Vto o trošku rzzo u privatnim klinikama?

Strana 2 od 26 Prethodni  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Sledeći

Ići dole

Vto o trošku rzzo u privatnim klinikama? - Page 2 Empty Re: Vto o trošku rzzo u privatnim klinikama?

Počalji od bokica taj 6/7/2009, 22:36

Bebko gde ti radis? Jesi li zadovoljna?
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 38
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vto o trošku rzzo u privatnim klinikama? - Page 2 Empty Re: Vto o trošku rzzo u privatnim klinikama?

Počalji od bebko taj 6/7/2009, 23:03

Ja sam u Jevremovoj,kod prof.Ljubica.
U sustini sam zadovoljna:i pristupom i dr,ali postoji neki crvic sumnje
"sta i kako dalje?" posto mi tri puta transfer blasti nije uspeo Crying or Very sad
Pokusacu i u septembru kod njih,jer imam jos tri zamrznute morule, a posle ni sama neznam "sta i gde"
zagrljaj
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 44
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica taj 6/7/2009, 23:14

navijamo za septembar
to su pretpostavljam sve blaste iz pokusaja besplatne.
koliko placas zamrzavanje i transfer?
bokica
bokica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bebko taj 6/7/2009, 23:18

Jesu,to nije ukljuceno u cenu...
400e zamrzavanje+400e transfer ako prezive odmrzavanje... molitva
bebko
bebko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica taj 6/7/2009, 23:22

Nadam se da ce uspeti ovog puta. bb
Cena je prilicno visoka, duplo skuplje nego u Ceskoj. c
bokica
bokica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bebko taj 6/7/2009, 23:25

Srpska posla... fd
bebko
bebko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla taj 7/7/2009, 07:20

bebko, jel mozes korak po korak da nam prepricas put do IVF preko fonda.
1) Koje analize si predala (sta si od analiza morala dodatno da odradis)
2) Kome si predala papire
3) Ko je odlucivao da li ispunjavate uslove

Pretpostavljam da je prvi korak kod ginekologa u DZ? Tamo uzmem neki ZELENI uput i zajedno s fotokopiranim analizama predam GDE?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bebko taj 7/7/2009, 09:11

Prvi korak je prijavljivanje u KC i oni bi trebalo da kazu kada zaseda njihova Komisija za VTO.

Onda kod ginekologa u DZ po upute za analize sa sajta RZZO.

Sa svim tim analizama,opet kod gin u DZ.Tada on daje "uput lekarskoj komisiji" pri Fondu (odrazac 30-12) i plavi uput "uput doktoru specijalisti" (obrazac 30-10) za komisiju KC.

Sa tim uputima i analizama kod Fonda.Njihova lekarska komisija overava "plavi uput" i daje MLK-11 obrazac na kome pise,osim licnih podataka, da se pacijent upucuje Komisiji za VTO KC i za koju se kliniku odlucimo (samo jedna klinika).

Sledi Komisija za VTO KC.Ona gleda hormone i ostale nalaze (HSG,histero,laparo,AIH i sta je sve radjeno do tada...).Kada sam ja bila,celoj grupi ( a bilo nas je desetak) nisu radili UZ i spermogram jer smo svi imali te nalaze ne starije od mesec dana. I da mere visinu i tezinu da bi izracunali BMI.
Oni daju pozitivno(ili negativno) misljenje.Od papira koje daju je "izvestaj komisije za vantelesnu oplodnju" i "potvrdu o evidenciji osiguranog lica u zdravstvenoj ustanovi za listu cekanja".Kod njih se jos jednom potvrdjuje izabrana klinika.

E onda se ceka...Da pozovu iz Fonda sa obavestenjem kada treba da se javite izabranoj klinici.(Mene su iz Jevremove zvali pre Fonda da kazu da im je stiglo moje odobrenje da sam kod njih)

Sa pozivnim pismom iz Fonda,kod ginekologa po zeleni uput "uput za stacionarno lecenje" za izabranu kliniku (obrazac 30-11) i uput lekarskoj komisiji pri Fondu koja overava taj zeleni.

Opet u Fond.Njihova komisija overava zeleni uput i daje MLK-12 obrazac kojim se upucuje u izabranu kliniku.

Na kraju su konsultacije na klinici i dalji dogovor o postupku...

E sad,meni iz Jevremove nisu trazili nista dodatno od analiza, verovatno jer sam njihov pacijent od 2006. i od tada smo odradili gomilu svakakvih analiza (hormone i hormone...,ogtt,autoimuna antitela,trombofilije,kariotipizaciju i jos dosta toga)

Nadam se da nisam nesto zaboravila i puno zakomplikovala Embarassed sa svim tim uputima.
bebko
bebko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica taj 7/7/2009, 09:12

Mene isto interesuje kad se rade analize cija starost treba da je mesec dana. Brisevi UZ.
Za koju komisiju.
Prva je valjda opstinska gde zivis, a druga je na klinici
bokica
bokica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bebko taj 7/7/2009, 09:17

Za Komisiju KC.
Meni su neke analize prosle dati rok,ali nisu pravili veliki problem.
Narocito za briseve,cak nisu ni obracali veliku paznju na njih.
E sad,verovatno zavisi i na kakvu se komisiju naleti.
bebko
bebko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica taj 7/7/2009, 09:22

to sigurno zavisi od komisije. ne bi ti kod Tulica prosla tako lako. Dok ne izvrsi dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju uro genitalnog trakta nista. Mad
meni je bas uzasan stres kad pomislim na tolike analize
da sve bude ok, ako nesto ne valja, sve ispocetka
imam fobiju od toga
hvala ti na informacijama
valjda i ovi nasi ginekolozi u DZ znaju nesto
bokica
bokica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bebko taj 8/7/2009, 07:55

Iz Jevremove trazili sve sterilno pred postupak.
Nego ova komisija u KC nije obracala paznju,sto je meni sasvim razumljivo,jer je to cesto promenljivo...A dok stigne pozivno pismo...Pa dok se krene u postupak...
U svakom slucaju brisevi se moraju ponovo proveriti pred sam postupak.
bebko
bebko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica taj 8/7/2009, 09:02

dakle ne postoji lista zelja, nego biras jednu kliniku. mogu li odmah da upisem i ime lekara kod koga bih radila postupak?
bokica
bokica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bebko taj 8/7/2009, 09:42

bokica :: mogu li odmah da upisem i ime lekara kod koga bih radila postupak?
Za lekara se dogovaras sa klinikom kad zakazujes konsultacije.
bebko
bebko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla taj 8/7/2009, 21:48

bebko, hvala poljubci

imacu jos pitanja za tebe (cim se ratosiljam nekog posla)
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bebko taj 9/7/2009, 12:58

Ok.Tu sam kad god zatrebam.
bebko
bebko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od engimengi taj 25/7/2009, 12:35

Ja sam zavrsila ivf o trosku drzave,kod Ivanovica,uspesno,pre tri nedelje,nijednu analizu nisam platila,cak se i troskovi puta refundiraju!!Goca mi je trazila samo hormone 2,3 puta i briseve na pocetku,ostale analize su bile stare 6 meseci!!Sve sam radila u konzilijumu,po njenom nalogu na kome pise fond!Moji nalazi su svi ok,mm ima los spermogram,radjena je icsi i uspelo je!Inace mi je prvi ivf!Pozdrav svima i pitajte sta vas zanima

engimengi

Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od catherine290505 taj 2/8/2009, 13:58

Meni je rezerva jako mala (ovo je odgovor- cini mi se za Nablu) pa me nisu odbili, vec odobrili i sad nam je zakazana VTO za 07.09....otvorih i ja svoj dnevnik ovde, pa ako neko ima neka pitanja o proceduri, neka izvoli, rado cu pomoci *naslov je-vratice se rode* ...Inace i ja sam odlagala sve jer me nervirala i plasila sva ta papirologija i procedura, medjutim imam super iskustva, cak sam imala i jedan problemcic- usput su mi pronasli u frontu polipe na materici, pa i ako su imali sva prava da me odbiju bas su se potrudili da mi to expresno skinu i odobre nas...cela procedura je trajala oko mesec dana..Svaki lekar u dz ima spisak sta sve treba da se odradi, u fondu su bas ljubazni i ja licno nisam nikada cekala duze od pola sata..Inace sam imala i ja neka pitanja i poslala ima mail na RZZO i pozvala me, na moje iskreno zaprepascenje ljubazna dr iz fonda telefonom i sve mi lepo razjasnila....sto se tice loseg spermograma- moj dever je imao jako los, pa su ih odobrili...pozdravchic svima!!
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesalela taj 2/8/2009, 14:16

Ja i mm smo radili kod Ivanovića VTO preko Fonda, njemu je bio loš spermogram (2 mil.), veoma loš... Odobrili su i hvala bogu evo me čekam prvi UZ!!! Nemoj se sekirati za loš spermogram zato se i rade VTO.... osmeh srce
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 39
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla taj 6/8/2009, 13:52

Neska, neki dan sam na Kolevci procitala da su neke parove odbijali ako su imali spermogram ispod 5 miliona????

Gde si ti isla na Komisiju? Ko je vama odobravao- Goca ili neko drugi?
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 31/10/2009, 19:15

Da podignem ovu staru temu malo...
Slucajno sam procitala na serbianu post od devojke pod nikom lannna
koji ovde citiram

Sada ja imam jedno sveze obavestenje za sve one koje planiraju da idu
na VTO o trosku Fonda..od danas, vise nema izbora klinike na kojoj će
to raditi! Moja dilema je ovim rešena, svejedno će o tome odlucivati
Fond a ne ja..

pozdrav

Da li je ovo tacna informacija? Dal' je jos neko cuo za ovo, prilicno mi zvuci suludo da zapocnemo tretman u jednoj klinici, a da nas prebace kod nepoznatog dr Vto o trošku rzzo u privatnim klinikama? - Page 2 Icon_rolleyes
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 47
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od catherine290505 taj 31/10/2009, 19:30

ja ne mogu da verujem u ovo, bas cu da poslajem mail da ih pitam, ali zvuci mi potpuno suludo...jedino ako su neke klinike pretrpane pa da bi se rasteretile...ali bez obzira, ako je tacno to je strasno. Kada dobijem odgovor obavesticu vas. Vto o trošku rzzo u privatnim klinikama? - Page 2 Icon_eek
catherine290505
catherine290505

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 31/10/2009, 19:33

Ako mozes , saznaj nesto odredjenije, i meni zvuci suludo...Ali se nigde nije vise komentarisalo, post je star vise od deset dana, niko ni na njega nije odgovorio, pa me bas zanima prava istina Vto o trošku rzzo u privatnim klinikama? - Page 2 Icon_rolleyes Ne verujem da devojka prica napamet, dobila je negde informaciju, sigurno, samo me interesuje da li je tacna.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 47
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od catherine290505 taj 31/10/2009, 20:00

Svakako. Prosli put su mi odgovorili na mail koji sam im poslala posle par dana, tako da cim saznam, javljam.
Vto o trošku rzzo u privatnim klinikama? - Page 2 490909
catherine290505
catherine290505

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mala parizanka taj 7/11/2009, 10:17

I ja sam to chula,ali mi teshko da poverujem u to. Kao da nam nije dosta nashe muke,vec ce i tamo neko da mi odredjuje dr i kliniku??? Sramota za drzavu,koja ,zasad samo 1 postupak finansira!
mala parizanka
mala parizanka

Broj poruka : 1533
Godina : 41
Datum upisa : 05.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 26 Prethodni  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu