KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 18 od 21 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sledeći

Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Ancica 87 2/3/2015, 22:24

Hvala Klarice!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od d77 9/3/2015, 13:07

Danas sam se bas iznervirala kada mi stize sms iz banke-platu, tj.naknadu za porodiljsko mi smanjili za 10.000din. u odnosu na prosli mesec...poludela, odmah zvala svoh pretpostavljenog, ali nista...kako mogu tako da smanjuju iznos? Rolling Eyes

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 9/3/2015, 15:14

Ne smeju da ti smanjuju. Porodiljsko se prima godinu dana isti iznos, po dobijenom resenju od Ministarstva rada i soc. politike. A uzima se prosek u prethodnih 12 meseci od dana kad se porodis. Bas me zanima sta ce ti reci.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od d77 9/3/2015, 16:22

Biksi, a ja nisam dobila to resenje. Rolling Eyes

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od KoMetaK 9/3/2015, 16:55

A da to umanjenje nije zbog smanjenja plate od decembra za javne ustanove? Mislim, mozda je neko pogresio pa ti umanjio primanja kao sto bi bila plata? Nisam skontala kako i od kad ide to umanjenje, znam samo da se svi zale.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od d77 9/3/2015, 17:33

Meto, pa sigurno je to u pitanju...jer su zaposlenima smanjili plate jos po jednom osnovu i naravno sve to primenili i u mom slucaju...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ragaco 9/3/2015, 17:49

D77,ne verujem da tako može,pošto u rešenju,kako reče Biksi,tačno stoji koliku platu primaš ,tj. naknadu i do kog datuma.
A rešenje tebi stiže poštom,a jedan primerak i poslodavcu.
I kako su ti onda i na osnovu čega uplatili naknadu prošlog meseca,mora da je po nekom rešenju.
A da je i smanjena naknada,što ne verujem da je slučaj,opet moralo bi ti biti dostavljeno novo rešenje.
Preslišaj ih tamo u firmi!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od d77 9/3/2015, 18:34

Ragaco, ja radim u upravi i zato mi i nisu slali Resenje, racunaju nasi smo...a zasto mi ovog meseca skinuse 10.000din.-ne znam...moj nacelnik se danas zezao-kaze kad mogu nama, a sto ne bi i tebi...i na tome se zavrsi...ali, posto nije bio u kancelariji, ostavila sam za sutra preslisavanje. sunny

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ragaco 10/3/2015, 13:58

Rešenje ti šalje Republička komisija ili tako neki organ.
Vidi obavezno šta je u pitanju.Nije baš ni sića,sigurno imaš na šta da utrošiš te parice

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 10/3/2015, 21:06

D77, bolovanje ne sme da se umanjuje!!! Resenje mi je stiglo na kucnu adresu, kod nas ga izdaje Gradska uprava, Odeljenje drustvenih delatnosti. Evo ti moj primer, pritom radim u budzetskoj ustanovi: Ja sam se porodila u decembru 2013. godine, od tog dana mi ide porodiljsko, nisam stigla da otvorim onih 28 dana ranije, jer sam se ranije porodila. Moji na poslu su podneli zahtev uz brdo papira, naravski, tom odeljenju za izdavanje resenja. Zarada se isplacuje narednih 12 meseci u istom iznosu, bez obzira sta se desava sa ostalim zaradama, bilo da se povecavaju ili da se smanjuju. Za osnov se uzima moj prosek u prethodnih 12 meseci od datuma odlaska na porodiljsko. U novembru 2014. godine su se smanjile zarade, no ne i moje porodiljsko. Posto sam ja produzila bolovanje, koje se zove odsustvo sa rada radi posebne nege deteta, i nisam imala nikakvog prekida, meni su ponovo utvrdjivali osnovicu, koja se uskladjuje sa prosecnom isplacenom u RS u, ne znam kom periodu, tako da mi se i nakon toga bolovanje nije smanjilo. Zvala sam da pitam, da nisu pogresili, ne, nisu. Za dobijanje resenja su potrebni isplatni listici od tih prethodnih 12 meseci, i u taj prosek ulazi osnovna zarada, uvecana za minuli rad. Ako si imala neke bonuse po osnovu ocenjivanja, prekovremeni rad, rad na drzavni praznik, to ne ulazi u osnovicu, cisto da znas. Svakako trazi da ti objasne u obracunskoj sluzbi, mozda su pogresili. Mada, da su pogresili, to znaci da ti nije dobro isplaceno ni prethodnih meseci, jer ti beba ima vec puna 3 meseca. Bas me zanima sta ce ti dati kao obrazlozenje. Onako, vezano za moj posao me zanima, radim u racunovodstvu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od d77 12/3/2015, 10:05

Biksi, hvala ti...kod mene ne zna ko sta radi...napominjem da radimu Opstinskoj upravi...nacelnik mi juce rece da je pitao radnicu koja radi u sluzbi za deciju zastitu i ona se cudila o kakvom resenju prica...to treba da donese referent za rad i rad.odnose, a ne ona...no dobro...bili u guzvi i nista mi nisu zavrsili...ocekujem ovih dana rasplet...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od d77 12/3/2015, 14:19

Rasplet je sledeci:niko nista nije odradio, sami iz budzeta nam isplacuju naknade, ne refundiraju ni din.od Fonda...sada se kao setili i pocece da prikupljaju papire, a ja cekam da saznam iznos naknade.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 12/3/2015, 14:23

Majko mila i rodjena. Rolling Eyes Bice ti prosek u prethodnih 12 meseci od dana odlaska na porodiljsko. Tako fond nadoknadjuje kod nas.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ragaco 12/3/2015, 17:28

E,pa dobro da znaš na čemu si,ali srediće to svakako i dobićeš parice koje ti pripadaju.
Lepo što nisu čekali državu,ja sam prvu naknadu dobila kad je mali imao 3 meseca čini mi se i svakog meseca država redovno uplati 23. na račun poslodavca iznos.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od d77 13/3/2015, 11:02

Ragaco, lepo je od njih stvarno da su mi uplacivali 100% plate i dok sam bila na odrzavanju trudnoce, iako nikada ne mogu da refundiraju 35% koji Fond direktno uplacuje na racun trudnice sunny

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 13/3/2015, 16:00

d77, verovatno im je tako bilo lakse da ti isplacuju 100%, da se ne bakcu sa papirima. Ocito opstina ili grad kome pripadas ima ok budzet.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od d77 13/3/2015, 16:03

Biksi, kuc kuc u drvo za sada je kasica puna i nemamo visak zaposlenih...
A posto radis u racunovodstvu, interesuje me sta sa mesecom kada sam bila na bolovanju-koji iznos ulazi u prosek?


Poslednji izmenio d77 dana 13/3/2015, 16:04, izmenjeno ukupno 1 puta

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 13/3/2015, 16:04

Kuc, kuc, kuc, nek tako i bude, lepo cuti za Srbiju.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 14/3/2015, 01:05

Drage moje,

Vi pominjete resenje o porodiljskom, ali ni ja nikakav dokument nisam dobila! Kada on obicno stize? Ja sam se porodila pre 4 i po meseca...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ragaco 14/3/2015, 10:42

Sofi,malo pre nego što mi je počela isplata,tako oko 3 meseca nakon porođaja,na kućnu adresu.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od lenjivica 13/4/2015, 23:47

Devojke, radim u drzavnoj ustanovi i nije mi jasno nesto oko plate. Do 6. aprila firma mi je placala 65%. Onih 35% nisam dobila jos. 6. aprila je bila plata, ali meni corak! Kapiram da sad drzava treba da mi placa. Da li ja treba da se negde prijavljujem ili sve to ide automatski? Koliko kasne isplate? Msm, koja im ne to fora 100% plata za trudnice ali sa kasnjenjima...? Pa i trudnice moraju da jedu, placaju racune, idu na preglede..
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 14/4/2015, 00:24

Lenjivice, pretpostavljam da ti sad sve ide preko socijalnog, a oni cesto znaju da kasne sa isplatama. Najbolje bi bilo da pozoves svoje racunovodstvo, da pitas kakva je procedura, al obicno oni dostavljaju obracun u socijalno, a socijalno isplacuje. Jos mi pade na pamet, tog 6.4. ako primate platu za prvi deo marta, onda ce ovi tvoji iz racunovodstva morati da cekaju isplatu za drugi deo marta, jer socijalno trazi poreske prijave, da je isplacena plata za sve radnike, da bi onda i oni dali za trudnicko. Bar je tako kod nas, sad se setih. No, ti svakako pitaj.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Eho 14/4/2015, 08:28

Kada je uopste moguce otvoriti trudnicko bolovanje? Nakon prvog ultrazvuka ili...... ?
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od AriesGirl 14/4/2015, 08:46

Eho ::Kada je uopste moguce otvoriti trudnicko bolovanje? Nakon prvog ultrazvuka ili...... ?

Ja sam trudnicko (odrzavanje trudnoce) otvorila sa otpusnom listom sa klinike na kojoj je radjena VTO i rezultatom pozitivne bete. Ne znam da li to zavisi od dr, ali ja nisam imala problema.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Eho 14/4/2015, 10:29

Znaci, odmah cim si dobila prvu betu? Ja sam mislila da to ne moze tako rano, pa zato pitam.

Ja sam na bolovanju od pocetka stimulacije i otvoreno mi je nekakvo "odrzavanje trudnoce + neka sifra". Ta sifra je za VTO, mislim. I sad treba da idem da produzim jer mi istice mesec dana, a betu treba da proverim dan pre toga. Juce je bila 53 (12 dpt), videcemo kakva ce biti sutra. :)


Poslednji izmenio Eho dana 28/5/2015, 12:14, izmenjeno ukupno 1 puta
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 18 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 21 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu