KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UZ Brussel-VUB- Iskustva

+5
HappyGirl
Lily
Hitron-Luka
alo-alo
palcica
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Lily 6/5/2009, 16:00

Evo, i ja čekam da se Palčica javi!

Devojke, kako znači ova virtuelna podršaka....Kada si negde tako daleko, da neko rešava tvoj životni problem...
Drživam fige, samo hrabro...hihihi..gde se seti našeg "obaveštenog"Dobar znak, da vas dobar duhić nije napustio! osmeh srce srca
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od palcica 6/5/2009, 21:05

Drage devojke, ova virtuelna podrska stvarno mnogo znaci.
Hvala vam na svemu.
Evo me danas sa vedrijim pricama.
Naime, upoznali smo dobru stranu Brisela - a to je nasa Hitron, njen mali smeker i njen suprug. Koliko su nam popravili raspolozenje, ne mozete ni zamisliti.
Obisli smo neka znacajnija mesta u Briselu, setkali se... a deo vezan za klopu i moju komunikaciju sa konobarom... ostavljam njoj da preprica Very Happy Very Happy Very Happy
(P.S. Nemoj mnogo da me obrukas)
Predivno nam je bilo.
Eto ima Brisel i svojih pozitivnih strana... ove divne ljude... malog smekera koji mi je pricao na holandskom... pa ko mi je kriv sto ne znam Very Happy:D:D
Hitron, hvala na svemu!!!

cveće

Devojke, veliki pozdrav za sve vas!
palcica
palcica

Broj poruka : 74
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Hitron-Luka 7/5/2009, 16:18

Palcica se javila ,utisci iz Luvenu su dobri ,opsirnije o svemu ce ona kad se vrati ....

HVALA TI BOZE!
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Lily 9/5/2009, 18:10

...možda su već krenuli natrag, ka Bgd-u...a utisaka će biti mnoštvo...verovatno...

Za Palčicu, Sami i ostale devojke sa ovim problemom...Kada je kod nas došla etapa muškog steriliteta, pre moje menopauze, dr. Stanković iz Gak-a, / o kome ne znam mnogo, a ne bih imala ništa ni da mu zamerim/rekao je za nalaz mm, tada, samo : donacija!Ipak, u medicini nema matematičke jednačine...od vrednosti, npr. 0.5%živih posle 30min, ili normalnih oblika je bilo čak u decimalama, ispod 1%...Prošle su godine, spašavajući moj hormon status, batalili spermogram mm, on prekinuo pušenje, tukao vitaminima..i sada ima 100%normalnu morfologiju!Pokretljivost je svega 9%,progresivana pokretljivost 3%, al to je nebitno...

Da li ste gledale BBC serijal,prošlog leta, na RTS-u, muškarac, rođen sa cističnom fibrozom, teška nasledna bolest, usled koje mu testisi nisu prozvodili spermatozoide, između ostalog, te su mu radili TESU,možda je i to bila neka "mikro tesa",(nisam upamtila detalje, bilo mi je sve toliko potresno), čini mi se više puta, na British ARGC klinici, našli SAMO 2 komada, i ona je ostala trudna iz tog pokušaja!
Neverovatno, zar ne?
Uvek sam surovo pragmatična, ali ipak počinjem da verujem u čuda, jer se događaju, i zapamtite, ne samo drugima...događaju se i nama...

Palčice, jedva čekam da čujem kako ćeš i koje ćeš nam sve info preneti i sa nama podeliti...

Eh, a ja na temi putovanja, još pre neki dan, "objasnih" Happy kakvi su belgijanci...Samo da se izdignemo i da ne gledamo stvari crno-belo...
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Hitron-Luka 9/5/2009, 19:11

Palcica je tek sutra u Beogradu ,javi ce se ona cim stigne .... Wink
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od palcica 10/5/2009, 12:36

Evo mi stigli u Beograd.
O Leuvenu, ovako:
Otisli kod dr. kod koga smo imali zakazane konsultacije. To je ustvari dr koji radi kao konsultant u klinici L.I.F.E. Tako da samu kliniku nismo videli, vec smo bili na njegovom drugom radnom mestu, u nekom mestu pored.
Pogledao dosadasnje analize, uradio ultrazvuk.
Njemu je dosta vazan pokazatelj bio FSH za koji je rekao da je na prihvatljivom nivou i predlozio sledece: Prvi korak bi bio aspiracija testisa koja se radi kroz celi testis (oba testisa), pod generalnom anestezijom. Objasnio nam je da se obicnom biopsijom (koju smo mi radili) uzimaju delovi tkiva sa spoljne strane testisa (dakle ne iz unutrasnjosti), a da se u unutrasnjosti moze ocekivati tkivo u boljem stanju u kojem bi mozda mogli da se nadju spermatozoidi.
Ukoliko bi se na ovaj nacin nasli spermatozoidi, zamrznuli bi ih i onda bi isli dalje. To bi bila dobra varijanta.
U drugom slucaju, radili bi micro TESE. To se izvodi takodje pod generalnom anestezijom i to tako sto se radi samo na jednom testisu, koji se izvadi iz skrotuma, presece na 2 dela i onda mikroskopom posmatra taj presek i tu se uocavaju spermatozoidi.
Buduci da bi tako nadjeni spermatozoidi mogli biti losijeg kvaliteta, ne preporucuje se njihovo zamrzavanje, vec bi ja morala uporedo raditi stimulaciju, pa bi isti dan bila radjena aspiracija jajnih celija i microTESE.
E sad, ono sto nam je zvucalo lose u celoj prici je to sto je on naglasio da se microTESE radi iskljucivo na jednom testisu, jer ako bi eventualno doslo do nekih komplikacija, da ostane drugi (To nas je bas isprepadalo...)
Dogovor je sledeci: Kada mi razmislimo i ako se odlucimo, trebalo bi da kontaktiramo LIFE. On ce im prezentovati svoje misljenje i nakon toga bi nam poslali detaljnije informacije, cene i datume.
Takodje, pitali smo ga i da li preporucuje neke lekove, koji bi nam eventualno povecali sansu da nesto nadjemo; naglasio nam je da, iako neke njegove kolege to predlazu, nikako ne uzimamo bilo kakve lekove koji bi mogli povecati nivo testosterona, niti bilo sta drugo sto utice na hormonski status!
Slicnog je misljena i za oksidante - L-arginin, Bioastin; buduci da oni samo poboljsavaju kvalitet spermatozoida; sto u nasem slucaju nema mnogo smisla.

Obzirom da meni taj microTESE sad zvuci pomalo strasno, moracemo se dosta detaljnije informisati o njemu... pa ako neka od vas naleti na neke korisne informacije, volela bih da podeli sa nama.

Hvala vam svima na podrsci usne
palcica
palcica

Broj poruka : 74
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od palcica 10/5/2009, 15:55

Evo, ako nekog zanima kako tacno izgleda ta procedura microTESE:

Surgical procedures



Surgery was performed on the day of the ovum pick-up in 23 patients
while in 25 patients the previously retrieved frozen spermatozoa were
used. Under general anaesthesia a median scrotal incision was performed
and both testicles were exposed. Since we do not perform a
pre-operative testicular biopsy, a micro epididymal sperm extraction
was attempted in all patients together with a small single
microsurgical testicular biopsy at the midline of the testis avoiding
blood vessels [12]. If no spermatozoa were found, an operating
microscope was used to obtain multiple biopsies (Micro TESE) if
apparently normal seminiferous tubules were seen at the initial
testicular biopsy (n = 31). With the use of an operating microscope,
subtunical blood vessels are avoided as much as possible. If hairy or
no seminiferous tubules were found [12] a microdissection TESE was
performed (n = 17). The testes were incised and with the use of optical
magnification, the larger tubules were excised, because of the greater
chance of finding spermatogenic cells in these larger tubules.




(ili procitajte ovde http://www.biomedcentral.com/1471-2490/6/9)





To je upravo ono sto nam je dr u Leuvenu opisao da rade.
Sad kad procitam ovde, i ne deluje mi toliko strasno kao u prvi mah...
palcica
palcica

Broj poruka : 74
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Orline 10/5/2009, 16:42

Palcice, dobrodosla nazad Very Happy . Drago mi je da je u Luvenu bilo konstruktivnije...

Ne znam da ti kazem nista oko te metode, samo znam da zapadnjaci uvijek govore sa velikim oprezom i navode sve moguce rizike. To im je nacin, mislim, u svim granama medicine. Da izloze i najgoru mogucu situaciju, koja se kod vas NECE DESITI ako se odlucite na microTESE.
osmeh srce
A kad bi stupali u akciju ako pristanete?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Lily 11/5/2009, 02:04

Palčice, zašto ne bi npr. iskoristila pa za "dž" priupitala o svemu, na klinici u koju ja idme na Donor egg..Ava-Petar - Saint Petersburg, da odeš na njihov site..pa u ovom dole prikazu"prozoru" imaš apsolutno dovoljno prostora, možda više od A4 formata, za text, te da čuješ čisto i njihov stav.Radi se o jednoj od najboljih klinika u vasceloj Rusiji.
Evo, samo kako izgleda:
Spermatozoa retrieval by surgical methods
In several cases (f.e. obstruction of vas deferens) men may have no spermatozoa present in the ejaculate. However the spermatozoa may be retrieved directly from the testes (TESA - testicular sperm aspiration) or epididymis (MESA - microsurgical epididymal sperm aspiration). This procedures are done in our clinic in full anesthesia. Such small surgical operations help to obtain a piece of tissue containing spermatozoa. Even a few spermatozoa are sufficient for the good fertilization result with the help of ICSI procedure.
As soon as fertlization took place, the embryo quality and pregnancy rates after ICSI/TESE/MESE do not differ significantly from those after the usual IVF procedure.
In case of severe non-obstructive oligozoospermia and azoospermia of obstructive and non-obstructive origin, infertility may have genetic causes and can be inherited by the children of male sex or result in genetic disease in offspring. In our clinic such couples undergo medical-genetic counselling and examination (karyotype making, AZF-microdeletions, cistic fibrosis). Only with the help the complex approach we achieve birth of a healthy baby.


Print this page
To top

Ask Question
Name


E-mail Phone



Message


Security code


nije mi pošlo za rukom da uradim paste...baš te web stranice...ali, naći ćeš..www.avapeter.com

na fertiltyfriends imaš baš veliki chat o TESA metodi..Ovde možeš i naći review za kliniku, iskustva drugih,...sve što vredi od klinika koje se bave fertilitetom, mora se naći na fertility...Polako sa odlukom, dok sve ne isčačkate...
Ajd, sa srećom...
Možeš da svratiš na sajtove Čeških klinika, takođe se bave time...I mislim vrlo uspešno.
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od nabla 23/6/2009, 21:17

Palcice, evo Sanja79 sa Rode je objavila da je trudna
Radjena je ICSI TESE u Gentu

Evo ti link do nje pa ako hoces da pokupis iskustva
http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?p=2079353&highlight=#2079353

ljubav
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od palcica 23/6/2009, 22:32

Draga nabla, hvala ti puno!!! Bas lepo od tebe sto se svega setis.
U kontaktu sam sa Sanjom jos odavno. Znam da je uspela. Bas me je obradovala.
ljubav
palcica
palcica

Broj poruka : 74
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od palcica 17/8/2009, 09:53

Cao devojke!
Odavno se nisam javljala, ali s vremena na vreme iscitavam sta se desava na Kutku.
Sad bih samo nakratko da vam se javim... drugom prilikom cu pisati opsirnije.
Naime, bili smo u Belgiji. Radili onu dubinsku aspiraciju testisa, koju nam je dr preporucio da probamo pre micro TESE. I nista nisu nasli.
Sad cekamo histopatoloski nalaz, pa da vidimo sta i kako dalje.

Ljubim vas sve.
I poseban, veliki pozdrav za predivnu Hitron i njenog muza, koji su nam bili od velike pomoci!
palcica
palcica

Broj poruka : 74
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od palcica 19/9/2009, 20:58

Javio nam se dr iz Belgije.
Gotov je histopatoloski nalaz i dr kaze da probamo sa micro TESE.
Jer, kad smo bili u Belgiji rekao je da, ako ne budu nasli stem celije
u tkivu, nema smisla raditi microTESE; ali evo kaze da tih celija ipak
ima u tkivu i da pokusamo sa microTESE.
Napominje nam da je verovatnoca da se nesto nadje oko 30%.
Ljubim vas sve!
palcica
palcica

Broj poruka : 74
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od HappyGirl 19/9/2009, 21:09

Jupiiiiiiiiiiiii pa ovo su sjajne vesti UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 745955 UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 745955 UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 216281 Draga navijam za vas iz sveg srca UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 885881
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od tanjica 10/7/2012, 23:35

dali se palcica javi ponekad....imam par pitanjca za nju.......interesuje me ova klinika LIFE u Leuvenu....
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

UZ Brussel-VUB- Iskustva - Page 2 Empty Re: UZ Brussel-VUB- Iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu