KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ishrana bebe - Zdravi recepti

+41
Stenli
Ancica 87
Vuchica
ragaco
Ninche
bulevarka
mijaki
Marie
dr mali pariz
dacans
Tanja83
Botox
Ema78
Mirjana
anak
Shizika
bokica
heart84
Gramatika
nena beba
penelope
noja
Marija86
ZarPtica
cici
lena
Mali Princ
agata
Dunja L.
Anuska
Nefertari
maša
zoxa
Lily
Orline
Tinche
nabla
Gala
eni
Kata
maus
45 posters

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od ragaco 15/3/2015, 22:17

Da malo živnu ove strane....elem,isprobali smo Botoxin keksić sa malim izmenama-dodala sam 2 supene kašike ovsenih pahuljica namočenih u vruću vodu,pa oceđenih i smanjila brašno na 150g.
Treba obratiti pažnju prilikom pečenja,ako se za nijansu više pecnu gorči pomalo,pa preporučujem neki konveksan oblik keksa.
Prvi put malac grickao keksić,preukusan je!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Ema78 16/3/2015, 08:09

Lepo, lepo...

Evo i mog recepta, za nesto sto ne znam kako da nazovem...posto sam na hrono,pocela sam da mesim hleb, a posto Petar nece da jede hlebasto, napravila sam slatku varijantu lepinja po HI principima.

2 case dozvoljenog brasna ( kod mene se mesa sve sem heljde, ne volim je)
1 casa kisele vode
2 kasike ulja ( pravila sa sucokretovim nerafinisanim)
prasak za pecivo
kasika kakao praha ( sirovi, organski)
crna cokolada ( min 70% )
cedjeni sok od narandze
banana

Suve delove pmesala, dodala ulje i kiselu vodu. Bananu izblendirala sa malo obicne vode, i dodala u smesu. Nalila u kalupe za mafine, do pola, a zatim rastopljenu cokoladu nalivala kasicicom, u sredinu mafina.  Pekla sam oko 15 min na 180 stepeni, pa prelila sokom od pomorandze, pa zapekla jos malo...

Posto Petar ne jede jaja, banana je zamena. Isto ovo sam probala da napravim sa čija semenkama, ali nije to to...inace, te semenske se mogu koristiti umesto belanaca, jer kada se natope, puste sluz koja je jako slicna belancima.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Vuchica 24/11/2015, 11:49

Ragaco probala jos u martu, ajd da probam i ja sad... da malo ozivim ove strane.

Mi smo poceli sa nemlecnim sa okruglo 6 meseci, i idemo bas polako sa uvodjenjem namirnica...

Bogdan voli sve sto je sa vocem, favoriti su banana i kruska, a slane kasice, kako kad. Verovatno kad uhvatim momenat gladi, onda lepo smaze i kasicu sa mesom i povrcem.

Za veceru jos uvek nemamo neki izbor, jer smo od zitarica tek uveli pirinac, kukuruz i kinou, pa obicno bude Milupa.

da, bebac sad ima 8 meseci.

Kada da stavljam maslinovo ulje? u koje kasice i koliko cesto?

Pozdrav za sve mame
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od ragaco 3/12/2015, 02:37

Maslinovo extra devičansko ide od početka,tj sa 6m.
Stavljam ravnu kašičicu u obrok,ali ne ako sadrži meso.
Odlično je i za probavu.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Ancica 87 4/12/2015, 19:37

Meni rekose da pocnem sa kasicama sa 4 meseca? Rano li je?

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Stenli 4/12/2015, 19:41

Ancice, po meni rano, sacekaj bar do punih pet ili 5,5
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od micaubica83 4/12/2015, 23:17

I meni su rekli da sa punih 4 meseca krenemo sa kasicama Moze li mi neko napisati sta se prvo daje bebama,koliko puta dnevno,koliko kolicinsk,da li se obroci mleka smanjuju ako beba pocne sa kasicamai?Necu bebama da kupujem kasice,planiram da pravim sve domace.
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od tatjanica 5/12/2015, 08:44

....vuchice,i mi od pochetka stavljamo maslinovo extra virgin u povrcne kasice...

...pocheli smo sa 4,5 meseci po savetu nasheg pedijatra i nutricioniste iz savetovalishta obzirom da je od 4. meseca iskljuchivo na dohrani nan 1,pre toga je bilo. moje mleko......prvo milupine zitarice tj. pirinac pre spavanja...onda prve kasice...sargarepa,krompir,tikvica...pa onda keleraba,brokoli,bundeva,blitva,pastrnjak...pa voce jabuka,banana,sljiva,kruska...posle 6 meseci cemo prve supice od pilecheg mesa,ali samo tu vodicu i povrce i tako...svaku namirnicu smo isprobavali po tri dana,kasnije mogu kombinacije...

...sofka kashice obozhava,naravno voche joj je favorit mada ni povrche ne odbija...moja mishica najvishe voli bundevu,onda krushku i jabuku u kombinaciji i brokoli sa krompirom...imamo 8,5 kg i 70 cm....i tek da se znaaa,hvala vuchici,nashem mentoru za prelazak na chvrstu ishranu! :)
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Blanka 27/4/2017, 22:08

Ajde malo da razdrmamo temu. Odavno se nije pisalo. Ovdje ima bas dobrih recepata. Mamite, ajde pisite, saljite.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Mimi12 30/4/2017, 09:58

Hvala Blankic! Ja nisam primetila ovu temu iako sam kopala po roditeljskim...
Cim budem imala nesto pametno da stavim ukljucicu se. Za sad samo mesamo pirincane pahuljice sa vodom po uputstvu sa kutije lol! .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Mimi12 4/10/2017, 13:23

Pa dal' je moguce da meni nisu ispali dobro ni ovi keksici od tri sastojka sto je Botox postavila??? affraid  
Bas su neukusni....i tvrdi....ne izgledaju kao njeni...Ne znam sto moze da se pogresi u receptu gde se pomesaju tri sastojka? Ali, ocigledno moze. Smrc, smrc....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Blanka 6/10/2017, 05:55

Mimi12, meni je sve sto se pece u rerni rizik. Ili ja imam neku nenormalnu rernu ali meni nikad to ne ispadne kako treba. Ja koristim one aparate za bakin kolac, ili onaj za americke krofnice. Mnogo brza i jednostavnija varijanta. Smutim sve zdrave sastojke i pecem. Nema zagorijevanja, a bude brzinski sve za 5 min. Aj probam ja danas ilinsjutra pa javljam...
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Mimi12 6/10/2017, 07:29

Ne moras Blankic, nesto joj se ni ukus, izgleda, ne svidja No. Probala sam da ih stavim u voce, omeksaju onda, ali nije pojela onda ni njega.
Bolje, kad i ako stignes, bez obaveze, postavi neki recept koji koristis u tim aparatima.
Btw, i meni je rerna prejaka. Niko mi, inace, ne veruje da nije do kuvarice nego do rerne lol! .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Blanka 6/10/2017, 12:23

Ja inace te kiflice , hlebice sve pravim odokativnom metodom Very Happy . Ja nemam nekih posebnih recapata nego sto imam kuci tog trenutka to ubacam. U aparat za bakin kolac pravim slane i slatke varijante. Slane sa sirom a slatke sa vocem koje imam trenutno.
Npr, stavim 2 kasike speltinog brasna, 2 heljdinog, 2 od amarantha, ubacim lan, zitarica koje imam ili pahuljica od prosoa i sl, dva jaja, grcki jogurt, sojino ulje ili neko biljno otprilike pola manje soljice za kafu, prasak za pecivo ili kasicica sode bikarbone, izrendam sira koji je malo slaniji, mozes ubaciti ako zelis nesto od barenog povrca ali ne moras sir je dovoljan i sve promijesas i u aparat. Ispadne fenomenalno. Umjesto sira mozes kazem neko voce meni je pravo neko crveno bobicasto, sljive, banana mi je mljeckava nju ne stavljam, stavis jedan vanilin secer, malo meda ili javorovog sirupa a i ne moras zavisi ako ti je voce slatko ako je kiselo stavi , sta imas od brasna na raspolaganju, prasak za pecivo, ulja, jogurt, sve smiksas i u aparat za bakin kolac. Tako ja otprilike pravim te slatko slane varijante bez nekog recepta detaljnog. Bitno je da idu sve zdrave namirnice i da one papaju dobro. A i zgodno im da drze u rukice i da grickaju.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Mimi12 7/10/2017, 08:21

Hvala Blanka! Jos sebe zoves nekuvaricom? lol!
Moram da kupim taj aparat, posto je kod nas sad glavno da se (jos uvek nevesto) gricka iz ruke. Bolje da joj napravim nesto, nego dajem Plazmu ili sl.
A taj aparat je zapravo onaj za galete ili neki drugi? Ima i onih za mafine, oni su dublji. Koji da uzmem?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Blanka 7/10/2017, 10:01

Mimi12, slikacu ti kasnije moje i poslati na pp. Sad je haos oko dorucka znas vec. Ljubaaaaac osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 8 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu