KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 1 od 21 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Sledeći

Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od maki82 17/8/2009, 15:46

ma ni ja nisam znala...... Nasaela draga, sve ti oni tamo daju..... prvog meseca dobijes potvrdu da si na bolovanju i to nosis u firmu, sledeci put kada dodjes dace ti uput za lekarsku komisiju i reci ce ti da li je ta komisija u tvom domu zdravlja ili je u nekom drugom i tamo sa sobom poneses od papira sve sto imas, uz, krvnu sliku i njima sve to predas, oni te prozovu i posle ti na taj uput lupe pecate i napisu ti kad ponovo da se javis komisiji...
sa tim papirom odes kod tvog lekara u domu zdravlja i on ti ispise doznake koje nosis u firmu i pozeljno je i fotokopiju te komisije da im das......i tako valjda do mesec dana pred porodjaj i onda ti valjda otvaraju porodiljsko, a posle toga je valjda nega deteta.....
maki82
maki82

Broj poruka : 375
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Anuska 14/1/2010, 19:56

Evo spremamo se za bolovanje od ponedeljka...
Imam par dilema samo oko mojih prava.
Negde procitah (u Zakonu, ali od pre 4-5 godina) da, ukoliko je radni staz kraci od 3 meseca, zena ima pravo samo na 30% porodiljskog, ako je izmedju 3 i 6 meseci, onda je 60%, a tek preko 6 meseci je punih 100%.
Ja radim u drzavnoj, visokoskolskoj instituciji, ali sam zvanicno primljena tek od 16. novembra. Znaci, od 16. februara cu imati 3 meseca radnog staza ovde (prethodno imam pauzu od 2 godine bez staza, i jedno 4-5 godina na prethodnom radnom mestu).
Pitam se, ako odem od ponedeljka na trudnicko bolovanje, da li mi i to trudnicko ulazi u staz, jer ce do otvaranja trudnickog biti samo 2 meseca zvanicnog rada (volontiranje se naravno ne racuna). Nadam se da to ne znaci da cu dobiti samo 30% plate na porodiljskom?!!
Na poslu se prave pomalo blesavi, jer pravnica ne zna koliko mi sleduje primanja na porodiljskom( ?!), samo mi kaze da imam pravo na porodiljsko... ma nije valjda.... Inace, nas "topli obrok" cini cetvrtinu plate, sto znaci da to ne ulazi cak ni u tih 100% koje porodilje sa duzim stazom imaju, pa ne znam sta cu uopste dobiti kad dobijem 30% od bednih 70% sadasnje plate?
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Lekarska komisija

Počalji od dosenadv 11/3/2010, 00:41

Da li neko ima iskustva sa lekarskom komisijom u Novom Sadu poslednjih nekoliko meseci. Bilo je informacija da novosadska komisija ne odobrava bolovanje za odrzavanje trudoce.Znam primere gde trudnice nisu dobijale bolovanje sve dok nisu zavrsile u bolnici.Ranije su dozvoljavali bez problema ali poslednjih mozda godinu dana ili manje prave problem od toga. Da li neko zna kakva je sada situacija ? Hvala.

dosenadv

Broj poruka : 1
Datum upisa : 11.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od cecabc 10/5/2010, 19:22

Može li mi neko pomoći pošto nigde još nisam našla odgovor na moje pitanje!?Ovako,trudna sam ,treća trudnoća je u pitanju,drugo dete mi je preminulo trećeg dana života.Interesuje me da li dobijam porodiljsko kao za treće dete od 2 god ili za kao za drugo? hvala

cecabc

Broj poruka : 2
Datum upisa : 10.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od maja76 13/5/2010, 23:39

Draga Ceco, nazalost dobijas kao za drugo sto znaci samo godinu dana porodiljskog odsustva. Da bi dobila dve godine, morala bi da prilazes izvode iz maticnih knjiga rodjenih za svu decu. Mogla si posle tog dogadjaja da do kraja iskoristis porodiljsko odsustvo, kao da je dete zivo. U centru za socijalni rad moraju da znaju kako se postupa u ovakvim situacijama i sto da ih ne kontaktiras.
Centar za socijalni rad, Tirsova 1, 3605-620
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od cecabc 14/5/2010, 08:24

Puno Vam hvala!!

cecabc

Broj poruka : 2
Datum upisa : 10.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od bubi 15/6/2011, 13:32

radim u firmi 10 meseci (na neodredjeno) i u 4.mesecu sam trudnoce i
hocu da otvorim trudnicko bolovanje. poslodavci hoce da ostanem jos
2 meseca pa da mi daju otkaz kao tehnoloski visak (u firmi sam samo
ja prijavljena a radim sa vlasnikovom suprugom koja je u penziji).
da li cu ,ako odem sad na bolovanje, da izgubim nesto pa je ovo za
moje dobro ili cinim poslodavcu da ne placa doprinose za vreme mog
odsustva?

bubi

Broj poruka : 3
Godina : 39
Location : beograd
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od maja76 15/6/2011, 13:53

Ti ne mozes da dobijes otkaz kao tehnoloski visak i ne vidim razlog zasto bi to radili. S obzirom da imas sest meseci neprekidnog radnog staza mozes da odes i na trudnicko i na porodiljsko bolovanje-odsustvo. Jedini trosak poslodavcu mozes da budes prvi mesec jer bolovanje za prvi mesec pada na teret poslodavca, a sve ostalo, kasnije mu se refundira po uplacenim doprinosima i neto zaradi. Naravno da bi izgubila ako bi na tako nesto pristala, a sa druge strane poslodavac je u problemu ako ti da otkaz.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od bubi 15/6/2011, 22:25

hvala :*
a da li poslodavci mogu da izbegnu da mi uplacuju doprinose dok sam na trud. i porodilj. ili je to njihova obaveza pa mogu da ih prijavim ministarstvu rada?

bubi

Broj poruka : 3
Godina : 39
Location : beograd
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 15/6/2011, 22:42

Bubi, kao tehnološki višak ideš pravo na Zavod, a onda od njih nešto primaš, samo ne znam koliko meseci i koliki iznos (neki prosek ili pola ili tako nešto vezano za republički prosek), a to ti je jako bitno! E sad i dok si na zavodu možeš da otvoriš bolovanje, možda da odeš na zavod da pitaš. Dok si kod poslodavca, mora da ti uplaćuje doprinose, a to uvek možeš da proveriš u Penzijskom, kod nekog od pravnika, daš im tvoj matični broj i oni odmah vide je li ti vezan staž! Za prošlu godinu se staž prijavljivao do 30.4, a ova godina se tek unosi sledeće godine do tog datuma u matičnu evidenciju.

Mislim da poslodavac ne može da ti da otkaz dok si na bolovanju. Najbolje je da izguglaš Zakon o radu, imaš neki od članova vezan za tehnološki višak i za porodiljsko i sve ostalo, pa malo pročitaj.

A za tebe je najbitnije da imaš 6 meseci vezanog staža pre odlaska na porodiljsko bolovanje, da bi ostvarila posle primanja kad se porodiš!

Sve najbolje ti želim!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 15/6/2011, 22:49

Clan 157.Zakona o radu!
Kriterijum za utvrdjivanje viška zaposlenih ne može da bude
odsustvovanje zaposlenog sa rada zbog privremene sprečenosti za rad,
trudnoće, porodiljskog odsustva, nege deteta i posebne nege deteta

Pročitaj i član 160.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 15/6/2011, 22:52

I još član 179. i član 183. Zakona o radu!


6. Posebna zaštita od otkaza ugovora o radu
Član 187.
Za vreme trudnoće, porodiljskog odsustva, odsustva sa rada
radi nege deteta i odsustva sa rada radi posebne nege deteta poslodavac ne
može zaposlenom da otka ugovor o radu.
Zaposlenom iz stava 1. ovog člana koji je zasnovao radni odnos
na odredjeno vreme može da prestane radni odnos po isteku roka za koji je
zasnovan.

S obzirom da si ti primljena na neodredjeno vreme, po ovom članu tebi ne može poslodavac da da otkaz ugovora o radu ako si na trudničkom!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od bubi 16/6/2011, 07:40

ovu zavrzlamu su smislili poslodavci i teta iz siza, posto im je drugarica, (bice prijavljena za zloupotrebu slizben0g p0l0zaja) pa sam htela da proverim da li postoji negde "rupa" da se izvuku. hvala vam svima. osmeh srce

bubi

Broj poruka : 3
Godina : 39
Location : beograd
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od adrijanaPA 6/7/2011, 12:40

Da li trudnicko bolovanje mozes da dobijes i ako nemas nekih problema sa trudnocom.Zanima me jer planiram da radim do semptebra i da tad otvorim trudnicko ali sam cula da treba da ti odobri komisija pa onda moze...Ja cu tada biti u 7 mesecu a ne pada mi na pamet da se lomatam po prodavnici sa stomakom do zuba pogotovo sto imamo sve neke smenen bzv.a najgore mi pada kad treba da radim od 4-12...Jos je plus tu i skola pa kad klinci nagrnu ne znamo gde cemo od posla.Prijavljena sam sve po Ps radim tu godini ipo dana.Ako neko moze da me posavvetuje ja bih bila veoma zahvalna....HVALA...
adrijanaPA
adrijanaPA

Broj poruka : 28
Godina : 34
Location : Pancevo
Datum upisa : 21.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Marija86 6/7/2011, 12:55

Joj meni pola nije jasno...ja sam prosli mesec dobila neki papir za bolovanje mislim da je to bila neka potvrda..a sada mi traze neki drugi papir,da li ja treba da odem kod lekara opste prakse i da trazim da mi otvori bolovanje?? kada se ide na tu komisiju i kako da ja odem kada moram da lezim???
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dr mali pariz 6/7/2011, 13:26

Marija,zar bolovanje ne otvara ginekolog?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Marija86 6/7/2011, 13:35

pa nemam pojma muz mi je isao po potvrdu koliko sam razumela lekar opste prakse je ispisao...ali nisam sigurna..mene zanima kako ja to da odradim kada ne mogu da ustajem.. Rolling Eyes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dr mali pariz 6/7/2011, 13:56

pa tako što ćeš muža poslati,ali se konsultuj sa drugima,jer mislim da ginekolog izabrani otvara trudničko.A on nek ponese papire o VTO da bi shvatili da moraš da leškariš.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od anna 6/7/2011, 14:29

Trudničko bolovanje otvara ginekolog.
Kada ti dr otvori bolovanje da ti potvrdu koju moraš u roku od 3 dana da odneseš u firmu (to je papirić koji služi kao dokaz da si otvorila bolovanje i da računovodstvo firme zna da si ti sad na bolovanju kako bi obračunavali platu, topli obrok, prevoz itd...).
Zatim kad istekne mesec dana bolovanja, tj. neki dan ranije, moraš kod ginekologa da uzmeš doznake koje takođe moraju da se dostave računovodstvu tvoje firme.
E sad, nakon tih mesec dana ginekolog više nema prava da tek tako piše bolovanje pa ti daje uput za komisiju, na koju naravno nećeš ići ti ako moraš da miruješ, već muž ili neko drugi u tvoje ime.
Na komisiju se ide za svaki naredni mesec bolovanja i svaki put se nakon komisije ide kod ginekologa da bi dobila doznake koje moraju da se nose u firmu.
Ti ćeš verovatno bez problema prolaziti komisije jer si vto trudnica, inače kad su prirodne trudnoće vrlo su rigorozni i bez velikih dokaza da postoji rizik neće baš lako da puštaju (ili ako neko ima vezu, naravno).
Ovo sve sam napisala iz ličnog iskustva, pa ako sam negde pogrešila, javiće se već neki pravnik Very Happy
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Nefertari 6/7/2011, 17:47

Samo jos da dodam, gin ti napise izvestaj koji otprilike zvuci ovako: Zbog ivf i preteceg spontanog mirovanje do sledece kontrole i tako do kraja, samo sto se od 28 nedelje pise preteceg ranijeg porodjaja, sa tim izvestajem od gin odes u medicinu rada, dr ti na osnovu izvestaja napise uput za komisiju. Kad ti komisija odobri bolovanje vracas se u medicinu rada da ti dr napise doznake za prethodni mesec koje nosis u firmu pocetkom meseca za prethodni. Ja sam na bolovanju bila punih 9 meseci ako ne i vise pa znam proceduru, a inace moze i muz da ide umesto tebe.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od bokica 6/7/2011, 19:51

Marija sve ti je anna lepo objasnila.
Ja sam prirodno ostala trudna i na bolovanju sam od samog pocetka. Niko mi nije pravio nikakav problem.
Za komisiju moras da ides po uput kod tvog ginekologa. Kada muz ode na istu neka ponese poslednji ultrazvuk i analize krvi. Tako je na Zvezdari.
Sve u svemu procedura nakon mesec dana je sledeca: ides kod ginekologa po uput za komisiju, na komisiju onog dana kada ti kaze ginekolog i treci korak je nazad kod ginekologa po doznaku.
Nekada ti daju bolovanje i mesec ipo dana, a meni su u sedmom dali do porodiljskog.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 6/7/2011, 19:54

AdrijanaPA, moj svekar drži trgovinsku radnju i skoro se jedna radnica porodila. Ona je više od 6 meseci bila na bolovanju, ginekolog joj je davala doznake, jer radi kao trgovac, i naravno da ne sme da diže teret i slično. E sad, ona nije išla na komisiju posle 30 dana, stvarno ne znam kako, izgleda da joj je doktorka pisala neke različite šifre zbog kojih je na bolovanju, tako da nijedan mesec nije pao na teret zavoda sem onih 28 dana pred porodjaj. Da li je to nova igranka države da se malo rastereti budžet pojma nemam, jer moj svekar je normalno njoj isplaćivao platu a na njeno mesto je morao primiti drugog trgovca i isto mu plaćati platu i doprinose. E sad, moj svekar se nije baš bunio, prosto je takav, ali verujem da neki privatnici to ne bi podneli finansijski. I prosto negde nije ni fer. Jer država to treba da plati, sem tog prvog meseca. Al hajd sad. Ti se raspitaj kod tvoje dr, mislim da može da ti da bolovanje opušteno na osnovu posla koji radiš. Pa dovoljno je da sve vreme stojiš, što ne odgovara trudnoći, i dobićeš bolovanje.

Mari, pošalješ muža kod tvoje dr sa svim papirima i ona ti da potvrdu za bolovanje i doznake za prethodni period (mesec) i da ti ostala uputstva kako i šta. Doznake obavezno nosiš u računovodstvo da bi ti obračunali platu kako treba.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od daxi011 9/7/2011, 10:08

da li neka od vas moze da me uputi kakve su mogucnosti kad si na birou ? da li postoji trudnicko ? sta je potrebno ? gde da se najbolje informisem o svemu ? vto trudnoca je u pitanju
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Nefertari 9/7/2011, 10:13

Daxi pa nemas trudnicko kad si nezaposlena, ali nakon porodjaja ostvarujes pravo na materinski dodatak na nivou republike i na nivou grada, o tim dodacima se mozes raspitati u decijoj zastiti to je njihov resor, takodje postoji neki deciji dodatak za nezaposlene majke, za to znam da ti treba brdo papira nesto iz katastra i sl, ali opet detaljnije ce ti reci ovi iz decije zastite
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od daxi011 9/7/2011, 10:26

Nefertari hvala puno
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 2 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 21 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu