KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPEBO - Leskovac

+78
Sirijus
jejana
enap
bubicabg
lela1984
Zmajuška
ivanicasale
Pilce
SoJa
makac71
sareni leptir
d77
jaccca27
lenjivica
zanda
Erata
Xena
anak
Abacus
suncokret
Dacaa
makimak
ms_do
jasmina10
Ema78
titica
Divina
Malina
Struzzo
lena
JocY
tako-lako
jaca*caca
pegaz
missile
mijaki
red
maus
maza1972
Jejaaa
Mirjana
gaga.ristic1
bak
ciklama
kristina33
Shizika
flipi
ivi
racili
heart84
Zoka83
Deni
djole42
7-patuljaka
maja76
vašar
MAAKKI
Orline
anuska80
sandra11
dr mali pariz
catherine290505
vremejezabebe
anna
MARA
natalija
Gala
nabla
dejna
lavica
adriatika
bokica
alo-alo
Kata
bebko
Lily
Jeckie
HappyGirl
82 posters

Strana 9 od 14 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Sledeći

Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od MARA 18/4/2012, 19:49

Lence svaka ti cast
Nasa komsinica je trudna posle 10 godina mucenja.
2 vto jevremova-neuspesne
1 sistina,u 12 ned spontani i
sad prva vto kod Stojkovica i uspesna
Nisam znala da je trudna a ona gura drugi trimestar
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od BiKsi :) 18/4/2012, 22:22

Super Maro!

I moja drugarica koju sam pominjala na ovim stranama je bila na uz, i sve je ok iako je imala krvarenje!

Samo nek je što više uspešnih trudnoća!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Malina 19/4/2012, 10:11

Licno mislim da ako i oni sami pokusavaju da dobiju dete putem vto, mnogo bolje razumeju nase muke i patnje, jer i sami prolaze kroz njih.
I pre ce tako neko dati sve od sebe da ti pomogne, neko neko ko to sve odradjuje cisto tehnicki.
Ja im zelim da uspeju.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Divina 19/4/2012, 17:26

"Misljenja su oprecna (naravno zbog veterine i "velikih naucnih"ispitivanja) no na stranu sve to trenutno".

Ja jos uvek nisam dosla do VTO-e, i o tome malo znam, ali posto imam problem, volim da citam sve i svasta! Po meni, bitni su rezultati koje ovaj covek ima,radio sam ili u timu !!! Da li je zavrsio veterinu ili rudarstvo, sasvim je svejedno,ako uz njegovo znanje dolazi do beba !!! Pa bilo ono veterinarsko ili medicinsko! A sto se tice njegovog licnog zivota i politickog opredeljenja, to nije i ne treba da bude nicija stvar !
A " tako-lako" mislim da bi i tebi bilo svejedno sta je dr Stojkovic zavrsio, kada bi uz njegovu pomoc dobila bebu. Ja ti zelim da ti sve u zivotu ide lako, da nemas ni jedan problem koji mi ovde imamo i sa kojima se borimo. Cenicu tvoje misljenje na osnovu tvog licnog iskustva sa dr-om, ovim ili onim, a rekla-kazala fazon milim da nije stil ovog foruma. Ovde smo da svojim iskustvima pomazemo jedna drugoj,a ne da pljujemo po ljudima koji su to ponajmanje zasluzili.
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Orline 19/4/2012, 20:18

Ne verujem da je tako-lako imala u startu negativno mišljenje. Tu je da sazna i da se informiše, pa iako je indoktrinirana, da tako kažem, negativnim člancima u štampi, mi smo tu da joj pomognemo.
Mislim da smo je malo više napale. Osetljive smo na ta pitanja, pa ponekad odreagujemo burnije.
Tako-lako, saznaćeš na ovom forumu svašta...Mnogo korisnih stvari...
Oprosti nam što odmah skačemo u odbranu, ali dosta je dezinformacija i predrasuda sa kojima se konstantno borimo.
I moje mišljenje se o celoj ovoj priči postupno formiralo i menjalo kako sam saznavala više stvari i postepeno ulazila u priču. Sad stalno imam želju da edukujem druge i da objašnjavam.
Počevši od toga da nije veštačka oplodnja, do toga da je bitno da je neko dobar embriolog pa makar mu osnovna profesija bila i veterina a ne medicina.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od missile 29/5/2012, 10:03

Biksi :) ::

U Srbiji se samo uz politiku može doći do nekih važnih funkcija, uglavnom, pa pretpostavljam da je to bio uslov da on ostane pri faklutetu u Kg, tj. pri naučnom centru za matične ćelije. A deluje mi kao tip koga politika ne zanima.

Znam i ja takve primere, prosto je ovde politički angažman neophodan da može klinika (ili firma, svejedno) da nesmetano radi.

Leno, bravo na reakciji! queen

Dr Miodrag i dr Petra su u svakom slučaju divni i humani ljudi. Kad neko reši da kritikuje druge, pogotovo takve ljude i to na forumu o strerilitetu, neka se zapita da li je ikada u životu uradio išta humano za drugoga, pri čemu nije imao nikakvu korist
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od djole42 29/5/2012, 15:40

Izvinte al prvo moram ljubnem Zvezdice i trudnjaču koja me čeka ,naravno ljubim i do neba zahvaljujem svim curama koje su uz mene i specijalni ljubac za drugarice koje su me hrabrile porukama Very Happy

A sad izveštaj.....
Prva stvar ...zakazano u 8h 30 min ,stigli u 8h15 min ,otvorili nam karton i u 8h 25 min ,prof . nas je primio.Tačnost -svidja mi se
Krenuli smo u priču lagano sve od 95 godine .....papir po papir.....šta se radilo,ko je radio ,rezultati......
Oduševljen je našim dosadašnjim embrionima ,ali razočaran brojem JC koje sam dobijala dok sam bila mladja ...
Sve u svemu provedosmo sat vremena u opuštenom razgovoru a ondak je prof. dao svoj sud.....
-Svidjaju mu se hormoni 2.dc ali dok ne uradim AMH ,Inhibin B i prebrojim antralne folikule nema priče o stimulaciji
Ukoliko me nije "osušio poslednji postupak " i nalazi budu prihvatljivi ,sledi histeroskopija a ondak polećemo .....
U medjuvremenu dok budemo poletali ,odradićemo i MTHFR.....i ostale one faktore i paie Very Happy

MM-u je profa lego ,moram priznati i meni .
Ukratko to je to .....čekamo ciklus pa vidimo šta bude .....
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od BiKsi :) 29/5/2012, 17:28

Drago mi je da vam je profa legao Laughing, pa nek legne i neka lepa trudnoća u sledećem postupku i puška! SPEBO - Leskovac - Page 9 275568
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od missile 30/5/2012, 09:31

Djole, puno puno sreće ovaj put, važno je da ste uspostavili dobar odnos sa lekarom, još samo malo truda i to je to! trudnica
sretan početak
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od titica 12/7/2012, 15:18

Ja sam uradila prvu inseminaciju na klinici Spebo, jos cekam rezultate. Potpuno sam zadovoljna i osobljem i lekarima. Svesna sam da je procenat uspesnosti veoma mali ali Interesuje me da li je nekome uspela prva inseminacija?

titica

Broj poruka : 4
Datum upisa : 12.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Ema78 12/7/2012, 16:54

Titice, dobrodosla....
Postoji poseban podforum o IUI, pa pogledaj tamo.
Inace, i ja se spremam za svoju ptvu IUI, ali u Bgd-u, tako da me interesuje verovatno sve sto i tebe!
Pozdrav i srecno !!!! roda
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od titica 12/7/2012, 20:18

Hvala Ema sunny

titica

Broj poruka : 4
Datum upisa : 12.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od jasmina10 16/7/2012, 16:31

Prosto nisam mogla da se ne ukljucim u ovu temu...Ja sam jedna od nezadovoljnih pacijentkinja u Leskovcu...Imala sam tri neuspele VTO kod njih.Tamo je jedino prof.Stojkovic strucan i normalan covek,a njegova zena Petra totalno neutralna u ovoj prici.Svi ostali ne znam koliko su strucni,a bezobrazni su veoma mnogo.Samo su nam uzeli novac,a Dr.Nebojsa se nije potrudio ni da me malo detaljnije pregleda,ni da trazi neke druge analize sem onih osnovnih(krvna grupa,hormonski status,polne bolesti i brisevi).Posle neuspele VTO nemaju vremena ni da popricaju sa vama.Oni neznaju zasto tri VTO nisu uspele...A o usluzi koju pruzaju ,da ne pricam.Svi parovi koji dolaze kod njih imaju zakazani termin u 8.30 h,i onda cekate dok ne dodjete na red.U cekaonici je uvek guzva,jedva da mozete da se okrenete.Na pregled,u ordinaciju ulazite obavezno bez supruga(kao u kamenom dobu) i tamo vas ceka Dr.Nebojsa i Dr.Milica koja se verovatno uci na vama.Pitam se kada primimo anesteziju:Ko nam radi punkciju?....Ali to ne znaci da kod njih nema uspesnih VTO...Mozda su nekim parovima bas oni sudjeni,nama nisu bili...

jasmina10

Broj poruka : 2
Datum upisa : 05.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od ivi 16/7/2012, 21:13

Draga Jasmina sve sto si navela je tacno, osim toga da je dr.Nebojsa bezobrazan, dok su sestre posebna prica ali tako ti je to na vecini klinika, i ja sam prosla kroz VTO u toj klinici, ali bila sam i u Betaniji pa se nista bolje nisam provela Rolling Eyes , tako da glavu gore i idemo u nove pobede Very Happy
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od ms_do 17/7/2012, 11:40

Nakon neuspjesnog VTO-a u SPEBO-u, kontaktirala sam mailom gospodju Petru S. i od nje dobila detaljne odgovore na sva moja pitanja i nedoumice (naravno, iz njenog domena rada). Ona mi je sugerisala da uradim i dodatne analize cije je rezultate komentarisao prof Stojkovic. Mnogo mi je pomogla da razumijem cijeli tok diobe celija i faktora koji uticu na kvalitet embriona. Odlucila bih se ponovo za njih, ali moram u potragu za PGD-om ili donacijom j.c.
Najveca zamjerka koju imam za SPEBO je cinjenica da ne dobijemo niti jedan izvjestaj sa UZ, kao ni semu rasta folikula tokom stimulacije (sto je bitno za kreiranje protokola u narednim postupcima itd, ukoliko se odlucimo iz ovog ili onog razloga za neku drugu kliniku).
Da je guzva u cekaonici, jeste! Ja sam par dana nakon negativne bete bila jako ljuta na sve to. Potpuno razumijem Jasminu i razocarenje nakon tri neuspjeha bez dodatnih objasnjenja. Jedini nacin je sve to prihvatiti kao popratne "smetalice" na putu ka cilju.

ms_do

Broj poruka : 18
Datum upisa : 16.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od jasmina10 17/7/2012, 12:44

I meni je Dr. Nebojsa predlozio da idemo u Prag po donatorsku jc ali to je sve sto oni znaju posle tri neuspele VTO...Pacijentkinjama koje su kao ja,i koje mogu ostvariti samo mali broj jc(1,2,3) ne bih savetovala da idu u Leskovac.Oni nisu strucni za teze slucajeve.A onima koje mogu ostvariti vise jc neka probaju,ko zna ...

jasmina10

Broj poruka : 2
Datum upisa : 05.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od ivi 17/7/2012, 20:16

Draga Jasmina ja sam pacijentkinja koja je imala 25 jc, pa opet nije uspelo, da li je losa sreca ili nesto drugo ne znam, dobila sam odgovor da je sve proteklo po plana ali ne znamo zasto nije uspelo Rolling Eyes !
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od BiKsi :) 22/7/2012, 14:40

Ms do, ja sam sama beležila koliki su mi folikuli, jer mi je dr Nebojša stalno to govorio, mislim na svakom sledećem uz. Imaju onaj papir na kome to beleže, jesi li tražila da ti ga daju?

Ja sam pre dva meseca poslala email prof Stojkoviću, i onda posle mesec opet pustila isti email, i još ga nema da mi odgovori. Pritom sam zvala kliniku, rekli su mi da se spremao za kongres u Turskoj, a znamo da su uglavnom svi lekari na isti išli, pa sad ću videti da zovem za koji dan opet!

Ms do, možeš li mi na PP pustiti Petrinu adresu, da probam isti email njoj da pošaljem? Hvala unapred!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od makimak 31/1/2013, 22:47

Čitajući postove na forumu, prosto nisam izdržala, a da se ne oglasim. Ja sam jedna od NEZADOVOLJNIH uslugama ove klinike. Pošto je dijagnoza mm oligospermija odlučili smo se na postupak vto. Slušajući sve najlepše o dr Stojkoviću i njegovim uspesima sa punim poverenjem otišli smo u Le. Pošto dr Stojković nije bio prisutan otišli smo na konsultacije kod dr Markovića. Pogledajući naše rezultate i imajući u vidu moje godine (26) on je smatrao da i nismo neki veliki izazov za njih što nas je dodatno ohrabrilo i tako smo mi krenuli u prvi postupak. Terapija koju sam primala nije dala gotovo nikakve rezultate dobili smo samo dve jajne ćelije iz kojih su dobijena dva embriona i kako nam je dr Marković rekao dva od dva odlično. Posle dve nedelje beta 0. Nakon šest meseci krenuli smo iz početka sa skroz drugačijom terapijom. Iz te terapije dobili smo hiperstimulaciju i 48 jajnih ćelija, iz kojih je proizvedeno 10 embriona. Posle punkcije ja sam se osećala loše i primala sam infuziju,otpuštena sam kući sa prepisanim antibioticima, sutradan kontrola i još infuzije. Da bi nakon dva dana od toga bio embriotransfer. Pitam se samo da li je do njega smelo i doći s obzirom na upalu i bolove u stomaku. Posle dve nedelje beta opet 0. U ovom postupku imali smo čak 8 zamrznutih embriona u stadijumu blastociste odličnog kvaliteta, pravo bogatstvo po rečima dr Markovića i tako smo mi uradili još tri pokušaja sa zamrznutim embrionima, beta naravno 0. Ostala su nam još dva embriona, odlazimo da iskoristimo i njih, medjutim dr Markovic nam kaze da ih nema, da su zaboravili da nam kažu da su uginuli prilikom nekog odmrzavanja što mi i ne znamo kada se to dogodilo. "Izvinite u ime klinike" i toliko, dovidjenja. To je što se tiče naših neuspešnih pokušaja, a o ponašanju da ne govorim nemam reči, ne javljanje dr. na telefon, čekanje po sat dva na red iako je zakazan pregled, odlaganje dogovorenog postupka po mesec dva, ne davanje nikakvog objašnjenja o neuspelim vto, podsećanje dr po hodnicima na moju terapiju s obzirom da imam mutacije u krvi na koje je on zaboravio, vodjenje postupka po šablonu za sve važi ista terapija pa kako ti bude, sve se svodi na uzimanje novca i na trošenje godina, ja sam potrošila tri godine kod njih. Ne znam samo zašto se pominje ime dr Stojkovića kada on nikada nije prisutan, a i kada jeste teško mu je i da pozdravi pacijente u hodniku. Da li ste i Vi spremne na to? Razmislite dobro o tome. Ja sam ponovo na početku i ne znam kuda sad da mi se opet ne desi čuvena Spebo klinika iz Leskovca.

makimak

Broj poruka : 7
Datum upisa : 24.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Dacaa 1/2/2013, 18:53

makimak hvala ti na ovoj poruci,znacice nam...Pre svega zenama koje ni same ne znaju gde dalje?Koga odabrati jako znaci ovo tvoje ,nazalost lose iskustvo... zagrljaj c
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od suncokret 2/2/2013, 01:55

makimak baš mi je žao zbog svega što ste preživeli..nemam reči.. No
mi ni u Jevremovoj nismo prošli bolje..sve je to toliko delikatno i individualno..
U Le imamo dva smrzlića u koja se baš pouzdamo..
Želim ti od srca da odaberete pravu kliniku za vas, koja će vam doneti vaše bekane..sretno c
suncokret
suncokret

Broj poruka : 70
Location : Srbija
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Abacus 4/2/2013, 08:57

makimak ::... Ostala su nam još dva embriona, odlazimo da iskoristimo i njih, medjutim dr Markovic nam kaze da ih nema, da su zaboravili da nam kažu da su uginuli prilikom nekog odmrzavanja što mi i ne znamo kada se to dogodilo. "Izvinite u ime klinike" i toliko, dovidjenja. ...

Za ovo se ide u zatvor !!! Ovo ne da ne može da se desi nego nesme da se desi !!! Prijavite ovo zdravstvenoj inspekciji, moraju da objasne šta se dogodilo !!! Kao njihovi pacijenti morate da dobijete odgovor, to vam po zakonu pripada a ako su zaboravili da vam kažu to je nesavesno lečenje!!!

Abacus

Broj poruka : 32
Datum upisa : 03.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od anak 5/2/2013, 16:00

Makimak, pa to je prestrašno, tuži gadove! I u pravu je Abacus, mora neko odgovarati za to
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od makimak 5/2/2013, 19:03

Hvala na podrsci, ali ne znam ima li smisla tuziti ili bilo sta pokretati, kad je neko od lekara odgovarao za svoje postupke.
Pisuci ovo samo sam htela da upoznam i upozorim ljude da ne dozive sto i mi.

makimak

Broj poruka : 7
Datum upisa : 24.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od BiKsi :) 5/2/2013, 19:20

Mi smo bili sredinom januara na konsultacijama. Pitala sam sve što me je zanimalo u sitna crevca, i na svako pitanje sam odgovor dobila. S obzirom da mi imamo zamrznute plivače, tražili smo da čujemo kakvi su (mada su nam to rekli i pre tri godine) i koliko ih ima (i to su nam rekli prilikom zamrzavanja), dr je pozvao koleginicu biologa, i ona je rekla da ima za jedan pokušaj, i da su srednjeg kvaliteta-isto ono što nam rekoše i pre 3 godine. Izdali su nam i potvrdu da imamo zamrznut materijal.

Makimak,
ne razumem zašto su vam odmrzavali materijal ako vam nije trebao i da li su ga uopšte zamrzli tamo nekad? Da li ste platili zamrzavanje embriona i da li ste plaćali mesečno održavanje tog materijala?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac - Page 9 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 14 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu