KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 5 od 21 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Sledeći

Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Orline 28/2/2012, 16:10

Eto, mira možda ima tačniju info. Idi ti u DZ kod svog ginekologa pa ga pitaj, ako se uklapaš sa porodiljskim bol. onda super, a ako ne, ne ti otvori trudničko, pa onda odmah posle porodiljsko
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Miljana-27 28/2/2012, 16:15

Ako mi se otvori trudnicko, po isteku ugovora mogu da mi daju otkaz, dok je za porodiljsko drugacije ili ja nemam pravu informaciju. Mora la bi da se posavetujem sa nekim pravnikom, da li neko mozda ima neko resenje?

Miljana-27

Broj poruka : 3
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Orline 28/2/2012, 16:17

Onda pitaj nekog pravnika Rolling Eyes
Stvarno si sigurna da bi ti dali otkaz posle trudničkog...Hmmm, zar može ako se direktno nastavi drugo bolovanje.
Sačekaj do večeras, ovde imamo i pravnika i cura koje su otvarale bolovanje, javiće ti se neko još, sad nas je malo na forumu
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mrvica 28/2/2012, 17:08

Mira je tacno rekla, po zakonu najkasnije 28 dana pre termina moras otvororiti porodiljsko a mozes i do 45 dana pre termina.
Ako otvoris trudn.bolovanje, na njega nastavljas porodiljsko bez prekida pa ne mogu da ti u medjuvremenu daju otkaz.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od nada_su 29/2/2012, 21:15

Postovane,
imam jednu pravnu nedoumicu, pa molim za pomoc. U firmi sam pocela da radim 1.8.2011. a porodiljsko bolovanje sam otvorila 1.2.2012, sto je tacno 6 meseci radnog staza (to mi je prvi posao) i ocekujem 100% iznos plate. Knjigovodja u mojoj firmi tvrdi da mi sleduje 60%, jer bih za 100% morala da imam bar jos 1 dan!? Zanima me da li je neka od vas imala slicno iskustvo, i da li moze neko da mi pomogne!
Pozdrav
Nada

nada_su

Broj poruka : 1
Datum upisa : 29.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mrvica 1/3/2012, 10:08

Uh Nado, za to stvarno nista ne znam, mozda ce neka od devojaka moci da ti pomogne.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Orline 1/3/2012, 10:13

Nado, to moraš da proveriš kod nekog pravnika, ja prvi put čujem za to...
Ili u socijalnom, pade mi na pamet, ako imaš nekog.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od korpica 1/3/2012, 17:08

Nado,slazem se sa curama,posavetuj se sa pravnikom.Moje misljenje je da treba,ukoliko sam dobro razumela,za januar mesec ocekujes 100%platu?Ako je to,trebalo bi 100% jer ti si otvorila bolovanje u februaru znaci ceo januar imas odradjen,ne razumem zasto bi primila 60%?Bar je tako u firmi gde ja radim,ovo prvi put cujem.POZ
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Milijana 1/3/2012, 17:18

Miljana, moze da ti istekne ugovor i dok si na porodiljskom. Jednostavno, ako si na odredjenom, kada ti istekne ugovor, prestaje ti radni odnos, bez obzira na kom si bolovanju. Moja jetrva je prekinula porodiljsko kad je mali imao 8 meseci jer joj je isticao ugovor, a radi u bolnici, znaci drzavna ustanova.
Nado, mislim da treba da budes prijavljen najmanje 6 ili 12 meseci pre otvaranja bolovanja, a ako nemas, onda ti se smanjuje iznos jer se broj plata koje si primila deli sa 6 ili 12 (nisam sigurna, ali ako ti je knjigovodja rekao da ces primiti 60%, onda je moguce da je 6).

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ninica2 6/3/2012, 19:18

Drage Kutakinje treba mi pomoc...Ja sam mojoj direktorki rekla da idem na VTO i ona mi je danas saopstila da me salje na biro kao tehnoloski visak,prvo sam bila besna pa spustila loptu..Sad me brine koliko vremena treba da prodje kad predam papire na biro dok nedobijem zdravstvenu knjizicu..Planiram da odem do biroa pa da se raspitam ali me ubi neizvesnost i nervoza,jer treba da se javim 20.03 i da pocnem sa inekcijama pa ne mogu to ako ne sredim knjizicu do tada poludecuuuuuu No
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dr mali pariz 6/3/2012, 19:22

Nini, nemam odgovor na tvoje pitanje, nažalost, nadam se da će se javiti neka cura sa saznanjem o tome,a li znam da svako MORA imati zdravstveno osiguranje, bio zaposlen ili ne...tako da tu ne bi trebalo da postoji problem.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od MARA 6/3/2012, 19:27

Nina to na birou mozes zavrsiti za jedan dan
E sad nova zavzlama jeste da ukoliko tvoj muz ili neko iz porodice radi ti ces biti osigurana preko njega i to ne ide preko biro.
Platu sec primati u zavisnosti od toga koliko imas radni staz i kod nas iznosi 45%.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ninica2 6/3/2012, 19:44

Pari Maro hvala vam,znam da svako mora imati knjizicu jedino me brine to vreme...Muz mi je osiguran preko mene jer nije prijavljen tako da on nije problem...Joj ove gluposti i zavrzlame bas mi je trebalo sad grrr borba
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mirjana 6/3/2012, 21:50

Jao Ninice Shocked Kakva bezobrazna žena c Pa ima li ona decu?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Kamilica 6/3/2012, 23:04

Ninice, ma ne verujem da će se tako završiti, ma ne verujem.
Ipak ću ti reći da sam bila u problemu, ostala bez posla a za 2 dana idem na laparo. E sad, imaš dva rešenja, jedno je koje ti ne odgovara, da imaš zdravstvenu kao korisnik novca koje ti biro daje po ostajanju bez posla, e onda moraš da čekaš da završe tvoj predmet, što traje 1 mesec. A druga je da se omah kopiraš radnu knjižicu (dok ti je na birou ne uzmu, jer dok primaš njihovu naknadu, mora niti kod njih), e stom kopijom r.knjiž i odjavom za zdravstveno osiguranje bivše firme, odeš u socijalno i istog momenta dobijaš knjižicu.
Znači jedino je važno da napraviš kopiju radne knji. dok je ne predaš ovima na birou, i da te bivša firma odjavi od zdravstvenog osiguranja. Ja tako uradila i napravila novu zdrav. za pola sata.
To što je Mara rekla je tačno. Ali, dobićeš jedan papir u socijalnom koji treba da ispuniš, jaaaako je važno da zaokružiš tamo da živiš sama i nemaš primanja, jel jasno?
Ne razumem, gde ti muž nije prijavljen?
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od cicsa80 7/3/2012, 01:03

Ninice, ja sam u letos pravila knjizicu preko biroa. Kod njih ces dobiti prijavu o osiguranju koju nosis u socijalno, sve ce te oni uputiti, ne treba kopija radne knjizice (bar meni nije a bila sam korisnik novcane naknade) kako Kami kaze i zavrsis sve za tili cas. Sto se tice tog papira u socijalnom koji Kami pominje, ni to nisam dobila. Tako izradjena knjizica je privremena sve dok si korisnik novcane naknade a po isteku iste radis novo, samo obrati paznju do kog datuma je overena.
Kami, ti nisi vadila knjizicu u NS?
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Kamilica 7/3/2012, 08:33

Cicsa, nisam u Ns ali to nema veze. Trebalo bi da je isti postupak u celoj državi.
Vidi, sad se Ninca zbunjuje...
Ako izvadi zdravstvenu knjiž. kao korisnik novčane naknade, onda će morati malo čekati, dok joj ne obrade predmet i netrebaju joj nikakvi dodatni papiri.
Ako izvadi zdravs. knjiž kao nezaposleno lice, koje živi samo i nema primanja, odmah je dobija istog momenta, što je njoj značajno. Isto može i za muža da uradi. E za to joj treba kopija radne knjiž i odjava od zdravstvenog osiguranja, što mora da uradi bivša firma.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od cicsa80 7/3/2012, 17:20

Kami, trebalo bi ali izgleda da nije. Ja sam taj dan kad sam predala sve na biro sve zavrsila, pitala i sve mi objasnili, otisla u socijalno i zavrsila za 15min. Moj predmet o novcanoj naknadi su obradjivali dva meseca i svo vreme sam imala knjizicu. Biro joj daje prijavu o osiguranju i samo to je bitno za zdravstvenu knjizicu, radna knjizica joj uopste za ovu ne treba niti bilo kakvi dodatni papiri.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ninica2 7/3/2012, 18:19

Drage moje hvala vam svima,danas sam se setila da je moja sestra isto tako zavrsila kao tehnoloski visak...Kaze da je zavrsila sve za jedan dan tj knjizicu je odmah dobila,a ja naravno sumljicava zvala i koleginicu bivsu isti slucaj i ona kaze knjizica isti dan..E jos sutra najbolje da odem do biroa pa i tamo proverim.
Sad jos da cujem kad prestajem da radim pa da znam na cemu sam..Hvala vam puno na pomoci ljubav

ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od jzikic 12/3/2012, 15:44

ljubav
Drage moje, molim vas, kazite mi, kakva je lekarska komisija u Novom Sadu? Ja sam u 12. nedelji, vec 6 nedelja imam nesnosne mucnine, povraćam i do 12 puta dnevno tuga . Trenutno sam na bolovanju koje mi je odobrio ginekolog, jer nisam u mogućnosti da radim. 20.03. mi se završava bolovanje, a svakako imam zakazan za sutra ex UZ, tako da će mi dati uput za komisiju. Inače, imam 31 god, ovo mi je prva trudnoća, ostala sam u drugom stanju nakon 3 godine pokusavanja, tako da sam skoro i bila izgubila svaku nadu... Radim u državnoj firmi gde provodim minimalno 5 sati na nogama, zimi je ledeno, leti pakao, sa toksičnim materijama. Ne znam da li je to dovoljno za komisiju. Molim moje novosadjanke da podele svoja iskustva sa mnom. I, da li funkcionise 35% dotiranja od grada, izglasano u oktobru prosle godine i koje papire je potrebno dostaviti? Hvala vam! ljubav

jzikic

Broj poruka : 3
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mrvica 12/3/2012, 18:19

Jzikic, javice ti se neko iz NS, ja mogu samo da ti napisem iskustvo prijateljice iz NS koja radi u banci sa strankama, i imala je nenormalne mucnine, u petom mesecu su je vratili na posao.
Ako imas dane od bolovanja preporucujem ti da ih iskoristis ako ne prodjes komisiju. Izmedju bolovanja od mesec dana moras napraviti razmak od 10 radnih dana, pa probaj ubaciti bolovanje ako mozes. Ja sam tako radila.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od jzikic 12/3/2012, 19:37

Hvala Mrvice! Very Happy U svakom slučaju, javiću kako je prošlo. Pozdrav i sve najbolje! g

jzikic

Broj poruka : 3
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mirjana 13/3/2012, 01:02

Evo šta rade lekarske komisije kod nas - ono što su i samom probali
"Država je podsticaj rađanja prepustila lokalnim samoupravama, što direktno znači da o trudnicama ne brine samo država, već i grad, odnosno, lokalna samouprava. Najavljena jednokratna pomoć trudnicama u Subotici od ove godine u iznosu od 20.000 dinara, stiže mnogo kasnije nego u drugim gradovima, i nema toliki značaj, ako se uzme u obzir činjenica da su znatno pooštreni kriterijumi odlaska na trudničko bolovanje.Šta će trudnicama značiti taj novac ako moraju da se vrate na posao!?

Naime, od početka ove godine, u Subotici, lekarska komisija veliki broj trudnica, kojima je ginekolog prepisao bolovanje, vraća na posao ili ostaju bez novčane nadoknade. Lekarska komisija uvažava samo najteže slučajeve, ne obazirući se na to gde trudnice rade i koju vrstu posla obavljaju. Da li trudnice u takvom stanju možda treba da promene profesiju i posao, kad ionako znamo kakav stav poslodavci imaju prema budućim majkama! Žene, umesto u miru i blagostanju da čekaju svoj porod, suočavaju se sa nizom problema, što znatno utiče na njihovo zdravstveno stanje i zdravlje njihove bebe.

Ovakve odluke, napominjemo, dovele su do toga da su najmanje dve Novosađanke izgubile bebe, nakon što je lekarska komisija, i pored potpisane preporuke ginekologa, i dijagnoze da im preti spontani pobačaj, rešila da ih vrati na posao. Zar je to scenario koji očekuje subotičke trudnice, ako se već i nije dogodio!? Ko će biti odgovoran ako se nešto desi!?
"

IZVOR
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mrvica 13/3/2012, 09:41

Miro, i ja sam cula za te Novocadjanke, bilo je i blicu cini mi se. Ma strasno, nemam reci kakav bezobrazluk.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od traveler81 14/3/2012, 11:56

Draga jzikic evo ja ti se javljam sa ne bas lepim vestima ni po jednom ni po drugom pitanju koje te zanima.
Sto se tice komisije, zaista su okrutni i moras da imas bas debeo razlog na lekarskom izvestaju da bi prosla.( tipa kontrakcije, bolove u stomaku i sl.)
E sad mozda zbog tih opasnih materija na poslu ....mada ko ce ih znati, ali samo povracanje kao problem kod njih ne prolazi.
Sto se tice nadoknade od grada, funkcionise uzasno, ja cekam od oktobra i jos nisam primila od njih ni dinara. Evo ako ima jos neka trudnica iz NS neka me demantuje, volela bih da cujem da li sam usamljeni slucaj ili i ostalim devojkama ovoliko kasne uplate.....
Ti ne treba nista da dostavljas posebno od dokumentacije, ono sto firma predaje RZZO za redovno bolovanje, to je to. Kasnije RZZO samo prosledi spiskove trudnica gradu i na osnovu toga se uplacuje novac...jednog dana.
traveler81
traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 5 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 21 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu