KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

+34
black magic woman
Mini
kasia
nena beba
HappyGirl
Sami
bebko
dolores
dejna
bokica
thaia
Mishesa
vremejezabebe
nevena50
logona
lavica
Cupava
Kata
nina68
Anuska
tanja68
maša
Jelence
nevena.50
maus
Orline
kristina33
Gala
rikikiki
Lada
Jeckie
Lily
zalosna_sova
nabla
38 posters

Strana 2 od 35 Prethodni  1, 2, 3 ... 18 ... 35  Sledeći

Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od rikikiki 31/3/2009, 08:58

Maša .... AMH nam je potpuno jednak, a i ostali hormoni su slični, samo što ih ja nisam tako često vadila pa imama samo jedan nalaz ovog groznog visokog FSH. Ciste su i moja redovna gošća Rolling Eyes
A i ja u sljedećem ciklusu (vjerojatno) krećem u postupak. Idemoooo skuuupa! radost

Nablice .... još ne dolazim sebi od tvoje hormonske slike .... ajde u akcijuuuu usne
U petak ću kod R. na UZV .... ako je cista prošla onda krećem .... u zadnje vrijeme dosta rjeđe odlazim na postupke pa mi malo fali sve to skupa ... jedva čekam!
Danas sam završila sa drugom tablom mikroginona, ali ću produljiti još par dana jer mi kolegica ide na godišnji, pa da joj ja sa svojom trudnoćom ne pokvarim godišnji ... malo sam odgodila menzes ff
rikikiki
rikikiki

Broj poruka : 145
Godina : 49
Location : Zagreb
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od zalosna_sova 31/3/2009, 09:16

Maso bravo trudnjaco, eto sve se na kraju nekako sredi i sve dodje na svoje. Tako ce i ove ostale zene i to uskoro ( ja sam vidovita ) lol!
zalosna_sova
zalosna_sova

Broj poruka : 505
Godina : 48
Location : Novi Beograd - Blokovi
Datum upisa : 30.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od maša 31/3/2009, 14:02

proverila sam upravo vrednost LH, bio je 5,25!
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 31/3/2009, 14:19

vrednost LH, bio je 5,25
hahahahhaha, pretvorice mi se glava u brojke  b
Nego, vidim Sova te je vec promovisala u trudnicu d ...
Mislim, samo da zanotiram kad je Lily vec pocela da spominje znakove pored puta

Riki, ~~~~~ za petak bez ciste i pocetak uspesne akcije
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 31/3/2009, 15:49

Kristince, cekamo te sa dobrim vestima od Goce srca

zaboravih, osim cigara Rolling Eyes , uzimala sam i kardiopirin vise od mesec dana. Pre par meseci Goca je "odobrila" L-arginin jer utice na bolju prokrvljenost, ali mene je mrzelo da idem u grad samo zbog toga. Pa sam resila da uzimam aspirin (kardiopirin). Moguce je da je bolja prokrvljenost nesto "odradila".
Uzimala sam i beviplex, folnu, B6, ACE vit sa Se (Oligogal Se), mumiju sam pila 10-tak dana, pa posle me mrzelo da pravim novu turu. Al eto nakanicu se opet, a i masl. ulje i smokvice No .
Realno, pitanje je da li ista od ovog moze da utice na poboljsanje rezultata ili je to deo normalnog variranja hormona.

Nevena, dokle si ti stigla?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 31/3/2009, 17:41

Upravo sam videla da me Nabla upisala ovde pa da samo malo ispravim moju zbrku posto ni meni ne bi bilo jasno sta je tu u pitanju kad citam moje konfuzne postove, to mi je od pica. Ja sam imala vanmatericnu pa zato nemam jedan jajovod a drugi je totalno zapusen. Da i jos nesto 2 IVF-a stimulisana a ovaj sad u pokusaju iz spontanog. smajli angel
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 31/3/2009, 18:05

Tanja, a spontani, dva ili jedan?

napisah ti na Likinoj temi, da ti je E2 dobar. Znaci u intervalu izmedju 200 i 250 pg/ml (vrednosti su individualne za svaku zenu, ali otprilike u tom intervalu) pokrece se indukcija LH, kad on desegne svoj pik dolazi do ovulacije, a to se desava nekih 48 h nakon vrednosti od 200, 250 pg/ml E2.
Dakle, sad je idealno vreme da primis pregnil, ako je planiran prirodni ICSI.

Drzim fige yes
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 31/3/2009, 19:10

Joj Nabla pa zar da dramim na obe teme? Koji sam ja lik ni sama ne kapiram. Pregnil treba da primim sutra uvece , nadam se da nece biti kasno? Ovo mi je prvi IVF iz prirodnog ciklusa a predhodna dva su bila stimulisana, s tim sto sam radila i jedan sa zamrznutim posle tog prvog stimulisanog ali ja to prestala i da racunam Wink .
Zaboravih da dodam i to da je prvi IVF bio biohemijska a drugi mised u 8 nedelji.
Nadam se da ce biti ok . smajli angel
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 31/3/2009, 19:39

Verujem da doca zna sta radi...
Neke klinike gledaju samo E2, neki gledaju samo velicinu folikula, a neke oba parametra.
Recimo, Vuja gleda samo velicinu folikula- ona ga preporucuje kod folikula od 18 mm, Vlaisavljevic u prirodnjacima pregnil daje na 15 mm (to sam nasla u nekom njegovom radu), meni su u Jevremovoj gledali i visinu E2 i velicinu folikula, pregnil sam dobila dan nakon sto mi je E2 bio oko 163, a folikul je bio negde oko 18 mm (20x16 mm).
Izgleda da svako ima neku svoju taktiku i da svaka od njih pali, inace ne bi imali uopste uspeha.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Jeckie 31/3/2009, 21:12

Lily ::
Jeckie ::Hm...godinice Very Happy , pa ima ih, ima ... zažmuri Sleep (kao da će da se smanje ako ih ne kažem)

1. mlada si,

Jeckie....pa, kako ovo Shocked Wink ..sada sam baš radoznala...Daj,..hmmm..tebi, očigledno, nije poznat naš izbor za miss sa Doktora Rolling Eyes queen b uh, kako je bilo tesnoooo...
Tja,kakva, bre, frustracija godinama???Mi smo tamo konstatovale da smo najlepše, najzgodnije, i naravno da sve izgledamo najmanje 10god. mlađe!!!!
e, sada, ova što nas prebrojava d ume ona tako da i doda kome koju godinicu... h

Hi Lily!!
Ko frustriran godinama??? lol! naravno da izgledamo mlađe Razz Razz Razz Razz
ko je pobedio na izboru za mis dr? i ko je ušao u uži izbor?
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Jeckie 31/3/2009, 21:19

I , da, devojke, ja bih nešto dobronamerno. ko teta Saveta:

smanjite malo konzumaciju tih vitamina, please, ne postoje naučni dokazi njihove efikasnosti, čak naprotiv. Voće, povrće i cigare Embarassed Embarassed (šaja maja)to je dobitna formula + f f f f

Nabla, ne sećam se doza, mogu onako"odokativno", ali ti si baš precizna, pa te moj odgovor nećezadovoljiti
Kiss and hug for all cmoka d ;
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 31/3/2009, 22:17

Jeckie :: ko je pobedio na izboru za mis dr? i ko je ušao u uži izbor?
E moja Jeckie, to je bila jagma za titulama, te najlepsi osmeh, te najmladji izgled, te najlepse oci itd, itd.
Mene su diskfalifikovale c

Nego za saplemente, jeste u pravu si Very Happy
Bilo je perioda kad sam uzimala saku vitamincica, pa sam u jednom trenu shvatila sta radim.
Sad sam se ogranicila uglavnom na B vitamine i 1 Oligogal Se dnevno (zbog pusenja)
ps. mislis da ja znam sve napamet...srecom tu je cika Google, pa delujem mnoooogo nacitana, hahahahhahahhaha
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 31/3/2009, 22:48

Sad znam sta je tajna nase lepote CIGARE Embarassed ja umesto da smanjujem samo povecavam uzas. Ja od vitamincica uzimam folan naravno, oligovit i kad se setim vit. C mozda svaki drugi dan. Doca mi cak rekla nema potrebe nista sem folana ali ja naravno...... sreca
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 31/3/2009, 23:25

Tanja, vidi moj post tamo, molim te!!!
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 31/3/2009, 23:26

na ovom forumu, na temi logistika...oh, bože, ...šta mi se dešava?
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 31/3/2009, 23:39

Ja se vec iskuckala tamo a ti tako ne gledas u mene uopste sreca
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Anuska 1/4/2009, 00:29

Izvinjavam se sto nisam ranije pogledala ovaj post Rolling Eyes . Nadam se da nisam zakasnila za prebrojavanje d ...

Da dopunim, ja sam 74. godiste, mada na pocetku godine, pa vec par meseci imam punih 35 godinica. Sto ce reci: u cvetu mladosti. Muzic, sto je jos bolje, tek 33. g
Pravimo bebu dve godine. Kod mene, osim tog jednog povisenog FSH, sve drugo, navodno, u redu (fali mi jos samo laparaskopija) a plivaci MM pristojni, mada bi mogli i bolji (35 mil/ml, sa nesto losijom progresivnom pokretljivoscu). Do sada, osim intenzivnih prirodnih radova, nista. Trenutno smo u ciklusu za inseminaciju na GAK-u. Ako sve bude u redu, bice za par dana.
Za sad smo odlucili tako jer smo trenutno oboje nezaposleni, i tek sto smo se vratili iz SAD-a gde smo bili prethodne dve godine. S obzirom da smo ziveli od jedne naucnicke plate, bas i nismo zgrnuli dolare vv , te cekamo da se nadje neki poslic da se bacimo u konkretne radove, i to, naravno, privatno... Verovatno Ivanovici ili negde van, videcemo.

Za Utrogestan, ja sam uzimala malu dozu - samo 200 mg dnevno, mada sam stavljala vaginalno, pa sam zbog toga zakljucila da nisam bas nikakvu promenu primetila. Cak sta vise - u prirodnom ciklusu imam bolnije grudi i sve druge "progesteronske" simptome. Inace, nekoliko puta mi se desio spotting dva dana pred mecu, a i po mojim drugim zapazanjima, mislim da imam kratku lutealnu fazu. Nisam jos stigla sa doktorima ovde da razgovaram o tome, a doca u SAD je hteo da mi uradio biopsiju endometrijuma (koju ovde ne rade), ali nisam uspela da to zavrsim...

Prosirih, kao po obicaju Very Happy . Pozdrav svima!
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 1/4/2009, 02:19

Anuska :: Nadam se da nisam zakasnila za prebrojavanje ...
De zakasnila, tek smo poceli Laughing

Anuska :: ja sam 74. godiste, mada na pocetku godine,

Jarica?
Ti si prava koka, imas pilence pored sebe f

Je'l te u Visegradskoj vodi neko konkretan, ili kome dopadnes?
Drzimo fige da se zavrsi kao kod Sharlote wavecrowd
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nevena.50 1/4/2009, 09:45

v Ah ja dok primetim da me neko nesto pitao. A nisam boske majke mi cista sosa. Valjda zato i ide tako natenane!  b
Mene i dalje Goca proucava. doktor (i ja sam se nalozila na ove smajlice Embarassed )
Taman se ovog meseca pripremali za IVI i odustade zena 12. dana ciklusa. Kaze ovo je sve tako divno-bajno-sajajno-savrseno, da nece ona tu nista da dira Shocked . Nego mi to sami. E tu sam bila totalno fd Mislim da smo mogli sami mi bi to do sad vec nacinili. Zar ne? Pa ja vec slusam 4 godine o toj savrsenosti celog ciklusa od razno raznih lekara. Hocu rezultat te savrsenosti. beba u kolicima
I bas nemam strpljenja vise. Ali ni izbora, tako da se molitva sada za 8.april. Posto smo se eto potrudili po nalogu sex .
E da Nabla za taj utrogestan, meni je jedan mesec odlozio ciklus, a vec sledeci kao da ga nisam ni koristila. Nema pravila izgleda!
nevena.50
nevena.50

Broj poruka : 12
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 1/4/2009, 12:17

nevena.50 :: A nisam boske majke mi cista sosa.

 b  b  b

Vidim delimo slicnu muku- biti Gocin pacijent= "zivot u mraku"  b
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nina68 1/4/2009, 13:32

Evo da se licno prijavim, mada me je Nabla pomenula prvom postu. Ja 68, mm 70-to godiste.
2006-3 IUI kod Eliane Garaleic bez uspeha
2007-1 ICSI kod Eliane Gareleic bez uspeha, 1 jc
2008-Histeroskopija, otklonjen polip
- ICSI kod dr V. Vlaisavljevica, trudnoca, jednojajcani blizanci.prekinuto u 16 -, toj nedelji zbog genetske greske, bilo 7 jc i tri embriona
2009- ICSI kod dr V.Vlaisavljevica, 4jc, tri embriona, cekamo rezultat, trasfer bio pre tri dana.

Pre insemenacije odradili celokupnu dijagnostiku, kod mm smanjena pokretljivost, odlican broj, kod mene dva mioma, polip otklonjen, hidrosalpinx na levom jajovodu(dr kaze da je mali pa ne smeta) i od skoro varirajuci fsh.
U veme Eliane bio 6,5, posle nje 10, vratio se na 7,5, pa posle prekida trudnoce bio 11,6 i ponovo se pred ovu stimulaciju vratio na 7,7.
O tome da rezerve nisu bas nesto govori i moj slab odgovor na stimulaciju, a primam konjske doze.
To je zasad to, sve vas pozdravljam

nina68

Broj poruka : 28
Datum upisa : 31.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nevena.50 1/4/2009, 13:53

Vidim delimo slicnu muku- biti Gocin pacijent= "zivot u mraku"  b

Cuj i Kikica mucila istu muku pa eto joj Jovan sad.
Mislim nece biti lose ako bude tako. Wink

Cuj nece biti lose - jeee sreca !
nevena.50
nevena.50

Broj poruka : 12
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Kata 1/4/2009, 18:00

zene evo i mene, iako sam sad trudnjaca, mozete me utaci i na ovu listu, mozda nekome pomogne..
77 god, prvo ''sve u redu'', onda los spermogram, pa kad smo to doterali u red ispostavilo se (nakon 3 godine) da mi desni jajovod nije upotrebljiv (bila histero, pa laparo)
2 IUI jan, mart 2008. neuspelo, malo i problem sa gadjanjem jajnika, posto nam ne odgovara ovulacija na desnom
IVF uradjena juna 2008. neuspela(diferelin, 2 gonala, menopur)
inace fsh mi je 9.22 sto bi bilo normalno, imala u svojoj grupi najvise folikula (preko 10) od toga samo JEDNA JC, sto ce reci poorresponder
u novembru 2008, na uz prisutne 4 ciste i jedan folikul na tom desnom jajniku, i ja ostadoh trudna prirodno
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 1/4/2009, 20:30

Buaaaa, sad sam napisala jedan poduzi post i odeeee v

Eto prava potvrda da sam boske, iako radim sa lalama i sosama  b
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 1/4/2009, 20:48

Da probam ponovo-
Par dana me nema na forumu i ne mogu da vas pohvatam, zenske...
Kak je samo zivahno ovdje jumping , bas ste me odusevile. Treba mi malo pozitive, ovih dana sam samo za budenje . Tek sam dosla sa odmora, a izjutra treba kran da me izvuce iz kreveta.

A ja ,inace, nemam na poslu internet-( yes , i to postoji), pa vas samo pratim od kuce.

Bila sam kod dr juce, na kontroli, cista koju sam dobila na poklon od cika Klomifena prosla spontano sa menstruacijom Very Happy . To je lijepa vijest. Ima i ruzna, cista je bila na desnom jajniku, na kojem je ovaj mjesec bila na redu ovulacija, pa na tom jajniku nema folikula, tj ovaj ciklus mi je anovulatoran, grrrrrrrrrr. Pop...ludela sam. Ja mu pomenem kako cemo uskoro biti finansijski spremni za MPO (psihicki smo vec odavno).
Kaze doca, sve OK,nema ovulacije zbog ciste, sledeci mjesec opet Klomifen, u stvari jos cetiri naredna. Kako ga cudi sto sam ja nestrpljiva, da mu, tj g. Klomifenu, treba dati vremena, itd. Pa jos kaze da ga cudi sto ja toliko insistiram na IVF-u kad mogu da ostanem prirodno trudna.

h Aloooo, ja nestrpljiva!!! Gazim 37-u, a minuli rad vidite u potpisu...
Bas me je iznervirao. A i na formima sam naucila da tri ciklusa na Klomifenu -i basta!
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 2 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 35 Prethodni  1, 2, 3 ... 18 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu