KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako spava vaša beba

+21
menora72
mijaki
Mirjana
heart84
cici
Akijeva
dr mali pariz
bobica83
stefi :*
Milijana
penelope
plavaptica
nena beba
Struzzo
tuli
cufta
lilly13
Orline
nabla
HappyGirl
Jelence
25 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Kako spava vaša beba - Page 3 Empty Re: Kako spava vaša beba

Počalji od lilly13 22/12/2013, 15:08

ja sam pisala dole nize na temi https://kutak.forumotion.com/t2553-dnevni-ritam-spavanja-i-hranjenja kako je nama islo
ono sto sam ja u tom periodu radila je da sam je stalno kupala u isto vrijeme, oko 8 i onda smo je nekako uspavljivali i ako se probudi ne palimo svjetla (svjetlo je upaljeno u drugoj prostoriji ili max priguseno nekom pelenom preko lampe) i ponovo je umirujemo. i da muz joj je davao dudu dok se ja spremim za podoj pa je jednom tako nastavila spavati i nije se budila do 7 ujutro i tako i sljedecu noc i tako je onda i ostalo. kad je izbacila dudu onda sama stavi prstic i nastavi spavati, tako i danas
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako spava vaša beba - Page 3 Empty Re: Kako spava vaša beba

Počalji od Ema78 22/12/2013, 22:13

Evo,promena ritma... 21. 30 h dusa mu spava... zaspao za 2 min...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako spava vaša beba - Page 3 Empty Re: Kako spava vaša beba

Počalji od menora72 23/12/2013, 09:01

lilly13 ::ja sam pisala dole nize na temi https://kutak.forumotion.com/t2553-dnevni-ritam-spavanja-i-hranjenja kako je nama islo
ono sto sam ja u tom periodu radila je da sam je stalno kupala u isto vrijeme, oko 8 i onda smo je nekako uspavljivali i ako se probudi ne palimo svjetla (svjetlo je upaljeno u drugoj prostoriji ili max priguseno nekom pelenom preko lampe) i ponovo je umirujemo. i da muz joj je davao dudu dok se ja spremim za podoj pa je jednom tako nastavila spavati i nije se budila do 7 ujutro i tako i sljedecu noc i tako je onda i ostalo. kad je izbacila dudu onda sama stavi prstic i nastavi spavati, tako i danas

Hvala Lilly13 ,ljubi mi ljepoticu malenu sarenu  osmeh srce 

evo sinoc , zaspe u 23:00 h i probudi se za 15 minuta i plaaaaaac neizdrzljiv , smirimo  je ,sama zaspe u 00:00 h ,za 5 minuta se probudi i opet plaaaaac , konacno zaspala u 1:00 h

sve vreme smo u spavacoj sobi gde spava sa nama, nosimo je kada place ali je onda vracamo  u krevetac , imamo tri dude nece ni jednu , samo je demonstrativno ispljune (smehotresna olimpijada)

evo daj Boze da okrene ko Petar  sunny
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako spava vaša beba - Page 3 Empty Re: Kako spava vaša beba

Počalji od Ema78 23/12/2013, 12:00

Menora, a da ne muce nju zubici?

Kupi u apoteci calgel,pa namazi malo pred spavanje... ili ce da se smiri, ili nece... trece nema.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako spava vaša beba - Page 3 Empty Re: Kako spava vaša beba

Počalji od menora72 23/12/2013, 12:43

Pomislila sam i ja i na zubice  , grize ona sve i bali podosta  Rolling Eyes ... imam onaj gengigel ... ali ovaj ritam traje vec oko 25 dana ... samo sto mi rano ,ali znam da je moguce ...
probacu ...

mada ona u ponoc hoce da se igra , smeje se ,razbudi se skroz iako mi sve na trepavicama radimo ... moz mislit kako mi je kada ja ceo zivot lezem oko  22:00 a budim se oko 5:00 ko prava seljanka  lol! ...cini mi se da cu lagano u neku psihozu  lol!
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako spava vaša beba - Page 3 Empty Re: Kako spava vaša beba

Počalji od Ema78 23/12/2013, 18:10

Gengi gel i nije bas neko resenje, jer ne sadrzi anestetik, on samo pomaze oko ranica koje se stvaraju prilikom nicanja zuba. A sve sto sadrzi anestetike, moze da pomogne( a i ne mora). Mada, cim je ona tebi razigrana u sitne sate, to zubi nisu.

Al da ne idemo off.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako spava vaša beba - Page 3 Empty Re: Kako spava vaša beba

Počalji od menora72 23/12/2013, 19:22

OK kupljeno ...pardoniram zaboravih da si zubarka  Very Happy
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako spava vaša beba - Page 3 Empty Re: Kako spava vaša beba

Počalji od Ema78 23/12/2013, 21:54

ljubav 
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako spava vaša beba - Page 3 Empty Re: Kako spava vaša beba

Počalji od Mimi12 26/6/2017, 11:37

Drage mame, mi imamo jednu paradoksalnu situaciju: moja beba koja uskoro puni 7 meseci je pocela bas mnogo da spava po danu. Zubi joj izlaze evo jedan za drugim, ali to bi trebalo da da obrnut efekat, jel tako? Da li je neko imao takav slucaj?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako spava vaša beba - Page 3 Empty Re: Kako spava vaša beba

Počalji od Bobac 26/6/2017, 16:38

Hej Mimi12, ne znam sta da kazem, nismo imali takvu situaciju, samo sam htela da kazem da je mozda privremeno i da ce se situacija vratiti na staro.
Mi smo znali imati ne tako drasticne promene ritma u hranjenju, spavanju...i onda bi se sve vratilo na staro.
kako beba spava nocu, koliko sati ukupno - noc plus dan?
Negde sam jednom citala, doduse kod odraslih, da se bol pojacava nocu, ne secam se tacno zbog cega. Mozda i tvoja beba zato spava danju jer je mirnija i manje oseca da zubi izbijaju, ko zna.

Htedoh i ja pitati nesto u vezi spavanja. Da li se vase bebe same uspavaju ili ih vi uspavljujete? Ako znaju same zaspati, kako ste to postigli?

Ljubim Mimi!

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kako spava vaša beba - Page 3 Empty Re: Kako spava vaša beba

Počalji od Mimi12 27/6/2017, 14:36

E Bobac, ti si stvarno genije. Sigurno si u pravu, jer ona nocu sad jako lose spava...budi se cesto, u snu vidim da je boli... Verovatno zato nadoknadi to po danu.
A ja od straha ne vidim ocigledne stvari.
Sto kaze mm: "nikad nisi zadovoljna, sad ti ne odgovara ni sto spava." Nekad je ta muska logika ispravnija, iako je jednostavnija. Mene zapravo najvise nervira sto u tom (ne)rasporedu spavanja gubimo dnevno bar jedan obrok.

Sto se tice uspavljivanja.....Moje je dete mladje od tvog, pa ne znam da li ti nase iskustvo nesto znaci...mada mi i nismo za neki primer, jer jos spavamo zajedno. Ona sama zaspe, ali je naravno neko od nas sa njom u krevetu. Ranije smo je drzali za ruku ili bismo je zagrlili, a sad otkad su pocele vrucine, sama se uspava. Ali nase prisustvo je i dalje obavezno. Kazem ti...nismo za neki primer drugima....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako spava vaša beba - Page 3 Empty Re: Kako spava vaša beba

Počalji od BiKsi :) 27/6/2017, 23:45

Mimi, dajoj slobodno paracetamol uvece, olaksaj joj muke. Mene je to spasilo kad mi je bak rekla, a sme, i bebama bude lakse i bolje spavaju. A danju nadoknadjuje san definitivno.
Dete mi se na sa tri ipo ne uspavljuje aamo, sem u vrticu. Nije se uspavljivao na siki, vec ga stavim sebi na grudi, postavim da me opkoraci, i pevusim, tako se uspavljivao kao beba.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako spava vaša beba - Page 3 Empty Re: Kako spava vaša beba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu