KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 14 od 21 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Sledeći

Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od sareni leptir 11/6/2014, 10:31

drage moje ,eto da javim da je moguce ono u sta sam i sama verovala i pitala vas ovde .
dakle bila sam na birou za nezaposlene ,dogovorila se sa covekom u medjuvremenu da me prijavi kao svog radnika i tako i bi .od 1 juna sam prijavljena kao njegov radnik ,na minimalcu -jer je neisplativo na vecu sumu -kako mi objasnise .
 zatim mu placam sa sve platom i doprinosima oko 30 500 din ,tu negde (javice mi ) .da bi kao i plata prosla kroz banku,zatim on meni vraca platu adoprinose ja placam tj ostaju njemu .naerdni mesec kada otvorim bolovanje ,isto cu platiti ali verovatno manje (cim pre otvorim bolovANje ,bolje po mene -manje placam ) i to je na teret poslodavca ,tj namoh teret .nakon toga socijalno krece isplatu novc nadoknade za odrzavanje trudnoce (valjda se tako zove ovih 9 meseci ).
priacu minimlaca sto je bolje ista nego nista .
 nakon toga imam pravo na porodiljsko ,ali sam zbunjena da isto traje porodiljsko kada imas 2 bebe i kada imas  1 bebu  ,i da je isto primanje novca na porodiljskom za 1 i za 2 bebe ? ako neka zna neka mi to malo pojasni ,,,,ali koliko sam cula ,isto je .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 11/6/2014, 14:08

Koliko ja znam, ista je duzina trajanja bolovanja i za jednu i za dve bebe. I primanje novca ti zavisi od toga kolika ti je plata, e koliko beba imas. Jedina razlika je da kada ti se bebe rodis primis (to mislim, nisam posve sigurna) jednokratnu pomoc za dve bebe iznos. Ali su je sada svakako drasticno smanjili, i iznosi samo 10.000 din, bezveze...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Strumfeta78 11/6/2014, 14:19

Sofija to je za grad Beograd smanjeno, cak ni svaka porodilja nema pravo na to, jer prosek po clanu domacinstva ne moze da iznosi vise od 10000 da bi to zaposlena porodilja dobila. Republicka jednokratna pomoc za jedno dete iznosi 35000, a za blizance za prvo 35000+ za drugo ide oko 6000 2 godine...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Stenli 11/6/2014, 14:20

Sofija, tih 10.000 hiljada se odnosi na zaposlene porodilje sa minimalnim primanjima, a za decu se dobija oko 37.0000 za prvo i to jednokratno i 120.000 za drugo na rate. Tako ja sada svaki mesec za drugo dete dobijam oko 6.000 hiljada.

Leptirko, naknada za porodiljsko je ista, bez obzira na broj dece, samo je trajanje drugacije za trece dete. Cula sam da su promenili da pravo na porodiljsko imaju i zene sa manje od 6 meseci staza, ali nisam znala da je to stupilo na snagu vec. Ja sam bas danas dobila resenje iz gradskog centra da se priznaje pravo na naknadu zarade za vreme porodiljskog odsustva izmedju ostalog jedan od uslova je bio i da sam u radnom odnosu najmanje 6 meseci.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od fight&faith 11/6/2014, 14:24

Drage trudnice i mame, koliko ja znam porodiljsko traje 2 godine u slucaju rodjenja treceg deteta. Tako dragi Leptiricu, kad ove dve bebe koje rodis malo porastu, ti idi po smrzlice u Genesis i dobices  za trecu bebu dve godine porodiljskog odsustva.  Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 11/6/2014, 15:53

Strumfeta, Stenli, hvala na pojasnjenju, to nisam znala  Very Happy Dakle, republika ti daje jednokratnu pomoc za prvo dete + za drugo dobijas po 6000 mesecno. Pretpostavljam da ti to uplacuju na dinaski tekuci racun, tj. da ne ide preko poslodavca?

A za tih 10.000 din ne razumeh, to dobijaju porodilje koje primaju minimalac, a mi ostale ne dobijamo to, vec ovaj jednokratni iznos za prvo dete sto ste navele + u slucaju blizanaca i tih mesecnih 6000din, je li tako?

Znam da je za mene skroz rano da se time bavim, ali kada smo vec kod te teme, da pitam i to kome se to podnosi (mislim na papirologiju), i znate li koji je vremenski rok od porodjaja?

Hvala hvala  c 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ragaco 11/6/2014, 15:59

To za najmanje 6 meseci i 1 dan staža važi ako računaš na 100% refundiranja plate,a ako je od 3-6meseci staža onda 60%,a do 3 meseca 30%.
Mene je muž prijavio u decembru,da bih do jula sakupila tih 6meseci i 1 dan,trudničko nisam otvarala,a porodiljsko ću krajem juna da bih se uklopila i to neće biti 28 dana pre termina,nego dan-dva kraće,ali mi kaže dr u DZ da nema veze baš za toliko.

Ta isplata za decu-republički roditeljski dodatak-ide preko maminog računa u poštanskoj štedionici.
Zahtev uz ostalu papirologiju se podnosi do navršenih 6 meseci deteta/dece,čini mi se.

A ovih 10 000 je naknada grada Beograda za zaposlene mame,ali samo u slučaju da prosek primanja po članu porodice u 3 meseca koja predhode porođaju ne prelazi 10 000 din.Zaista ne znam ko ispunjava taj uslov.
Ti se lLeptiru raspitaj o vrstama pomoći za opštinu u kojoj živiš,a ovaj republički dodatak je na nivou republike,dobijaš ga svakako.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Stenli 11/6/2014, 16:11

Uf, da , ja mislim na 100% :) ja sam porodiljsko otvorila 3 dana pre dana porodjaja :) tako se desilo.

To za parice ide brzo, cim dobijes izvod iz mkr i prijavis boraviste deteta, mozes da predas zahtev u 27. marta. Pogledaj na sajtu grada. Uplate su oko 20og u mesecu sto se tice parica za drugo dete. Oni ti otvore racun u stedionici ako ga nemas, ti samo ides u postu sa lk i dizes parice.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od sareni leptir 11/6/2014, 16:26

Strumfeta78 ::Sofija to je za grad Beograd smanjeno, cak ni svaka porodilja nema pravo na to, jer prosek po clanu domacinstva ne moze da iznosi vise od 10000 da bi to zaposlena porodilja dobila. Republicka jednokratna pomoc za jedno dete iznosi 35000, a za blizance za prvo 35000+ za drugo ide oko 6000 2 godine...
hvala devojke ,svidja mi se vas razgovor -moze se svsta saznati kad ovako caskamo ... osmeh srce
 strumfo ,ovo mi samo nije jasno ---republicka pomoc za blizance je ukupno 35 000 ? to dobijem kao jednokratnu pomoc ,tako ?a plus ako opstina daje nesto -kao jednokratnu pomoc ,ili je to to ?
znam da opstina daje za prvo dete 10 000 din jednokratnu pomoc ,a porodljama koje su na birou  svaki mesec daje  takodje po 10 000.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 11/6/2014, 16:28

Hvala, zenske na pojasnjenju  sreca 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ragaco 11/6/2014, 16:47

Leptiru,taj opštinski deo zavisi od opštine do opštine,znači moraš da se raspitaš kako to u tvom gradu funkcioniše,ovih 10 000 je za Beograd za zaposlene mame jednokratno.

A ovih 37 000 jednokratno za prvo i 145 000 na rate za drugo je na republičkom nivou,za sve isto,nebitno odakle si.

Je li sad malo jasnije?

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ragaco 11/6/2014, 16:49

Tebi se blizanci računaju kao prvo i drugo dete.
Ukucaj u pretraživač REPUBLIČKI RODITELJSKI DODATAK,ima sve detaljno objašnjeno.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od sareni leptir 11/6/2014, 16:53

nije ragaco jasno ! opet ne  objasnjavas dobro ,nisi dobra uciteljica -kad vec kazes da jesi uciteljica !
za svoju opstinu znam da daju za prvo dete 10 000 ,nisam toliko bas ....kao sto ti mislis !
 ali za republicki nisam znala --uostalom ,ja imam 2 bebe ,kako se to racuna ,to me zanima ?! kao prvo dete (posto su blizanci )ili i kao prvo i kao drugo ,pa bude 147 plus 37 =182000 din !!!??? Rolling Eyes  Rolling Eyes   b   b   b  Wink 
 aj mi pojasni molim te ,zaista neznam .prostije jos malo pojasni ... queen
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od sareni leptir 11/6/2014, 16:54

ragaco ::Tebi se blizanci računaju kao prvo i drugo dete.
Ukucaj u pretraživač REPUBLIČKI RODITELJSKI DODATAK,ima sve detaljno objašnjeno.
e bravo duso ! to me zanima ,KAKO SE RACUNAJU BLIZANCI ?! e sad mi sve jasno ! hvala veliko queen
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ragaco 11/6/2014, 16:55

To za tvoju opštinu ako si pitala i dobila odgovor-super,onda je to to.
A za ovo drugo,lepo ti napisah,računaju ti se kao prvo i drugo,znači 37 odjednom plus 145 000 na rate.
Ne znam kako bolje da ti pojasnim,stvarno!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ragaco 11/6/2014, 16:56

To za tvoju opštinu ako si pitala i dobila odgovor-super,onda je to to.
A za ovo drugo,lepo ti napisah,računaju ti se kao prvo i drugo,znači 37 000   odjednom plus 145 000 na rate.
Ne znam kako bolje da ti pojasnim,stvarno!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ragaco 11/6/2014, 16:59

Ja mislim da ti mene lili malo zezaš ili se malo šališ!
Sad ti je kao jasno ono što nisi ni pročitala pre 10 min.
Ajd,za trudnice je rasejanost normalna,nego ti si i pre ovako.
Nego,ti polako,pa PAŽLJIVO pročitaj sve što nađeš na tu temu.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od sareni leptir 11/6/2014, 17:00

ok ,zaista -to me je zanimalo .ali sad cu bas pitati drugaricu dali je dobila taj repub dodatak ,jer je rodila devojcicu ,cini mi se da mi to nije spomenula .a u sustini ,niko mi nikad nije spomenuo nista za taj rep dodatak .pa to ce biti dobre parice ...odlicno ! procackacu malo na netu .hvala .salila sam se malo sa tobom --- usne  usne  usne
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Strumfeta78 11/6/2014, 17:07

Leptiru, republicki dodatak sve zene dobijaju, ali treba da se podnese zahtev i dokumentacija. a to tek kad se porodis i dobijes bebine izvode iz maticnih knjiga.

Roditeljski dodatak za prvo dete isplaćuje se jednokratno i iznosi 37.110,82 dinara.
Roditeljski dodatak za drugo, treće i četvrto dete isplaćuje se u 24 jednake mesečne rate i iznosi:
Za drugo dete 145.117,35 u 24 jednake rate. Rata iznosi 6.046,56 dinara.
Za treće dete 261.199,28 u 24 jednake rate. Rata iznosi 10.883,30 dinara.
Za četvrto dete 348.262,03 u 24 jednake rate. Rata iznosi 14.510,92 dinara.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Marie 13/6/2014, 10:58

Drage moje,
ja za nedelju dana Bože zdravlja ulazim u šesti mesec. Plan mi je bio da radim do 7. meseca, pa na odmor, pa mesec dana mi dr otvori bolovanje i zatim ide porodiljsko. Znači, nema komisija, kašnjenja plate i sl. Međutim, posao mi je dosta naporan, zapravo najviše dolazak i odlazak koji traje u jednom pravcu min. sat vremena. Sve je bilo ok do ovih vrućina, sada mi je baš teško.
Sad razmišljam da mi dr sledeće nedelje otvori mesec dana bolovanja, pa mesec dana da uzmem odmor, pa opet mesec dana mi dr otvori bolovanje i zatim na porodiljsko. Inače radim u privatnoj firmi, pa me zanima da li je poslodavac u obavezi da mi isplati ta dva meseca bolovanja (koja će biti presečena odmorom) 100% i bez kašnjenja? Jer to mi otvara dr, bez komisije. Nadam se da nisam mnogo konfuzno to objasnila, mada mi deluje tako :) U prvoj trudnoći sam radila baš dugo, skoro do osmog meseca, pa i ne znam kako to sa bolovanjima ide... Hvala puno unapred!
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Stenli 13/6/2014, 12:33

Marie, mislim da ti to nije bas najbolje resenje. Poslodavac ce ti isplatiti 65% za vreme bolovanja, zavisi da li inace isplacuju bolovanja zajedno sa zaradama. Kod mene to npr nije slucaj vec se isplacuju par nedelja kasnije, dok se skupe sve doznake, papiri i sl. svih ljudi na bolovanju, to malo potraje. S druge strane, obzirom da se racuna prosek zarada za poslednja 3 meseca kada si na odmoru, ne ide ti na ruku ni to. A na komisiju bi isla samo jednom, jer bi ti verovatno odmah dali do otvaranja porodiljskog.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Marie 13/6/2014, 12:41

Hvala ti Stenli! I ja sam se plašila da je verovatno tako Sad E sad, uzela bih ja odmor prvo, pa posle bolovanje, pretpostavljam da komisija neće taj jedan put praviti problem, ali evo šta mi nije jasno: npr. odem prvo na odmor - meni odmor traje mesec dana, pa mesec dana otvara moj ginekolog bolovanje. Posle ostaje još dva meseca do porođaja i strah me da mi komisija ne odobri samo dve nedelje, pa da moram da otvorim porodiljsko jako rano, već 45 dana pre porođaja. Ili su voljni da daju mesec dana, pa da lepo uklopim sve i odem na porodiljsko mesec pre termina? Ne znam da li je neko bio u sličnoj situaciji, pa zna? Najbolje bi bilo da izdržim do sedmog, ali mi je stvarno svega preko glave... Da i ne pominjem koliko me niko ne štedi na poslu, nažalost, još su mi i natovarili dodatne obaveze jer jedna koleginica više ne radi. Verujem da nije to ništa čudno kod nas u državi Sad
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Stenli 13/6/2014, 12:46

Lepo ti prvo idi na odmor. Tesko da ce ti komisija dati manje od toga koliko ce ti biti potrebno do otvaranja porodiljskog, najmanje sto ce ti odobriti je mesec dana, tako da ne brini. Zna i ginekolog koju sifru najbolje da stavi, tako da samo guraj. Razumem te potpuno sto se pritiska na poslu tice i bas zbog toga sam od prvog dana bila na bolovanju, na komisiji bila 3 puta za to vreme.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Marie 13/6/2014, 13:10

Stenli poslušaću te :) I što kažeš zna i dr šta da napiše, tako da neću da lupam glavu. Hvala ti puno!
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od jelena*mama2andjela* 21/6/2014, 17:13

Nisam siguna da je ovde pravo mesto za pitanje i da ce neko znati odgovor al pitacu...pa ako ima neka pogodnija tema molim vas da me uputite tamo..
Na zalost, 9.6 sam u 20+0 nedelji treudnoce izgubila dva prelepa decaka...imam otvoreno bolovanje do 1.7 (obicno od ginekologa na 30 dana)to je bio prvi mesec da sam otvorila bolovanje i trebala sam ici krajem meseca na komisiju za produzenje...
Moje pitanje je da li imate iskustva sa tim da li ce mi komisija produziti bolovanje (jer jos krvarim i imam grceve a turisticki sam vodic,znaci spavanje po autobusima,hodanje satima po suncu kisi itd) s tim sto meni u obzir dolazii samo bolovanje preko 30 dana, ono sto ide na teret drzave ne "obicno" do 30 dana
Makar samo jedan mesec+1 dan tog bolovanja bi mi znacilo da se oporavim fizicki i psihicki
Sta bi trebao ginekolog da napise,da ga zamolim,da bi mi komisija uvazila,jel imate ideju?
Hvala unapred na odgovorima

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 15 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 21 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu