KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

+46
Ivanaa
bulevarka
melany
M.
AndreaBg
bak
dragana.jovicin
*Maki*
dunjas
kica
nebuloza
Monaco
tica
ananana
kristinak
naca
Deni
Annie
lilly13
vašar
BiancaP
djole42
JocY
Lahorcica
Shizika
Filippa
bokica
etnaetna
Bibica
Tinche
nabla
nena beba
suzeto
crvenkapica4
aksa67
Orline
Mala debela
Mirjana
TetaSneki
adriatika
rsrce
maus
Hitron-Luka
megica-pegica67
Jelence
HappyGirl
50 posters

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od tica 12/7/2011, 00:54

ananana ::Jao Tico srce si osmeh srce
Puno ti hvala sto si mi ovo otkrila!! ljubav
A sto su tebe pregledali sondom u toku menstruacije ako im nisi rekla za simptome? Jer to sastavni deo pripreme za VTO? To rade svakome??
A kada sedas boli te, jer to onda od tog jajnika sto se povukao??
Ja sada sve ponovo pitam, prosto sam u cudu, znaci nemamo endometriozu zbunjen
Ali recicu ja njima svakako za simptome.
Pa sta cemo raditi sa tim bolovima, i pri odnosu i dok sedimo, pa hoce nas to zauvek boleti Crying or Very sad
Meni se nesto ne ide na laparoskopiju ponovo, to me je bas bolelo affraid
Draga na komisiji sam slucajno imala mecu i pregledali su me bez obzira na nju sondom, a na prvom uz na klinici kada sam krenula u proces rekli su mi da bas tako treba da bude i treba biti pregled u toku mece jer tada i krecemo sa terapijom,bolelo me isto kao tebe pre svega ovoga,a sad ne osecam te bolove mozda zbog stimulacije i onih hormona,ko ce ga znati ....bitno da ne boli zagrljaj zagrljaj zagrljaj
tica
tica

Broj poruka : 18
Datum upisa : 30.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 12/7/2011, 08:57

Daj Boze molitva da vise nikada ne boli!!

Ja im necu nista spominjati sada, jer se bojim da mi ne kazu posle svih papira, jao e pa ne moza, moras prvo to da resis. Mada se meni na uz nista ne vidi, izgleda sve cisto i normalno!! Nadam se da ce sve biti kako treba posle sonde.

Zelim ti da uzivas i mazis stomacic trudnica osmeh srce srcasti poljupci
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od djole42 12/7/2011, 10:06

ananana ::
Ja im necu nista spominjati sada, jer se bojim da mi ne kazu posle svih papira, jao e pa ne moza, moras prvo to da resis.
Izvini ali ne razumem ....treba sve reći...sve spomenuti...sve iščačkati .....ne bi li se otklonilo sve što moze zasmetati ....ometati proces....
Mozeš ti sakriti......ali šta dobijaš time.....proći ćeš komisuju brze....ali šta onda......krajnji cilj je valjda uspeh postupka.....
-Ako je UZ situacija čista ,neće te odbiti ....čak i sa manjim zarištima endometrioze prolaziš.....
Ali bitno je da se utvrdi šta tebe bolucka ....mozda uopšte nije endometrioza ...

djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 12/7/2011, 12:19

Nisam jasno rekla, moji ginekolozi znaju svi za moje simptome i kazu da nema nista negon da ja imam problem u glavi (mislim da hoce da mi skrenu misli i zavaraju dok ne resim trudnocu), mislila sam da ne spominjem komisiji u socijalnom.
Mada ja mislim da nesto postoji, mozda manja zarista endometr.a moji ginekolozi kazu i da je to, to nije sada tvoja briga nego moras na VTO.

Jer ja spadam, na zalost, u onu grupu koja pod hitnim postupkom mora na VTO jer sam imala konizaciju,...i ne smem da cekam sa trudnocom. Pa da ne bi rizikovali salju me odmah na VTO. I meni je trenutno to najbitnije, a naravnom da zelim da otklonim sve problme, ali oni kazu da mi to nece praviti problem za VTO nego cemo to posle resavati.

Hvala vama puno cvet mnogo mi znace vasi komentari i saveti ljubav
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 12/7/2011, 12:21

nisam jos ovo rekla, da dopunim misao, kazu ako i imam manja zarista endometrioze, ona se leci trudnocom i da nece smetati pri postupku VTO a ako ostanem daj Boze molitva trudna, ona ce se osusiti i necu morati na laparoskopiju bb
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Mirjana 13/7/2011, 10:17

Ananana, ja isto imam endometriozu. Lečila sam se, ali se te naslage opet stvaraju. Ova treca vrsta injekcija koju pripamamo u toku stimulacije se koristi i za lečenje endometrioze. Laughing Naravno, terapija traje mesecima, a stimulacija samo par dana...ali udarne doze su udarne doze, možda i pomognu trenutno-što je nama i najbitnije. No, ja se raspisah, a samo sam ti htela reći da ne brineš zbog toga toga, vidi se debljina zidova na ultrazvuku. Samo se ti opusti!
zagrljaj
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 13/7/2011, 11:46

Mirjana ljubav likeit divna si, hvala ti puno!!

Samo da nama uspe ono sto smo zacrtale i da ostvarimo cilj!!! Dace Bog! Zasluzile smo!
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 13/7/2011, 11:48

Mirjana, zaboravila sam da te pitam, da li sada trenutno imas endometriozu i gde? Ides sa njom u postupak, dozvolili su ti?? zbunjen
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Mirjana 13/7/2011, 15:26

Meni su zidovi materice još uvek OK, ali imam na jajnicima, crevima, oko jajovoda, a od toga su i zapušeni. Naravno lekari sa komisije su to videli na izveštaju sa operacija, i nisu pravili problem jer ja sa takvim jajovodima i ne mogu da zatrudnim prirodno!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 13/7/2011, 16:58

a hoces ti to sklanjati ili ce sve da se povuce u trudnoci?
Znaci sa endometriozom se preko VTO moze ostati u drugom stanju, ona tu ne moze da smeta??
A kakve simptome imas, kako su ti utvrdili da imas na svim tim mestima, preko uz? Ja sumnjam da imam na crevima jer me boli u toku odnosa i kada dobijem pa naglo sednem. Jel i tebi tako?
Izvini ako e gnjavim, samo jos to da mi kazes.
Hvala ti puno ljubav
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Mirjana 13/7/2011, 17:06

Ananana, endometrioza se može naslutiti, ali se potvrda dijagnoze daje samo posle operacije. Ja sam dva puta bila na laparaskopiji, pa su tako videli.
Meni je dr rekao da kada su zidovi materice sa tim zadebljanjima, onda embrion ne može lepo da se prihvati za zid, tj. kako raste-tako se i otkida od zida i zato ima puno ranih spontanih kod cura sa endometriozom. Znači, u principu bi trebalo istanjiti zidove, ako ima tih zadebljanja.
Vidim da su i tebi na laparaskopiji videli da imaš endometriozu. Treba da piše i gde, tj.na čemu.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 13/7/2011, 17:49

jesu, i kazu da su je odstranili i da je nema, ali to je bilo u februaru 2010. pa ne znam da li se od tada ponovo pojavila ili je nisu skroz ni uradili?
Bila je u predule plike vezikouterine i sakrouterinium ligamentima, i na povrsini jajnika pojedinacna zarista endometrioze. Umes li da mi prevedes gde je to bilo, ono prvo pored jajnika.?
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Mirjana 14/7/2011, 02:19

Laughing Na zalost ne umem, ali potrudicu se sutra da nadjem. U svakom slucaju, stanje se sigurno nije promenilo za godinicu dana, to je kratak period za gomilanje naslaga! yes usne
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 14/7/2011, 10:08

jeee, onda mozda i nemam x d

veliki poljubac za Mirjanu usne
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Mirjana 15/7/2011, 13:08

Ananana, ako sam lepo razumela, to ti se nalazi na delu ka anusu. Ne brigaj dakle Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 15/7/2011, 20:33

da,da Very Happy

fala draga usne
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od HappyGirl 20/7/2011, 14:24

Jocy ::Nebuloza otvorena je tema o Bromelinu pa mozemo nastaviti tamo https://kutak.forumotion.com/t1739-bromelin
Kao što je jocy već napisala neki vaši postovi odavde su premešteni na novu temu o bromelinu. Ko želi da sazna o uticaju istog na endometriozu može tamo čitati i naravno razgovarati.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 20/7/2011, 14:55

hvala Happy osmeh srce
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Monaco 28/7/2011, 17:20

Pozdrav svima!
Nova sam na forumu, i nazalost nova sa dijagnozom endometrioze.
Tri godine pokusavamo da imamo dete.
Pre mesec dana sam operisana. Radjena mi je histeroskopija i uklonjena pregrada i laparoskopija - ustanovljena endometrioza.
Ni ne znam puno o tome, sada citam na netu sve i svasta i trudim se da ostanem pozitvna u svemu ovome!
Kontrolu imam tek u novembru. Nisam dobila nikakve lekove niti preporuku za ishranu. Posto nista nisam znala o svemu tome nisam znala ni sta treba da pitam.
Izvinjavam se na duzem postu.
Svaki savet za borbu sa endometriozom je dobro dosao! c

Monaco

Broj poruka : 2
Datum upisa : 28.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 28/7/2011, 18:21

Monaco love dobrodosla!

Ne sekiraj se, sve se da resiti.
Ako ti je otklonjena endom.sada bez problema mozes ostati trudna, jer sanse za trudnocu posle histero i laparo u prvih 6 meseci su nevidjene, jako pozitivno one deluju, valjda naprave veliko spremanje pa se posle toga lakse ostane trudnica igracice
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Mirjana 28/7/2011, 19:20

Monako, dobro došla! Imaš ovde da pročitaš puno toga o endometriozi, a ja ti savetujem da ne brineš i da sada 'zapneš' sa prirodnim radovima! vođenje ljubavi
Moram samo da te upozorim da na svakoj temi treba da pričamo samo o njoj-da bi nam forum bio pregledan, pa se za ćaskanje možemo naći ovde:
https://kutak.forumotion.com/t1721-julska-jutra
i ovde
https://kutak.forumotion.com/t1732-korak-po-korak-na-putu-do-bete
cvet
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od nebuloza 28/7/2011, 22:52

Monaco ::Pozdrav svima!
Nova sam na forumu, i nazalost nova sa dijagnozom endometrioze.
Tri godine pokusavamo da imamo dete.
Pre mesec dana sam operisana. Radjena mi je histeroskopija i uklonjena pregrada i laparoskopija - ustanovljena endometrioza.
Ni ne znam puno o tome, sada citam na netu sve i svasta i trudim se da ostanem pozitvna u svemu ovome!
Kontrolu imam tek u novembru. Nisam dobila nikakve lekove niti preporuku za ishranu. Posto nista nisam znala o svemu tome nisam znala ni sta treba da pitam.
Izvinjavam se na duzem postu.
Svaki savet za borbu sa endometriozom je dobro dosao! c

pozdrav monaco,

ne pises koliko ti je godina, da li cete i dalje pokusavati u 'kucnoj radinosti' ili cete u kakav postupak? koji je stupanj endice, odakle su odstranjena polja?
znam dosta cura koje su nakon utvrdjene i odstranjene endice barem drugu polovicu ciklusa uzimali gestagene..jer gestageni isusuju polja endometrioze. zene koje ne planiraju trudnocu cesto budu kroz medikamente stavljene u umjetni klimakterij..neki ginici to cak i rade pred vto postupak..
svakako se posavjetuj s nekim ginicem koji ima iskustva s endicom..nikakva terapija (pa ni gestageni) mi se cini premalo.
ishrana - e to je veca filozofija.. Laughing gledaj da se zdravo hranis, da reduciras secere, bijelo brasno i slicno..
gledaj da 'njegujes' svoj imuni sistem jer po mnogim je to upravo problem kod edometrioze..oko toga se svadjaju..hehe

at least, cekiraj AMH. on zna biti losiji kod endometrioze jer se endica moze odraziti i na zalihu JS ali i na kvalitetu. ako je dobar utoliko bolje, ako je los onda je bolje da znas na vrijeme...

meni je prosle godine odstranjena endica stupanj 1-2..najvise u douglas supljini, i prema mjehuru i na Lig. sacrouterinum..cak nisam ni imala poteskoca vec je novi gyn vidio na doppler uz nesto sto bi moglo biti endometrioza..na obicnom se nije ni vidjelo. i vidi vraga..grrr..uglavnom od tada u drugoj polovici ciklusa uzimam progesteron. nemam poteskoca..osim sto nas dijete nece..u to doba sam napravila detox s dmps zbog vece kolicine zive, u to doba mi je doc utvrdio i nizu razinu dhea-s pa mi je preporucio uzimanje dhea..zaista ne znam sto je od toga upalilo, ali su hormoni od tog perioda sasvim u redu..cak je i lutealna faza ciklusa sasvim stabilna..

sretnooooo Wink
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 29/7/2011, 00:24

Hej, nebuloza, vidim da s super razumes u ovaj nas problem.
Meni je uklonjena endometrioza laparaskopijom a bila je u predule plike vezikouterine i sakrouterinium ligamentima, mozes li mi prevesti gde je to zbunjen
ljubav
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od nebuloza 29/7/2011, 08:48

ananana ::Hej, nebuloza, vidim da s super razumes u ovaj nas problem.
Meni je uklonjena endometrioza laparaskopijom a bila je u predule plike vezikouterine i sakrouterinium ligamentima, mozes li mi prevesti gde je to zbunjen
ljubav

ovo prvo ti je mjesto izmedju maternice i mjehura, a ovo drugo su ligamenti koji povezuju maternicu i cerviks s os sacrum..kako se to kaze na nasem..to je kraj kraljesnice..taj dio..dakle grubo gledano, mozes reci da su donji dijelovi trbusne supljine bili pogodjeni endometriozom


Poslednji put izmenio nebuloza dana 29/7/2011, 09:29, izmenio ukupno 2 puta
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 29/7/2011, 09:07

Punooo ti hvala poljubci sve jasno radost
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 6 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics
» Ciste

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu