KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skokovi u razvoju

+2
Gala
maus
6 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Ići dole

Skokovi u razvoju Empty Skokovi u razvoju

Počalji od maus 3/5/2009, 17:07

Skokovi u razvoju



Autor:

Beba koja je dobro jela i nakon jela bila zadovoljna odjednom postaje cendrava, često se budi i stalno bi bila na prsima. Događa se promjena u ritmu hranjenja i spavanja. To se zove skok u razvoju.


Skokove u razvoju zovemo još i "frekventnim danima". Prisutni su kod svakog djeteta iako ih mama možda neće ni primjetiti. Žene koje su majke prvi put mogu pomisliti da se radi o tome da nemaju više dovoljno mlijeka. Zato mnoge odustaju od daljnjeg dojenja.
Stručnjaci vjeruju da postoje dvije svrhe: količina mlijeka se prilagođava rastućoj bebi i povećava se količina kalorija po podoju
Istraživanja rađena na ovoj temi pokazuju da se skokovi u razvoju događaju kad beba razvojno i motorički napreduje. Tako se javljaju skokovi kad se beba počinje okretati, puzati, hodati ili govoriti. Osim toga bebina težina i visina se drastično povećaju u prvoj godini bebina života. Normalno je da se bebi ubrzano povećava i apetit
Prvi skok u razvoju javlja se između 7. i 10. dana. Beba dolazi iz bolnice u kojoj je izgubila oko 10% svoje porođajne težine. Majki nadođe mlijeko i povećane potrebe su zadovoljene. Sljedeći skok je u 3. tjednu. Slijede ga u 6. tjednu i 3., 6. i 9 . mjesecu. Bebi se poveća potreba za mlijekom.
Beba se može češće buditi po noći, ranije se buditi iz popodnevnog spavanje ili ga produžiti. Ako beba produži spavanje nemojte je buditi za hranjenje, odmor joj je potreban koliko i hrana. Može biti cendravo jer je premoreno i gladno. Sve je to začarani krug u kojem svi ispaštaju. Na svu sreću traje samo nekoliko dana, nestati će brzo kao što se i pojavio
Kod beba koje su dojene, za 2-3 dana, ali može potrajati i tjedan dana. Prsa se za to vrijeme prilagode i poveća im se proizvodnja. Što beba češće i više doji, više mlijeka dobija. Ako i dalje želite nastaviti dojiti, nemojte sada uvesti formulu da bi dijete zasitili. Izgurajte tih nekoliko dana dok vam se prsa ne prilagode.
Ako se beba hrani adaptiranim mlijekom roditelji mu trebaju povećati obrok.

Skokovi u razvoju ne prestaju nakon prve godine. Primjećuju se svakih nekoliko mjeseci do puberteta.
Mnogo majki koje doje kažu da im se u vrijeme bebinih skokova u razvoju poveća apetit i potreba za pićem.
Najlakši prolazak kroz skokove u razvoju je da slušate bebu i svoje tijelo.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Skokovi u razvoju Empty Re: Skokovi u razvoju

Počalji od Gala 15/8/2009, 23:54

Kakva su vasa iskustva sa skokovima u razvoju?
Nesto razmisljam, evo bas pricam Tedi, mislim da Gala danas ima taj skok...samo nije mi jasno kako to u punoj 7-oj nedelji zivota???
Da li se desavaju bas u 6 nedelji? Gala je prosli petak bila puna 6-ta nedelja i nisam primetila nista cudno ali danas, u punoj 7-moj nedelji sam primetila.

Uglavnom, ceo
dan bi samo sisala, dam joj dojku ona malo siki pa place, unervozi se, bije se sa
dojkom.Ja se , naravno, izmuzem jer, imam jake i brze mlazeve i Gala se gusi,ne moze da prati te brze mlazeve(koji idu i bez pritiska) ali ona se opet
buni, buni. Poludela sam. Celo popodne nije spavala samo je trazila da
sisa. Pa ju je mm vodio napolje, nosio ju je ceeelo popodne da bi ja
mogla da otspavam. Majko mila...
Sada je zaspala na dojci.
da li vam ovo lici na taj skok, i da li je moguce u 7 nedelji?
Kakva su vasa iskustva?
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Skokovi u razvoju Empty Re: Skokovi u razvoju

Počalji od MARA 16/8/2009, 08:16

E Gala i ja imam uzasno iskustvo sa skokovima plakala sam ako mi verujes koliko mi je bilo tesko.
Pocela su sa puna 3 meseca i trajala 10-ak dana.
Pisala sam na Viktorevom dnevniku..........
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Skokovi u razvoju Empty Re: Skokovi u razvoju

Počalji od Pakki 9/1/2011, 04:06

kod mene se isto desavaju skokovi bas sada kad mia ima 2 mjeseca i 2 nedelje....budi se nocu cesce i trazi siku ali sam primjetila da nemam dovoljno mlijeka jer je sikila na 1,5-2,pa sam kupila dohranu cisto da vidim kolika je njena mjera.
i znate sta?popila je 130 ml formule i jos je sikila obe sike Shocked
drugi put sam joj dala obe sike pa tek onda formulu i popila je jos 50 ml.sad je ponovo dojim jer jede na 3-4 sata
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 48
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Skokovi u razvoju Empty Re: Skokovi u razvoju

Počalji od Gala 10/1/2011, 11:17

Pakki, nemoj upasti u taj zacarani krug i davati joj formulu. Mleka imas dovoljno. Nisam strucnjak da ti objasnjavam,ali na Serbiancafeu (trudnice i mamice) ima Joanna ona je konsultant za dojenje.Mozes u arhivi nadji teme vezane za to,a mozes tamo i otvoriti temu i pitati je za savet.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Skokovi u razvoju Empty Re: Skokovi u razvoju

Počalji od Gala 10/1/2011, 15:32

Evo da ti postitram..

http://www3.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/140/014975842/pravilan-polozaj-za-dojenje-videona-engleskom.html?21

http://www3.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/140/014433925/dilema-u-vezi-dojenja-tj-dohranjivanja.html?242
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Skokovi u razvoju Empty Re: Skokovi u razvoju

Počalji od Orline 18/1/2013, 15:46

Nisam verovala u te skokove dok moj M nije oko seste nedelje krenuo da bude non-stop gladan i trazi da sisa. Tek sam se posle setila sta je to. Ja sam isto pomislila da nemam mleka, iako sam citala o skokovima pre toga, ali ne vredi, u tom momentu sam sasvim zaboravila. On nije hteo flasicu, ni danas je nece (nazalost ili na srecu), a mleko je nadoslo u vecoj kolicini za par dana.
Ovih dana puni tri meseca i opet je pocelo. Pre par dana ja u shoku, taman smo se ustalili na nekih tri sata otprilike, mada nisam striktna po tom pitanju, kad on pocinje da stalno trazi. Opet nisam odmah provalila Embarassed , glupa sam, jer dete glodje rukice posto ga svrbe desni, ali po intenzitetu placa i nacinu kako zgrabi dojku kad ga konektujem shvatim da je opet skok.I da, knjiski je sa tri meseca. Danas prvi put da se najeo i zaspao i da je razmak izmedju dva dojenja bio duzi od dva i po sata
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Skokovi u razvoju Empty Re: Skokovi u razvoju

Počalji od Akijeva 25/2/2013, 15:42

Moja beba je takođe imala ove skokove i za majku su jako frustrirajući. Prvo što sebe počinješ da ubeđuješ da nemaš mleka (kupila sam čak i adaptirano mleko, jer su me svi pritiskali kao izgladnjujem dete, nemam mleka, čak nam je i pedijatar kog sam odmah zamenila preporučio da krenemo sa dohranom, ali hvala bogu naša ćuftica je bila pametnija od njih svih i kako joj dam adaptirano, samo uradi nešto sa jezikom i sve izbaci iz ustašca i krene u plač), drugo jako je stresno, jer imaš utisak da nešto nije dobro sa bebom (moja beca je baš imala jake reakcije i kukala stalno i sikila i onda kukala dok siki, kao da sam odavno okasnila sa klopom, a nije npr. prošlo ni 45 minuta, ja sam bila u panici i stalno joj merila temperaturu), treće, toliko je sikila da je na kraju konstantno bljuckala, pa sam imala jedno vreme trip da ima onaj refluks, ali sam onda skontala, ne može on samo da dođe i ode, beba ga ili ima ili nema. Srećom na internetu sam googlala šta bi moglo biti i odmah mi je u pretrazi ovo i izašlo i na angleskim i na srpskim sajtovima, a pošto je Klara do sad imala 2 skoka u razvoju, drugi put sam bila spremna i kad su opet počeli da mi pune glavu, samo sam ih odjavila sve. Inače, sada sa 4 i po meseca, ćufta je duplirala kilažu od rođenja i dodala na to još pola kile, a možda i više pošto se nismo skoro merili (4. nedelje), a posledrugog skoka nisam ni pokušavala da je ponovo uobročim, ona klopa kad joj se klopa i super nam je. Nije debela kao što vidite i super se razvija, a ja sam apsolutno rasterećena po pitanju planiranja, saživele smo se.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Skokovi u razvoju Empty Re: Skokovi u razvoju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu