KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

+46
Ivanaa
bulevarka
melany
M.
AndreaBg
bak
dragana.jovicin
*Maki*
dunjas
kica
nebuloza
Monaco
tica
ananana
kristinak
naca
Deni
Annie
lilly13
vašar
BiancaP
djole42
JocY
Lahorcica
Shizika
Filippa
bokica
etnaetna
Bibica
Tinche
nabla
nena beba
suzeto
crvenkapica4
aksa67
Orline
Mala debela
Mirjana
TetaSneki
adriatika
rsrce
maus
Hitron-Luka
megica-pegica67
Jelence
HappyGirl
50 posters

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od melany 19/11/2012, 14:41

samo folikulometriju za sada, i to je bilo ok, vise nista od analiza...mada mi se cista na levom vratila, mm oligospremija, i koristi profertil. Mislim da je prohodnost jajovoda sledece sto me ceka....videcemo, dr smatra da treba da se opustim i da sam previse napeta... a to jeste, napeta sam jer su mi odmah nakon operacije rekli da odmah ostajem trudna, najkasnije u roku od 1 god, a evo ja jos nista... Shocked
melany
melany

Broj poruka : 14
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od djole42 19/11/2012, 15:02

Melany,pridruzi nam se na ovoj temi https://kutak.forumotion.com/t2343p195-korak-po-korak-na-putu-do-bete

Tu mozemo diskutovati o svemu ...da ne zatrpavamo ovu temu .
U medjuvremenu pročitaj i teme o muškom sterilitetu jer je kod vas i oligospermija problem .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od bulevarka 19/11/2012, 20:36

Evo i ja da se javim i prenesem svoje iskustvo po pitanju endometrioze . Naime kod mene je krajem 2011. god na UZ konstatovana velika čokoladna(endometriozna) cista na jajniku pa su mi u januaru ove godine radili laparaskopiju i ustanovili da imam IV stepen enometrioze i prirasline po čitavom stomaku . Veći deo su uspeli da očiste ali nažalost jajovodi su mi totalno neprohodni . Dr Budakov mi je predložio što pre VTO i rekao je da je to jediini način da postanem majka ali da požurim jer se endometrioza nažalost vraća .
Posle svog šoka i saznanja da ne mogu da ostanem trudna prirodnim putem stala sam na noge i krenula u akciju . Da bi se primirila bolest primala sam injekcije Dipherelina depo na svakih 28 dana 4 meseca , i posle krenula u postupak . Bolest se primirila ali je i dalje bila prisutna ali ne u takvom obimu . Imala sam dugu šemu za umirivanje jajnika . Dipherelin amp 34 kom , i stimulaciju u trajanju od samo 6 dana što je super . Puregon amp od 100 ij i Menopur amp 2x75 ij dnevno . Na našu veliku radost prva VTO je za nas bila uspešna i sada se endometrioza povukla jedino što i dalje imam neku malu endomtrioznu cistu od 2 cm na levom jajniku ali ona je totalno nebitna. Znači trudnoća je lek za nas a posle ako se endometrioza opet vrati borićemo se junački protiv nje kao i do sada .
Toliko od mene nadam se da sam vam pomogla .
Kada sam ja uspela sa IV stepenom uspećete i vi . Samo napred držim fige.
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od melany 20/11/2012, 07:11

bulevar ns, jeste pomogli i divno je sto ste uspeli...cestitam od srca Very Happy
melany
melany

Broj poruka : 14
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Mirjana 9/5/2013, 20:06

Šta ću sve pročitati...bolje da prestanem da istražujem yes
Dakle sredstva za sunčanje klikni
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty pomoc pri definisanju dijagnoze

Počalji od Ivanaa 3/9/2013, 14:07

Drage moje,
procitah svih ovih 12 strana. Oh, poprilicno cu se raspametiti. Jer imam problem ali nije definisan. Imam 29. god. Obratila sam se specijalisti endokrinologu zbog akni, bolnih menstruacija, kratkih menstruacija koje traju dan i po (inace prije par godina su bile 5-7 dana, ali je primijecena tendencija pada). Uradila sam razne nalaze hormone i sve sto mi je trazila. Uradila mi UZ male karlice i EHHO dojki.
Konstatovala je sledece: 4 dan menstruacije.
Uterus 68x44x40 mm, endometrij se ne vizualizuje.
Desni ovarijum 32x30 mm sa 12 cista od 2 do 6 mm
Lijevi ovarijum 30x30 mm sa 15 cista 2 do 8 mm, vidljiva ognjista endometrioze bez cista.
Uz plasiranu braunilu prolaktin je 380!
21 dan ciklusa:
Nije imala ovulaciju
Androstendion je povisen
Slobodni testosteron je normalan, kao i DHEAS
Iskljucena je kongenitalna adrenalna hiperplazija
U OGTT u postoji hiperinsulinizam

Th. Gluchophage tbl. a 1000 mg, prvih 7 dana po pola tbl. tokom rucka, a potom svakog dana 1 do kontrole,
Yasmin tbl. 1 od 1. dana menstruacije posle rucka.
Kontrola sa biohemijskim analizama i androstendionom.

Nisam imala ovulaciju!!!! To je ono sto mi je odzvanjalo u mojoj glavi. Odem ti ja lijepo fino kod mog ginekologa, on covjek ne vjeruje u to. I, kao sta to mene zanima kad sad ne zelim trudnocu. Insistiram ja na pracenju folikula i ovulacije.
I tako krenemo:
10 dan ciklusa - JEDAN FOLIKUL 15.73 mm na lijevom jajniku,
14 dan ciklusa - Na lijevom jajniku se NE UOCAVA vodeci folikul.
jedan "folikul" ispunjen gustim sadrzajem (pise, a meni govori krvlju), promjera 16.14 mm
Ferrn test negativan - dakle potvrdio da nisam imala ovulaciju....

Rekao mi da dodjem pred menstruaciju da vidi hoce li to puci.

Guglam ja i nadjem ovde da to nije nesto i folikul ispunjen krvlju, nego cista.
Drage moje, ja nemam ovulaciju i ko zna da li sam je ikada i imala. Je li to Endometrioza, zbog ciste ili?
Gdje da se obratim? Sta da radim? Ovaj moj gin. i nije bas od neke pomoci....

P.S. Nisam razmisljala o trudnoci, ali sada zelim, naravno.... Ne mogu da prestanem da razmisljam sta je onda smisao zivota....

Unaprijed hvala...



Ivanaa

Broj poruka : 1
Datum upisa : 03.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od libra35 17/4/2015, 11:46

Devojke da li ste imale simptome endometrioze.....meni sad u toku menstruacije bio neki cudan bol i u toku odnosa odmah nakon vestice....mada niko mi nije to spomenuo a histero nisam radila.
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od bebironcic78 26/10/2018, 09:17

Pozdrav svima...Ne znam odakle da pocnem...
Od septembra 2013 god imam bolove u donjem delu stomaka-kao pred ciklus i od tada mi se ciklus i poremetio.Bio je uredan na 28 dana(sa jakim bolovima).Od tada dobijem u razmacima od po 3-4 meseca.Sem tih bolova u donjem delu stomaka me prati i nagli porast tezine,nadutost stomaka,bolovi prilikom intimnog odnosa,glavobolje,nesanica,nervoza,smenjivanje osecaja toplo-hladno...
Krenula sam prvo u drzavnom kod ginekologa(uz,pregled,PAPA) i sve je to bilo ok i ginekolog me bukvalno poslao kuci.Iznerviram se i krenem privatno...Na svoju inicijativu sam radila hormone i nisu ok.Rezultati stitne zlezde su dobri.Da ne duzim pricu,posle toga,znaci od 2014 do sada obisla sam 5 privatnih ginekologa i dobila razlicite dijagnoze a nikakvu pomoc(napisacu Vam redom)-nema niceg sve je ok,imate cistu 4,5x4,5(pijte Cikloproginovu i smanjice se),sve je ok a stomak vas boli jer ste dizali nesto tesko,puno radite,imate Adenomiozu-jedino resenje je ugradjivanje hormonske spirale i resice se problem(naravno,problem nije resen jer spiralu imam vise od godinu dana) i na kraju -imate Endometriozu i morate se nauciti ziveti sa tim jer hiruski zahvat nije trajno resenje jer se ona vraca.
Izvanjavam se na dugom postu...molim Vas za neki savet,bilo sta jer pocinjem da ludim od svakodnevnih bolova,ne mogu normalno da funkcionisem.
Unapred hvala
bebironcic78
bebironcic78

Broj poruka : 152
Godina : 46
Datum upisa : 03.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od BiKsi :) 27/10/2018, 13:52

Bebironcic, meni to bas sve deluje kao klasican tip enodmetrioze. Jer cure koje je imaju su bas tako opisivale sve. Ja ne znam kako se mogu ublaziti ta stanja, nadam se da ce se naci neka cura da ti pomogne.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od bebironcic78 27/10/2018, 14:51

BiKsi,nadam se da ce se neko javiti jer vise ne znam sta da radim a i sa ginekolozima nisam imala srece
bebironcic78
bebironcic78

Broj poruka : 152
Godina : 46
Datum upisa : 03.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od aurora 4/11/2018, 19:00

Ne znam da li cu uspeti da pravilno prenesem iskustvo a da ne izgleda toliko lose. Nisam videla koliko godina imas.
Prva operacija (sa otvaranjem stomaka) je bila 1999.god. Dosta endometricnih cista izvađeno (ne secam se broja). Druga operacija 2010.god isto sa otvaranjem stomaka. Takođe vise endometricnih cista. Trecu i cetvrtu laparaskopiju sam imala u poslednjih godinu dana , zbog mioma i zbog uklanjanja jajovoda. Ono sto opisujes lici da je endometrioza s tim sto se ona mora videti na uz i kroz povecanu vrednost ca125. Ukoliko su ciste vece od 5 cm, hiruski se otklanjaju. Ako nisu, piju se hormoni. Ciste su ovalne, sa debljom opnom i tamne boje. Meni su ciklusi do prve operacije bili tacno u dan (28 dan) uz nepodnosljive bolove u malom stomaku i krstima. Posle operacije ciklus nisam osetila kad dođe ali nije bio tacno u dan. Pred drugu operaciju su poceli bolovi. Sada se endometrioza lako detektuje (ako je uopste imas) i leci laparaskopijom. Posle toga obvezna hormonska terapija (ja sam primala zoladex 6 meseci). I suština price - ako zelis bebu, neka to bude sto pre.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od aurora 4/11/2018, 19:10

Zaboravih - sto se tice hormona: detaljna ispitivanja hormonskog statusa sam pocela da primenjujem kad sam usla u vto pricu tako da ne znam kakav je bio ranije. Štitna ok (mala hipo, male doze eutiroxa, fsh je bio 9 pre 4 god, amh 0,17, IR sa sioforom regulisem) dakle nista strasno. Kortizol, SHBG i testosteron su bili ok pre 4 god ali mislim da nisu bili u redu pre 10ak god. Imala sam pojacanu maljvost. Prolaktin je bio nesto visi pa sam ga sanirala sa Dostinexom. Dakle, preporučila bih nekog dr koji bi se zauzeo da ispita i UZ i hormonski status i da donese zakljucak sta bi moglo da bude
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od bebironcic78 4/11/2018, 19:41

Aurora,hvala na odgovoru osmeh srce
Imam 40 god i sto se tice trudnoce to nemam u planu.E,sto se tice hormona ranije su mi bili ok,znam jer sam ih radila zbog vto...sada su u disbalansu-tako mi je jedan od ginekologa rekao ali mi nista nisu dali od terapije sem te hormonske spirale koja mi bukvalno nista nije pomogla.
Poslednji ginekolog koga sam posetila je na UZ video i rekao da imam endometriozu ali se za nista nije zauzeo bez obzira sto sam pitala sta dalje-rekao je da naucim sa tim da zivim jer se endometrioza ne leci i da i posle operacije moze da se vrati.Onda sam citala na forumu i netu i videla za CA125 i na kraju cu ga samoinicijativno uraditi.
Sto se tice ciklusa-dok sam redovno dobijala bilo je na 28 dana u trajanju od 3 dana ali sa uzasnim bolovima i povracanjem.Sada mi je ciklus totalno poremecen,zadnji put sam imala ciklus pre 7 mes.A,stomak me svakodnevno boli,nekad manje a nekad vise a ume da zaboli uzasno,pogotovo leva strana.
v
bebironcic78
bebironcic78

Broj poruka : 152
Godina : 46
Datum upisa : 03.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od aurora 4/11/2018, 19:54

Nije dobro sto ciklus ne dolazi 7 meseci 🙁
Tvoje godine nisu jos za menopauzu. Ja sam u drugoj prici tj. od skoro odrzavam ciklus sa cikloproginovom.
Uglavnom, ako je potrebno mozda bi bilo dobro da se ciste hiruski odstrane. Bolje sigurno nece biti, moze da bude samo losije. I nakon toga, na čistu podlogu kontraceptivi. Hormoni koji se piju protiv endometrioze su oni koji uvode u vestačku menopauzu (jaki hormoni od kojih nema ciklusa, sve se uspava). Msm da to nije dobro sada za tvoje godine. I onda je lek izbora kontracepcija pa koliko dugo mozes da pijes.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od bebironcic78 4/11/2018, 19:59

Sada nemam ciklus vec 7 mes a unazad 3 god je uglavnom tako,3-4 mes nemam pa se onda jedan mesec pojavi ali nesto bzvz i crknem tada od stomaka....
Definitivno cu sama uraditi CA125 i moracu kako umem i znam da pronadjem nekog ginekologa koji ce mi stvarno pomoci.
Kada sam radila hormone uopste ne znam kako da ih gledam jer meni ciklus nije redovan Sad
bebironcic78
bebironcic78

Broj poruka : 152
Godina : 46
Datum upisa : 03.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od aurora 4/11/2018, 21:05

Ne mora da znači da je endometrioza. Uzroci bolova mogu biti različiti. Dobar dijagnosticar moze videti endometriozu na uz. Da li si bila u frontu ili visegradskoj kod nekog dr? Mislim da su oni posveceniji a i sve bi brzo zavrsila.
U visegradskoj ima dr Mlan Dokić i jos jedan seticu se, radi privatno u Analife- Zoran Vilendečić. U frontu je Rastko Maglic i jedino njega bi preporucila.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od bebironcic78 6/11/2018, 09:09

Aurora,hvala...nisam iz Beograda iz Krusevca sam tako da nisam bila ni na jedno mesto za koje si pitala.Prvo sam krenula sa pregledima u svom gradu a onda bila i do Nisa.U Nisu mi je jedan ginekolog rekao da imam endometriozu.
bebironcic78
bebironcic78

Broj poruka : 152
Godina : 46
Datum upisa : 03.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 8 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Nazad na vrh

- Similar topics
» Ciste

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu