Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/

Strana 13 od 15 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Sledeći

Ići dole

klinike - Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/ - Page 13 Empty Re: Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/

Počalji od alisa taj 21/3/2016, 22:22

Ja i ne znam o cemu pricas.... nisam gledala sajt....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 40
Datum upisa : 01.06.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

klinike - Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/ - Page 13 Empty Re: Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/

Počalji od Amna84 taj 22/3/2016, 13:39

Tamo su dozvoljene slike ,da biras
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1021
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 22/3/2016, 13:42

Pa valjda gledas slike donora a ne deteta? Ne biras dete vec donora....
alisa
alisa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 22/3/2016, 13:51

Sad sam otvorila sajt i skroz im je profi.... mislim da je i super sto imaju slike donora kad su bili deca jer tako mozaes lakse da odlucis.... izaberes nekog ko najvise podseca na tebe.... ne znam sta ti je tu bolesno?
alisa
alisa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BabyBear taj 22/3/2016, 14:25

Potpisujem Alisu

19.08.2014.-PFC - FET+klasicni heching+EG, 2 3-dnevna embrio, beta<1
11.09.2014.-Genesis/Kopitovic: Cikla, DHEA, Co Q10, vit D
03.12.2014.-Genesis/Kopitovic-1 folikul, bez aspiracije
2015.-Betanija&Ferona/Kopitovic-2 aspiracije/0 jc+vise puta nezreli folikuli
13.04.2016.-PFC - FET+LAZT+EG, 2 morule, beta<1
25.05.2017.-PFC nova donacija - ET+LAZT+EGlue+Intralipidna infuzija+Akupunktura+Aviva vezbe, 1 3-dnevni embrio
09.06.2017. Beta 1049
Ne postoji nemoguce! Hvala Ti Boze!
26.01.2018. Rodila se Gabrijela
Lilypie First Birthday tickers
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4256
Godina : 50
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Amna84 taj 22/3/2016, 14:33

Sajt je profi ali da biras slike donora i da biras neko djete ( donatoricu kad je bila djete ) po izgledu je meni bolesno!
Ali to je samo moje misljenje...Bolje je anonimno ,ovako bi citav zivot pred ocima imala lik te zene (djeteta)
Amna84
Amna84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Amna84 taj 22/3/2016, 14:35

Pa naravno da ne biram svoje djete,birati izmedju slika te djece,za mene je isto kao da biras slike i izgled svog buduceg djeteta..Ili ne? Ako ne cemu onda biranje??? Ne znam ja to ne mogu, ostade mi ona slika u glavi ..
Amna84
Amna84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Amna84 taj 22/3/2016, 14:44

Kao sto moj MM rece,cemu slike iz djecijeg doba ..Zasto ne stave sliku odraslog covjeka da vidis je li sve uredu i kakav je..Ipak te slike djece,iako su to odrasle zene,nekako ostave utisak...
A onda zakljucismo da ne treba slika niti bilo sta o toj osobi!
Lela84 je davno rekla,najbolje anonimno skrojz, sto manje znas bolje se osjecas,nema ruzni misli i pomisljanja na tu osobu..To je nesto moje-nase i tu sve price,misli i slike u glavi zavrsavaju!! Nije to za jedan dan,to je nesto sto ce imati citav zivot i ako imas neke slike i misli na nekoga konkretnog sa likom,nije dobro..Bar u mom slucaju,ali dobro,svi smo drugaciji..Ja pisem samo u svoje ime
Ali dobro nisam ni ja ovako razmisljala prosle godine,kako covjek postaje svjesni situacije i misli postaju zrelije,direktnije,osjecajnije..
Amna84
Amna84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 22/3/2016, 15:03

Po meni je slika donora iz perioda kad je bila dete tu da bi mogla da izaberes donora koji podseca na tebe iz tog perioda jer onda ima vece sanse da i tvoja beba na kraju lici na tebe .... sta znam .... ja sam vec negde pisala da da mogu da biram bez razmisljanja bi uzela jajnu celiju od sestre ili nekog ko je meni blizak.... ali opet to sam samo ja Very Happy ...
alisa
alisa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sirijus taj 22/3/2016, 18:22

Evo da dodam i moje vidjenje. Pre md sam bila u varijanti: ok zelim dete i ako nemam partnera i gledala sam i trazila donacije. Nekako su mi uvek bile primamljive varijante donacija sa slikom. Ok visina tezina boja ociju kose......ali.......ali sam volela da vidim kako izgledaju kao deca. Nekako vidim kakva bi osoba mogla da izraste i da po slici izaberem nekoga ko po konstituciju bar malo podseca na mene. Tako da da. Ja volim kada ima slika :) Deca naravno ispadnu kombinovana i super je to iscekivanje na koga ce da lici. A nikada nisam razmisljala o tome da ce mi slika deteta donora biti u glavi ne da nisam htela vec mi nije palo na pamet da to tako vidim. Kod mene je to bilo vidjenje, moji geni i geni nekoga koga sam ipak videla. Uvek mi je prihvatljivija bila varijanta sa slikom Very Happy

2postupak, čist prirodnjak- jedan 10-oćeliski treći dan-jun 2016- beta<1
3postupak, Ferona februar 2017, 7jc, 5 zrelih, 4 se oplodilo, dve nastavile sa razvojem-april2018 beta<1

"...Zabranjeno je ne smejati se problemima, ne boriti se za ono što želiš, odustati od svega zbog sopstvenog straha da ostvariš svoje snove..."
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1874
Godina : 45
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MaloMorgen taj 22/3/2016, 18:28

Amna,

to je sasvim normalno da se ti lomis u vezi donacije, kod mene je isto takav slucaj. Ja do sada nisam ni citala teme u vezi donacije, strah me je toga. I sto zuris ka donaciji, znas da te to ceka, i mene i sve nas sa slicnom dijagnozom, ali prije toga da pokusamo apsolutno sve. Ti si jos daleko mladja od mene, znam da si uzimala i dhea i q 10, ali mislim i da si brzo prekinula sa tim, posle ponovnog skoka fsh. Ja sam u istom strahu kao i ti, ne napusta me nada i zelja, znam da su mi sanse skoro, pa nemoguce, ali necu da odustanem. Slusaj, nije svaki organizam isti. Evo, ja pratim i iscitavam sve moguce clanke i forume i dodjem na clanak o gokshuri ili tribulusu ili na nasem , caj zvani babin zub. Da se preporucuje za zene u menopauzi, da pomaze stvaranju novih jajnih celija. Pocnem da ga koristim i ponovo bih, ali mi je izazivao krvarenje nakon 10-15 dana uzimanja, pa prestane cim obustavim uzimanje istog. Odem ja, to je bilo prosle godine, na prvi ultrazvuk, za pripremu drge vto, kad ono na ultrazvuku, 4 folikula. Nikada ja do sada nisam imala 4 folikula. Jedan je bio vec prerastao, fokusira se doktor na tri preostala i dobijem jednu jajnu celiju. Ta 4 folikula su sigruno zasluga tribulusa ja ne znam kako da ga ponovo koristim, a da mi ne izazove krvarenje u sredini ciklusa ,sigurno tu ima caka kako bih i ja mogla ponovo da profitiram od njega. Onda, za mumijo se, takodje pise, da izbacuje vise folikula i to bas ovde, kod nas na forumu. Znaci, rokni mumijo. Dhea, na tvom mjestu, 100 mg, upravo citam na fertility friends forumu, zena ,fsh 40, nestao ciklus, uzimala 100 mg dhea i ostane trudna, vodila se pricom djevojke sa istim problemom i sudbinom. Q10 ili ubiquinol, rokni 1000 mg ili 500 mg ubiquinola, melatonin, ma sve sto se preporucuje, nemoj puno da razmisljas, da li je dobro ili nije. Nije ni to dobro sto si u ranoj menopauzi kao i ja i mnoge, znam da to moze da vodi ka pojedinim oboljenjima, ali jbg, dosta sam strahovala zbog mnogih stvari, a mozda nije trebalo. Amna, uzmi i cikloproginovu, uradi detox zbog jajnika, probaj akupunkturu, aviva vjezbe, to ti sve u Becu imas i nije toliko ni skupo. Mozda ti nece odgovarati ovaj moj post, ja ti ovo pisem, kao da sebi pisem, potpuno suosjecam sa tobom i voljela bih da sve uspijemo u ovome. Znam, lako je reci, bori se, a koliko puta padnem i jedva ustanem, ali donacija je tu i nece pobjeci, a nesto od ovoga ce ipak mozda pomoci. Ne dao Bog nikome ovakvu dijagnozu, jer ovo je gore od svake vantjelesne i ne moze se porediti niti sa jednom drugom dijagnozom u ovim vodama. Puno te pozdravljam !
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 22/3/2016, 19:49

Cini mi se da kad jednom prelomis lakse je ici na donaciju nego prolaziti kroz ovu agoniju....
alisa
alisa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Amna84 taj 22/3/2016, 20:59

Malo Morgen, ne smijes da koristis cajeve niti bilo sta hormonsko ako vec koristis hormonsku terapiju!
A ja sam jako dugo na terapiji.
A sto se tog caja tice,nije do tebe,ne trudi se da skontas kako da ga koristis ,jer to krvarenje znaci samo nagli pad hormona E,i onda prokrvaris..
Ja ne uzimam vise nista od svega toga sam odustala,imam terapiju i drzim se nje..
I onako sam njezna i osjetljia jos da uzimam po 100,1000 i 500 miligrama svacega necega,ne mogu.Trebam sebi zdrava.
Kad se suocis sa odlukom i shvatis ozbiljnost situacije,puno su drugacije misli nego prije par mjeseci..
Ne zurim ja bas nigdje,ali statistika i nije bas na nasoj strani,pokusavam uvjek biti realna. Ali male su sanse,ipak moj FSH je zadnji 5 godina isti,svasta sam ja to citala i uzimala,vidim da ste vi sad dosle kod DHEA ,slabo je to sve ..ALi eto probajte kao i ja sto sam, bila sam spremna pola svijeta preci ,ali.....
Amna84
Amna84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MaloMorgen taj 22/3/2016, 22:20

Ja sam odlucila da vjerujem u cuda, svega sam svjesna, ali ici cu do zadnjeg. Amnic, ne koristim nikakve hormone, osim povremeno femaru za stimulaciju, ali ja sam sigurna da je taj caj u toj kolicini bio prejak za moj organizam, ali da je svakako izvukao 4 folikula.Ja bih voljela i da ga ti probas, i da ugledas barem jedan svoj folikul. Znam, da sve dok postoji nada, covjek ima volju da se bori, znam i da kad shvatis i kada dodje taj momenat, da nemas vise sansi za bilo kakav postupak, da prestaje i nada. Tada cu se, ako se nista ne desi, vjerovatno i ja povuci sa ovog foruma, odluciti za drugu soluciju i zaboraviti na sve ohrabrujuce izjave koje su nekada bile moje. Ali, do tada i sve dok imam zadnju celijicu i dok mislim da mogu da probam, necu da odustanem. Meni, Alisa, Sanja, Baby bear, Annci, Sunny i mnoge druge zenice, pogotovo sa istom dijagnozom, mnogo znace i odlicna su mi podrska. Vjerujem Amna da si sve pokusala i nisam ni znala koliko dugo se trudis, ali ja ti iskreno zelim da ti se desi cudo i da budes nagradjena.
MaloMorgen
MaloMorgen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BabyBear taj 22/3/2016, 22:30

Hej MM, zato smo tu! Ljubi te BB Wink

25.05.2017.-PFC nova donacija - ET+LAZT+EGlue+Intralipidna infuzija+Akupunktura+Aviva vezbe, 1 3-dnevni embrio
09.06.2017. Beta 1049
BabyBear
BabyBear

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MaloMorgen taj 22/3/2016, 22:51

BB zagrljaj srca1
MaloMorgen
MaloMorgen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Amna84 taj 23/3/2016, 14:18

Danas sam nesto razmisljala o tom caju,sigurno je dobar tj. jak dok je postigao da prokrvaris ,jer meni to uspije samo sa pilulam..Znaci podigao ti je hormon E ..To sto si prokrvarila znaci da tjelo nije preuzelo funkciju..
Ja sad ne mogu pokusavati sa njim jer imam terapiju,ali sigurna sam da ti je to mozda i bolje nego pilule..Za njih se i onako ne mogu dogovoriti da li i koliko ometaju ovulaciju..
Koliki ti je FSH ,ne pise u potpisu...
Amna84
Amna84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MaloMorgen taj 23/3/2016, 20:52

Eto vidis Amna, super da si o njemu razmisljala. Ti se odlicno razumijes u tematiku vezanu za hormone, tu sam ja slaba. Tacno je, da je caj kod mene djelovao na ovulaciju, tj. podigao prirodno fsh, a sta je sa E2, e to vec ne znam i ne razumijem. Tu ti meni mozes pojasniti neke stvari, ako si voljna. Fsh zadnji mjeren mi je bio 28, E2 70, mjereni 4- tog dana. Posto to ovdje nije tema, mozda bolje da predjemo na suplementi za poboljsavanje jajnih celija? Tamo te cekam. Jos nesto, jedan nas travar, iz Srbije, meni provjereno pametan covjek koji daje jedinstvene savjete, rekao mi je, da za stvaranje novih jajnih celija zene treba da uzimaju i babin zub i crveni zdravac. Eto, cekam vas na suplementima Very Happy Very Happy
MaloMorgen
MaloMorgen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Amna84 taj 23/3/2016, 21:10

FSH mjeri,drugog dana ciklusa,to sam dobila i od Vujovicke u Beogradu i ovdje u AKH ,tad je najbolje mjeriti..
Ima puno nacina da pokusas da ga smanjis,evo vidi ovu temu http://kutak.forumotion.com/t220-prirodni-recepti-za-snizavanje-fsh
Iscitaj je svu,ima nade :-)
Amna84
Amna84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MaloMorgen taj 23/3/2016, 21:45

Hocu, mada ga vise ne volim ni da mjerim, ali svakako ce to biti drugi dan. Hvala za link, procitala sam ga, ali sve dodatno nikada nije na odmet. Iscitacu jos deset puta, ako i ti probas babin zub barem jednom Wink Wink Puno te pozdravljam i zeljno iscekujem nove savjete i nova lijepa iznenadjenja.
MaloMorgen
MaloMorgen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Amna84 taj 24/3/2016, 13:41

Ne smijem ja babin zub da diram..Jer kod mene je malo teza situacija..Sad imam hormonku terapiju ,ne smije dodatno da sama ista pokusavam..
Mozda nekada ,ako uzmem pauzu od doktora i od svega pa prije donacije koji mjesec,ali mozdaa..Hvala kako god..Ti imas nade ,citaj i sve uzimaj posebno za FSH ..Sretno
Amna84
Amna84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Aleksa75 taj 22/8/2016, 16:05

Pozdrav za sve,
vidim da se dugo ništa nije pričalo pa ne znam da li uopšte funkcioniše komunikacija ovde.
Imam jedno pitanjce, da li je neka upoznata sa postupkom usvajanja embriona?
To podrazumeva da ukoliko ni jedan od partnera nije u stanju da ispuni uslove za VTO ili u mom slučaju kada ste bez partnera a nemate sopstvene JC postoji postupak usvajanja embriona (donatori su obostrani). U tom slučaju trudnica koja na takav način ostane u drugom stanju je samo nosilac bebe a nema nikakve genske povezanosti sa njom.
Zanima me vaše mišljenje o ovome i ukoliko neko zna kakav je ceo postupak.

Aleksa75

Broj poruka : 5
Datum upisa : 03.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanja369 taj 22/8/2016, 22:06

Alexa75 mislim da je najbolje da direktno pitas u klinikama (Grcka, Ceska, Makedonija...). Mislim da ces na taj nacin dobiti najtacnije informacije. Svaka ima svog koordinatora i informacije o ceni i toku postupka se dobijaju u jako kratkom roku.
Smatram da jedino ti znas sta je najbolje za tebe i jedino ti znad sta je ispravna odluka! Samo napred!

sanja369

Broj poruka : 93
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BabyBear taj 22/8/2016, 22:46

Aleksa, mozes o ovome da pitas i na temi Koraci. Tema je posecenija i znam da tamo zene znaju o donaciji embriona.
Ja konkretno znam da se to radi u klinici PFC u Pragu i o tome imam sledece podatke iz cenovnika koji sam dobila na prolece ove godine:

Program sa doniranim embrionima
Opis: Sinhronizacija ciklusa sa donatorkom jajnih ćelijaa s garancijom 1KET
Ukljucuje: Selekcija donatorke/donora, stimulacija donatorke, ICSI fertilizacija, kultivacija embriona, transfer embriona pod kontrolom UZV, zamrzavanje preostalih embriona nakon svežeg transfera
Cena: 4.900 evra

Mozda ti je ipak najjednostavnije da pises nekoj od koordinatorki u PFC i sigurno ces dobiti pravu info. Pitaj i po drugim klinikama, ali ja uvek preporucujem PFC. Mada ako je velika razlika u ceni onda ne Very Happy

09.06.2017. Beta 1049
BabyBear
BabyBear

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 23/8/2016, 09:44

Aleksa75, nisam sigurna da u Pragu moze donacija i jc i spermica, mada mozda gresim. Kao sto cure rekose, najbolje bi bilo da direktno uputis mejlove klinikama koje se time bave. Imas u ponudi dr Sonju Lazarovsku u Pragu, klinika Sistina u Skoplju, klinika Embriolab u Solunu. Moguce da rade i jos neke klinike, al o njima nemamo info ovde.

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22513
Godina : 38
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 15 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu