KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+79
sevenMAJA
lenjivica
Vuchica
majat
BabyBear
PalcicaBg
mimi85
SoJa
jelena*mama2andjela*
alisa
jelena.kuburic
Daca88
chokoladica
Dragan 1
Alex78
Gabriela
jelena84
lela1984
gogili
zvoncica36
noja
Tangerine
miksa
tatjanica
Zmajuška
dorinta
cocolo
Lilli
potos17
Ambra
JocY
MAAKKI
milkyway
Senka sunca
KoMetaK
pudza
lilymar
snedra
ZarPtica
nina :)
Jadraban
Bebironcic
mimica
Shizika
lena
ciklama
bebko
loki11
Srecica
Jelence
bak
BiKsi :)
djole42
brinbili
caci
jovana 77
jecab
JAmajka
Yvonne
Alexandra
bokica
anna
gea
dr mali pariz
Zvezdica
Jelena*
nabla
Tinche
Simona
buby
Sara
eni
tuli
Orline
kasia
Struzzo
catherine290505
NINA1
HappyGirl
83 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 21/2/2014, 16:40

Mene sada više pogadja nego na početku. Jednostavno druga mi je pozicija, tu je moje dete i neću da mi neko priča takve stvari o dobijanju nekog mog deteta ili da sam humanistkinja. Mislim znam da će ljudi pričati ali možemo i mi da odgovaramo, da ne prihvatamo da su nam bliske osobe ako su im vidici toliko uski da ne mogu da shvate i prihvate naše porodice. Ali polako, ti si na tom početku,pokušaj da prijateljima objasniš... Često ljudi izgovaraju i neke fraze bez puno promišljanja pa ako im ukažeš na to, neki će prihvatiti.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ciklama 21/2/2014, 21:23

Senka sunca, srecno. Predlazem ti da i ne pricas dalje o usvajanju svom okruzenju. Ja sam odabrala taj nacin da se ne bih pre vremena nervirala. Kada bude trebalo svi ce saznati i nema nazad, neka se priviknu. Meni je ovako lakse, zna bas, bas najuzi krug. Lepo je Struzzo to jednom napisala, postoji "onaj" pogled koji primetis u letu, u trenu kada se to pomene...zasto da to dozivljavam trista puta. Kada dete bude tu moram...a do tada pricajmo o drugim temama.

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Struzzo 21/2/2014, 22:48

Senka,
vidim da ste već imali razgovor. Ne stigoh da napišem da je i kod nas taj prvi razgovor bio poput vašeg, uopšten i informativan.
Da, lepo je rekla Ciklama....Možda ne bi bilo loše da ne širiš previše priču o usvajanju dok proces traje, čisto da sebe poštediš nerviranja...Ali je istina što reče Simona da takvi komentari tek bole kad imate dete... Uglavnom, tek ćeš ih čuti, tj. naslušati se... i to kako ste hrabri, humani, i kako će te sad dobiti "svoje" dete, i osetićeš njihovo sažaljenje i tugaljivost (ona je tek odvratna kad je usmerena ka vašoj deci - "dušice jadne") itd, itd....Nema tu posebnog leka ni recepta šta i kako činiti....Možda da moraš biti jak, imati svoj svet i oko njega zid, verno ga čuvati od prostih, ljubopitljivih ljudi sa predrasudama, prosto ne dati na sebe... Ja sam se tako ponašala i dok sam bila u VTO vodama, možda sam se zapravo uvek tako ponašala...A iznad svega volim biti iznad žalosnog mediokriteta.
Što se tiče komentara o biranju komisije po czrs po simpatičnosti....Da imam bolje mišljenje o njima i njihovom radu ili da sam to pročitala pre nekoliko godina, pre svega šta sam prošla, verovatno bih bila začuđena...Ovako, da, zaista postoje određeni socijalni radnici, određene komisije koji biraju ko im kako legne tog dana, bez uvida u dokumentaciju para, bez dubljeg razmatranja, postojanja užeg izbora itd ili su to prosto neki drugi nelegalni mehanizmi. Ali to nemoj da te obeshrabri jer srećom uvek postoje i oni koji rade svoj posao kako treba.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 22/2/2014, 08:22

Ja mislim da je nemoguće da ne pričamo o usvajanju ljudima koji su nam bliski. Kakva je to bliskost ako ne pričamo o tako važnim stvarima? Sem toga i u samoj školi roditeljstva su nam tražili da pripremimo naše šire porodice na dolazak deteta i da im prepričavamo sve što radimo u školi. Ali što se poznanika tiče ja sa njima često nisam pričala o usvajanju ni tada ni kasnije. Koga god ne moram nisam obaveštavala da je dete usvojeno niti sada to činim. Pričala sam vam već kako se dešavalo da sretnem ljude sa Vilenjakom koji je bio sasvim mali, tek došao ali opet dovoljno veliki da se neki poznanik seća da u vreme kad me je sreo/la pre toga nisam imala dete a to se nešto ne uklapa sa uzrastom deteta pored mene... Kad vidim čudjenje ja sam odgovarala "vreme leti" i sama se smejala u sebi ali šta me briga... Mm je imao koleginicu koja godinama nije mogla da ima dete a onda je odjednom imala dete romskog porekla od pet godina a ona je recimo imala pedeset u tom trenutku. Mm je pretpostavljao da je dete usvojeno ali ona to nije govorila. Stalno su je ogovarali ali ogovarali bi je i ovako i onako. Bar nisu mogli da joj postavljaju pitanje "ko su roditelji" i tome slično. Meni je baš simpatično što je ona to činila na taj način...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od milkyway 24/2/2014, 11:20

Mi smo svima govorili da smo u procesu... Ja nikada nisam umela da krijem ili ćutim. I kad smo bili u VTO (sa mnogo manjim entuzijazmom), a kamoli kad smo krenuli u usvajanje. Bila sam užasno uzbuđena i samo sam čekala nove sagovornike. I uglavnom su svi bili podjednako srećni, svima je laknulo što smo se makli iz jalove (interesantan izbor reči, pade mi na pamet Rolling Eyes) VTO priče... Sad, da l´ je pametno ćutati ili ne, valjda zavisi od ličnosti. A sa predrasudama se boriš pre ili kasnije. I meni su kasnije više smetale, kada je stiglo dete.

milkyway

Broj poruka : 151
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Senka sunca 25/2/2014, 11:51

Svi me odgovaraju od usvajanja. Jako me to boli i ne mogu da shvatim zasto svi imaju tugu u ocima kada im kazem. Meni je srce puno srece zbog konacne odluke i ne razumem zasto i drugi ne mogu da budu srecni zbog mene. Istina, rekla sam samo svojim prijateljicama, od njih me je samo jedna podrzava a cak je i ona prokomentarisala "kada usvojiš bićeš opuštenija pa ćeš verovatno i zatrudneti" Mislim, lupa jer dobro zna da je problem u mom mž a ne u meni. Pošto radim kao pravnik juče sam smišljala kako sama sebi da izdam uverenje o prihodima kada to ne radim ja...i ko da mi potpiše?
Nerviram i samu sebe što me uopšte tudje mišljenje nervira toliko v 
Senka sunca
Senka sunca

Broj poruka : 87
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 25/2/2014, 12:11

Senka sunca,
što se administrativnog dela tiče - ako ti inače to radiš u firmi/školi gde radiš onda ćeš ti i izdati/potpisati. Neće to biti problem.

Što se drugih ljudi tiče, evo mi te ovde podržavamo. Prijatnije naravno kad su prijatelji uz nas ali i kad nisu to ne bi trebalo da nas odgovori od puta kojim smatramo da treba da idemo.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Senka sunca 25/2/2014, 12:24

Ne, ne radim ja nego administrativni radnik. A juce sam slagala kako mi treba prosek plate za kredit pa da mi izrecuna. Ja cu sama napisati. Na kraju cu ja potpisari, mada to ne bi trebalo. Koliko vam je trebalo vremena da prikupite dokumenta ? Nisam pitala u centru ali da li treba da promenimo adrese u l.k da bi bile iste. Posto smo i dalje prijavljeni na adrese pre nego sto smo se vencali ?
Cula sam da u izvodu iz maticne knjige pise da , ukoliko se nesto menja , na maticnom listu pise da su promene unesene na osnovu xx clana Porodicnog zakona ? Da li je to istina ??
Senka sunca
Senka sunca

Broj poruka : 87
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od MAAKKI 25/2/2014, 12:45

Senka sunca nekada sam radila na tim poslovima i uvek sam izlazila u susret, jednostavno neka napise taj neko da ti je potrebna za potrebe centra za socijalni rad ili na licni zahtev i to je to, ne mora konkretno da se navodi zbog cega, a u centru ti takve potvrde mogu biti potrebne za mnoge stvari, kupovina nekretnine npr ako je suvlasnik maloletno lice itd.

Sto se tice podrske mogu da prenesem samo moja iskustva dok sam bila u vto pricama, mnogo se kajem sto sam ikome osim stvarno meni bliskih ljudi rekla za tako nesto, jer ljudi su razni, oni koji su decu dobili na prirodan nacin ne mogu bas ni da razumeju borbu koja se vodi, a oni koji je nemaju te gledaju sa cudjenjem. Ukoliko krenemo u proces usvajanja sigurna sam da ce samo ludi koji bas bas moraju da znaju (zbog posla, kuce i ostalo) znati, a ostali ce saznati kada bude sve gotovo, pa neka se onda cude i iscudjavaju. Tako nemoj da te to bas puno nervira.

MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 25/2/2014, 13:02

Senka sunca,
ja mislim da te potvrde treba da budu izdate kako se inače izdaju. Mada će ti možda priznati i ovako. Dokumentacija se sakupi brzo sem neke potvrde koju mup direktno šalje centru za socijalni rad kad prikupite svu dokumentaciju. Ali to ne zavisi od vas, eventualno ako vam kažu da to čekaju i ne stiže da pitate da sami odete u mup. Ja mislim da bi adrese trebalo da vam budu iste. Mi to nismo ni pitali nego se muž prijavio na moju adresu neposredno pre nego što smo krenuli u usvajanje, to je isto nešto što brzo može da se uradi, za dan ili sl. Ali ako imate neki razlog da budete neprijavljeni na istoj adresi pitajte je li to problem. Mi smo se npr preselili u medjuvremenu i pitali smo Vilenjakov centar da li da se odjavljujemo pa prijavljujemo na novoj adresi pre konačnog usvajanja i oni su nam savetovali da je bolje da to ne činimo nego da se svi papiri i Vilenjakovi i naši uklapaju sa onim kako smo predali dokumenta a da nakon toga menjamo adresu. Tako smo učinili, ustvari još adresu nismo ni promenili, ne bih to nikad ni činila da nije Vilenjakove škole ovako moraćemo zbog toga. Nisam ovo poslednje baš najbolje razumela, čiji izvod iz matične knjige? Ako misliš na izvode dece oni dobijaju sasvim nove, tj u nekim slučajevima kao kod mog deteta nije ni postojao prethodni izvod iz matične knjige rodjenih, izvod iz matične knjige rodjenih sa nama kao roditeljima je ujedno i prvi koji je ikad i dobio. Kod još neke dece sa Kutka je tako bilo tako da i to nije baš retkost. Taj izvod se ne razlikuje od izvoda dece koja nisu usvojena, nema nikakvih dodatnih članova. Činom konačnog usvajanja biološki roditelji i svi podaci o njima se brišu i upisuju se usvojeni roditelji i njihovi podaci.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lilymar 25/2/2014, 13:23

Senka sunca,

ne morate menjati adrese. MM i ja smo u LK i dalje na razlicitim adresama posle deset godina braka, tako da bar u nasem slucaju i nasem centru to nije bio problem.
Kad su nam radili resenje o usvajanju, pitali nas samo na kojoj ce adresi dete biti prijavljeno, posto je moralo da se to zvanicno navede.
Ali koliko se do sada dalo videti iz prilozenog, da svaki centar tumaci zakon kako njima odgovara, mozda bi trebala da proveris da li ce vam to praviti problem.
Pozdrav i srecno. osmeh srce 
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 25/2/2014, 13:52

MAAKKI ::...

Sto se tice podrske mogu da prenesem samo moja iskustva dok sam bila u vto pricama, mnogo se kajem sto sam ikome osim stvarno meni bliskih ljudi rekla za tako nesto, jer ljudi su razni, oni koji su decu dobili na prirodan nacin ne mogu bas ni da razumeju borbu koja se vodi, a oni koji je nemaju te gledaju sa cudjenjem. Ukoliko krenemo u proces usvajanja sigurna sam da ce samo ludi koji bas bas moraju da znaju (zbog posla, kuce i ostalo) znati, a ostali ce saznati kada bude sve gotovo, pa neka se onda cude i iscudjavaju. Tako nemoj da te to bas puno nervira.


Ono što je mene začudilo je da sam ponekad nailazila na predrasude prema usvajanju kod onih koji nemaju uobičajene životne priče i od kojih ne bih očekivala predrasude. To zato što se i sami suočavaju sa predrasudama pa očekuješ da bolje razumeju slične situacije. Npr ona poznanica koja me je skoro izbacila iz fb prijatelja jer nisam htela da prihvatim da sam humanistkinja što odgajam sopstveno dete je razvedena, sama odgaja dete. I sama je imala probleme i nerazumevanje zbog svog života. Nekoliko puta sam je ja bodrila u tim njenim situacijama i nisam ja sada očekivala neku zahvalnost zbog toga ali nisam ni očekivala toliko nerazumevanje mog/našeg roditeljstva i izbacivanje iz fb prijatelja. Nije reč ipak o nekoj bliskoj osobi ali kao iskustvo sa ljudima - iznenadjujuće... I dokaz da učimo dok smo živi i valjda uvek mogu neprijatno da nas iznenade, mada nadam se da mogu i prijatno.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Senka sunca 25/2/2014, 14:19

Hvala vam. Ali neka mi neko objasni zasto je to tako..zasto ljudi reaguju tako na priče o usvojenju ? Radim u skoli i znam kako se komentarisu deca. Najveci vrag u  skoli nam je devojcica i da ona je usvojena ali dete je jednostavno takvo, nema mira ni sekundu. Ali eto i njen učitelj koji je divan kaže
" znas ona je usvojena" A njenu mamu pedagog oslovljava sa " Ona žena koja ju je usvojila" a ne njena majka. Ja tek ulazim u proces, vi ste već sve to prošle..Ne znam šta bih da ne mogu bar vama da se požalim i da me stvarno razumete. Embarassed
Moj muž je cool tako da ne shvata zašto se ja nerviram, njega bas briga ko će šta da kaže. Njemu smo najvažniji mi i da dobijemo još jednog člana beba 
Senka sunca
Senka sunca

Broj poruka : 87
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od JocY 25/2/2014, 14:36

Senka sunca, ja mislim da je to zato što je u našem društvu jako retko usvojenje. Mislim koliko parova poznajete lično da su usvojili dete a da nisu sa ovog foruma? Mislim da u tome leži problem. Svi mi mislimo da su domovi i hraniteljske porodice pune dece što i jeste ali jako malo te dece ide na usvojenje. Nekada je to bilo mnogo češće (u mojoj bližoj okolini znam 4-5 osoba koje su usvojene ali sve to su odrasli ljudi) i normalnije, a sad je to egzotika. Mm i ja samo u fazi razgovora da ako nam ne uspe još godinu dana VTO da predamo i mi papire za usvojenje ali to još nije definitivna odluka. Mog dragog užasavaju predrasude koje ljudi imaju kad je usvojenje u pitanju i to je razlog što još konačna odluka nije pala, jer će on lavovski braniti svoje stavove i posvađati se sa mnogima. A ja sam isto ko tm Senka meni je važno da mi dobijemo detence a ostale ko šiša, neka kroje svoje živote, a mi ćemo naš.  Ovo je ipak za temu o predrasudama pa možemo tamo nastaviti razgovor...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 25/2/2014, 14:44

Evo prenela sam ja naše postove na temu o predrasudama... Šteta da se izgube, uvek mislim da sam sve čula ali pedagog koji oslovljava majku sa 'ona žena koja je usvojila' - neverovatno  affraid Komentarisaću kasnije na onoj temi pošto sad žurim...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Struzzo 25/2/2014, 15:23

Senka,
moja rođena sestra kad sam objavila da krećemo sa usvajanjem me je tužno pogledala i pitala me: Zašto??? Još ste mladi!
I onda sam joj obrazložila sve, otvorila joj dušu do kraja i objasnila racionalno sve svoje želje i mogućnosti. Bilo joj jasnije. A tek joj bilo jasno kad me je ugledala u zagrljaju sa mojim sinom.
Ja nju razumem, prosto je želela da i njena seka isto doživi što i ona (trudnoću, porođaj, dojenje, malu bebicu) ali kad me je videla potpuno srećnu i zadovoljnu i koliko ja nemam žal za pomenutim, onda je i ona bila srećna sa mojom odlukom.
Eto, zamisli kako razmišlja neko tamo ko nam nije toliko blizak.
Važno je da si ti sigurna u svoju odluku...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od KoMetaK 6/3/2014, 12:35

Nadam se da ne masim temu.
Danas sam najzad uspela da dobijem Vlahovica i da popricam sa njim. Divan covek i stvarno pun razumevanja i spreman da odgovori na sva pitanja. Medjutim, ubilo nas je ono sto smo culi od njega.
Naime, od 1. aprila u Srbiji pocinje da se primenjuje Haska konvencija o trgovini decom (ili trgovini ljudima, ne secam se tacno) koja podrazumeva da se ceo postupak obavi ovde i da se podnese zahtev preko agencije ovde za usvojenje u Srbiji. Svakako, mogli bismo da dobijemo samo bolesno dete ili romsko dete (romska deca za usvajanje su od 5-6 godina).
Ukoliko bi mm dobio srpsko drzavljanstvo, opet ne bismo mogli odavde da usvojimo, iako bi formalno oboje bili drzavljani Srbije, od stupanja na snagu Konvencije tretiraju se i srpski drzavljani kao stranci.
Jedino sta nam ostaje je da se preselimo i zivimo trajno u Srbiji sve dok ne dodje do konacnog usvojenja, sto za nas i nije neka opcija, tj. gotovo da je nemoguca.
Rekao mi je da bismo mogli da udjemo u registar ako prikupimo sve papire do kraja marta, zavrsimo skolu, udjemo u registar do 1. aprila, ali to opet znaci samo bolesno dete ili romsko (5-6 godina). Sa nekim bolestima bismo mogli da se nosimo, sa romskim detetom takodje, ali bismo ipak voleli da moze da bude mladje.
Eto, na zalost, ostaje nam samo opcija da ja ostanem trudna, uprotivnom nam sledi hodanje po trnju! Kao da sve ovo sto smo do sada prosli nije bilo trnje!  Mad Mad 
Bas smo razocarani! Usvajanje nam je bila opcija od pocetka, hteli smo da je ostavimo kao krajnju opciju i da probamo dok god imamo sanse za VTO, posle svega sto nam se desilo smo prelomili da pokrenemo postupak za usvajanje, da u medjuvremenu uradimo jos 1 ili 2 VTO i da tu stanemo. Sad nam VTO izgleda najmanje teska i jedina opcija za dobijanje deteta, na zalsot.  Rolling Eyes 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od milkyway 6/3/2014, 13:53

Draga KoMetaK, uh, baš mi je žao što su vesti takve kakve su... Ono što bih vam ja preporučila je da odradite to što treba da uđete u registar, ne košta vas ništa. Mislim, košta, i živaca i vremena i poneka taksa i sl, ali zašto da to ne odradite ako možete? Vidim da možete i školu da završite za mesec dana. To bi samo za vas organizovali? Neka postoji i ta mogućnost, zašto da ne? Posle možete da razmišljate kako budu stizali pozivi o pojedinačnoj deci da li možete ili ne možete da se nosite sa nekom bolešću ili da li vam je uzrast ipak preveliki i sl. Uvek se može pojaviti dete koje je samo vas čekalo i koje ćete želeti jer ćete ga prepoznati kao vaše...

A do tada mnogo sreće u VTO! Na jednom od ta dva puta (ili oba:) ćete već postati roditelji, sigurna sam!

Nemoj se obeshrabriti na prvom koraku, razgovori sa službenicima često služe da nesiguran par odvrate odmah, pa im u lice saspu sve teškoće i probleme na koje će nailaziti. Samo vi prikupite papire i krenite. Polako.

milkyway

Broj poruka : 151
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 6/3/2014, 15:00

Kometa,
ja se nadam da vama uspeva već ova sad vto.

Za usvajanje - slažem se sa Milkyway, nemojte mnogo da poklanjate pažnju tome šta zvaničnici pričaju. I nama su svima u školi roditeljstva govorili da se ne nadamo da ćemo dobiti decu, retko ko uspeva da usvoji... pa eto mi smo uspeli a nadam se i drugi parovi. I evo na Kutku koliko je dečice... Kad budete u registru videćete zbog koje dece će vas zvati. Računajte i da ovde ljudi imaju mnogo predrasuda i odbijaju svaku težu priču, takav sam ja bar utisak stekla. Što znači ako otvorite svoja srca i u vašoj situaciji mislim da nije neizvodljivo da ćete doći do deteta.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 6/3/2014, 17:08

Kometa, slazem se sa Milkyway i Simonom. Krenite vi u proces sto pre, a sve ce ici svojim tokom.

Drzimo palceve i za VTO i za usvajanje!!!  Very Happy 
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od JAmajka 6/3/2014, 17:47

milkyway ::

Nemoj se obeshrabriti na prvom koraku, razgovori sa službenicima često služe da nesiguran par odvrate odmah, pa im u lice saspu sve teškoće i probleme na koje će nailaziti. Samo vi prikupite papire i krenite. Polako.

Kometice, Milkyway je napisala ono što sam i ja htela.Nikome od nas nije bilo lako,ali smo skoro sve sada mame.Nekada se činilo da to vreme nikada neće doći i da je sve gubljenje vremena,energije,živaca.Na sreću,nije tako...naša deca su dokaz za to.Veruj i uspećeš.Želim ti mnooogo sreće i sigurna sam da ćeš biti mama.Ljubimo te,JAmajka +blizanci poljubci poljubci poljubci
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Struzzo 6/3/2014, 18:18

Meta,
sve se slažem sa devojkama.
Prvo, gospodin Vlahović kao i Vulević su ljubazni ali kao i sve osobe od resornog ministarstva do socijalnih radnika najmanjeg czrs vrlo su inertni, prebacuju odgovornost i posao na nekog drugog. Tako da ne veruj puno tom njihovom ljubaznom odvraćanju.
Drugo, ako ste vi sigurni u vašu odluku, zar vas neko može odvratiti...

Znam da si još uvek zbunjena, krhka, slaba....rana je još sveža ali sa druge strane, pretpostavljam da si jaka, odlučna, racionalna i uporna. Pa hajde, budimo racionalni, sa svakim danom, mesecom i godinom mlađa biti nećeš, vero....Ništa te ne košta da uključiš sve svoje motore (a ti to itekako znaš) i završiš sve za mesec dana. Zar nije bolje tako pa polako, budući pozivi ne obavezuju....ko zna, možda vam ipak jedan bude sudbonosan.
Nemoj da ti usvajanje bude krajnja solucija... izvini na mojoj iskrenosti ali meni lično to nije dobra postavka.

Navijam za dobijanje podobnosti i uspešan april u Novom Sadu!

Ljubim!
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od MAAKKI 6/3/2014, 19:05

Meta draga hrabra zeno, u potpunosti se slazem sa curama pogotovo sa ovim sto je Struzzo napisala. Kako god da odlucite neka vam putevi budu uspesni.  love 
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Senka sunca 2/7/2014, 16:49

Ostalo nam je jos samo da uradimo lekarski pregled i predajemo dokumente. Mnogo sam uzbudjena ali istovremeno i mirna jer je ova odluka potpuno sazrela u nama. Molim samo nekog da mi kaze sta podrazumeva analiza krvi kod usvajanja tj sta se ispituje ? Zelimo da izvadimo krv u privatnoj laboratoriji pa moram tacno da im kazem koju analizu da urade. Hvala unapred
Senka sunca
Senka sunca

Broj poruka : 87
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 2/7/2014, 22:02

Senko, ako si iz Bg i ides u DZ Vracar, tamo ne treze da se radi analiza krvi niti rendgen pluca i sl. Mi inace nismo radili analizu krvi ni u jednom DZ radi dobijanja potvrde od lekara.
Mnogo zavisi od toga gde resis da uradis lekarski pregled, npr. mi smo 1. put radili na svojoj opstini i skupljanje lekarskih rezultata je trajalo mesec dana, a posle toga 2 puta u DZ Vracar, zavrsavali smo za jedno pre podne. Srecno!  Very Happy 
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu