Kvalitet embriona

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Kvalitet embriona - Page 8 Empty Re: Kvalitet embriona

Počalji od Principessa taj 9/8/2017, 22:49

Zenske, vidim da ova tema nije odavno ozivljena. Prvo da pitam jel ima zainteresovanih za razgovor na ovu temu?
Imam iza sebe 2 stimulisana neuspesna ciklusa i 4 prirodnjaka, pa bi mi znacilo da malo prodiskutujemo na temu mog slucaja ako ima neko ko je zainteresovan da mi pomogne...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1101
Godina : 46
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 10/8/2017, 18:48

Principesa ne znam sta te konkretno interesuje ali samo hocu da ti kazem da neuspeh vto nije samo stvar kvaliteta embriona... imas Biksi kao ziv primer kojoj sa blastama nije uspevalo a Arsa joj je bio cetvorocelijski embrioncic... mislim da kod tebe nije najveci problem kvalitet embriona... stigla si jednom do blaste ako se ne varam tako da ti embrioni nisu bas skart...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 41
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 11/8/2017, 09:10

Tu sam. Alisa hvala, bas tako, uvek navodim svoj primer. Da je samo do blasti, ja bih sada imala sigurno troje dece. Pritom su mi blaste uvek bile ocenjene kao A kvalitet.

Evo mog primera:

1. stimulisani ciklus, vracena 3 osmocelijska 3. dana, beta negativna

2. FET, vracene dve blaste, beta 465, biohemijska

3. stimulisani ciklus, vracena 3 cetvorocelijska embriona, beta 168, rodjen Bambi

4. stimulisani ciklus, vracen 1 osmocelijski 3. dana i 1 blasta 5. dana, beta negativna

5. FET, vracene dve blaste, beta negativna

Svaki put endometrijum ne vise od 10mm, od 8-10mmm, ali dobre strukture, trolinijski, bas kakav treba da bude.

U mom slucaju, blaste nisu donele to o cemu se prica. A sanse su mi bile oko 70% da ce uspeti, ako se uzmu godine zivota i kvalitet embriona.

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers
BiKsi :)

Broj poruka : 22546
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BabyBear taj 11/8/2017, 10:08

Kod mene su takodje embrioni bili ocenjeni kao odlicni, a nije 3 puta uspelo.
Na kraju je dobitni bio jedan trodnevni. Uvek sam vise za to da se oni razvijaju u prirodnom okruzenju

19.08.2014.-PFC - FET+klasicni heching+EG, 2 3-dnevna embrio, beta<1
11.09.2014.-Genesis/Kopitovic: Cikla, DHEA, Co Q10, vit D
03.12.2014.-Genesis/Kopitovic-1 folikul, bez aspiracije
2015.-Betanija&Ferona/Kopitovic-2 aspiracije/0 jc+vise puta nezreli folikuli
13.04.2016.-PFC - FET+LAZT+EG, 2 morule, beta<1
25.05.2017.-PFC nova donacija - ET+LAZT+EGlue+Intralipidna infuzija+Akupunktura+Aviva vezbe, 1 3-dnevni embrio
09.06.2017. Beta 1049
Ne postoji nemoguce! Hvala Ti Boze!
26.01.2018. Rodila se Gabrijela
Lilypie First Birthday tickers
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4256
Godina : 50
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamadabudem taj 11/8/2017, 10:38

Ja kapiram da više ni embriolozi , ni ginekolozi nemaju pojma koji embrion je bolje vratiti kada, nego tako rade kako im odgovara, u zavisnosti od raspoloženja i vremenskih uslova. Izgleda je faktor sreće presudan, pa kad dođemo na red .... a do tada čekamo yes
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2251
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 15/8/2017, 00:00

Vala baš Mama da budeš! Strpljen, spašen!

3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamadabudem taj 15/8/2017, 10:20

A u prilog tome da oni čitaju mišljenja nekih stručnjaka, a sami uopšte ne istražuju i uopšte se ne naprežu da se usavrše već čekaju sve na gotovo, tj, da nauka potvrdi, ide i priča kad sam pitala doktorku kako da se ponašam posle ET da li da ležim ili šta već, ona mi je citirala nekog svetskog ginekologa "Znate, embrion ne može nikako da vam ispadne iz materice. To je kad kad stavite zrno peska između dve kriške hleba namazane džemom". Reče ona meni, a ja njoj samo što ne rekoh "to sam čitala na netu, baš taj opis" ali se ujedoh za jezik. Znači i doktori guglaju kao i mi ali se malo bolje razumeju u proces Very Happy
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2251
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Principessa taj 28/9/2017, 01:51

Ja uopste ne videh evo do sad odgovore na ovu temu...izvinite molim vas...🙈🙈🙈
Poznato je da kvalitet embriona nije jedina važna stavka u procesu vto i da se desava da zene uprkos blastama ne uspevaju da zatrudne, ali....to je opet pa drugi deo price koji se tice prozora implantacije koji se jednostavno ne ubode pa se "ne sklope kockice", jelte ...medjutim, da bi se uspeo ubosti taj prozor i ostvarila trudnoca, prvo i pre svega nam treba kvalitetan embrion. Zato zene i odlaze na donaciju mahom, pa im donirana jc uspeva uprkos godinama, zar ne?
Dakle, da se nadovežem na tu pricu: naravno da znam da je Biksi primer da blaste nisu uspevale, a da četvoroćelijski jeste, ali mislim da treba uzeti jednu vrlo vaznu stvar u obzir kad je njen slučaj u pitanju, a to su godine. Ja mislim da kod mladjih zena (pod tim podrazumevam zene do 35 god.) nije vazno kog su stadijuma embrioni. Kod nas preko 40 je to itekako vazno. Zasto? Zato sto je vecina jc škart, jer godinama gube na kvalitetu.
Ona je u vreme kad je zatrudnela sa 4-ćelijskim Arsicom imala tek nesto malo vise od 30 godina. Tada je zaista malo bitno da li je embrion 4-ćelijski ili blasta, jer se podrazumeva da je njen organizam u tom trenutku bio sposoban da napravi bar 30-40% blasti (sto je proizašlo i iz ovog mladog cetvorocelijskog Arsice kad je dospeo kod nje). Opste je poznata činjenica da posle 35-te godine zivota naglo opada kvalitet jc, a posle 40-te posebno. Dakle, u mom slucaju, kao i u slucaju većine zena nakon 40-te godine zivota- nase sopstvene jc vise nemaju taj potencijal i kvalitet. Eto, samo iz tog razloga sam ja jurila blaste- i tu statistiku sam i sama dokazala na svojih 6 postupaka oplodnje, iz kojih se na kraju izrodila samo jedna jedina blasta. Ostali su stali u medjuvremenu jer nisu imali kvalitet i potencijal da se razviju u zdravu bebu. Zato i nisam htela da zamrzavam njih...(cak mi je sad posl. put embriolog Vera rekla: "Jao, bas sam se uzdala ovaj posl. put u ovaj embrion, izgledao je tako prelepo i zdravo kao osmocelijski, a onda je stao sa 16 celija..." Eto, mozda grešim i ko zna, mozda cu ubuduce pokušati i sa mladjim embrionima, ali evo sada mi je cak i Kopita rekla da treba juriti blaste, jer odmrznute blaste su nama starijima veća šansa statistički da uspemo koliko god da ih je u ovim godinama tesko dobiti. Uostalom, tesko je i zatrudneti u mojim godinama sa sopstvenim jc. Koliko nas je zaista u tome uspelo? Mnogo manje nas je uspelo u tome nego sto nas ima koje jos uvek pokušavamo, zar ne? Dakle da ponovim, ova prica se zaista tice samo zena preko 40 god., druge zene ne treba da razmišljaju ovom logikom i da brinu "nase brige"...
Jer, u slučajevima mladjih zena sa niskim AMH mislim da je situacija mnogo bolja zato sto to malo preostalih jc sigurno imaju daleko bolji kvalitet od ovih naših, ako me razumete...
Principessa
Principessa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MalaSaJuga taj 28/9/2017, 08:49

Ova tema je super..evo da i ja dodam ali vec znate moju pricu...eto sa vasicom od 6 jc,4 embriona ,3 su vracena ,treceg dana u stadijumu od 2-6 celij i uspelo...ostala je jedna blasta koju nisu zamrzli jer kazu nije bila dobra...sada u ovom postupku 8 ebmbriona, dva zamrznuta treceg dana u stadijumu od 8 celija...ostala 6 embriona kako kazu nusu bili za zamrzavanje...e sada sta je tu ni sama neznam...sto rekose zene uspe i bez blasti...a godine ,pa i nisam neki primer...eto kolko mi je godina anesto se ne proslavih mi u br jajnih celij ni u kvalitetu embriona...
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2001
Godina : 28
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micam taj 28/9/2017, 08:53

Principessa draga da ti kazem to sto je blasta nemora da znaci kvalitet.Nije garancija.Jedino PGD moze to da pokaze.Jer koji god embrion ima genetsku gresku staje sa razvojom samo neki odmah a neki kasnije cak do 12 nedelje trudnoce.Sto smo stariji sve je vise tih gresaka.Isto vazi i za spermatozoide ako nose genetsku gresku pri oplodnji moze biti celija idealna nema nista od trudnoce.Primer jednog para od 32 godine imala 16 oplodjenih, od tod 16 blasti, radili PGD i samo 2 su bila genetski ispravna i vratili oba rodila blizance.Znaci ni blaste nisu sigurnost.U PFC sad starijim od 40. ne idu na blaste vracaju treci dan kazu pokazalo se da imaju vise uspesnih trudnoca.samo znam da si ti jako opterecena tim i to ne valja.Opusti se i perepusti to pitanje onima koji se bave tim svaki dan.Ja samo znam da ima nesto sto odredjuje kad i kako a to nemozemo dokuciti.Veruj i ja imam 45. i problema na pretek al verujem i opustena sam.Ne opterecujem se sa tim stvarima kao ranije.Svaki postupak racunam kao jednu vise sansu da budem majka a ne kao nesto sto mora.Ne zameri ja iz dobrih namera.
micam
micam

Broj poruka : 1199
Godina : 47
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Principessa taj 28/9/2017, 12:14

Micam, taman posla, daleko od toga da zameram, pa otvorila sam temu da bi se diskutovalo. Znam i za blaste da nisu ni one 100% garancija, ali Kopita kaze da jesu sigurno veća od ostalih embriona, tj bar 70% sto mene ohrabruje... Ja sam takva, treba mi nekakva garancija, makar malo veća od ovih naših bednih 10%, to me zaista ubija...moguce da sam kukavica...
Nisam uopste toliko opterećena kao sto vam se cini, samo sam tvrdoglavi ovan...🙈😂😂
Principessa
Principessa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micam taj 28/9/2017, 13:10

Onda draga tu tvrdoglavost prebaci na cilj.Zacrtaj da moras da uspes a ostatak pusti neka tece kako mora i kako treba,ostavljas utisak da si preopterecena sa kvalitetom i necim na sta nemozes uticati.Garancija je da nema garancije to ti tvrdim 100%.Da oni znaju sta je oni bi resili sve slucajeve i sve bi mi bile trudne.Usredsredi se na nesto drugo i ne trazi detalje i razloge i videces garantujem ti sa ces uspeti.Pomenuces me tada.Svest i podsvest je cudo u ovoj prici dok covek ne smiri loptu i ne popusti konce nema uspeha.Budi ovan na drugim poljima i nadji nesto sto ces gurati a ovo ostavi po strani.Ljubim te i zelim ti isto sto i sebi jedan zamotuljak da nam place celu noc a mi presrecne.
micam
micam

Broj poruka : 1199
Godina : 47
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mimi85 taj 28/9/2017, 22:47

Moram da se umesam. Tri puta vracane blaste, tri nule... Da sam se ista pitala ne bih isla na blaste. Ali imam jos 10 blasti koje cekaju. Pa dok to sve ne ispucam nema mi drugog. Svaki put sve savrseno, blaste, endometrijum sve skolski kako treba, a onda corak.
Pravilo je da nema pravila to i dr Sonja kaze uvek. Cak je rekla da se desava da embrion koji otpisu, koji im je "nikakav", e bas taj uspe a onaj "savrseni" ne.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3292
Godina : 34
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MalaSaJuga taj 28/9/2017, 23:39

Slazem se mimi sa tobom...eto ja sam eto blaste nidu garancija niti veca sansa. Ma ja sam sigurna da nam sreca igra glavnu ulogu...ma i jedan embrion,uspece ako je tako receno....zato ne razmisljajmo o tome kakvi su embrioni,kad nam ubace mislicemo da ce uspeti,razmisljati kako se u tom momentu vezu za nas,kako ce nam rasti stomak...mazicemo stomak i cekati veliku radost,tj pozitivnu betu...ajmo zene zajedno,glave gore,pozitiva ,punim plucima i u nove pobede a verujem da samo sa takvim razmisljanjem uspecemo! Ljubim vas sve
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2001
Godina : 28
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Principessa taj 29/9/2017, 00:27

Verujem ti Mimi85, samo ti nisi taj slucaj o kom sam ja pricala...
Ali u pravu ste cure, treba srediti glavu i truditi se da budes maksimalno pozitivan, pa kad onaj cika odozgo kaze- bice...
Ljubim vas sve puno! ❤😘💋💋💋
Principessa
Principessa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mimi85 taj 29/9/2017, 09:00

Htela sam da ti kazem, da po mojim godinama (tada 30), savrsenim embrionima, endometrijumu itd po statistici je trebalo da uspe! Al statistika i i realnost su dva razlicita pojma... Ljubim vas zene!
mimi85
mimi85

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hobbes taj 29/9/2017, 09:30

Uf...i ja bih da izvučem neki zaključak logičan, ali kao da ga nema :).
Meni danas vraćaju jedan embrion iz prirodnjaka. Ideja je bila da idemo na kolekciju, ali dr nakon aspiracije sve vreme spominje transfer. Kada sam je pitala kako sad transfer, kaže sve super izgleda, ona bi to vratila ali pita i nas šta mislimo.
Ma šta da mislim? Nemam iskustva s tim, prvi put radim transfer, a ona je vrhunski doktor. Kraj  priče.
Juče je bio 4ćelijski, večeras je transfer, to je treći dan. Embriolog kaže ne čekaju 5ti jer je samo jedan, pa ako će da bude dobar do kraja, biće to bio kod mene ili kod njih.
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od libra35 taj 29/9/2017, 09:53

Draga Principessa meni je vracen 8 celiski embrion tj 2 e sad ja mislim da je drugi bio 6 celiski,tako je bilo i ranije u vrlo mladjoj dobi ali eto sad je uspelo.
Amh dosta nizak..i dobijali smo uvek 1 u prorodnim ciklusima a sa stimulacijom 2 ali eto godine kao da nisu uticale nego cini mi se psihicko stanje posle transfera i sreca.
Hende gde radis?
libra35
libra35

Broj poruka : 382
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od libra35 taj 29/9/2017, 10:00

Izvini Hobbes na tebe sam mislila al te prekrstih,videla sam da si radila u feroni,super bice to dobro.
libra35
libra35

Broj poruka : 382
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Principessa taj 29/9/2017, 11:40

Libra, razumem ja to, ali poenta moje price je da nije ista stvar nizak AMH kod zene ispod 40 i kod zene preko 40. Ispod 40 god ti mozes da imas mali broj preostalih jc, ali da im je kvalitet dobar, dok je kod nas zapravo mnogo veći problem taj kvalitet nego broj. Cak i u slučajevima višeg AMH (evo mojoj drugarici je sa 44 god AMH 1.90) to malo znaci, jer je to samo količina, a ne kvalitet jc. Njihov kvalitet (nevezano za AMH) drasticno opada preko 40-te godine zivota, zato je nizak AMH mnogo manji problem vama ispod 40, ako me razumeš...
Mimi, nazalost znam da u tako mladim godinama je bas glupo kad je sve kao super, a opet nece. Ali to je taj prokleti idiopatski sterilitet, koji nema nikakvo naučno objasnjenje...samo veruj i ostvarices se se kao majka, sigurna sam! 😘❤

Poslednji izmenio Principessa dana 29/9/2017, 11:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mimi85 taj 29/9/2017, 11:45

Poenta je da i nasa psiha pravi blokadu, tolika zelja za uspehom vodi pravo u neuspeh. Treba prihvatiti stvari kakve jesu i pokusati da se ne opterecujes ishodom. To je moje licno misljenje. I tako cu se voditi. Kad resim u naredni postupak idem mirne glave
mimi85
mimi85

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hobbes taj 30/9/2017, 00:36

Nema veze Libra,slicno je Wink
Prosao transfer,9celijski embrion je vracen srca
Mislila sam da je treci dan uvek 8celijski,ali eto nije.
Sad lagano 12 dana do bete b
Hobbes
Hobbes

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Principessa taj 30/9/2017, 01:33

Strava, samo uzivaj i mazi stomacic da se cvetić zadrži tu 9 meseci! 👏🏼🤞🏼❤❤❤
Principessa
Principessa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 30/9/2017, 11:56

Hobbes, srecno za 12 dana! Embrioni ne budu bas tacno 4,6, 8, 16 celija, jer iz sata u sat se menjaju, zavisno koliko je sati proslo ili koliko on brzo napreduje, jer imas i sporijih i brzih embriona u razvoju. Sto se tice godina, Principesa je upravu, za zene sa smanjenom rezervom, opet, s druge strane,statistika nije merodavna ni za mladje zene, gde ispod 30 godina, verovatnoca sa blastama je skoro 70%uspeha.Mozda negde, ovde na forumu otkad sam ja,nije sigurno. Jednostavno zavisi od mnogo faktora to usadjivanje. Ako vasiona kaze da, eto ga, ako kaze ne,nema ga. kraj price. Bilo da je embrion star dva dana,tri,pet,bilo da je sporiji ili brzi, nema pravila, a cini mi se da nema pravila ni kod starijih cura,jer se desavalo da pre zabebe nego mladje. Pritom ima cura koje su nakon vto zabebile prirodno, a imaju recimo preko 38 god i smanjenu rezervu. Nema pravila. Samo raditina sebi, u smislu ne opteretiti se da se po svaku cenu nesto mora. Ziveti sa mislju kao da cemo sve uspeti,samo cekamo nase vreme. Putovati, izlaziti,druziti se i sa tudjom decom i sa drugim mamama. Kad vidite trudnicu, prvo sto cete pomisliti nek bude, ja sam sledeca, ovako cu uskoro setati stomak.

Uvek se setim nase LaFolie sa foruma,uvek je imala ok embrione,kad je otisla u Prag, zbog bolje laboratorije i klinike, embrioni su bili bas locikavi,secam se koliko je plakala i koliko ju je to smorilo. A onda se iz jednog takvog rodila Ana. Zivot je cudo, i ima za nas planove bas onakve kakve smo trazili i kakvi su najbolji za nas, u to sam sigurna.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hobbes taj 30/9/2017, 12:24

Hvala Biksi srca1
Slažem se sa tvojim rečima. Ponekad je teško "živeti" to što si napisala, jer su nam emocije i želje jake, pa nije lako da pustimo. Ali to je po mom mišljenju deo rada na sebi, ne samo vezano za ovu našu priču, nego života uopšte. Prihvatanje sebe i života donosi mir.
Hobbes
Hobbes

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: