Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Strana 6 od 28 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 28  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od traveler81 taj 2011-11-03, 15:29

Devojke kakve indikacije trudnica treba da ima a da joj komisija produzi trudnicko bolovanje u prvom trimestru? Ja imam jako stresan posao, ne fizicki tezak, imam preko 30 godina i 2 VTO ....da li im je to dovoljno, sta mislite?

traveler81

Broj poruka: 98
Datum upisa: 24.09.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 2011-11-03, 15:50

to vidi sa svojim gishom koji ce da ti "nakalemi" dijagnozu, recimo meni moj je uvek pisao Ivf sto i jeste tako, ali mi je napisao da krvarim d amoram da lezim itd, sto nije bilo tacno i komisija nikad nije pravila problema. Mada generalno komisija ne pravi veliki problem kada vidi da je Ivf trudnoca u pitanju.

Nefertari

Broj poruka: 3133
Godina: 30
Datum upisa: 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivana ivanovic taj 2011-11-04, 08:04

E sad sam zbunjena pa ako neko zna neka mi pomogne. Zaposlila sam se i posle tri meseca sam zatrudnela, radila sam jos tri meseca i sad bih da odem na trudnicko bolovanje. Koliko ce mi biti nadokna d do kraka trudnickog( jos tih 6 meseci trudnoce) ceo iznos plate? I dal cu imati 100% od plate kad odem na porosiljsko ( mislim na platu koju sam primala dok sam radila ) Hvala!!!

ivana ivanovic

Broj poruka: 22
Datum upisa: 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 2011-11-04, 09:26

Ivana od kad ti je krenuo staz od kog datuma? Porodiljsko svakako imas 100% ja kad sam predavala papire za porodiljsko trazili su mi prosek plate u zadnjih 12 meseci i taj prosek sam primala.

Nefertari

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivana ivanovic taj 2011-11-04, 09:40

radni staz od Maja tj maj jun i jul . Zatrudnila avgust septembar i sad oktobar . Jel mogu da odem na trudnicko i da imam nadoknadu 65% + 35% grada sto znaci cio iznos plate koji sad primam . I kad odem posle na porodiljsko 100% te iste plate.

ivana ivanovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 2011-11-04, 09:47

Mozes ispunila si minimum 6 meseci radnog staza, jer si prijavljena na neodredjeno?

Nefertari

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivana ivanovic taj 2011-11-04, 10:00

Jesam, isla bih na trudnicko zbog rizika trudnoce a sto da ne ako imam uslova i ako mi nadoknadjuje drzava ceo iznos plate tako da poslodavac nema stim nista. HVALA

ivana ivanovic

Nazad na vrh Ići dole

naknada za porodiljsko bolovanje

Počalji od alexandra11 taj 2011-11-21, 14:02

Upravo sam obavestena da je moja firma od sledeceg meseca u postupku zatvaranja. Inace sam bila stalno zaposlena kao komercijalista i od aprila prosle godine sam na porodiljskom bolovanju. Zanima me kakva je procedura dalje po pitanju naknade za porodiljsko nakonm sto se firma zatvori. Da li i dalje imam pravo na porodiljsko bolovanje tj. naknadu i ko mi to isplacuje. Ne znam kome da se obratim. Pretpostavljam da svi iz firme idemo na biro nakn zatvaranja firme. Meni je ostalo jos 4 meseca porodiljskog bolovanja nakon cega ocigledno moram da trazim drugi posao. Eto, moje pitanje je ko isplacuje porodiljske naknade nakon sto se firma zatvori...u nadi da ih neko isplacuje Sad

alexandra11

Broj poruka: 1
Datum upisa: 21.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nnela taj 2011-12-01, 08:45

Radila sam 11 meseci u jednoj drzavnoj firmi. Svakog meseca su mi obnavljali ugovor, ali bez dana prekida. Odmah nakon toga sam se zaposlila na neodredjeno u jednoj privatnoj firmi i posle 2 meseca otisla na porodiljsko. Nadlezna sluzba mi je rekla da imam pravo na nadoknadu za porodiljsko, ali mi traze kopije "OD-obrazaca" iz prve firme, koje oni nisu u mogucnosti da posalju (broj zaposlenih je preko 2000 i sva papirologija je u Beogradu, mislim da je to razlog). Da li postoji neki drugi dokument ili sta vec, da ostvarim svoje pravo? Inace, porodila sam se pre 5 meseci i jos uvek nista!

nnela

Broj poruka: 2
Datum upisa: 01.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja76 taj 2011-12-01, 09:11

Nela, može, postoje obračunski listovi koji se prave za svakog radnika ponaosob, pogotovo firma koja ima toliki broj radnika mora to da radi jer spada u velika pravna lica. Na kraju informiši se Centru za socijalnu zaštitu šta drugo od dokumentacije možeš da predaš da bi dokazala dužinu staža i osnovicu. Ako si iz Beograda oni su sada u 27.marta preko puta Poštanske štedionice.

maja76

Broj poruka: 3183
Godina: 38
Datum upisa: 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja76 taj 2011-12-01, 09:14

Aleksandra obrati se Nacionalnoj službi za zapošljavanje, nadoknadu imaš za sve vreme trudnoće i do godinu dana deteta ( u stvari to je nešto malo kraće).

maja76

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nnela taj 2011-12-01, 09:32

Majo, hvala puno. Nisam iz Beograda, pa je to malo teze, ali valjda cemo se nekako snaci!

nnela

Broj poruka: 2
Datum upisa: 01.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 2011-12-01, 17:48

Deco, može li neko da mi kaže da li ovaj prvi mesec bolovanja-za VTO, a ne za održavanje trudnoće, plaća firma ili neko drugi? I da li je plata 100 ili 65%? I zašto mora do kraja meseca da se donese ta hranarina u računovodstvo? Meni ovaj prvi mesec bolovanja traje do 02. Xii, a u službi u mojoj školi su mi rekli da ko zna kada ću dobiti platu zbog toga. Kao, trebala sam do kraja meseca, pa da oni predaju na vreme (ne znam kome) i taj neko kasni sa uplatom. Ovde, pak, čitam da prvi mesec plaća firma. Ništa meni više nije jasno.

Mirjana

Broj poruka: 10491
Datum upisa: 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja76 taj 2011-12-01, 18:26

Pominješ školu, ako radiš u državnoj ustanovi to je malo drugačije. Svakako za sve vreme trudničkog bolovanja plata ti je 65%, izuzetak je Beograd, gde grad finansira tih 35%, dok za vreme porodiljskog odsustva dobijaš 100%. To je nešto manje od godinu dana jer porodiljsko odsustvo otvaraš četrdeset dana pre termina predviđenog za porođaj Very Happy

maja76

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 2011-12-01, 18:30

prvi mesec placa firma...i to celih mesec dana...a ako ti npr to bude 2.12 kao sto napisa posle ide opet doznaka od tog 2 pa do kraja...uvek se zaokruzuje mesec...meni je moja firma uvek na vreme upacivala pa se oni posle prebijali sa socijalnim tako da mi ni dan nije kasnila..za skole ne znam tacno...posebno ne tu,ali znam da u drzavnim to ume da kasni i po par meseci...

buby

Broj poruka: 4078
Godina: 35
Datum upisa: 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 28 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 28  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu