KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

+22
Pahuljica
filipa.panko
Mirjana
LaFolie
dana28
Mali Princ
pegaz
7-patuljaka
Anuska
anna
lilikan
MAAKKI
Simona
Orline
Lily
vremejezabebe
maus
HappyGirl
zalosna_sova
nabla
Gala
Kata
26 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od Struzzo 2/6/2013, 09:39

Lavanda, potpisujem sve što je napisala Simona. Isto sam mama usvojenog dečaka.
Da ne ponavljam već rečeno...Stekla sam utisak čitajući tvoj post da tebe najviše plaši da će tvom detetu možda nedostajati otac i da problemi (eventualni) mogu biti u vezi sa detetovim pitanjima o ocu, o poreklu.
Ovo što si napisala da ćeš mu reći da si htela najbolje jeste sasvim OK. I ja bih ti isto preporučila da se povežeš sa samohranim mamama, još bolje sa mamama kao ti koje su išle u postupak sa doniranom spermom. Kako kaže poslovica "Sličan se sličnom raduje". Ja bih dodala i razume. Čitava ta priča u vezi sa muškom figurom oca koja na kraju ne mora biti izvor budućeg problema jer je može neko popuniti. Ne biološki otac ali ako ti sad nemaš partnera ne znači da ga nikad nećeš imati. Da ne pominjem dede, braću, prijatelje.
Pokušaj da nađeš na internetu emisiju Opre Vinfri upravo o deci koja su nastala iz postupka sa doniranom spermom. Koliko sam ja razumela, oni su kao i usvojena deca u određenoj uzrasnoj dobi imala pravo da dobiju podatke o biološkim ocu. Mislim da je u Češkoj, Makedoniji donator sperme anoniman ali svejedno ta emisija je bila zanimljiva jer je bila iz pozicije tog deteta. A to je upravo ono što nas intrigira i muči.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od Amna84 12/5/2015, 14:04

Iscitala sam ovu temu jer sam sad presla na teme ovog tipa...I posto je tema starija,voljela bi da se jave cure koje su sad u ovoj situacij i mogu dat svoje misljenje,..
Moje je da ja nebih rekla,prvo jer ne smatram da to dijete nije moje,drugo jer mislim da djeca tek u nekim 20 mogu da skontaju sta je to donacija..bojim se da ce misliti da uopste nije moje..
trece ,ne vidim nikakvu korist od te info za djete..i zadnje ali mozda i najbitnije..Ja imam toliko napet odnos sa mojoj mamom da sam kao mala mislila da nisam njena..sad kad imam svoj zivot volim je vise od sebe i cijenim njenu veliku zrtvu,a po izgledu sam njena kopija ,cak i po naravi sam ista..moda bas zbog te naravi smo konstantno u sukobu misljena..e sad zamislite da sam ja znala da mi ona nije majka..kad bi je napustila?? davnoo jer sam misla da je najgora..dugo je trajao period mog odrastanja ...
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od Simona 17/9/2015, 15:42

Naidjoh na priče onih na čiji život je uticala donacija pa možda vam pomognu u odlučivanju oko ovog pitanja: http://anonymousus.org/stories/
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-reci detetu (i kako) ili precutati

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu