konzumiranje bitter lemona i tonika u trudnoci ili ne...?

Ići dole

trudnoci - konzumiranje bitter lemona i tonika u trudnoci ili ne...? Empty konzumiranje bitter lemona i tonika u trudnoci ili ne...?

Počalji od maki82 taj 15/4/2009, 16:23

drage moje da cujem vase misljenje, jer receno mi je da zbog sadrzaja kinina u ovim napitcima ne treba ih piti u trudnoci, dok sam na nekom forumu procitala da moze da se konzumira ali ne sme vise od 1 litra u 24 casa.....
sto se svakako ne bi preporucilo ni ostalima a koamoli trudnicama...?
maki82
maki82

Broj poruka : 375
Godina : 36
Datum upisa : 21.03.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - konzumiranje bitter lemona i tonika u trudnoci ili ne...? Empty Re: konzumiranje bitter lemona i tonika u trudnoci ili ne...?

Počalji od tedi taj 15/4/2009, 17:24

Ne znam ko ti je to rekao, ali ja se apsolutno slazem Wink

Ne samo da ne bi pila tj ne pijem sveps i tonik nego ne pijem nista gazirano ni vestacko. U pocetku sam pila samo cedjene sokove, limun, pomorandza, ali su mi onda zabranili citruse zbog neke alergije tako da od tada pijem SAMO vodu, caj od brusnice, ponekad caj od kamilice ili nane i od pre mesec dana sumece tablete magnezijuma, zbog kontrakcija.

I ponekad, jaaaaaako retko, gucnem malo piva Laughing mada nisam ljubitelj, inace obozavam vino, ali mi u trudnoci ne ide nikako....

Dakle, glasam protiv svepsa!

ff
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 51
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - konzumiranje bitter lemona i tonika u trudnoci ili ne...? Empty Re: konzumiranje bitter lemona i tonika u trudnoci ili ne...?

Počalji od maki82 taj 15/4/2009, 22:22

auuuu ... nisam bas ljubitelj gaziranog, ali posle neke dobre klope bi ipak bilo pozeljnije popiti nesto gazirano, da lakse svarim... ali dobro sta da se radi...
sto se tice tih cedjenih sokova njih nutricionisti ne preporucuju bas puno jer sadrze mnogo visew secera , od onih 100% voce next sokova.....

sto se tice piva njega ni ranije nisam pila a i goji... ali vince bi bilo ok ako doktorka dozvoli.....
maki82
maki82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gala taj 15/4/2009, 22:55

ja sam u pocetku pila coca colu, ne svaki dan, ali bar 2 puta nedeljno....
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tedi taj 16/4/2009, 06:58

Pa vidi, ja samo kazem moje misljenje i sta ja radim, a ti mozes kako tebi prija.

Sto se tice misljenja nutricionista, ne znam sta da kazem....kako jedna iscedjena pomorandza moze biti losija od soka u kojem nemas pojma sta se sve ne nalazi. Ja i inace ne pijem nikakve industrijske sokove, radje pojedem sveze voce...

A sto se piva tice, mozda goji, ako se pije u velikim kolicinama, ali ja sam od pocetka trudnoce popila sveukupno pola litre....zanemarljivo Laughing Inace sam protiv konzumiranja alkohola u trudnoci, ali eto, omaklo mi se par puta Rolling Eyes

A na samom pocetku trudnoce, i meni se uzasno pila Coca cola, neverovatno....a inace ni nju nikad ne pijem...kupila jednu flajku od pola litrice, zadovoljila se i dosta Laughing
tedi
tedi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gala taj 16/4/2009, 08:41

Sto se tice piva, secam se da je jedna devojka pitala dr.Erdena radoncica da li sme barem jednom nedeljno da popije casu piva, odgovoro je da to ne skodi Very Happy
Gala
Gala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tedi taj 16/4/2009, 10:26

He, he, Gala, ja da sam slusala Erdenove savete po pitanju piva, postala bi alkos u trudnoci  b  b  b

A volim ga sto je tako opusten...i sto nije pristalica medikamentoznih terapija
...dakle, recept za opustanje=B vitamin=PIVO king
tedi
tedi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Kata taj 16/4/2009, 15:11

ja sam izbacila gazirano nesto pre trudnoce, tako da v , samo ne zbog kinina, nego zbog secera... mnogo me vise plasi trudnicki dijabetes, nego to sa viskom kinina....
po meni, ako bas, bas ne mozete bez gaziranog, onda kisela voda. moj dragi ima kombinaciju koju obozava, meni je doduse odvratna, ali njemu pali: cedevita (bilo koja vita) sa kiselom vodom...
od alkohola sam vinopija, ali sto rece tedi, u trudnoci mi bas ne ide...
lol! moram da priznam da sam tu negde oko zaceca uspela da se napijem od serija, na jednoj slavi, tako da Embarassed od tada nista, sve mi je gadno!
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 41

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maki82 taj 16/4/2009, 15:55

pa licno mislim da to ako ponekad nesto gazirano poijem necu valjda pogresiti cisto koji gutljaj da mi se vise ne trazi i to je to.....
planiram da kupim neku od onih knjiga o ishrani u trudnoci pa da li mi nesto savetujete po tom pitanju.....?
sta bi dnevno trebalo uneti i sl...?
maki82
maki82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zalosna_sova taj 16/4/2009, 19:40

Ma draga sve sto ti prija jedi i pij slobodno, naravno ne treba ni u cemu preterivati. Sto se tice pravilne ishrane voce moze ali najvise 500 g dnevno, ne vise jer goji. Povrce u neogranicenim kolicinama, meso dinstano i rostilj tj peceno i riba. Mleko do 700 ml dnevno, nemasni sirevi i sl. Dzigerica nikako! Jaja dva nedeljno i tako. To je pravilna i zdrava ishrana. A svi kazu jedi bre i pij sto ti prija i sve po malo lol!
zalosna_sova
zalosna_sova

Broj poruka : 505
Godina : 43
Datum upisa : 30.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gala taj 16/4/2009, 20:18

A sto ne smeju jaja i dzigerica?
Ja jaja bas jedem zbog kalcijuma.
Gala
Gala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zalosna_sova taj 17/4/2009, 09:42

Ma kazu da ne sme zbog holesterola i masti i kazu da su jaka zbunjen e sad ebem li ga. A dzigerica skuplja sve ono sto ne valja pa kao ako moze da se izbegne Rolling Eyes E sad tako kaze nutricionista ali kaze i da jedemo sve sta nam prija al da ne preterujemo. lol!
zalosna_sova
zalosna_sova

Broj poruka : 505
Godina : 43
Datum upisa : 30.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Kata taj 19/4/2009, 23:12

Ja konkretno imam 3 knjige koje koristim:
''Nega majke i deteta'' Elizabet Fenvik izdanje Mladinske knjige
''Conception, Pregnancy and Birth'' dr Miriam Stoppard izdatu u Engleskoj
''Sta da ocekujete dok cekate bebu'' vise autora, izdanje Kreativnog centra
Svaka ima svoje prednosti, ali bih vam najpre preporucila ovu trecu jer je pisana iz ugla majke, a ne iz ugla doktora!
Elem oni spominju nesto sto se zove NAJBOLJA DIJETA koja uopste nije dijeta vec najoptimalniji rezim ishrane za zene u trudnoci!
Osim toga navode 9 osnovnih principa za 9 meseci zdrave ishrane:
1.Svaki zalogaj se racuna (razmisljajte o tome ''da li je ovo najbolji zalogaj koji mogu da pruzim bebi?'' )
2.Sve kalorije nisu jednake
3.Izgladnjujuci sebe izgladnjujete i bebu
4.Jedite efikasno-birajte hranu koja jednim obrokom zadovoljava vise potreba
5.Ugljeni hidrati su slozena tema, ne treba ih izbegavati vec se informisati
6.Slatkisi-nista osim nevolje
7.Dobre namirnice pamte odakle su dosle (sveze ili sveze smrznuto, sirovo, kuvano na pari ili dinstano)
8.Zdrava hrana treba da je porodicna navika-bolje da se ostali clanovi porodice pridruze vama u ishrani, nego vi njima
9.Lose navike ugrozavaju zdravu dijetu

Ako nekog zanima mogu ovo da elaboriram dalje, tj. da prepisem i nesto vise o ovim principima i takodje da prosirim temu...
Kata
Kata

Broj poruka : 575

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maleni moj taj 6/5/2009, 09:28

ej kato, baš ti hvala na gore datim informacijama.....jako mi se sviđa.... cvet
maleni moj
maleni moj

Broj poruka : 8
Datum upisa : 06.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu