KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

+46
Ivanaa
bulevarka
melany
M.
AndreaBg
bak
dragana.jovicin
*Maki*
dunjas
kica
nebuloza
Monaco
tica
ananana
kristinak
naca
Deni
Annie
lilly13
vašar
BiancaP
djole42
JocY
Lahorcica
Shizika
Filippa
bokica
etnaetna
Bibica
Tinche
nabla
nena beba
suzeto
crvenkapica4
aksa67
Orline
Mala debela
Mirjana
TetaSneki
adriatika
rsrce
maus
Hitron-Luka
megica-pegica67
Jelence
HappyGirl
50 posters

Strana 5 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od BiancaP 30/11/2010, 14:59

Hvala puno. Na toliko foruma sam postavila ovaj moj ukratko isprican problem, ali nigde odgovora Sad . Zelela sam da vidim i sta drugi misle i sta je najpametnije. Ne znam vise kome da se obratim i kome da verujem.
Nakon zavrsetka fakulteta sam svakako zelela porodicu sa svojom voljenom osobom. Ako je to potrebno sada, uradila bih to. Sto se tice priraslica, doktorica mi stalno prica o njima. Jos od prve operacije ih imam i jako me bole. Konstantno imam bolove u predelu jajnika. Kaze da je to normalno upravo zbog priraslica i da ce mi one zadavati problem citavog zivota. Imam bolne menstruacije, ali malo krvarim :/
Sto se tice rizika, receno mi je i od doticne doktorice i od doktora koji me je operisao da bi bilo najbolje da zatrudnim jer u drugom stanju mi rade hormoni koji su potrebni za oporavak od ciste. Navodno da mi je to bolje od pilula. Ne znaju kolike su mi sanse za trudnocu upravo zbog svih tih endom.cista koje konstantno pucaju Sad
Bojim se da ako ostanem na pilulama da ce cista da se poveca i onda opet pod noz. A i imala sam zarista koja su "ocistili" tokom operacije. Jedno je bilo na drugom jajniku.

BiancaP

Broj poruka : 4
Datum upisa : 30.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od vašar 30/11/2010, 16:13

Ako ti se i pored pilula pojavila cista,onda postoje realne sanse da se ona na dalje i povecava.Ja sam posle laparoskopije,usled koje je ustanovljena endometrioza na jajniku (1cm),primala diferelin injekcije svakih 28 dana,tako da 6 meseci nisam imala ciklus.Sada kada sam u pripremi za vto,13 meseci posle operacije,opet se pojavila neka cista,ali sada u jajniku za koju se sumnja da je endometrioza.Hocu da ti kazem da sto vreme vise prolazi,a ti se stalno operises,a one se ponovo javljaju,sve vise ti se ostecuje citav sistem.Tako da bi i za tebe posto zelis decu,a i za endometriozu,bilo najbolje da ostanes trudna.Moje misljenje je da ne gubis mnogo vremena prirodnim putem da dodjes do bebe.MoZda da probas koji mesec,pa ako ne uspete,da zatrazite strucniji savet sta i kako dalje do trudnoce.Opet mi nisi odgovorila gde su te priraslice Rolling Eyes !!Inace,ovo je samo moje laicko misljenje!Mozda ti se javi jos neka od devojaka!
I samo da dodam....da znas da je ovo najbolji forum koji sam ja posmatrala,pa se na kraju i pridruzila.Ovde ces sigurno,vrlo brzo dobiti pomoc,savet ili bar ohrabrenje i podrsku!!!
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od BiancaP 30/11/2010, 16:26

Samo ne znam da li sam na dobrom mestu, jer ne posecujem forume i ne znam kako funkcionisu.
Za priraslice, ne znam gde se nalaze, nisam ni pitala jer nisam znala da mogu biti svuda :/ ali sa novim doktorom ce valjda biti sve bolje. I ja sam za to da zatrudnim, jer ko zna, mozda posle dodje do komplikacija i svasta moze da se desi. Ali, nadam se da nece!

BiancaP

Broj poruka : 4
Datum upisa : 30.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od vašar 30/11/2010, 17:02

Na dobrom si mestu i dobro se snalazis!
Za priraslice te pitam,jer se to uglavnom kaze za jajovode,ali mi je cudno (da se tako najblaze izrazim) da je dr to videla na pregledu.Kazes da ih spominje odavno,pa ako su u jajovodima,pitam se zasto ih nisu uklonili na laparoskopiji.I te priraslice mogu biti problem za trudnocu.Ne znam koliko si upucena u svu tu problematiku,ali se nadam da ces naci dr koji ce te ozbiljno shvatiti i reci ti sta i kako ti je najbolje na dalje!Javljaj nam novosti i dalja desavanja!
ff
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od lilly13 30/11/2010, 22:38

ja sam ima endometriotične ciste na oba jajnika i odstranjene su (na jednom 5, 7 cm na drugom 7 cm) i odstranjene su klasičnom operacijom nakon koje je uključen dipherelin koji sam primala 4 mjeseca svakih 28 dana ,a još 3 mi je trebalo da se ciklus uspostavi. Nakon uspostavljanja ciklusa sve super, kaže doktor ne bi bilo loše da ostanete trudni. Ja budala sve se nadala da ću početi raditi- čekam posao i svjesno odgađam trudnoću. Nakon godinu dana od operacije na oba jajnika ciste po 2-3 cm. opet u ''klimaks'' sa ljekovima.
nakon opet 7-8 mjeseci dok se uspostavio ciklus kaže doktror dobro je. prolazi par mjeseci i ciste se opet povećavaju pa preporuci idem na HSG i ustanovim da su oba jajnika slabo prohodna upućuju me na vantjelesnu. Doktorica koja je radila kaže bolje da mi te ciste smanjimo prije postupka vidi da li bi doktor koji me je i vodio laparaskopski odstrano ciste. On je protiv toga jer je to ''previše operacija'' (kao mala sam 2x operisala crijeva - zapetljaj i prirslice) idemo sa Danovalom. Tek nakon godinu dana od razgovora sa dr koja mi je radila prvi pokušaj VTO ulazim u postupak ali još uvijek imam ciste koje su se prilično smanjile.
I jasam čekala da završim fakultet pa da počnem raditi pa onda djeca- međutim još uvijek nemam stalno zaposlenje ali sad mi to više nije ni bitno jer sam odlučila da idem na dijete taman nikad više ne radila.
Ne znam gdje živiš i kakvi su ljekari, moj ti je prijedlog da nađeš nekog dobrog doktora i sa njim porazgovaraš mada je većina ginekologa u čudu šta da rade sa tobom - nažalost.
Ili idi na trudnoću - prirodno za ostalo ima vremena.
Možda ti nije trebala jedna ovakva priča ali bar znaš kako se stvari mogu iskomplikovati
Endometrioza je bolest koja se ne može izliječiti nego samo ''držati pod kontrolom''

Valjda te nisam isprepadala

Nadam se da ćeš izbjeći komplikacije

Samo naprijed igra
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od BiancaP 30/11/2010, 23:54

Hvala ti puno na objasnjenju, znaci mi puno. Ja bih rado ostala u drugom stanju, pogotovo ako mi vec par devojaka kaze da je to najpametnije, a i sami doktori upravo zbog tog nastanka steriliteta. Zivim u NS-u, idem sve vreme kod privatnika, ali vise necu kod tih, jer me zavrcu gde stize, ocigledno su im neke druge stvari na prvom mestu, nego cu ovih dana otici kod drugog doktora za kog sam cula da se najbolje razume u laparaskopiju.
Znaci ti mislis, naravno uz razgovor sa strucnjakom, da je najbolje da ostanem u drugom stanju s obzirom da mozda kasnije necu moci ili cu teze moci zatrudneti?
Jako mi je zao sto si morala te inekcije koristiti, ja sam bila frapirana kada sam cula da je to meni predlozio. Izricito sam rekla ne, a on je rekao da se slaze sa mojom odlukom, i da su bolje pilule. Imam 22 godine i sama pomisao da necu imati menst.6meseci me je ubijala. Naravno tada nisam znala nista o endometriozi. Crying or Very sad

BiancaP

Broj poruka : 4
Datum upisa : 30.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Endometrioza&miom u materici-molim za misljenja i iskustva

Počalji od Annie 3/1/2011, 19:00

Molim sve da mi pomognu - imam iza sebe neuspesnu inseminaciju, imam 37 god. i upravo uradjenu laparaskopiju jajnika. Skinuli su mi neki dermoid s jajnika i neke priraslice, ali i nasli da imam subserozni miom 2x3cm u materici i manje zariste endometrioze. Rekli su mi da moram da radim histeroskopiju. Da li histeroskopija boli? Ako neko ima iskustva sa tim, molim vas da mi napise. Posto mi je laparaskopija bila uzasno bolna.
Takodje me zanima da li neko moze da pretpostavi da mi je dijagnoza za to da treba inseminacija da se uradi, bila uopste pogresna jer se posle neuspesne insem. pokazalo da imam sve to. Ocajna sam. Hvala unapred!

Annie

Broj poruka : 102
Location : Beograd
Datum upisa : 22.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Deni 3/1/2011, 21:17

Ana,
Imas vec otvorene teme o histeroskopiji, laparaskopiji i svemu ostalom sto si navela da te zanima.
Tu mozes procitati sve od opisa samog postupka do iskustva nasih clanica.

Dobrodosla :))
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od naca 12/1/2011, 14:29

Ana, ja imam subzerozni miom, nešto veći od tvog, ali sam odlučila da ga ne operišem, nakon mnogo razmišljanja, dvoumljenja i različitih mišljenja koje sam dobila. Endometrioza se svakako mora ukloniti. Miom tih dimenzija ti po mom mišljenju neće praviti problem.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od kristinak 12/1/2011, 16:48

Ana i ja imam miom u materici za koji sam saznala pre 2 dana a zasigurno zanam da ga nisam imala pre 3 meseca ali mi je dr rekao da ne smeta i da je bolje ne dirati ga jer nije strasno a brzo je porastao zbog trudnoce
kristinak
kristinak

Broj poruka : 31
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 03.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Annie 13/1/2011, 09:24

Naco, hvala ti puno na odgovoru. Jos nisam otisla kod doktorke, odlazim za nekoliko dana, pa cemo videti sta jos kaze.

Annie

Broj poruka : 102
Location : Beograd
Datum upisa : 22.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Annie 13/1/2011, 09:26

Kristinak, hvala na odgovoru. Jos ne znam da li moj miom utice na to sto ne uspevam da zatrudnim. Jos malo, pa cu videti da li da i to uklanjam.

Annie

Broj poruka : 102
Location : Beograd
Datum upisa : 22.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Shizika 8/3/2011, 13:42

Ana73, meni je materica nachichkana miomima k'o Novogodishnja jelka kuglicama. Subserozni i intramuralni miomi mogu predstavljati problem u trudnoci (uglavnom poodmakloj) ali nisu prepreka implantaciji. Medjutim, ako imash sabmukusni miom, chak manji od zrna pshenice, on remeti endometrijum i onemogucava implantaciju. Kako imash jedan miom i problem da zatrudnish, tako ti ljekari sumnjaju da mozda imash i poneki unutar materice i jedini nachin da se to provjeri je histeroskopija. Subserozni miom se histeroskopijom ne uklanja.
Sretno! cvet
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 10/7/2011, 18:52

Deevojke, treba mi pomoc.
Kao sto sam napisala ranije, imala sam endometriozu o kojoj nsam ni sanjala niti sam znala sta je to dok mi je nisu otklonili laparoskopijom kada sam navodno isla samo na dijagnostiku. To su bila manja zarista na jajnicima.
Prepisali su mi 3 meseca microgynon i posle toga da cu prirodno ostati u drugom stanju. Nije se desila trudnoca.
Medjutim mene sada brine nesto drugo, kada sam saznala da sam imala endometriozu i da je otklonjena, tek tada sam se raspitala za simptome i shvatila da sam ih ja imala ali sam ih ignorisala. Nekada sam imala potpuno bezbolne menstruacije, sto ja kazem da nemam kalendar ne bih znala da treba da dobijem, a sa godinama su one postale sve olnije dok nije postalo ne izdrzivo. takodje sam imala i bolan odnos, sve vise i vise. kada je uklonjena endometrioza sve je proslo, ali sada me u toku odnosa ponovo boli sve vise i vise. I kada dobijem, boli me samokada hocu da sednem ili kada idem na wc. Predpostavljam da ponovo imam endomtriozu i to izgleda u Douglasovom kanalu, jer otprilike tako nekako lociram bol.

Mene sada strasno zabrnjava da li ja u takvom stanju mogu ici na VTO???
zbunjen
Moja doktorica takode smatra da imam neka mala zarista endometrioze ali ona predlaze da to sada ne spominjem nego da idem na VTO i da je to najbolji lek da se ona osusi i nestane, odnosno da je trudnoca jedini lek.
Ali mene brine da li do trudnoce moze da dodje u takvom stanju??? Bojim se da ne prokockam sansu za VTO ako je to ne moguce da se desi??

Molim vas da mi pomognete ako imate neki savet!!
doktor
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od tica 10/7/2011, 21:06

Ananana isto se i meni desilo,2007god. laporaskopija i dg. endometrioza,meni nikakvu terapiju nisu dali pustili me kuci i rekli da cu normalno da zatrudnim....ali do toga nije doslo,nakon 2 godine krenuli su bolniji odnosi i bol pri naglom sedanju.Kada sam bila na komisiji za VTO pregledi su mi bili katastrofalno bolni jer su me gledali sondom u toku menstruacije...znaci krvi na sve strane,a od bolova nisam mogla da ustanem sa stola.....
Tek kada je otpoceo proces i terapija za VTO ja sam pitala dr. zbog cega mene sve to boli i da li ja imam opet endometriozu,ona mi je odgovorila da se je posle laporaskopije jajnik zarastajuci povukao iza materice i da zbog toga boli,moze se vratiti na svoje mesto jedino opet laporaskopijom i da mi to nista nece smetati za Vto i dalje u trudnoci.
U svakom slucaju nemoj da brines,znaju oni sta rade i vide sve,nije lose da im napomenes te simptome kada budes pocela sa terapijama,videces sta ce ti reci osmeh srce
tica
tica

Broj poruka : 18
Datum upisa : 30.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 10/7/2011, 21:30

Jao Tico srce si osmeh srce
Puno ti hvala sto si mi ovo otkrila!! ljubav
A sto su tebe pregledali sondom u toku menstruacije ako im nisi rekla za simptome? Jer to sastavni deo pripreme za VTO? To rade svakome??
A kada sedas boli te, jer to onda od tog jajnika sto se povukao??
Ja sada sve ponovo pitam, prosto sam u cudu, znaci nemamo endometriozu zbunjen
Ali recicu ja njima svakako za simptome.
Pa sta cemo raditi sa tim bolovima, i pri odnosu i dok sedimo, pa hoce nas to zauvek boleti Crying or Very sad
Meni se nesto ne ide na laparoskopiju ponovo, to me je bas bolelo affraid
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od lilly13 11/7/2011, 09:18

svi imaju taj pregled u toku menstruacije i to kad se počinje sa stimulacijom u postupku VTO.
Ne znam da li ti se nešto vidi na UZ od tih cista (meni se vidi), ali to ti dr treba pogledati - nažalost endometrioza je ''sklona vraćanju''.
A sama VTO se može raditi bez obzira na ciste i priraslice samo da one budu pod kontrolom da se pazi da ne podivljaju.
Za bolove ti ne znam reći jer kod mene nisu nikad bili toliko izraženi, ja osjećam bolove samo u toku ciklusa i to ne mnogo jake.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 11/7/2011, 11:16

lilly13 hvala draga na odgovoru.
Ne vide se nigde ciste niti nesto drugo, navodno je sve cisto i ok, jedino sto mene boli u toku odnosa i kada sednem naglo u toku menstruacije, pa sam ja sama na svoju ruku posumnjala da imam endometriozu ponovo.
Necu sada nju da mesam, idem sada polako u postupak VTO pa cemo videti.
A taj pregled sondom treba da ostavim posle komisije ili pre??
Hvala na odgovoru osmeh srce
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od lilly13 11/7/2011, 12:32

ja sam pregled vaginalnim UZ radila u toku same VTO (kad sam počela da primam ''drugu vrstu'' inekcija ili nešto malo prije)
a vidim da je Tica radila i prije toga, ja nisam iz Srbije pa ne znam kakva je procedura kod vas - šta treba od nalaza i postupaka odraditi prije nego ti odobre VTO o trošku države. Možda da sačekaš da ti se ona javi ponovo pa da ti da neko konkretnije objašnjenje.
U svakom slučaju želim ti puno uspjeha i da se završi trudnica
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 11/7/2011, 12:49

Divna si love hvala ti puno!
I ja tebi zelim puno beba beba
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od tica 12/7/2011, 00:54

ananana ::Jao Tico srce si osmeh srce
Puno ti hvala sto si mi ovo otkrila!! ljubav
A sto su tebe pregledali sondom u toku menstruacije ako im nisi rekla za simptome? Jer to sastavni deo pripreme za VTO? To rade svakome??
A kada sedas boli te, jer to onda od tog jajnika sto se povukao??
Ja sada sve ponovo pitam, prosto sam u cudu, znaci nemamo endometriozu zbunjen
Ali recicu ja njima svakako za simptome.
Pa sta cemo raditi sa tim bolovima, i pri odnosu i dok sedimo, pa hoce nas to zauvek boleti Crying or Very sad
Meni se nesto ne ide na laparoskopiju ponovo, to me je bas bolelo affraid
Draga na komisiji sam slucajno imala mecu i pregledali su me bez obzira na nju sondom, a na prvom uz na klinici kada sam krenula u proces rekli su mi da bas tako treba da bude i treba biti pregled u toku mece jer tada i krecemo sa terapijom,bolelo me isto kao tebe pre svega ovoga,a sad ne osecam te bolove mozda zbog stimulacije i onih hormona,ko ce ga znati ....bitno da ne boli zagrljaj zagrljaj zagrljaj
tica
tica

Broj poruka : 18
Datum upisa : 30.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 12/7/2011, 08:57

Daj Boze molitva da vise nikada ne boli!!

Ja im necu nista spominjati sada, jer se bojim da mi ne kazu posle svih papira, jao e pa ne moza, moras prvo to da resis. Mada se meni na uz nista ne vidi, izgleda sve cisto i normalno!! Nadam se da ce sve biti kako treba posle sonde.

Zelim ti da uzivas i mazis stomacic trudnica osmeh srce srcasti poljupci
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od djole42 12/7/2011, 10:06

ananana ::
Ja im necu nista spominjati sada, jer se bojim da mi ne kazu posle svih papira, jao e pa ne moza, moras prvo to da resis.
Izvini ali ne razumem ....treba sve reći...sve spomenuti...sve iščačkati .....ne bi li se otklonilo sve što moze zasmetati ....ometati proces....
Mozeš ti sakriti......ali šta dobijaš time.....proći ćeš komisuju brze....ali šta onda......krajnji cilj je valjda uspeh postupka.....
-Ako je UZ situacija čista ,neće te odbiti ....čak i sa manjim zarištima endometrioze prolaziš.....
Ali bitno je da se utvrdi šta tebe bolucka ....mozda uopšte nije endometrioza ...

djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 12/7/2011, 12:19

Nisam jasno rekla, moji ginekolozi znaju svi za moje simptome i kazu da nema nista negon da ja imam problem u glavi (mislim da hoce da mi skrenu misli i zavaraju dok ne resim trudnocu), mislila sam da ne spominjem komisiji u socijalnom.
Mada ja mislim da nesto postoji, mozda manja zarista endometr.a moji ginekolozi kazu i da je to, to nije sada tvoja briga nego moras na VTO.

Jer ja spadam, na zalost, u onu grupu koja pod hitnim postupkom mora na VTO jer sam imala konizaciju,...i ne smem da cekam sa trudnocom. Pa da ne bi rizikovali salju me odmah na VTO. I meni je trenutno to najbitnije, a naravnom da zelim da otklonim sve problme, ali oni kazu da mi to nece praviti problem za VTO nego cemo to posle resavati.

Hvala vama puno cvet mnogo mi znace vasi komentari i saveti ljubav
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od ananana 12/7/2011, 12:21

nisam jos ovo rekla, da dopunim misao, kazu ako i imam manja zarista endometrioze, ona se leci trudnocom i da nece smetati pri postupku VTO a ako ostanem daj Boze molitva trudna, ona ce se osusiti i necu morati na laparoskopiju bb
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

endometrioza - Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 5 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics
» Ciste

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu