Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Strana 3 od 35 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 35  Sledeći

Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 3 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Jeckie taj 1/4/2009, 21:33

Ehej Nabla , ja tek sad videla da se teema zove prebrojavanje i odbrojavanje, jel ti to slišmi da su nam dani odbrojani ? affraid affraid affraid affraid affraid

Kako je istina surova.. Razz Razz Razz Razz Razz

Oline, koji te to dr teroriše sa klomifenom?
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 3 Empty Zacin C :-)

Počalji od Cupava taj 1/4/2009, 22:34

'el mogu i ja? b
Muz '84, ja '73..(znam, znaaaam sta ste pomislile x ). U braku godinu dana, a dve godine 'radimo na bebi'. Nikad do sada nisam bila trudna (to me i najvise brine, iako se, do dolaska MS pazilo da do toga ne dodje). Svi moji dosadasnji rezultati dobri FSH 5,5 (ako se dobro secam, sve je u Betaniji). Suprug - los spermogram, dijagnoza oligoteratoasthenozoospermia. Iza mene neuspela histeroskopija (iz tehnickih razloga...sta god to bilo), cekam laparoskopiju (treba da bude za desetak dana)..
'ocemo blizance naočare naočare (oboje imamo visoke miopije sa astigmatizmom, tako da im naocare ne ginu).
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 45
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 3 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Gala taj 1/4/2009, 22:38

Ja kontam da je ovaj pdf samo za fsh-ovke i poor responere ? Ili se svi predstavljaju?
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cupava taj 1/4/2009, 22:41

Ako sam pogresila, izvinjavam se i slobodno obrisite post.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 45
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 1/4/2009, 22:51

Jeckie, to je moj dr u mjestu gdje radim ( nije u Bg ) i uglavno je OK, dobar je ginekolog, ali sam ga prosto "prerasla". Dok smo pokusavali prirodno, i radili neke analize i folikulometrije, mogao je da prodje, cak mi je preporucio i kad sam radila analize zbog spontanog i Inhibin B, za koji sam tek posle na forumu cula. Sad dolazi vrijeme da se nas dvoje pozdravimo Very Happy .

Gala, mislim da si u pravu, jeste pdf za FSH-ovke i poor respondere, ali nekako sa svojih 37 i dva spontana iza sebe nepoznatog uzroka, i snizenim Inhibinom (AMH nisam radila), te cistom od pokusaja stimulacije Klomifenom tesko mogu da ocekujem buran odgovor na buducu stimulaciju za IVF. Vise sam se nasla ovdje na vasem chat-u, nego na onim sa mladjim forumasicama Crying or Very sad .
Nadam se da me primate lol!
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 47
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla taj 1/4/2009, 23:10

Cuperak moj mili, ti sa tvojim fsh si pravi devojcurak Very Happy . Mi ti dodjemo ko mame  b Moja doca endokrinolog pokusala da bude blaga pa mi rekla "Vi ko da imate 45 godina" v

Ovo ti je tema gde se skupljaju curetci Very Happy sa malo problematicnijim fsh i brstimo stalno i iznova istu temu- mozda dosadnu za neke druge.
Naravno, to ne znaci da nisi dobrodosla na ovoj temi. Kad god imas potrebu nesto da nam kazes, kad god se salimo na svoj racun, kad god se radujemo ili tugujemo...uvek si dobrodosla ff
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanja68 taj 1/4/2009, 23:20

Eto tako su i mene prihvatile sreca ove devojcice a imam tek 40 smajli angel
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla taj 1/4/2009, 23:39

Jeckie :: ja tek sad videla da se teema zove prebrojavanje i odbrojavanje, jel ti to slišmi da su nam dani odbrojani ? affraid affraid affraid affraid affraid

Pa gde ti pade na pamet odm'a crnjak Razz  b ...Pa odbrojavamo do trudnica Laughing

Orline, nisi prijavila nizak inhibin affraid . Odm'a cifru na sunce lol!
Cek, sad sam ja boske, kakve veze ima sto ti je cista bila na jajniku kome je sad red na ovulaciju. Pa O ne mora da se smenjuje pravilno!???? Ili doca nije video nista na jajniku, koji si dc?
Uh, klomifen jos 4 ciklusa.....
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 1/4/2009, 23:56

Inhibin B 30, a prije dvije g. otprilike radjen prvi i jedini put. Tad nisam ni znala sta je to, pa se nisam mnogo ni sekirala, a doca kazao da imam dosta antralnih, pa eto kao nije strasno sto je ispod crte. Inace i progesteron nije bas, ono, najsjajniji, obicno bude oko 30 ( za one mjerne jedinice gdje su cifre vece Embarassed )
A folikul....paa on mene jako dugo prati,i bila sam na bezbroj folikulometrija, i uvijek bude naizmjenicno ovulacija, svaki mjesec na drugom jajniku, sad je na redu bio desni na kom je prosli mjesec bila cista. ( mozda sam i ja nesto pogresno skontala, ne iskljucujem)
Inace juce mi je bio 11dc.
Necu pristati na toliko Klomifena, ne smijem da rizikujem ponovne ciste, polipe, i sl, da ne prizivam, pa da posle se s tim zezam mjesecima. Da smo mogli prirodnim radovima, dosad bi opravili.  b
Orline
Orline

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 2/4/2009, 00:28

Sad sam provjerila, Inhibin sam radila prije godinu dana, tada mi je FSH bio 5.2, Lh 3.7, a E2 samo 16? Posle sam kontrolisala E2, u jednom ciklusu 7dc 12 affraid , u naredna dva ciklusa dobar. Mislili su i da je deficit lutealne faze, obzirom da mi ciklusi traju 25-26 dana, ali progesteron se drzi oko 30nmol. Nije bas u top formi, ali nije ni na dnu liste Very Happy .
Radila sam ja i aCL,antifosfol. at, antimikrozomalna At (?), LAC,ATIII, protein C i protein S, koagulacioni status, i sve OK. Nisam nikad uradila homocistein, AMH, i one "heterozigote" MTHFR iliveckakobese Wink , a mozda je trebalo.

Posle spontanog, sedam osam mjeseci je trebalo da mi se urede ciklusi, koji su ranije bili kao sat. Dobijala sam od 21 (anovulatorni) pa do 28 dana, onda sam i krenula da istrazujem kod cika Google-a, naisla na forume, pa saznala za vrkutu i marulju. I ciklusi opet krenuli redovno ( a mozda je i sam organizam se izborio u uredio, ko ce znati ).Cijelu 2008 sam se dopingovala suplementima, vitaminima, cardiopirinom, maticnom mlijeci, cajevima, popila sam livadu i mislila da ce mi nici cvijece na glavi, i sem sto se nijednom nisam nakasljala, i sto sam dobila 5-6 kila, nije bilo nikakve vajde love .
Sad trenutno sam samo na nikotinu u velikim kolicinama Embarassed
Orline
Orline

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla taj 2/4/2009, 12:11

Ori, ima da dobijes ispisnicu s 'vakim fsh Razz  b

ne pripada ovoj temi ali u kratkim crtama, pa mozes posle da otvoris novu temu na zenskom sterilitetu da pricamo o tome:
-defekt lutealne faze- nije samo stvar visine progesterona, vec i duzine LF
-genetiku nema potrebe da radis jer su faktori koagulacije OK
-homocistein da, AMH pozeljno
-inhibin B nije strasan, a i ne mora da upucuje na problem rezerve

dopingovala suplementima, vitaminima, cardiopirinom, maticnom mlijeci, cajevima, popila sam livadu i mislila da ce mi nici cvijece na glavi, i sem sto se nijednom nisam nakasljala, i sto sam dobila 5-6 kila, nije bilo nikakve vajde .
Sad trenutno sam samo na nikotinu u velikim kolicinama

hahahahhah, takodje
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zalosna_sova taj 2/4/2009, 18:44

Orline ma i ja sam isto ko i ti bila na prirodnom lecenju i nikotinu ujedno. Ma da ga ebes kad se poklope kockice doci ce. Bice. I sad sam na nikotinu No Kad si dva puta ostajala trudna bice i treca sreca.
zalosna_sova
zalosna_sova

Broj poruka : 505
Godina : 44
Datum upisa : 30.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 2/4/2009, 22:57

nabla ::Ori, ima da dobijes ispisnicu s 'vakim fsh Razz  b

ne pripada ovoj temi ali u kratkim crtama, pa mozes posle da otvoris novu temu na zenskom sterilitetu da pricamo o tome:
-defekt lutealne faze- nije samo stvar visine progesterona, vec i duzine LF
-genetiku nema potrebe da radis jer su faktori koagulacije OK
-homocistein da, AMH pozeljno
-inhibin B nije strasan, a i ne mora da upucuje na problem rezerve

Pa ispisite me, ja ionako drugi FSH necu ni raditi da ne kvarim ovaj rezultat  b .
Hvala ti za pojasnjenja, imam jos par nedoumica ali da ne offtop. to cemo kad otvorim novu temu na Zenskom sterilitetu. Samo ne znam kako da je nazovem- Idiopatski sterilitet? Idiotski sterilitet? Rolling Eyes Nisam skoro provjeravala da li ima takva tema, moram malko da zriknem posle zbunjen .

Zalosna sova, za te kockice si u pravu...samo sto mi ona "madjarska kocka" nikad nije isla od ruke( ako neko zna o cemu pricam), mogla bi do Segedina da skoknem da je slozim radost ,hehehe...

E, ovi smajlici na Kutku su stvarno show, prosto mame da ih dodajes likeit
Orline
Orline

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla taj 2/4/2009, 23:31

orline :: Samo ne znam kako da je nazovem-
Spontani pobacaj(i)? Very Happy
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 2/4/2009, 23:34

nabla ::
orline :: Samo ne znam kako da je nazovem-
Spontani pobacaj(i)? Very Happy

U, jte, u pravu si...Skroz...A ja brzopleta vec otvorila sa naslovom idiopatskog Embarassed , nisam nasla nista na tu temu, mada bi bolje isla po osnovnim saznanjima o sterilitetu, a spontani pobacaji na zenskom. Jel to moze da se ispravi ako ne bude odgovaralo??
Orline
Orline

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla taj 2/4/2009, 23:37

probaj da editujes naslov- odn, tvoj prvi post, pa ides gore na naslov teme
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maša taj 2/4/2009, 23:43

ma dok sam samo bila na terapiji nikotinom (a malo i alkoholom) imala sam savršen fsh!!! čim me staviše na terapiju oni gu pojebaše, hahahahaha!!!
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla taj 2/4/2009, 23:46

maša ::ma dok sam samo bila na terapiji nikotinom (a malo i alkoholom) imala sam savršen fsh!!!

b
Ajde, brzo jednu cigaru u usta  b
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 2/4/2009, 23:47

maša ::ma dok sam samo bila na terapiji nikotinom (a malo i alkoholom) imala sam savršen fsh!!! čim me staviše na terapiju oni gu pojebaše, hahahahaha!!!
A tek kad dodas i kofein, ma ...cudo jedno igra

Nabla- receno, ucinjeno THANKS love
Orline
Orline

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od rikikiki taj 3/4/2009, 11:24

Djevojčice moja mlađahne ... radost odooooh na moreeee za vikend!!!
Kad se vratim u ponedjeljak i odem dr.R na kontrolu .... ima da sve bude prepuno antralnih, bez ikakvih cisti i slično!

Sve vas puno pusam i želim ugodan vikend! sreca
rikikiki
rikikiki

Broj poruka : 145
Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavica taj 3/4/2009, 13:28

evo da vam se i ja pohvalim i pridruzim lol!
nadam se da me primate, mislim da spadam u ovu divnu mladjahnu veselu skupinu, mada sam u sustini "mesano meso" - poor responder,bez previsokog fsh, bar za sad, a nadam se da mi se nece i to pridodati

godinice tlideset tli - dakle, devojcurak Laughing. nalazi svi skolski, sve super, super, ali... dijagnoza poor responder
muzic: oligoastenospermija
hormoni: ne znam bas vrednosti tacne (proveravam pa javljam), vadila milion puta, ali kao sve bilo ok
najvisi fsh 9,27, prosle godine u ovo vreme, poslednji u decembru 2008 7.7 yes

iui vise puta davnih dana pa i ne racunam, radjeni totalno bezveze i kod bezveze dr, ne bih ni da se prisecam, mladost ludost Rolling Eyes
ICSI - decembar 2008 - klinika Ivanovic - prokrvarila pre bete Crying or Very sad
dakle fsh 7.7, estradiol 47
kratak protokol bez kontraceptiva, 6 menopura + 3 cetritide i ovitrelle
dobijene 4jc, 2 se oplodile i obe vracene

do tad pokusan dug protokol pa prekinut, i pokusana stimulacija sa 5 menopura ali slab odgovor jajnika.

da predjem na ono sto me muci, al da ne kazete goci, please Wink
ja sam u decembru na svoju ruku (a nabla me podmasila citajuci postove na sc Laughing ) uradila AMH i Inhibin B - ne mogu tacno da se setim inhibina ali cini mi se da je bio oko 90, provericu, ali AMH 0,131 Shocked - radjeno treceg dc
goci ziva nisam smela da kazem da sam nesto radila na svoju ruku affraid , sad se kajem al j... ga
dakle muci me amh, otprilike da su i rezerve ????

maso, jel tebi goca rekla da proveris AMH ili si sama proveravala? sta kaze za rezultat?

i jos nesto me muci - sta nam govori estradiol koji se meri tokom postupka tj da li broj jc, kvalitet ili sta vec...moj estradiol je 4 dan stimulacije je bio oko 300, goca je bila prezadovoljna pa nisam vise ni proveravala, a ja na kraju 4 jc, iskreno ocekivala sam vise jer sam mislila da je estradiol dobar

nabla, kakva su iskustva poor respondera sa dugim protokolom, imas li ideju?

sta dalje....????????????????????????? nemam pojma

sve vas d , divne ste

lavica

Broj poruka : 55
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anuska taj 3/4/2009, 13:39

Malo sam azurirala moj profil Very Happy . Nije bas da licim na ovu setnu plavusicu sa slike, ali mozda malo, he, he, he.
Moj folikul juce 14 mm u 10 DC i to na desnom jajniku za koji sam mislila da je potpuno lenj, endometrijum 7 mm. U nedelju ponovo na UZ, pa ako nije pukao ili prestao da raste, sledi mi IUI u ponedeljak.
A sve to radim na GAK-u, dr je Doc S. Vidakovic. Za sada sam zadovoljna, videcemo kako ce ici.
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gala taj 3/4/2009, 14:30

Snezana Vidakovic? Bila sam pacijent i njen i njenog oca, ali privatno u Snegoru!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla taj 3/4/2009, 16:48

lavica ::nadam se da me primate,
konkurs je stalno otvoren lol! , dobrodosla igracice

lavica ::al da ne kazete goci, please
hahahhah, samo ako budes dobra lol!

No, AMH: pa jeste nizak prema onim rangovima, ali tesko je tu sad zakljucivati bilo sta- za sada nema jos uvek dovoljno forumasica koje su radile AMH u Konzilijumu i ujedno bile na IVF-u. (americke devojke ne uzimam u obzir jer se ispostavilo da imaju druge rangove za AMH, a engleskinje opet u drugim mernim jedinicama).
Anuska i ja imamo slicne vrednosti kao i ti, s tim sto nas dve jos nismo bile na stimulaciji. Nadalina je imala oko 0,085 (cini mi se- provericu) i dobila je 3 jc (kratki protokol sa cetrotide i mislim menopurom, radjeno kod Goce), sad je vec mama malog Jovana. Tamaris sa SC-a je imala AMH kao i mi. Ako me secanje sluzi, na prvom dugom protokolu, jc se nisu oplodile (los kvalitet), drugi dugi protokol je obustavljen i sa kratkim protokolom je na kraju zatrudnela- radjeno kod Goce. Isto nije bilo bog zna koliko jc.
E sad, videcemo kako ce biti kod mene!

Toliko za sad, pisemo se veceras Very Happy
Upravo sam u kolima na putu za Nis- pravim Nablonji drustvo na poslovnom putu igra i cuvam ga od opasnih juznjakinja boks

Anuska, plavusice love , sjajno, konacno neka akcija. Drzim fige da roda bude vredna ovaj mesec roda
nabla
nabla

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maša taj 4/4/2009, 00:19

Lavice, goca mi je tražila vrednost AMH, nije ga još uvek komentarisala jer sam na poslednjem vidjenju s njom dobila da ga odradim. Javila mi je telefonom vrednost fsh i e2 ali u tom trenutku nije imala vrednost amh jer se on čekao pet dana. Pitaš se sada otkud meni da znam vrednost??? paaaaaaaaaaaaaaaa, plava ali ne i glupava, tražila da mi mailom pošalju rezultat! a i rezultate ova dva sam znala pre nego li me je doca zvala ali sam se napravila looda! hahahaha

nablo, pa misliš li da je nablonja baš toliko nejak te ne ume da se sam odbrani??? eh, žene, žene....
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 35 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu