KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako odabrati kolica?

+77
Blanka
zsuki75
BabyBear
PalcicaBg
alisa
Mimi12
jadranka
fmala
leptirko82
JocY
Shizika
Tangerine
cufta
vremejezabebe
*AIDA*
dragana76ns
dra00
bulevarka
Veca77
lenabeograd
lilly13
ananana
Ema78
krol
medolino
hany
Tinche
agata
Marie
Akijeva
mamajednogprinca
nina :)
M.
MARA
Andjelcici
cici
veki1
Jadraban
racili
lilya
natalija
penelope
ciklama
ninica2
makababy
heart84
bobica83
lena
Botox
noja
cicsa80
Mali Princ
BiKsi :)
LaFolie
Marija86
Tanja83
tuli
Republica
Mirjana
Mrvica
dr mali pariz
dragmilk
Orline
mijaki
Nefertari
Sneza
Milijana
buby
nena beba
nabla
Jelence
maus
tedi
Gala
era
zoxa
Kata
81 posters

Strana 19 od 22 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Sledeći

Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Marie 26/2/2013, 10:26

Ema ta su kolica meni bila bas lepa, ali kad sam videla tezinu odmah sam odustala - koliko se secam oko 11 kg - jer mi smo na trecem spratu bez lifta i bilo mi je bitno da budu sto laksa. Ova koja imam (Chicco enjoy fun) su 7,5 kg, velika je to razlika. Tako da ti je moj savet da gledas u odnosu na to na kom si spratu, ima li lifta, da li ces biti sama sa bebom pa ces sama tegliti kolica i sl. Nase komsije sa drugog sprata (decak stariji 10 dana od moje bekane) su dobili super kolica, ali tezina 12 kg, na kraju su kupili jos jedna laksa neka Cam-ova, jer je njoj bilo pretesko da tegli i kolica i bebu na drugi sprat.
I jos jedan savet - lepo odes u prodavnicu i provozas kolica sva koja te interesuju, videces da se mnogo razlikuju iako u specifikacijama sve to deluje slicno. I uzivaj u svemu tome, ja sam bas uzivala u biranju bebi opreme, divno je sve to! poljubac za bekanu i tebe!
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Ema78 26/2/2013, 11:03

Marie, hvala puno... mi smo na 5., bez lifta...

nisam jos isla po radnjama, to me ceka ovih dana, ali svakako cu svaka isprobati, jer jedno je nline, a drugo uzivo...

osmeh srce
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od lilly13 26/2/2013, 13:41

ja sam od sestrinog klinca naslijedila ta kolica, i ok su, funkcionalna ima dosta ''opcija'' i sl, samo što su užasno teška (bar meni). Mi živimo u kući sa više stanova i uskim stubištem tako da ja prvo iznesem kolica koja rasklopim, pa iznesem stvari, pa bebu (u povratku obrnut proces) i mnogo su teška- nemam mogućnosti da kolica ostavim negdje u prizemlju u stubištu.
U jednoj radnji sam probavala PegPerego koja imaju sve te iste funkcije kao i ova i PegPerego su nekako ''upravljivija'' i malo lakša, ali su i skuplja za nekih 200-250e (kod nas). Ja ozbiljno razmišljam da kad još malo ugrije (i beba još malo poraste) jer ćemo tad više biti vani, nabavim neka malo lakša kolica.
Najpametnije je da odeš u par radnji i isprobaš više modela pa vidi šta ti odgovara, Rzmišljaj o nošenju kolica bez lifta, veličini gepeka i sl
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Ema78 26/2/2013, 19:06

KOd mene je situacija ovakva... 5. sprat, bez lifta... ne postoji mogusnost da kolica ostavim npr na stepenistu podruma koji se zakljucava... Ideja je da kolica stoje u kolima, a da ja vucem bebu u nosiljci ili vec u marami, rukam i sl...
Danas sam bila u Tirsovoj, i vidim dosta beba u grakovim i cipolino nosiljkama...
Videcu jos, sve ostalo sam manje vise resila, amo su mi jos kolica problem...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od ananana 26/2/2013, 21:52

Ema, moj savet je Meclaren, za sva vremena,... Lagana, prakticna, za sve,... Pitaj Noju, ona ima njih i prezadovoljna je,...mozda ce ti ona detaljnije objasniti. Ta kolica imaju 6-7kg, a idu sama koliko se lako guraju. Sklapaju se kao kisobran. Meni su ta na umu kao sledeca! Ako bude para i muz dozvoli lol!
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Botox 26/2/2013, 21:55

ja videh u merkatoru Cam kisobran kolica, i meni se svidjaju....
meklaren naravno, al ova su pristupacnija
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od penelope 26/2/2013, 22:05

Mi imamo i Cam Pretty Cross i Cam kisobran. Kisobran su lagana, imaju oko 6-7kg, lepa su, ali toliko tesko idu, da sam ja mislila da cu poludeti-preznojim se dok skrenem. Tako da smo se vrlo brzo vratili na stara, ta Pretty cross i po meni su odlicna!
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od noja 27/2/2013, 00:27

Ova slika je od letos sa 5,6 meseci kupili smo sa cetiri,

predhodno smo imali trio komplet koji je bio za nas pretezak,
korpu smo samo iskoristili jer je februar a eno stoji nam onaj deo nov novcijat od sest meseci...(450 eyr) znaci jos meni drugarica isto trubi tebi trebaju lagana a ne ja po svom a prodavala sam ih nekad, al valjda dok se sam neuveris nista,

To znaci ko auto koristi ili vise putuje svakodnevno,
mi recimo do keja do parka mislim do cistog vazduha
nemozemo peske jer nemano u blizini moramo kolima,
I do merkatora i do centra itd sve autom,
....tezinu kolica nek zaboravi,
Jer to je rasklopi sklopi u gepek van gepeka itd a
A za setnju je ok po kvartu mislim na tezinu al opet cena plus kvalitet sto kaze penelope tesko se guraju,
znaci mora da sve ima svoje
https://2img.net/r/ihimg/photo/photo/29/imag2161.jpg/
Dobra su i ona Mili sto je kacila chicco crvena njoy ona je svoje cuce izvozala, a lagana su,
i kisobran chicco ima sad i peg perego kisobran, peg perego pliko
, inglesina
Moze i cam da prodje ne znam za kvalitet bas al cene su im dobreu
Z
To znaci meni sad da neko pokloni stokki rekla bi neka hvala nemam ramena i kicmu
ja za to Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od ananana 27/2/2013, 07:12

Noja, jao kako je slatka Andreica osmeh srce pa ona uzivaaa, kao secer je Very Happy
Jel se ta kolica sklapaju kao kisobran?
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od zoxa 27/2/2013, 11:25

Mi imamo kolica i nova necemo kupovati, Nina se u njima nauzivala do prošlé godine. Jesu preteska ali mi zivimo u kuci pa mi ne smeta. Bilo je situacija kada sam ih teglila ali malo zaista. Ona su 3u1.
Svi koji zive u zgradama bez lifta moraju vise paziti při kupovini.
Jednom smo pozajmili od drugarice Chicco kisobran kolica, tad rekoh da je jako bitno i lako upravljanje i guranje jer ova su bila grozna, já na jednu stranu a kolica na drugu....
Nasim PegPerego Skate moze se upravljati jednom rukom i to bez muke.
Za novu bebu cemo kupiti neka kisobran kolica ali tek sledece godine.
Naoja Andrea je bas preslatka!!!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od ananana 27/2/2013, 12:11

Zoxa, ta su kolica stvarno fantasticna. Posto je takav komplet 3 in 1
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od zoxa 27/2/2013, 12:48

Kad smo mi kupovali, prije skoro 5 godina bila su oko 700 eur i to na popustu, boja je bila proslogodisnja. U kompletu sa as.
Sad samo kolica oko 620 eur, nemá kombinacije sa as, své dokupis posebno.
Sjecam se da je ranije u Srbiji PegPerego imao povoljnije cijene u odnosu na ovdje.
Jesu super su ali nisu za pijesak, snijeg, blato, sljunak, takvih sitacija kod méne je malo tako da mi kolica i sad odgovaraju.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od noja 27/2/2013, 14:11

Skate su extra kolica u rangu su sa tvojim bizzijem ann,
Samo teska u smislu za podici A za voznju su odlicna !
Imaju gumene tockove da se duvaju pumpom Very Happy i dobre amortizere
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od ananana 27/2/2013, 16:02

E da, ja bas to htela da kaze, slicna su mojim buzz, super su to kolica. A ja sam moja izabrala bas zato sto mogu i po pesku i svim terenima, nameravam po plazi da ih guram, vidjala sam mame,...
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Akijeva 18/3/2013, 01:23

Mi smo uzeli Giordani italijanska kolica 3 u 1 i vrlo sam zadovoljna. Laka su, laka za upravljanje, ja ih teram gde stignem i nikakav problem nisam imala. Po gradu baš viđam dosta žena sa istim kolicima, ali ih više nema u prodaji, koliko vidim i ta firma je propala. Jedino što mi je krivo jeste što je moj muž upetljao prste oko boje, jer ja sam htela roze, pošto sam znala da će biti devojčica, kao eto zašto kupovati roze, jer ćemo ih koristiti za drugo dete, pa šta ako bude dečak i onda smo izabrali narandžasto sivu boju Crying or Very sad E sad pristala sam iz razloga što je u pravu. Što bih uzimala za svako dete nova kolica, pogotovo ova 3 u 1, ali mi je uvek krivo što nisam ipak uzela neka baš baš lepa roze, a još krivlje će mi biti ako drugo dete bude devojčica. Skoro sam mu kukala i on mrtav ladan kaže, pa ako ti tad bude važno uzećemo roze c Uglavnom, ja za težinu ne mogu ništa da kažem, pošto sam na prvom spratu i ko ništa moja kolica sa sve torbama i opremom i bebom spustim niz stepenice i popnem u povratku a u lift ni ne ulazim. Međutim, ono što je istina je da su kišobran najbolja. Ova moja su kišobran i bez problema se nose i pakuju svuda. Ali sam kao mama primetila da je jako važno da li su udobna i koiko su široka kolica. Skoro sam videla bebu u nekim fensi skupim kolicima, ne mogu da se stim marke, ali zato sedi i ne može da mrdne. Moja su onako srednje širine, ali sam videla kod jedne žene Chicco neka, rezedo zelena sa jako širokim i velikim sedištem i ogromnom torbom za mame.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od mijaki 15/4/2013, 21:54

Inglesina zippy je ok ali sada se kajem sto ne kupih Stokke...Ana place u kolicima i kako je ne vidim to je veliki problem..i mom muzu je nezgodno da vozi kolica jer udara nogama u tockive sto kod stokke nije problem, i bas su laka za rukovanje u sediste je bas udobno za bebu i iako mi je delovalo malo uopste nije... sta da vam kazem barim muza da kupimo jos jedna kolica:-) posto smo kisobran dobili na poklon...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Orline 11/5/2013, 23:46

Evo i moje iskustvo sa Inglesinom zippy.
Imamo trodelni komplet.
Jako sam zadovoljna. Maksimalno smo iskoristili ona dva dodatna dela.
U Kolevci sam ga izvodila napolje dok je bio jako mali, i na kontrole, jer mi je DZ blizu, pa nismo morali kolima. Dosta je ušuškana, i moglo je po baš hladnom vremenu da se ide vani. On je u njima spavao najsladje kad je imao grčeve. Znala sam i celu noć da ga ostavim. Do skoro je spavao ponekad u danu tamo, kad teže zaspi. Iako je skoro prerastao, on malo savije noge kao žaba i uživa, hihi, navikao da se pati kao tata na trosedu.
Zezam se, unutrašnje dimenzije su 75cm, što je prilično veće od mnogih drugih. Gledala sam u parku druga kolica, manja su.
Takodje im je i AS veća. Od 0 do 13kg, to je grupa 0+. Mnogima je samo nula, do devet kg. On se najmanje vozio u kolima u njoj, jer kako nam je tata odsutan, manje idemo automobilom, ali ima umetak do tri meseca, a od kad sam ga izvadila, još mu je udobnije. Sad još uvek jede u njoj, gleda crtiće kad mama mora nešto da uradi, kad ga spustim na pod zaljulja se sam nožicama. Ponekad i zaspi. Išli smo u šetnje u prelaznom periodu kad je plakao u kolicima i u tome je spavao, dok u ovim kolicima neće. I još nije prerastao.

Kolica se lako sklapaju, tenda je dobra, jako su prostrana, imam utisak da su mu čak i velika, muči se da dohvati prečku napred. Pa ja malo otpustim kaiševe Razz ali ga i dalje vezujem da se ne navikne bez. Točkovi su dobri, možda malo tvrdji, ali se lako upravlja njima.

Mana im je što su prilično teška. Sa tendom su mašala, ali i ja sam na drugom spratu (sprat i po) bez lifta. Tako da nisam parametar. Ko ima lift, topla preporuka. Meni je problem da iznesem i njega i kolica i kese. Pa se varakamo nekako. Unesem u zgradu pa ostavim ih dole dok njega unesem i ostavim.
Još jedna mana je da su mogla biti malo viša, tu se slažem sa Mijaki. Imaju dva položaja ručki, ja uvek držim na višem nivou. Mojoj mami je taman, ali ona je neki santim ispod 170. Meni koja sam 172 su već kratke. Sad sam se navikla i nemam problem, ali sam ispočetka mislila da ću da udarim nogama u točkove. Mužu su kratke ručke. Gledala sam i neka druga posle, izgleda da je samo Stokke za visoke ljude, a ja nas dvoje ubrajam u prosek, pa mi nije jasno što mi smeta. Valjda je trebalo vreme da se naviknem. Ili su Italijani mali Razz
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od ananana 12/5/2013, 06:55

Ja imam quinny buzz 3 in 1 i ona su extra i za visoke ljude su jer se drska bas dosta izvuce, a i za niske kada je sklopljena. I bas su prostrana, as je extra (maxi cosi) i lezaljka je bas kao krevetic za prve mesece, a kasnije glavno sediste se pomera u 5--6 polozaja od lezeceg do sedeceg i u oba pravca gleda, pa je bas prakticno, kada beba zaspi lepo se obori u lezeci polozaj pa moze fino da odrema da se ne krivi.
Ja mislim da cu biti zadovoljna, nadam se, iako su jako teska, ali imamo lift na svu srecu. Pa sam ih zato i odabrala.
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od lenabeograd 12/5/2013, 09:37

mi cemo kupiti hauk all in one
evo link samo bi mi drugu boju bron kiwi mesavina ima prelepa su ili sivo tirkiz jos neznamo
http://www.amazon.de/dp/B004AHLM3I/ref=asc_df_B004AHLM3I13186646?smid=AEQCI8RN3CHQ2&tag=testberichte_sub1-21&linkCode=asn&creative=22506&creativeASIN=B004AHLM3I&ascsubtag=4045_333651_518f4674_518f4674

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od ananana 12/5/2013, 09:48

E pa ta podsecaju na moja quinny buzz Very Happy
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od mijaki 12/5/2013, 12:48

Po meni jako je vazno da beba moze da se okrene ka mami...a to moja kolica nemaju i to im je veeeeelika mana!
Na greskama se uci, sledeci put necu omanuti...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od lilly13 12/5/2013, 20:31

mijaki ::Po meni jako je vazno da beba moze da se okrene ka mami...a to moja kolica nemaju i to im je veeeeelika mana!
Na greskama se uci, sledeci put necu omanuti...

i meni je to bilo bitno. Ja sam ona Cipolino kolica što sam dobila na upotrebu zamjenila sa PegPerego http://global.pegperego.com/babyproducts-catalog/2012/Pliko+Switch+Compact (samo sam ja uzela crvena sa bijelim Beauty) i nisam se pokajala. Jeste da su teška kao i ova prethodna koja sam koristila (nekih 10kg) ali su puno bolja, upravljivija, ručke podesive na tri visine,... , sve u svemu više mogućnosti. Ako nam nekad zatreba može se na njih montirati i AS i korpa, ali za korpu nema potrebe jer kad se skroz spuste i stavi se navlaka za noge baš budu ušuškana.


Poslednji izmenio lilly13 dana 12/5/2013, 21:08, izmenjeno ukupno 1 puta
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Veca77 12/5/2013, 21:00

Mijaki, Stokke nisu jedina kolica koja imaju mogućnost okretanja sedišta ka onom koji gura, a ubedljivo su najskuplja (kako sam videla, koštaju oko 1000 e). Ja sam, recimo, kupila Cam kolica 3 u 1 sa mogućnošću svih delova da se okreću tamo i ovamo za 45000 dinara. Evo kako izgledaju sa nosiljkom na njima
Kako odabrati kolica? - Page 19 Art882-col94-1

Isprobali smo ih po prodavnici i stanu, i totalno su upravljiva... Sad, videćemo kako će biti kad dođe beba Very Happy
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od mijaki 12/5/2013, 21:11

Veco super su kolica:-)♥ I korpa na inglesini je okrenuta ka mami, as nismo koristili jer mi je dete nekako sprceno u njoj, za auto smo kupili novu britax romer gde se dete lepi baskari...ali je nastao problem kada sam skunula korpu...ana je nemoguca u kolicima kada me ne vidi...takodje mi je nisko...i tendaje suvise mala po meni, nema onaj dodatak za vetar kao npr meklaren. Takodje nemoguce je upravljati kolicima jednom rukom sto je kod mene cest slucaj, u stilu ona place ja je nosim i guram kolica jednom rukom...
Eto drage mame, mozda nekom budu od koristi moje impresije...
Ja cu sada pregurati nekako i sa ovim sto imam alu za sledeci put...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od ananana 12/5/2013, 21:53

Ja glasam jos za Maclaren i za PegPerego Ariju koja je teska 5,8kg i mala kada se sklopi, kolica su vrh.
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 19 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 22 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu