavaptica
cufta
Tanja83
penelope
Mirjana
Zoka83
lena
key
Tinche
buby
nesalela
catherine290505
Sneza
brinbili
Milijana
Lily
Pakki
Anuska
MARA
Jelence
Cherry
Gala
Kata
duga76
Hitron-Luka
maus
era
71 posters

Strana 10 od 29 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 19 ... 29  Sledeći

Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 26/5/2013, 11:39

Evo danas opet katastrofa sa milupinom rizom nece nikako....
jos me mama nabedjuje kako ne znam da je hranim. Pa kao da sam nespodobna...
preskocicu tu rizu jedno dve nedelje

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 26/5/2013, 12:06

mozda joj se ne svidja sama riza
ni V. ne voli sam pirinac, i generalno sve te zitarice klot s vodom il mlekom njemu su bljak
a uskreno, bljak su i meni Very Happy
i njegovom tati
mozda jednostavno dete ne voli....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 26/5/2013, 12:46

U pravu si bojance, sa cime ti to mesas

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 26/5/2013, 13:16

s vocem najcesce, uvacim kasicicu, dve tri u pasirano voce.... il u rucak ako nema krompirA....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dr mali pariz 26/5/2013, 15:18

probaj pirinač-kukuruz
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 26/5/2013, 16:32

Mijaki, to je stvar ukusa, a bebe ga tek izgrađuju.
Meni se sviđa riža s mlekom, a Hipp-ova organska je ukusna kao najlepši sutlijaš.
U principu, bilo šta što odbija, ne nudi se nedelju dve, pa probaš opet.
I ja bi probala rižu sa kukuruzom, a i mešanje s voćem nije loša opcija.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 27/5/2013, 11:25

Ja sam pre dve nedelje pocela Rasi da dajem Milupinu kasicu samo pirinac ali uzalu nece da jede sve izbacuje, nekad pocne toliko da vristi da se zaceni,pa pocne da se davi, a bas mu retko napravim,brobala sam i na flasicu da mu dam ali ne vredi, probala sam i Humaninu kasicu pirinac, kukuruz sa nekom aromom vanile kao lepseg je ukusa i nista opet ista prica. Juce pokusala da mu dam malo sargarepice nisam ni primakla kasicicu poceo je da okrece glavu i kao da se davi, vidim da cu imati bas muke No
Vodu i cajeve nece uopste da pije
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 27/5/2013, 11:36

Polako Heart, nemoj da se sekiraš. Sačekaj još malo ako treba, nemoj na silu da ga hraniš. Meni Cvrle baš nije lepo jeo tu retku kašicu, pa sam mu ja uvek pravila gustu. Jeste, piše na kutiji da ne treba praviti gušće, ali on svakako posle tih par kašičica (u početku) sisa, pa se to u stomaku razredi. Tako sam razmišljala i radila. Lepše je jeo to gusto Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 27/5/2013, 11:38

Ne smem jos gusto da mu pravim posto pocne da se davi i kad mu je retko skroz.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 27/5/2013, 11:48

Ja sam mislila da se zato i davi(mislim na mog Cvrleta), jer sa retkim koje se razliva na sve strane, ne može lepo da se upravlja Wink Drugo je kad sisa, jer su usta zatvorena.
Mislim, ko zna da li sam u pravu....nego, ja sam to tako skontala, pošto i sama imam problem kad jedem supu. Radije je pijem iz šolje. Kad jedem kašikom zadavljujem se, tj. ode mi na stranu, pa kašljem po pola sata da to izbacim Laughing Sa nečim gušćim nemam problem Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 27/5/2013, 11:58

Nemprate zuriti sa cvrstom hranom do sestog meseca bez obzira da li majcino ili ad mleko. Sami cete videto kad je bebi spremna za kaasiku.
Evo jednog recepta sto je andrea klopala :
Probajte jabuku krusku skuvati i integralnu rizu (u mlinu sameljete) kuvajte pposebno pa zajednp sa rizom . Umesto rize moze palenta i to smo mi jedno vreme doruckovali i nismo nikakp mogli plasticnu kaasiku vec pravu metalnu za kafu ...
Merica nam je bila ona avent plasticna casa sa poklopcem i njih smo svuda vukli i na more
Kasice smo kupovne prvo jer nije bilo sezonskog voca bolje tako...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 27/5/2013, 12:37

Srculence vidim da su Rasa i Ana kao blizanci:-)))
Elem princeza je danas pojela solidnih 5 kasicica milupine kasice riza kukuruz...manje je gadna od rize same...
Nojin recept je super ali ja ipak cekam pun8h 6 meseci da dqm palentu i rizu obicnu do tada cu ove instant da kombinujem sa vocem i povrcem i povecavam kolicinu i da ih prebacim na poslepodne...
povrcke smo uveli sve sem bundeve (krompir, sargarepa i tikvica) a od voca jabuku. Sada mi je cilj da to kombinujem u povecam kolicinu do pynog obroka i da uvedem krusku bundevu mozda breskvu i mesni bujon pa onda oko punog sestog i meso...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 27/5/2013, 12:41

Od punog sestog cu palentu i int rizu plus vockice da prosirujem na kajsiju i sljivu i bananu...i da uvedem mesa sem svinjskog i ribe...
i to je ok za sesti, necu davati vocne sokove ni cajeve...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 27/5/2013, 12:45

Cilj mi je da u sestom yj sedmom mesecu imamo 3 obroka - dorucak vocni, rucak sa mesom ali ne svaki dan, vecera zitarice...
onda cu da ubacim pravi dorucak a ovaj vocni ce postati uzina...
i ostaje mi da ubacim uzinu posle rucka...
to sve moram da uradim do 15 sept i da izbacim podoje do 18h jer pocinjem da radim

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 27/5/2013, 12:46

A da, i ana lakse guta gusce

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 27/5/2013, 12:56

Da da mi smo to od sestog . Tad smo polako i meso pilecevitd
A sve pre je bilo mrljanje po kasicice od svega. I te milupine pirinacne i nekad joj instant sad napravim..uglavmom vecerac 7 zitarica ili griz sad
njima je osnova mleko i netreba zuriti creva moraju da se formiraju.
Gluten smo tek posle 8 ... kad i meso
Ima super tablica na fb te zdrave hrane zdravi recepti i sve je tamo polagano i natanane
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 27/5/2013, 12:58

https://m.facebook.com/?refsrc=http%3A%2F%2Fwww.google.rs%2Fsearch&_rdr#!/groups/252926591393023?__user=741511473
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 27/5/2013, 13:31

Ja Rasi dajem oko 3 sargarepicu, a oko 6 pirincane-kukuruzne kasice, jos samo da krene da jede i bice super Very Happy Juce sam kupila neke kasicice Dr. Browns po preporuci drugarice kaze da bebe bolje jedu sa njima, bar je njeno iskustvo takvo, danas probam pa javljam da li ima efekta. Inace on se jos uvek budi u toku noci 2 puta da pije mleko, neispavana sam i neznam gde se nalazim affraid
Mijaki pod hitno moramo da ih spojimo, samo da se prolepsa malo vreme Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 27/5/2013, 13:38

Cuj samo dva puta se budi, pa to je milina:-)
Ana u najboljem slucaju sisa od 20-21h pa oko 23, pa oko dva pola 3 pa oko pet pola 6....sreca pa je dojim i spava samnom....
a mleka imam curi na sve strane tako da nije glad u pitanju...
uostalom ima 9kg!!!!
ajd javi za te kasice da probamo

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 27/5/2013, 13:49

budi se i V. tako da sisda nocu
al ja to vise i ne 'zarezujem'
to mi nekako sad doslo ko normalno lol!
i znam da nije gladan, al tako je malen, i tako me zagrli u sred noci, sta da mu radim drugo sem da mu dam siku....
prosto tako uzdahne nekad kao da oseti olaksanje Very Happy
a u poslednje vreme ko god ga vidi komentarise "jao, pa ti si izgleda mamina maza" lol!
znaci, provaljen je Very Happy
pre neki dan sam mu dala u sred parkica da siki, jer je hteo sam vec da mu skida majicu Very Happy i onda kad je dobio, takav osmeh je razvukao sa sve sisom u ustima, da mi je doslo da ga pojedem hahaha
i sisa, i gleda moju drugaricu s njeniom bebom i sve ocima nesto vrca, kao da joj se hvali i prkosi joj u isto vreme, a prilepio uz mene i ne pusta me....
i tak....
sva njegova sreca pa meni to nista ne smeta Very Happy

daas mu je treci dan sargarepice, ruckao je s tikvicom i malo 7corn-a
nisam mu davala krompir danas...
sutra cu uvesti il brokoli il kerelabu.... zavisi na sta naletim da izgleda ko svet....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 27/5/2013, 13:50

Dva puta ako racunam od 12 Very Happy Oko devet, deset jede, pa u dvanaest pa u tri pa u sest pa nekad trazi opet posle sat, dva ali ja dok ustanem dok napravim mleko, pa dok on to pojede posto jede sto godina, poludim affraid Ali sve su to slatke muke. Ima samo 6.300 kg pedijatar mi kaze da ne panicim posto oni treba da udvostruce tezinu sa porodjaja sa 6 meseci a on ima vec toliko i da se zanimam sa drugim stvarima a ne da mu merim kilograme i koliko je pojeo svaki put Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 27/5/2013, 17:04

Pitanjce, taj 7corn od kog je meseca...? Posto ostale zitarice osim kukuruza i rize idu valjda od 8...
A sto se tice sisanja, svaka klupa je nasa:-))))

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 27/5/2013, 17:17

mijaki, ti pre uvodjenja glutena mozes da mu das i heljdu, odnosno da joj das, pa i proso, to su zitarice bez glutena,,,,
gluten ja uvela sa ovim 7corn-om
, pre par dana
po nekim najnovijim preporukama sada se opet savetuje ranije uvodjenje glutena jer su tada reakcije vidljivije pa se lakse uoce, kasnije su blaze, pa alergija na gluten moze da se potkrade neopazeno....
e sad, aj budi pametan :)
najbolje malo i oslusnuti svoje sesto culo
das malo, pa pratis, ako nema promene, onda slobodno...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 27/5/2013, 17:30

Pitam jer vidim da je taj 7cotn bas omiljen kod beba...
a heljdu i proso cu dati od 7 samo da iskopam recepte...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 27/5/2013, 17:34

Da se pohvalimo da je danas pojela i 30ml kasice od krompira sargarepe i tikvice...kakav uspeh!!! Pa ona ne zna da guta, jezik joj stslno napolju i peva dok joj guramo hranu...
ipak je danas mnogo manje sikila...osetim po grudima

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 11 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 29 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 19 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu