KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oligoastenospermija - ima li nade

+12
brodica23
brinbili
adriatika
Sami
palchica s
maja76
Gala
nadalina
Kata
HappyGirl
maus
maga
16 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od maga 4/2/2009, 18:16

Molila bih da mi neko odgovori da li je imao iskustva sa lecenjem oligoastenospermije, tj, postoji li mogucnost poboljsanja rezultata i zaceca beb prirodnim putem.
suprug i ja vec dve godine pokusavamo da dobijemo bebicu, ali nista. Koristio je Proxeed - pogorsanje od istog, smesu meda i semenkica - povratak na prvobitno stanje (oko 4 miliona), vitamin e, zink, L- karnitin i L-arginin - pogorsanje na 1,5 miliona.
Ja sam radila folikulometriju i sve je u redu. Prijavili smo se za VTO, ali ja i dalje zelim da znam ima li sanse da se suprugu rezultati poprave i ako ima kako, pa da se ta bebica zacne prirodnim putem. Dosta mi je toga u zivotu islo tesko i komplikovano, pa ne znam kako bih se psihicki izborila i sa ovim, pogotovo kad znam da ni VTO ne garantuje uspeh 100 %.
Nadam se brzom, brzom odgovoru.
pozdravcic

maga

Broj poruka : 8
Datum upisa : 04.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od maus 4/2/2009, 19:14

Maga nadam se da ce ti se neko ubrzo javiti. Ja samo da ti pozelim srecu i drzim ti fighe u narednom pokusaju.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od HappyGirl 4/2/2009, 22:12

mago dobro došla na kutak. Kao prvo nemoj molim te da očajavaš , jeste dve godine dugo ali rat ćeš dobiti.
Draga, evo ovde imaš jedno iskustvo kako je popravljena ta dijagnoza .Možda ti bude od pomoći.Sem toga tjelence koja je pisala iskustvo je ovde na forumu redovno i možeš je i pitati na toj temi sve što te interesuje. Evo linka
https://kutak.forumotion.com/muski-sterilitet-f8/eliksir-t135.htm
Pozdrav i sve najbolje!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od Kata 5/2/2009, 20:09

u februaru 2007 dijagnoza je bila oligoastenoteratozoospermia grupa II
a u novembru 2008 smo ostali trudni prirodno
naravno da ima nade, samo treba promeniti nacin zivota
mi nismo pili eliksir, ali smo pili vitamine sve vreme godinu ipo dana, sa jako malim pauzama, ostavili smo cigarete, alkohol ni pod razno i lagano izbegavanje stresa ako je moguce, spavanje na vreme u dovoljnim kolicinama...
vec u septembru 2007 nam je bila dijagnoza normospermija, ali smo nastavili sa vitaminima i evo gde smo sad smajli angel
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od maga 5/2/2009, 21:06

E drage moje, mnogo mi znaci sto imate toliko dobre volje i zelje da pomognete prijateljicama po nesreci.
Kato hvala ti na savetima, mada kod mene je problem sto ne znam cega da se odreknemo. Ni suprug ni ja nismo nikad pusili, suprug nikad nije pio ni alkohol nikafu, tako da se moze reci da ja imam vise poroka od njega, jer kafu sam bas pila redovno. Kazem pila, jer ima vec neko vreme da sam se i toga resila, a sto se tice alkohola, znala sam ponekad popiti casu crnog vina, ali ne moze to da skodi.
Suprug je redovan kad su sportske aktivnosti u pitanju, bas svakodnevno trci.
Iskreno ja sam se istripovala da ni to trcanje nije dobro, pa pokusavam nekakood toga da ga odgovorim. Oboje obozavamo slatkise i u tome nekad znamo preterati, pa onda cesto variramo sa tezinom, nadam se da to bas ne moze puno da naskodi. A sto se tice stresa, e tu smo vec problematicni, oboje imamo dinamicne poslove, pa su i nerviranja neizbezna. moj problem je sto ja sve to gutam, pa se onda nekad kod kuce isplacem ko kisa.
Sa vitaminima necemo prestati. Jesi i ti uzimala nesto, i sta je sve tvoj suprug koristio.
Ovih dana sam bas utucena, p ami svi vasi odgovori dodju kao dugo cekano sunce, a posle ovog tvog pocinje malo i ova ruzna grimasa sa lica da mi se raskravljuje.\
pisite mi sve sto znate.
cekam vase odgovore. ljubav

maga

Broj poruka : 8
Datum upisa : 04.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od Kata 5/2/2009, 21:29

Ja draga nisam pila nista posto je moj problem cisto mehanicki i ne moze da se resi ( dakle kad smo krenuli imali smo problem oboje, on ono gore, a ja neprohodan desni jajovod koji ne moze da se sredi)
on je pio zink, selen, vitamin c i e.
casa vina ne moze da skodi, ali casa i to povremeno.
i mm je manijak za sport, dva do tri puta nedeljno ide na treninge... ono sto tu moze biti problem je uska garderoba, tesne gace i podizanje temperature u testisima. Pogotovo kod trcanja zbog trenja moze da se digne temperatura.
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od nadalina 6/2/2009, 10:23

Draga maga, kao prvo, dobro dosla i sto pre ti nama otvorila trudnicki dnevnik, pa da ga sa uzivanjem vodis a mi sa uzivanjem citamo!!!
Borba sa tom dijagnozom nije laka, i mi imamo (sad sam trudna - VTO, pa jos od maja nismo proveravali) los spermogram, i nekad se sa tom dijagnozom nadjes kao pred nekim neprobojnim zidom... Mogu ti reci da smo i mi pokusavali razne terapije - proxeed, semenke sa medom, vitamini, eliksir... Eliksir je poceo da daje poboljsanje, ali smo tad vec bili pre postupkom VTO i dr koja nas je vodila je rekla da mm prestane sa svim terapijama koje je do tad uzimao, tako da nismo to sproveli do kraja... Nakon prestanka sa eliksirom, pred samu VTO, rezultat je bio najgori do tada ali smo, hvala Bogu, uspeli i sad cekamo bebu, sto i vama zelim sto pre!

Imaj na umu da si ti na neki nacin vec mama koja ide ka svom detetu, i ne smes - kao sto to jedna mama ne sme, da dozvolis sebi da te tuga i ocaj nadvladaju, upamti da su oni prolazni a tvoja zelja vecna i da si jaca od tih osecanja! Zelim ti puno srece!
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od maga 6/2/2009, 19:10

E drage moje kako vi meni vracate nadu u zivot. Hvala Vam puno.
Ja sam po prirodi bas otvorena i velika pricalica, ali ovo je nekako tema o kojoj se bas trudim da u drustvu i ne pricam, tj. sami smo MM i ja da se jedno drugom jadamo. Okolina verovatno misli gle ovu, nije ni svesna svojih godina i mozda misle da smo sebicnjaci koji uzivaju u samoci, a meni se srce cepa svaki put kad vidim neko bebce. Mislim da sam najveci gnjavator sve dece u svom okruzenju, jer od stipkanja, cupkanja, nosanja te decurlije ne dam im da disu.
Probacemo i sa eliksirom, a ako ne bude druge idemo na VTO.
Volela bih da mi kazete vasa iskustva sa tim, da li je neka uspela da udje u program besplatne, kakva iskustva imate sa Narodnim frontom, mi smo tu kao na nekoj listi, ali jos u oktobru su nas zvali da provere podatke i od tada nista. Doduse u zgradi gde zivimo komsiluk je bajan, izvlace postu iz sanduceta, pa su mozda i to izvukli. Koliko traju pripreme, i da li je obavezno lezanje. Ne bih volela da uzimam bolovanje zbog toga, nego da kao idem na odmor.
Nadalina hvala ti puno na lepim recima. Jedva cekam da pises iskustva sa porodjaja i postavis sliku svog bebceta ili bebica, ako je blizanacka trudnoca. Jel ti ovo bio prvi pokusaj?
poljubci

maga

Broj poruka : 8
Datum upisa : 04.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od Gala 6/2/2009, 19:31

Kod mene je problem bio azoospermija, a to se ne moze leciti a za oligo sam cula da je bilo pomaka.
Nama su svi predlagali donatorsku oplodnju, i govorili da nemamo nikakve sanse!
Ali hvala Bogu jer nam je poslao profesora Vlaisavljevica i biologa Boruta pa sam uspela da zatrudnim sa spermom moga supruga!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od HappyGirl 6/2/2009, 19:56

mago pričalice, ma ovde je društvo stvoreno za jadanje Very Happy Samo napred ako ti je lakše!. Eh koliko puta su mene kutanke oživele. Pozdravi i mužića i hrabro napred do roda Sva pitanja koja imaš za besplatni program možeš postaviti ovde. Tema je već otvorena https://kutak.forumotion.com/korak-po-korak-f30/vantelesna-oplodnja-o-trosku-osiguranja-rzzo-t426.htm#17605

Cmoka usne
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od maja76 7/2/2009, 22:27

Mago samo da ti kazem da si u odlicnom drustvu i da ce ti sa nama biti sve mnogo lakse! Evo kako koja devojka dodje na forum ubrzo ostane trudna. radost Verujem da ce i sa tobom biti tako yes

Mi smo dugo imali problem sa azospermijom, sada je prica mnogo drugacija i u programu smo za besplatnu vto!
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od Kata 8/2/2009, 12:43

pregledaj VTO dnevnike, tamo ces naci uglavnom sva nasa iskustva sa VTO.
Ja sam prosle godine prosla tu o trosku drzave, ali se procedura malo promenila od oktobra, tako da ti ne mogu pomoci oko samih priprema papira...
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od maga 9/2/2009, 18:17

E pa drage moje,
ja sam za vikend isla po onaj eliksir o kome je Jelence pisala. Nadam se da ce biti poboljsanja, i da nam nece ni trebati VTO.
Prizeljkujem da se odmah odavde prebacim na trudnicke dnevnike.
Da li je neka od vas imala iskustva sa tim eliksirom.
Zaboravila sam juce onog ciku sto stvari da pitam.
Pisite mi vasa iskustva sa tim i saznanja o delotvornosti. Zaboravih da pitam i za sastav, eventualne kontraindikacije i sl.
Jedva cekam vase novosti i zelim da se sve sto pre druzimo na trudnickim dnevnicima.

maga

Broj poruka : 8
Datum upisa : 04.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od HappyGirl 9/2/2009, 18:37

Mago curo imaš njegov telefon zovi i slobodno ga sve pitaj. I srećno pa da direktno odletiš do trudnica dnevnika
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od palchica s 17/3/2009, 13:30

jao, ovaj forum sam pronašla slučano i vjerujte mi da sam se zaplakala.
i ja i moj muž imamo problem sa sterilitetom i otkrili smo nedavno da nam je jedina mogućnost IVF. Prošle godine nam je urolog rekao da je potrebno obaviti samo jedan hirurški zahvat kod mog muža ali nam je nakon godinu dana drugi urolog rekao da je IVF jedina mogućnost. inače Koncentracija spermatozoida je 0,5, i čitajući razne priče i teme vezane za muški sterilitet uvidjela sam da je to strašno mali broj (barem ja tako mislim) jer nam još niko nije dao konačnu dijagnozu, prikupljamo dokumentaciju za konzilijum

hvala što postojite
palchica s
palchica s

Broj poruka : 234
Godina : 44
Location : Podgorica
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od HappyGirl 17/3/2009, 18:39

Palchice dobro došla ff Ovaj forum se plako pretvara u forum mama i trudnica , pa i tebi uskoro želim da kreneš tim putem.Ovaj put jeste trnovit ali nje to ništa strašno sobzirom na blagoslov koji se dobije beba beba Koncentracija spermatozoida jeste mala ali dobra vest je što za za ICSI metodu je dovoljan i samo jedan spermatozoid . Nisi nam napisala šta je kod tebe problem, ali šta god da je šanse za uspeh uvek postoje.Sve najbolje i kad god ti treba podrška ili neka info, ako znamo, tu smo Very Happy Neka tvoj dragi pokuša da popravi spermogram.Savete imaš ovde https://kutak.forumotion.com/muski-sterilitet-f8/za-kvalitetniji-spermogram-t60.htm.
Hvala što si se javila i na lepim rečima upućenim nama usne
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od palchica s 17/3/2009, 21:27

hvala na toploj dobrodoslici. Ja imam jedno reumatsko oboljenje tzv. lupuss ali je u remissio tj. da je bolest zaustavljena. Danas sam isla kod mog reumatologa i rekla mi je da sto se tice IVF moguce je to da odradim samo postoji rizik da mi se bolest ponovo javi, ali kao sto ona rece CILJ OPRAVDAVA SREDSTVO.Drago mi je da postoji neko kao sto ste VI jer mi je lakse kada o tome razgovaram, smatram da to ne treba kriti, jer je dijete blagoslov, i samo neko kao sto smo mi to shvata u pravom smislu rijeci a ne kao neku frazu.
Sto se tice mog slucaja sve je jos na pocetku, jer tek sada prikupljamo dokumentaciju ali kao sto rekoh smatram da je broj sperm. problem.
Ali cemo se izboriti.
nadam se da ce nasoj prijateljici sjutra biti pozitivni rezultati, mislim da je u pitanju Suncica, izvinjavam se ako grijesim poljubac
palchica s
palchica s

Broj poruka : 234
Godina : 44
Location : Podgorica
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od HappyGirl 18/3/2009, 21:11

Dobra vest je što je bolest zaustravljena.Biće sve to dobro.Vadi nalaze i polako hitaj cilju. Sunašce je u pitanju Very Happy Palchice kiss za tebe i obaveštavaj nas kako napredujete. g
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od maus 19/3/2009, 08:18

Palchice dobro dosla na nas veseli kutak c
Procitala sam tvoje postove i zelim ti od srca da ti i muz uskoro postanete roditelji. I naravno da cete se izboriti poljubac
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od palchica s 19/3/2009, 11:00

maus,
zahvaljujem
divne ste, ubacujem se u skoro sve vaše teme, i ne mogu da vjerujem da se ljudi u današnje vrijeme mogu toliko zbližiti.
srca
palchica s
palchica s

Broj poruka : 234
Godina : 44
Location : Podgorica
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od Sami 30/3/2009, 00:30

Palchice s dobro nam dosla love
Draga nase kuakinje sve mogu i hoce,slobodno pitaj svaku od nas svi cemo ti draga srca pomoci ljubav
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od adriatika 10/4/2009, 12:51

Oligoastenospermija - ima li nade 1019672hsjdwn3zz6
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od palchica s 22/6/2009, 12:35

ćao nisam se odavno javljala ali pratim šta se dešava.
da se pohvalim, prošli smo na konzilijumu i odobrena su nam sredstva za VTO, sada samo da krenemo u pobjedu.Odlučili smo da počnemo na Cetinje jer za sada zbog finansijske situacije drugog izbora nemamo.
odradila sam hormone, treći dan ciklusa i evo rezultati: FSH- 8.4, LH-4.9, prolaktin-730, estradiol-176, progesteron-1.5 i testosteron-1.1. Kada sam prije dva mjeseca uradila FSH i LH bili su znatono niži.
Šta vi mislite?
palchica s
palchica s

Broj poruka : 234
Godina : 44
Location : Podgorica
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od brinbili 23/6/2009, 17:37

cao palcice... usne
ja se tek sad ukljucujem na ovu temu,ali opsirnije o meni ima na -Korak po korak-nase price...-
Moj muz ima azoospermiju (spermogram 0)urolog mu je odradio biopsiju testisa i nasao je kvalitetne sperm.Tako da smo ih zamrzli u Life-u...ja sam imala vec jednu neuspjesnu VTO,u sept.se spremam za drugu...
Cini mi se da ti je prolaktin malo povisen,a ostalo je extra...mada se sve da srediti yes vjerovatno ce ti to malo bolje objasniti neka druga kutnjakinja,koja se razumije u hormone
Na Cetinju se malo duze ceka ali sam cula da im je uspjesnost velika...I ja sam prvo bila kod dr.Motrenko na Ct,i nemoj se iznenaditi ako bude bas direktna,bez uvijanja i uljepsavanja dijagnoze...to je njoj kao dobar dan,a nama koji prvi put prolazimo kroz to ne pada bas lako takvo hladnokrvno ponasanje...
Kod kojeg urologa ste bili?
jedan:aa45: za sugradjanku
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od palchica s 25/6/2009, 09:54

ćao brinbili,
trenutno nemam računar kod kuće pa pratim odakle prije stignem internet Very Happy
Drago mi je da ima i mojih sugrađanki na ovom forumu.
mm su rekli oligospermija, mada smo mi po svemu specifični , on prije deset godina je imao operaciju i otklanjanje testisa zbog tumora a ja lupus u remisiji.
o Lifu sam saznala baš lijepe stvari i dosta su uspješni pa se nadam da će se i kod tebe pokazati njihova uspješnost. Mi zbog trenutne finansijske situacije moramo na Cetinje, čekamo da nas pozovu na razgovor inicijalni, sestra Branka mi je rekla da novi razgovori počinju sredinom jula mjeseca.
MM je prvo bio kod dr. Perovića u Codru , koji ga je inače i operisao prije deset godina, i tada mu je predložio operaciju vene, ali nije garantovao uspješnost. Dr. Kavarić je rekao da je to u našem slučaju samo gubljenje vremena i predložio nas je za IVF.
što se tiče iskrenosti dr. Motrenko , meni se to iskreno sviđa bez davanja lažne nade.
srca srca
palchica s
palchica s

Broj poruka : 234
Godina : 44
Location : Podgorica
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Oligoastenospermija - ima li nade Empty Re: Oligoastenospermija - ima li nade

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu