KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Progesteron

+50
mamadabudem
SoJa
SladZana
leptirko82
cicifu
Sofija Veks
lelas
tiramisu
milica.kosanovic.77
winni
laKole
makimaki
Niny
anak
Erata
OKacica
Ema78
M.
mijaki
daxi011
Mali Princ
sanjka79
tetreb
LaFolie
maza1972
Mika
Nataša
Cecana
NatasaM
kristina33
malaplava
BiKsi :)
MAAKKI
cipiripi
Botox
Bitter Sweet
cici
anna
JocY
dr mali pariz
vašar
Marija86
Zoka83
maca
Republica
Orline
manela
Anuska
nabla
nena beba
54 posters

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od Orline 15/2/2012, 22:54

Biksi sve rekla Very Happy
Ja sam imala tu vrednost, par puta, pošto sam beskrajno svojevremeno pratila cikluse, i dr kaže da je bila (to je kao 30-tak nmol) ali da oni više vole kad je više od 15 (50-tak u nanomolima) kao bila "dobra"ovulacija"
E to je sad bio gin običan, ali dobar.
Kad sam skoro uradila 21.dc zajedno sa TSH i ponovo imala 30-tak nmol, dr Šumarac reče da je bilo "neke" ovulacije.

Sad se ponavljam, pisala sam to iznad, par postova
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od LaFolie 15/2/2012, 23:01

ja sam imala folikul od 23mm, ali progesteron je bio 13, dr Sumarac kaze da je to slabo... Da bi bilo super da je 20 a ne 13 :)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od Marija86 16/2/2012, 10:10

LaFolie to je bas nisko..po mom iskustvu i 20 je malo,svakako bolje nego 13 ali i to je malo...
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od Orline 16/2/2012, 11:57

Marija, nije 20 malo ako je jedinica ng. Puta tri iznosi 60, a to je super.
Nemoj brkati ng i nmole, u različitim labovima su različite merne jedinice.

A u nmol-ima je 20 stvarno malo, to je onda ispod 7 u ng
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od tetreb 9/4/2012, 14:44

orline ja sam isto bila kod dr. Šumarac i prepisala mi je za štitnu eutyrox 25 i rekla mi da treba da uradim progesteron 21 dana ciklusa
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od Orline 10/4/2012, 10:36

Dobro došla, tetreb Very Happy (nadam se da ti stepen trenutne zaljubljenosti odgovara nick-u, baš mi je simpatičan Laughing )

Dr Šumarac je super, videćeš. Držim fige da rezultati budu OK
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od tetreb 10/4/2012, 11:03

hvala orline i meni se čini da je žena ok i da odlično radi svoj posao a da za zaljubljenost si baš pogodila mogao bi neko da me skine puškom ja ne bi čula hi hi

pozz
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od sanjka79 17/4/2012, 00:27

cao svima! Ja sam ovde vrlo nova :) i moram da pitam nekoga za savet. Imam 33 god, nisam radjala. Progesteron mi je pre oko godinu dana bio oko 3, a sada 6.5ng/ml (21. dan ciklusa). Endokrinolog je rekao da je to nisko, ali "nije nista bitno" i zaokupirao se mojom stitnom zlezdom... Ginekolog mi je rekla da se to regulise samo kada hocu da ostanem u drugom stanju.
e sad, citam da ima mnoogo simptoma niskog progesterona (koje ja imam) i ne znam da li da menjam lekare ili sta..
pitanja: da li to jeste drasticno niska vrednost? i sta da radim povodom toga?
Unapred hvala svima

sanjka79

Broj poruka : 2
Datum upisa : 17.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od dr mali pariz 17/4/2012, 13:34

Sanjka (isprva pročitah- snajka Very Happy) Ta niska vrednost ukazuje na izostanak ovulacije...
Kako da ostaneš trudna, pa da se pozabaviš sa tim progesteronom, ako nemaš ovulaciju? Rolling Eyes
Ne znam odakle si, i koje su ti mogućnosti nekog stručnijeg ginekologa da konsultuješ,ali moraš se i progesteronom pozabaviti.
Srećno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od tetreb 18/4/2012, 21:44

Ništa od progesterona 21 dan,pošto nemam ovulaciju sačekaću sl mesec.
pozz
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od Mali Princ 19/4/2012, 08:42

Sanjka - prvo moras da regulises progesteron, tj. ovulaciju, pa tek onda trudnoca, jer je tvoja vrednost progesterona BAS niska i ukazuje da nema ovulacije, a kad nema ovulacije nema ni trudnoce.
Zakljucak - menjaj dr!
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od sanjka79 20/4/2012, 01:26

hvala na odgovorima! Mozda se nisam bas precizno izrazila: sve su oni to meni rekli da je bitan za trudnocu i sve to, ali kao nema ga potrebe leciti dok ne odlucim da ostanem u drugom stanju. e, kad odlucim, onda krecu sa terapijom...
kao ne treba mi ni za sta progesteron osim za trudnocu.. pa pre toga svejedno koliki je. da li je to istina?
iz bg sam pa imam mnogo opcija za druge lekare.
A da li da idem kod endokrinologa ili ginekologa? ili oba? :)
hvala jos jednom!

sanjka79

Broj poruka : 2
Datum upisa : 17.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od dr mali pariz 20/4/2012, 08:32

Sanjka, ako je nizak progesteron-nema ovulacije-nema jajne ćelije-ima se tanak endometrijum-NEMA TRUDNOĆE...
Zato smo zapanjeni nastupom tvog lekara koji bi se pozabavio progesteronom TEK kad ostaneš u 2. stanju...
a KAKO TO DA OSTAVRIŠ bez progesterona, ja bih ga pitala.
Moj savet je i ginekolog na glasu kao i endokrinolog.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od Mali Princ 20/4/2012, 14:57

Slazem se sa Pariz - ginekolog + endokrinolog.

Drugo, ne bih se slozila sa tvojim dr da je progesteron potreban samo za trudnocu.
Ravnoteze hormona je neophodna za organizam, posebno zenski, a sve se to pojacava sa godinama.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od daxi011 7/5/2012, 14:56

Drugi dan ciklusa Progesteron mi je 2.07 a referentne vrednosti su 0.15 do 1.10 ng/ml

da li to treba da me brine ili ne ... ??? doktor

naime drugi dan ciklusa ali prvi dan da obimnije krvarenje ... prvi dan je bila crvena krv ali nije bilo intenzivno krvarenje ... koliko se secam moji ciklusi su inace takvi da tek drugi ili treci dan bude intenzivno krvarenje ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od daxi011 8/5/2012, 13:43

Danas 3. dan ciklusa progesteron identican ... neverovatno ... cak su i u labu bili ljubazni pa su uradili analizu dva puta i to napisali na rezultatu kao napomenu ...

danas rezultat :

2.07 a referentne vrednosti su 0.15 do 1.10 ng/ml

inace danas osecam da imam temperaturu koja kapiram iz citanja ovde da je bas od tog progesterona ...

doduse nesto se ne secam kako je kod mene bilo uvek ali secam se da ponekad pred ciklus imam takvu temperaturu (37,5) ... koja je ocigledno od tog progesterona koji nikad nisam u te dane proveravala ...

Kako Biksi rece prava sam statisticarka anđeo
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od daxi011 8/5/2012, 17:48

Ovde sam pocela sama sa sobom da se dopisujem zagrljaj
... ki ki ki ...

Nesto mi sad pade napamet ... tokom uz koji sam imala dr je pomenula da bas ima dosta folikula ...

sad imam pitanje : da li su ovi folikuli ako su se svi pretvorili u zuto telo napravili da progesteron bude ovako visok ?
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od mijaki 8/5/2012, 18:17

daxi, ja nista ne znam o progesteronu, ali dodjoh ovde da te cmoknem cmoka

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od maza1972 8/5/2012, 20:14

I meni je progesteron bio nešto viši od referentnih vrednosti za folikularnu fazu i mislim da mi je neko dao objašnjenje da može od ciste da bude povišen.Nisam ti nešto pomogla,ali to je sve što znam na tu temu.
Isto tako ,važnije je da 21. dana dođe do njegovog skoka,nego vrednost na drugi dan.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od BiKsi :) 8/5/2012, 21:33

Ima logike da ti je progesteron povišen jer ga luči žuto telo! Da nemaš možda ciste na jajnicima ili ima ona neka cista žutog tela ili kako god, da sad ne lupam?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od daxi011 8/5/2012, 22:13

Devojke hvala srca

Biksi pojma nemam, znam da su mi na komisiji za prethodnu vto rekli da imam neki miom na mestu gde ne smeta za vantelesnu i da sad kad sam ponovo pitala drugu dr da je rekla da je mali i da se ne brinem ...

e sad zuto telo to sam i pred prosli vto imala problem da jedan ciklus bude i nece da ode pa sledeci ga ponovo nema pa se pojavi novo ... i tako u krug ...

jedino sto mi sad pada napamet je da je mozda bilo vise folikula koja su se pretvorila u zuto telo i 2. dan ciklusa nisu mogli tako brzo da se ociste ... mozda lupam ....

Biksi dal to moze da bude slucaj?
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od M. 23/5/2012, 18:11

Pročitala sam temu i vidim da nas ima dosta sa nižim progesteronom. Ja sam ga 2 puta vadila i oba puta je bio oko 30-35 nmol (referentna vrednost ide do 90).

Svi se slažu da je loš progesteron posledica problema u folikularnoj fazi, uglavnom nekvalitetnih folikula, odnosno "slabe" ovulacije. Kod mene je verovatno problem blago povišen FSH (oko 9).

Zbog ovako niskog progesteron imam skraćenu lutealnu fazu na 11-12 dana, a ako uzimam samo jedan utrogestan od 100 dnevno (vaginalno), produži mi se II faza na 14 dana.

E, sad, jedino što ovde nisam pročitala je kako popraviti tu prvu fazu? Da li se o tome govorilo u nekoj temi (ne mogu da nađem) i da li neklo zna odgovor, neki savet?
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od M. 23/5/2012, 18:15

daxi011 ::Devojke

jedino sto mi sad pada napamet je da je mozda bilo vise folikula koja su se pretvorila u zuto telo i 2. dan ciklusa nisu mogli tako brzo da se ociste ... mozda lupam ....

Biksi dal to moze da bude slucaj?

Daxi, mislim da je proces obrnut - kada oslabi funkcija žutog tela, onda nastupa menstruacija. Nalazila sam na nekim drugim forumima da se pominje taj problem sa povišenim progesteronom 3 DC, to ima neko objašnjenje i uzroke. Potražiću malo, pa ako nađem, javljam.


EDIT:

Evo našla sam nešto: navodno je taj blago povišeni progesteron u vezi sa radom nadbubrežne žlezde i često ide zajedno sa blago povišenim testosteronom.

To se sve proverava kontrolom 17-0H progesterona i androestenediona koje proizvode nadbubrezne zlezde.

E, sad, možda to nema baš nikakve veze s tvojim problemom. Samo sam se setila da sam čitala o tome...

M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od daxi011 25/5/2012, 13:20

M. poljubac

meni je progesteron povisen ... a nekako mi ima logike ako mi to zuto telo nije otislo 2. dan ciklusa da je porgesteron tada jos visok jer to zuto telo ako sam dobro razumela proizvodi progesteron ... a zuto telo i jeste valjda neka vrsta ciste ... tj. zuto telo moze da se pretvori u cistu i zbog toga se prati jer ako ne ode samo onda mora da se ukoni pogotovo ako raste vise od tolerantog .... ja nemam taj problem za sada i ako mi zuto telo ostane od jednog ciklusa sa drugim ode ... zato sad pijem kontracepciju pa ce se videti ... jedio sto sad mozda smanjim progesteron a povecam prolaktin i TSH od Microginon-a ... vrzino kolo ... no i to se da resiti ... glukofaz (daju kod policisticnih a to se vidi da li treba kad s euradi OGTT test)... bromokriptin (za prolaktin) ... eutirox (za stitnu ako je TSH povisen) ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od M. 25/5/2012, 19:45

Daxi,
Mislim da ta cista žutog tela ne nastavlja da luči progesteron. Ona se valjda samo formira na mestu gde je bilo žuto telo. Pogledaj OVDE neke osnovne informacije.

Mislim da ne možeš da dobiješ menstruaciju dok žuto telo ne počne da propada i dok ne prestane da luči progesteron. Kad se količina progesterona dovoljno padne, materica počinje da se ljušti.

Ovo ja sad razmišljam naglas, ne tvrdim da sam u pravu. Malopre sam ukucala na google "elevated progesterone at day 3" i svašta ima, baš je proučavan taj problem.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 5 Empty Re: Progesteron

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu