KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPEBO - Leskovac

+78
Sirijus
jejana
enap
bubicabg
lela1984
Zmajuška
ivanicasale
Pilce
SoJa
makac71
sareni leptir
d77
jaccca27
lenjivica
zanda
Erata
Xena
anak
Abacus
suncokret
Dacaa
makimak
ms_do
jasmina10
Ema78
titica
Divina
Malina
Struzzo
lena
JocY
tako-lako
jaca*caca
pegaz
missile
mijaki
red
maus
maza1972
Jejaaa
Mirjana
gaga.ristic1
bak
ciklama
kristina33
Shizika
flipi
ivi
racili
heart84
Zoka83
Deni
djole42
7-patuljaka
maja76
vašar
MAAKKI
Orline
anuska80
sandra11
dr mali pariz
catherine290505
vremejezabebe
anna
MARA
natalija
Gala
nabla
dejna
lavica
adriatika
bokica
alo-alo
Kata
bebko
Lily
Jeckie
HappyGirl
82 posters

Strana 2 od 14 Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Sledeći

Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od natalija 14/9/2009, 10:39

Ja idem 16. septembra na konsultacije, bila sam već prošle godine pa sam dobila VTO o državnom trošku, sada se vraćam u Leskovac. Pisaću vam iskustva
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od MARA 14/9/2009, 10:49

Pre nekoliko dana porodila sa jedna zena koja je radila vto u leskovcu,a znam jednu koja ocekuje trojke isto vto radila u le.
Srecno bilo svim zenama i njihovim muzevima,pa makar to bilo i kod Stojka
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od HappyGirl 14/9/2009, 16:15

Natalija baš nestrljivo čekam izveštaj.Maro bravo za te mame i doktore SPEBO - Leskovac - Page 2 Icon_biggrin
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od natalija 17/9/2009, 08:55

Juče sam bila u Leskovcu. klinika je prepuna, na sreću, i pored krcate klinike organizovali su da svako stigne u svoje zakazano vreme na razgovor. U međuvremenu sreli smo i Dr Stojkovića na hodniku koji je izlazio iz laboratorije i strpljivo na hodniku odgovarao na pitanja koje su zabrinute žene postavljale u vezi embriotransfera zbog kog su bile na klinici. Jednoj od njih je tako nežno i smirijuće odgovorio: "Ne brinite se, sve će biti u redu, imate osam izuzetnih embriona, dva ćemo vratiti, a ostale čuvamo".

Naime oduševilo me je što su prizemni, normalni i ne postoji ono "Ja sam dr a ti pacijent, ne pitaj me ništa znam šta radim", već " Ja sam dr, ali tu sam zbog tebe, pitaj šta ti nije jasno, na to imaš pravo."

To su moji utisci, koji naravno ne moraju svima da budu merodavni.

Inače dr Nebojša nas je primio, pregledao svaki papirić sa prethodnih postupaka, zabeležio sve i rekao nam da je kod njih običan IVF 1500 eura, ICSI 2000 eura, a lekovi , sobzirom na moje prethodne odgovore, bi trebalo da koštaju oko 500 eura. I obzirom da sam imala 10 dobrih jajnih ćelija, ali kod Ivanovića se dobro oplodilo samo tri, verovatno će se raditi ICSI ali to ne može da zna dok ne vidi zrelost jajnih ćelija koje ima.

Moram da odradim MTHFR koji rade na VMA da vidi da li treba uključiti Heparin, pa kad dodradim sve analize šaljem mu mailom i onda će mi reći kako sledi postupak. Pre Januara nećemo u postupak jer su oni prebukirani. toliko za sada
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od anna 17/9/2009, 19:50

Kao što sam već napisala na temi Molba-vodič za klinike, nova sam u svemu ovom i prvi put krećem u postupak vto. Odabrali smo Leskovac ne iz nekog posebno jakog razloga. U poslednje vreme smo čuli da ima dosta uspešnih vto a naš prvobitni izbor je bio Maribor, međutim pošto se tamo čeka minimum godinu dana rešili smo da se prijavimo i tamo a da u među vremenu probamo ovde (nikad se ne zna....a i bliže je SPEBO - Leskovac - Page 2 Icon_biggrin ).
Na prve konsultacije smo čekali oko mesec dana i to kod dr Nebojše, dok se kod dr Stojkovića čeka malo duže a i imali su kolektivni odmor u avgustu. To smo obavili krajem jula i tom prilikom je doktor pregledao sve naše dotadašnje nalaze i zadao šta sve treba još da uradimo i zakazao novo viđanje sa rezultatima 3. septembra. I to smo obavili i sad čekamo 1-2. dan ciklusa pa da ih zovem da mi odrede terapiju. Inače još u julu nam je rekao da će ET biti početkom decembra.
Moj utisak o klinici za sada ne umem ni da definišem, nisam preterano ushićena ali nisam ni nezadovoljna odnosom prema nama. Jednostavno sve to izgleda OK, sestre su ljubazne i nasmejane, dr Nebojša je sasvim u redu. Stojkovića i njegovu suprugu smo videli samo u prolazu. Kada smo otišli prvi put čekali smo sat i po vremena da nas primi bez obzira na zakazan termin jer je bila jako velika gužva i valjda se ceo raspored zbog toga poremetio. Drugi put, sad u septembru smo ušli u ordinaciju tačno u minut i zadržali se ukupno desetak minuta koliko da dr pregleda rezultate, konstatuje da je sve uredu i da možemo dalje po planu. To mi je možda jedino malo smetalo jer je ispalo da smo džabe prelazili toliki put, mislim možda je to sve moglo da se pošalje mejlom ali šta je tu je, doktor kaže-ti uradiš! Tako nam je rekao da ćemo morati da dođemo još jednom u oktobru ali to još ne znam kad (...ni zašto).
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od natalija 18/9/2009, 15:49

Vidiš meni je rekao sda mogu rezultate da pošaljem mailom ili faksom već kako se snađem.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od nabla 19/9/2009, 13:17

Anna, Nato, super za izvestaj! Obavestavajte nas i dalje o utiscima!!!

Samo jedno pitanjce, nisam najbolje shvatila iz vasih postova- kad se procenjuje da cete uci u postupak. Koliko otprilike posle konsultacija?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od anna 19/9/2009, 18:09

Meni su prve konsultacije bile 28. jula i tada mi je dr rekao da ce mi ET biti pocetkom decembra. Praktično se sa postupkom počinje odmah (još kad sam zvala da zakažem prve konsultacije sestra mi je rekla da nema liste čekanja-to je bilo početkom jula). U avgustu su bili na odmoru a ja sam dobila listu nalaza koje treba da uradim i sa rezultatima sam otišla početkom septembra. Sad čekam ciklus pa da počnem sa kontraceptivnim pilulama (2 meseca), onda ako sam ga dobro razumela u oktobru i novembru bockanje i početkom decembra ET. Ako sve bude po planu....
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od HappyGirl 19/9/2009, 21:51

Zahtev stigao bez dokaza

SPEBO - Leskovac - Page 2 Dru-Stojkovic1Dr Stojkovic

U svojoj prijavi za učešće u postupku javnih nabavki pružanja usluga vantelesne oplodnje Specijalna bolnica za lečenje steriliteta „Spebo medikal“ iz Leskovca, koju vodi prof.dr Miodrag Stojković, po tvrdnjama RZZO nije dostavila traženu dokumentaciju.
Navode dr Stojkovića da su „favorizovane bolnice iz Beograda i Novog Sada“ odnosno da je bračnim parovima sa juga Srbije time otežana mogućnost da dođu do potomstva po „besplatnim uslovima“ RZZO energično odbacuje.
RZZO je taksativno naveo da „Spebo“ nije dostavio „rešenje Trgovinskog suda, rešenje Ministarstva zdravlja za obavljanje delatnosti, uverenje da je izmirio poreze i doprinose, uverenje da mu nisu izrečene pravosnažne sudske ili upravne mere zabrane obavljanja delatnosti u prethodne dve godine, bilans stanja za prethodne tri godine, dokaz da ima zaključen ugovor sa službom Hitne pomoći i Službom transfuzije.
- U svojoj prijavi su kao dokaz tehničke opremljenosti dostavili izjavu da poseduju predviđenu dokumentaciju što je nedovoljno jer je bilo potrebno da pored izjave dostave i fotografije opreme i arhitektonski plan privatne zdravstvene ustanove. Što se tiče dokaza o kadrovskoj opremljenosti, takođe nije bila kompletna, kaže se u pismenom odgovoru RZZO, koji niko nije potpisao.
- Prvi put u životu precizno saznajem šta je nedostajalo našoj prijavi. Nema logike da nemamo potrebna rešenja jer su ona uslov da bi se legalno bavili ovim poslom, a za godinu dana i tri meseca obavili smo 310 vantelesne oplodnje. Morao bih da budem uhapšen do sada sto puta. U jedinom dopisu koji smo dobili od RZZO stoji da nemamo adekvatnu opremu i da je sporan naš kadar, kaže dr Stojković.


Auuu izgleda kod nas ništa ne može bez komplikacije. Ništa meni nije jasno SPEBO - Leskovac - Page 2 Icon_rolleyes Pa ceo državni vrh se slikao i kitio sa ovom klinikom i njenom opremljenošću i kadrom i...i sad mi nije jasno zašto su ih odbili za besplatnu VTO. Nisu predali potrebu papirologiju SPEBO - Leskovac - Page 2 Icon_eek SPEBO - Leskovac - Page 2 Icon_rolleyes
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od anna 19/9/2009, 22:00

Šta reći, a ne zaplakati..... SPEBO - Leskovac - Page 2 Icon_eek
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od natalija 21/9/2009, 17:02

Pa jasno je da su ga odbili da bi se novac slivao na sever Srbije.

Meni je tražio analize i verovatno ide dva meseca kontracepcija jer u januaru očekuje transfer. Faktički ušla sam u pripreme odmah posle konsultacije.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od anna 4/12/2009, 11:32

Evo cena iz Leskovca koje znam:
- konsultacije dr Nebojša Marković 1000,00 din
- konsultacije dr Stojković 4500,00 din
- ultrazvuk 1000,00 din (kad krene postupak i kontrole onda se UZ ne naplaćuje)
- IVF 142.500,00 din
- Gonal F 2400,00 din
- diferelin (0,1mg) 450,00 din
- Pregnil 1900,00 din
- zamrzavanje embriona 150 evrića + 10 evrića mesečno čuvanje (maksimalno 5 godina)
- ET sa smrzlicama (FET) = 300 eura


Poslednji izmenio anna dana 8/4/2010, 15:52, izmenjeno ukupno 1 puta
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od natalija 4/12/2009, 16:30

ja sam trenutno na Mycroginonu, pijem do 15. decembra, pa ponovo posle 5 dana, 26. decembra idem kod njih po inekcije, prvo mi daju Diferelin, a posle ne znam tačno. Inekcije se obavezno uzimaju kod njih, plaćaju se na kraju kada se završi postupak.

Sa bockanjem počinjem 3. januara pa vam se ponovo javljam. I da ne zaboravim, sve rezultate sam slala mailom i dr mi je odgovarao na mail.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od anna 11/1/2010, 16:28

Natalija kako napreduje bockanje? Nema te da se javiš sa izveštajem, dokle si stigla i da li si zadovoljna...
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od vremejezabebe 11/1/2010, 20:01

ovo nisam vidla ,nemogu da verujem da je uz 1000,oo din kod goce je juna bio 4000,00 i sve cene su jeftinije rekla bih

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od anna 11/1/2010, 20:09

vreme SPEBO - Leskovac - Page 2 561840 i ja bih rekla da je jeftinije nego na ostali klinikama. Baš čekam Nataliju da se javi, zanima me kako je ona prošla i kakvi su joj utisci. Cene sam inače prepisala sa svog završnog računa (osim konsultacija kod M. Stojkovića- kod njega nisam bila)
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od natalija 12/1/2010, 17:14

Ja se bockam Diferelinom od 3. januara, nešto sam lenja za dnevnik, sve kao danas otvaram pa ništa, danas pijem zadnji Yasmin i trećeg dana ciklusa idem da mi odrede terapiju. Hvala što mislite na mene
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od anna 12/1/2010, 19:07

Hajde, hajde Natali otvaraj dnevnik pod hitno! SPEBO - Leskovac - Page 2 Icon_biggrin
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od vremejezabebe 29/1/2010, 17:34

STOJKOVIC JE COVEK!!!!!!

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od anna 29/1/2010, 18:44

Vreme, pa hajde malo više informacija... SPEBO - Leskovac - Page 2 Icon_biggrin Baš sam nestrpljiva!
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od vremejezabebe 29/1/2010, 19:25

kazi sta te interesuje ,tu sam

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od anna 29/1/2010, 19:33

ma interesujeme, kako si prosla, kakvi su ti utisci, jel kreces u postupak i kad i tako to...ja sam vec bila kod njih pa cisto da složimo utiske SPEBO - Leskovac - Page 2 Icon_biggrin
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od vremejezabebe 29/1/2010, 19:39

a to super ,vec sam napisala u svom dnevniku pa sam mislila da znas ,mislim da su korektni ,pricala sam sa stojkovicem i uvazio je moje misljenje jer sam u pravu ,a to nekim drugim doktorima nemozes da dokazes da jednostavno znas sta ti je tako da idemo na prirodnjake jer ja ne reagujem na stimulaciju i posto mi je dijagnostikovana ubrzo menopauza pocinjemo odmah u februaru ili martu jer ja bas nemam vremena pitanje je kad cu prestati da dobijam i tako sve u svemu lepo sam primljena za razliku od doktora u velegradu a isho mislim da zavisi od boga ma gde mi isle..........

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od anna 29/1/2010, 19:46

e baš mi je drago da si zadovoljna i mislim da su svi tamo super, bar sam ja imala jako prijatno iskustvo...inače možda se sretnemo pošto i mi tad otprilike planiramo da idemo po smrzlice...
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od natalija 2/2/2010, 19:47

evo mene, pisem iz Leskovca. Danas vracena 2 embriona , kazu, "A klase", ostalo je 4 embriona da rayviju do blastociste, a jedan od njih cemo uzeti na ponovnom transferu za 10 dana, a ostale ako opstanu ledimo.
Ja sam prezadovoljna, super su svi, sve su mi objasnili, bukvalno nista nisam morala da pitam i objasnjavam, oni su mene pitali koliko embriona zelim nazad...
Ja lezim sada, obavezno je 48 sati mirovanja, posle sve normalno samo bez fizickog rada. Za simptome je rano, a i nisam zaokupljena njima. Ljubim vas i pozdravljam sa novim informacijama kada ih budem imala SPEBO - Leskovac - Page 2 275568
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 2 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 14 Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu