KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Progesteron

+50
mamadabudem
SoJa
SladZana
leptirko82
cicifu
Sofija Veks
lelas
tiramisu
milica.kosanovic.77
winni
laKole
makimaki
Niny
anak
Erata
OKacica
Ema78
M.
mijaki
daxi011
Mali Princ
sanjka79
tetreb
LaFolie
maza1972
Mika
Nataša
Cecana
NatasaM
kristina33
malaplava
BiKsi :)
MAAKKI
cipiripi
Botox
Bitter Sweet
cici
anna
JocY
dr mali pariz
vašar
Marija86
Zoka83
maca
Republica
Orline
manela
Anuska
nabla
nena beba
54 posters

Strana 3 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od vašar 1/10/2010, 22:56

jasno mi je da moze da se nadoknadi,ali po ovome ispada da je meni povisen i to,u odnosu na ove ref.vred.duplo,pa mi je to malo cudno
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od JocY 2/10/2010, 11:53

Nemoj da brines i meni je isti takav progesteron bio i kad sam ja pitala doktora da li je to u redu on je rekao:"Bolje da ljulja nego da zulja" jer je progesteron hormon koji cuva trudnocu ako do nje dodje. yes
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od vašar 2/10/2010, 15:30

jocy osmeh srce
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od dr mali pariz 25/10/2010, 20:01

8,02 ng/ml je moj progesteron 21.dan ciklusa...
nemam ref.vrednosti,poslala sam mail labu, da mi nakače ref.vrednosti za lut.fazu...
ako neko može i ume da mi to pretvori u vaše vrednosti-one koje ste najčešće radile i da mi kažete kako "stoji" moj progestseron.
Hvala Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od dr mali pariz 25/10/2010, 20:07

sad tek videla na dnu str. i ref.vrednosti za lut.fazu- 1,7- 27.
Hvala,svejedno.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od anna 25/10/2010, 20:12

Evo referentnih iz Biomedice:
ali nmol/L su jedinice
folikul. faza 1-6,3
ovulac. faza 2,5-7,4
lutealna faza 13,9-90
menopauza 0-3,2
muškarci 0,86-2,9
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od anna 25/10/2010, 20:13

da, našla si, ok
a takođe imam i neki 17OH-progesteron koji je u ng/ml...ne znam šta je to?
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od dr mali pariz 25/10/2010, 20:30

ne znam Anči, ali taj sam na Institutu radila...reći ću ti posle kontrole,nego-jesam li ja tebi ispisala sve nalaze-napisala sam ih u tl.ako nisam,večeras ti kucam na p.p.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od anna 25/10/2010, 20:31

nisi mi napisala, hajde čekam Very Happy
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od cici 25/10/2010, 22:11

anna, i ja sam taj 17Oh radila na institutu, bio mi je u ref vrednostima. nista vise ne znam o njemu.
pari, sem da je u granicama za l.f i nije bas od pomoci, to znas i ti.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od dr mali pariz 25/10/2010, 22:12

hvala Caci,jako mi je bitno da mi nije ISPOD granice Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od Bitter Sweet 28/12/2010, 09:45

mali pariz ::8,02 ng/ml je moj progesteron 21.dan ciklusa...
nemam ref.vrednosti,poslala sam mail labu, da mi nakače ref.vrednosti za lut.fazu...
ako neko može i ume da mi to pretvori u vaše vrednosti-one koje ste najčešće radile i da mi kažete kako "stoji" moj progestseron.
Hvala Very Happy

Pari, draga, i moj je slicno. Na 21 dan preth.ciklusa progesteron mi je bio oko 9 ng/ml ( ref vr za luteinsku fazu su od 1,5 do 22 u Konzilijumu). Iako je to u datim ref. vrijednostima, ginekolog mi je rekao da je to nisko i da je pozeljno da na 21 dan bude preko 15. Tako da, eto, i ti i ja , spadamo u one sa malo nizim progesteronom (makar u mjerenom ciklusu). To se pokazalo kod mene i analizom isjecaka endometrijuma materice na isti dan, s obzirom da su jos uvijek bili u ranijoj fazi koja je vec trebala da predje u sekretornu na taj datum ciklusa... sto moze da bude uzrok recimo zasto materica nije spremna da prihvati embrion u vrijeme kad se on spusti do nje... mozda.

Elem, moj ginekolog mi je rekao da u prirodnom ciklusu moze da se nadomjesti malo progesteronskim tabletama ili da eventualno idemo na davanje depo injekcije progesterona samo na 21 dan ciklusa ako pokusavamo prirodne radove. Kako moj muz ima los spermogram, ne znam koliko je vrijedno pokusavati na taj nacin. Ja se spremam za novi VTO...

Inace, ako hoces da konvertujes neke jednice u druge radi uporedjivanja nalaza ili slicno pogledaj koristan sajt sa uputstvom i tabelom: http://www.unc.edu/~rowlett/units/scales/clinical_data.html

vv
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od dr mali pariz 28/12/2010, 15:26

Sweeter,hvala na iscrpnom objašnjenju.
Da li to znači da treba da pomnožim sa 3,18,da bih dobila vrednost u nmol/L?
Pretpostavila sam da je tako,ali ne znam da li baš da koristim utrogestan,da ne bih i na ciklus uticala.
Taj niži progesteron ima i veze sa IR,jer ona daje na snazi drugim hormonima koji inhibiraju progesteron...ali ako ga nadomešćujem u postupku VTO,zašto i onda nema implatacije.Uostalom,endo mi nikad u postupku nije bio ispod 12mm,što opet ukazuje da nema problema sa progesteronom.I u prirodnim ciklusima,kad sam išla na UZ,nikad nije bio tanak.Možda je takav ciklus bio...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od Bitter Sweet 29/12/2010, 11:31

Jeste, Pari, za progesteron izrazen u ng/ml kaze da treba rezultat mnoziti sa 3,18 da bi se dobila vrijednost u nmol/L.

Ja ne bih na svoju ruku uzimala utrogestan ili bilo koju drugu progesteronsku tabletu, vaginaletu ili slicno. Mozda i poslusam svog ginekologa pa probamo to sa injekcijom na 21 dan, ali ne igra mi se bas sa hormonima koje je inace tesko dovesti u ravnotezu.

Mislim da si sasvim u pravu i da jedna stvar kao IR, a i mnoge druge utice na porast ili pad drugih hormona. Pogledaj neke komentare i savjete i na ovom sajtu potvrdjuju to isto: http://neplodnost.wordpress.com/2009/03/25/nizak-nivo-progesterona/ Ako to ima neke logike, i uyroci zbilja polaze od smanjenog rada stitne nadalje, onda bih trebala razgovarati sa svojim endokrinologom da vidim da se eventualno Eutiroks zamijeni nekim drugim lijekom koji sadrzi i t3 i t4...

Takodje, mozda je to samo jedan ciklus naletio sa nizim progesteronom nego inace, kao sto kazes. Zato cu ga uraditi ponovo narednog mjeseca da vidim kakva je situacija oko 22 dana.

Valjda si u pravu da nadomjescivanje progesterona u VTO postupku pokrije moguce prirodne nedostatke ovog hormona. I meni je endometrij obicno bivao troslojan i oko 12 mm tako da isto ne znam da li nizi progesteron u tom slucaju moze da utice na ishod VTO ili ne...
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od dr mali pariz 29/12/2010, 20:23

to mi je bio tzv.normalan ciklus-21.dana rađen progesteron,30.dana dobila,ali tek posle desetak dana krećem i sa glucophage ,koji mi je zajedno sa eutyroxom,skratio cikluse na 23 dana.Tek sad ne znam šta mi je sa progesteronom,ali jajnike i ovulaciju redovno uočim.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od dr mali pariz 29/12/2010, 20:48

pročitala sam,hvala Sweeter,i mogu ti reći da podosta od onih simptoma nosim Rolling Eyes
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od Botox 15/4/2011, 11:03

ja sam od pre dva dana pocela da krvarim
primam injekcije progesterona depo od 259 mg
za odrzavanje trudnoce
i mirovanje
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od Marija86 7/5/2011, 19:45

Posto imam problema sa progesteronom posle embriotransfera primala sam depo na svaki peti dan i 3x2 utrogestana...to mi nije bilo dosta vrednost je bila 28 ... onda su mi pojacali na svaki drugi dan i 3x2 utrogestan i danas je vrednost 89.Eto ako nekom zatreba ova informacija osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od dr mali pariz 7/5/2011, 22:22

Maro,ono što mene zanima,da li si pre postupka znala za nizak progesteron?
koji dan posle ET-a ti je progesteron bio 28?To mi deluje nisko s obzirom na doping utrogestanom...
Super što su ti uopšte proveravali progesteron,i što je sad 89.Jesu li ti rekli da je to dobar?
Svakako da jeste,kad je beta tu Very Happy ali me intersuje njihovo mišljenje Progesteron - Page 3 275568
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od Marija86 7/5/2011, 22:52

Da znala sam da mi je nizak i pre postupka...
u prvoj vto sam koristila svako vece crinone i 14dpt mi je prog.bio samo 21...sto je strasno nisko i trudnoca se nije odrzala.
progesteron 28 mi je bio onaj dan kada sam vadila i betu tj.12-ti dan posle transfera. Oni nisu rekli da ga proveravam ali sa obzirom kako sam prosla ja sam ga proverila bez obzira sta oni kazu.
Da rekli su da je odlican sada ali da ce jos da raste,posto sam sada na dva dana depo progesterona i 3x2 utogestana. osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od cipiripi 8/5/2011, 00:37

Za one koje ne znaju..
Kada se uzima dostaaaaaa progesterona (vrednosti preko 500) moze doci do braon krvarenja koje nije opasno za bebu.

Marija ce sad da se ufrkishe... Laughing
Kovrdzo ne brini se nista..sa tom dozom moze ti doci do 200 najvise... srce
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od dr mali pariz 8/5/2011, 18:33

Marija86 ::Da znala sam da mi je nizak i pre postupka...
u prvoj vto sam koristila svako vece crinone i 14dpt mi je prog.bio samo 21...sto je strasno nisko i trudnoca se nije odrzala.
progesteron 28 mi je bio onaj dan kada sam vadila i betu tj.12-ti dan posle transfera. Oni nisu rekli da ga proveravam ali sa obzirom kako sam prosla ja sam ga proverila bez obzira sta oni kazu.
Da rekli su da je odlican sada ali da ce jos da raste,posto sam sada na dva dana depo progesterona i 3x2 utogestana. Progesteron - Page 3 275568
Vidiš,pametno što si ga uopšte radila.Ja verujem da je mnogim devojkama ,nažalost,to problem...i sigurna sam da ću u sledećem postupku to proveravati i pojačati terapiju....meni posle 1. postupka-u Betaniji,terapija je bila samo crinone,1x dnevno...a imam neke simptome tog nižeg progesterona,i kad sam ga proveravala u prirodnom ciklusu,nije nešto bio visok...
Baš mi je drago Maro,što si ti uspela da otkloniš nedostatak,otkriješ problem,i popraviš kvar Wink
Cipi,interesantan podatak,ali mnogo bitniji je taj da od viška glava ne boli...koliko od manjka... Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od Marija86 8/5/2011, 19:55

Da i ja verujem da je to cest problem...a oni ne traze da ga proveris i to mi nikada nece biti jasno zbog cega...meni da nije bilo cipi ne bih ga proverila.Nas dve smo bile ubedjene da mi je dosta depo na peti dan i utrogestan ali vidis nije mi bilo...
visak se ispiski! osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od MAAKKI 8/5/2011, 20:18

Samo da se nadovezem na vasu pricu, kada sam ja mom dr predlozila da proverim progesteron posle postupka njegov odgovor je bio da ne vredi da ga proveravam jer necemo dobiti prave vrednosti obzirom da sam vec bila na terapiji utrogestana, e sad ja sam pokusala da mu objasnim da hocu da vidim ima li ga dovoljno no on je rekao da nema potrebe da se proverava. Rolling Eyes
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od dr mali pariz 8/5/2011, 21:09

Naravno da su bitne vrednosti progesterona,pogotovu posle postupka,kad ga prirodno ne proizvodimo.Jako mi je nebulozan odgovor tvog giše,no-znam da nije usamljen,jer misle da smo progesteronom pokriveni davanjem utrića,ali eto,stvari ne stoje baš tako...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 3 Empty Re: Progesteron

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu