KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

+110
Šašava
saska1
tatjanica
SladZana
jelena*mama2andjela*
petra82
cimi
veki1
Galila
BabyBear
Pufnica.
Ica1171
MalaSaJuga
SofiaZoe
millena1987
Strumfeta78
amela123
Endzi
pufnica34
dinka
buby
maratea
SoJa
strunfeta
sanjica14
fmala
Roki
sara89
zvoncica36
fight&faith
laKole
leptirko82
winni
emilie
vero
Star77
bak
emina123
dakimiki
lenabeograd
malena123
nellad
anesa987
Nensy85
tibetanka
Anabela
M.
sareni leptir
KoMetaK
beta
Mali Princ
Enigma034
Juliška
Ema78
Zhanicca
Mirjana
JecaBull
bebanica89
eminna
tia
Likoli
~beba~
kristina33
almassa
fifi78
andjeo sa greskom
Orline
mimmi
Bokicalepotica
cicamaca
freya
Barbara
buba mara
JocY
stevan
Republica
Vanja20
Botox
nestrpljiva
denam
Aida
Alma87
heart84
lolipop
ninica
anak
vašar
arma
trudilica_maja
meli
mozartina
mala parizanka
Shizika
Ica
Kali
BiKsi :)
Vrijeme
Tinche
jaca
Tuzlanka90
Amora
dr mali pariz
nabla
Nina Tanasic
Milijana
Struzzo
biljanak
MARA
mila132
HappyGirl
114 posters

Strana 2 od 16 Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Sledeći

Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty ...

Počalji od Tuzlanka90 9/8/2010, 17:40

hmm ja sam se tek reg i ne snalazim se bas:) pa ne znam da li sam pogrijesila puno sto ovde postavljam svoje pitanje:( ali sinoc sam imala spolni odnos s muzem nakon cega je on svrsio u mene.tek smo 2 mjeseca u braku..mozda je prerano ali eto:) zanima me kad mogu znat dal sam uspijela ostat trudna,i koji simptomi bi se mogli pojaviti? i nakon koliko je najbolje da uzmem test? radila sam ga vec prije 10 tak dana kada mi je mjesecnica kasnila a iz grudi mi izlazilo malo bijele tekucine ,i sada je ima i ne znam od cega je jer je tada test bio negativan.i odma sutradan sam dobila te cim mi je prosla prekjucer ,odma jucer je se desilo da je svrsio u mene.pa me takodjer zanima jer sam cula jesul tih par dana prije i poslije mjsecnice najplodniji dani?uhh al se ja isprica:) nadam se da ce mi neko makar malo uspjet pomoci.unaprijed hvala.

Tuzlanka90

Broj poruka : 1
Datum upisa : 09.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od dr mali pariz 3/9/2010, 12:42

Tuzlanka,sad tek vidim tvoju poruku...
beli iscedak iz dojke hoce od visokog prolaktina.Ne bi bilo loshe da ga proverish...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od jaca 13/9/2010, 00:21

Cao...prvi put koristim forum, nadam se da ce mi pomoci, i da cu dobiti odgovor koji mi je potreban... Ovako, vec par dana sam jako opterecena razmisljanjem o tome da sam mozda u drugom stanju... Razloga za to mozda i nema ali me ipak muci to jer sam imala rizican odnos pre nesto vise od 2 meseca... Nisam o tome razmisljala sve dok pre par dana nisam osetila neku cudnu nadutost u stomaku i neke bolove, ne nesto znacajne, u predelu stomaka. Ovako od simptoma nemam nista..cak sam i menstruaciju imala (iako je, moram da naglasim nemam redovno-uglavnom na svaka dva meseca dobijem) i to sam dve u tom periodu posle odnosa imala.. Jako me to sada plasi posto sam cula za slucajeve da su devojke ostajale u drugom stanju a da su pritom imale prve dve, ili tri menstruacije... Pa me interesuje da li je to stvarno moguce? I ako nije to, a nadam se da nije, sta moze da znaci ta nadutost?

Unapred zahvalna

jaca

Broj poruka : 1
Datum upisa : 13.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Tinche 13/9/2010, 12:42

Nadutost moze da znaci puno stvari. Moze i ne mora da ima veze sa ginekoloskim uzrokom.

Najpouzdanije ti je da odes do najblize laboratorije i uradis beta hcg iz krvi i tako saznas da li si trudna, pa na osnovu toga da ides dalje.
Ako nije trudnoca idi kod svog doktora da se posavetujes.

Sakako nam javi sta si uradila. Pozdrav!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Vrijeme 11/11/2010, 10:20

Pozdrav drage moje Wink

Ja sam jos jedna u nizu koja zeljno iscekuje svoje dvije crtice :))
Tri godine sam u braku, ali bebe jos uvijek nema, obisla ginekologe sve za koje sam cula da su dobri, sve uredno, sve ok i kod muza i kod mene, ali nema pa nema!
Dva mjeseca sam troslila Klomifen, za bolju ovulaciju, ovaj treci mjesec sam troslila Klomifen od 5 dana mc do 10 dana mc, 2x po 1.
Od 16 do 26 dana mc Dabroston isto tako 2x1.
Danas je 27 dan ciklusa, i ja zeljno iscekujem kada cu moci uraditi test, inace imam redovne menstruacije tacno na 28 eventualno 29 dan, mislim da je tacno u isti sat svaki mjesec :)
Od simptoma jedino sto imam jake bolove u krstima, koji se sire prema nogama, stomak napuhan i kao da neka lopta pritisce jajnike, grudi malo vise osjetljive, i pomalo bole!
Zelim svima puno srece i da sve docekamo roda
Pozdrav

Vrijeme

Broj poruka : 4
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od dr mali pariz 11/11/2010, 15:38

Vrijeme,dobrodošla Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 338438
iskreno se nadam da će klomifenska stimulacija rezultirati u vidu Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 430137
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Vrijeme 11/11/2010, 23:07

mali pariz ::Vrijeme,dobrodošla Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 338438
iskreno se nadam da će klomifenska stimulacija rezultirati u vidu Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 430137
poljubci poljubci Hvala mila na lijepim zeljama...nadam se da cu ovaj mjesec biti trudnica trudnica ...ako Bog da!
Javit cu cim bude sta novo :)
Puno srece svima koje s nestrpljenjem iscekuju beba

Vrijeme

Broj poruka : 4
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od BiKsi :) 12/11/2010, 08:43

Vrijeme, dobrodošla i što pre ispunili želju da postanete roditelji! Pa nek bude već ovaj mesec plodonosno! Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 951205
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Vrijeme 13/11/2010, 22:10

Biksi :) ::Vrijeme, dobrodošla i što pre ispunili želju da postanete roditelji! Pa nek bude već ovaj mesec plodonosno! Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 951205

Hvala Biksi srca srca evo me mucim se imam strasnu mucninu, povraca mi se, sve mi nekako cudno ''mirise'' a kada legnem kao da sam na povrsini vode koja me lagano nosi, ( heh kao da lezim na duseku i odmaram na moru ), svakih pet minuta trcim u wc da vidim ima li sta, jer imam osjecaj kao da stalno nesto izlazi, uh samo da prodje i ovo dan dva da znam na cemu sam, toliko zeljno iscekujemo te dvije crtice da se plasim, ali u pravom smislu te rijeci plasim se test kupiti i vidjeti sta je ... Sad
Toliko puta sam se razocarala jer sam cesto uzimala test, koji bude negativan i taj dan i dobijem.
poljubac veliki vam saljem i nadam se da cu vam imati lijepe vijesti javiti sutra ako Bog da.

Vrijeme

Broj poruka : 4
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Vrijeme 14/11/2010, 10:44

Pozdrav drage, nista ovaj mjesec, dobila, jutros htjela da kupim test, kad prije toga ja vec dobila, sta cu Boze moj, tuzna jesam i trebat ce mi sad nekoliko dana da dodjem sebi, skupim snage i volje pa ponovo pokusavati Wink
zelim svima puno srece

Vrijeme

Broj poruka : 4
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od BiKsi :) 14/11/2010, 18:19

Vrijeme, Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 670661 . Isplači, pa u nove pobede.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Kali 20/11/2010, 21:32

Ćao , devojke! b
Ovo je treći mesec kako pokušavamo da zbrćkamo našu bebu. sex
Prošlog meseca sam dobila M 28-og. Da li je rano da test uradim sutra i da li je toliko važno voditi računa da to bude jutarnji urin?
Uf, dvoumim se da li uopšte da ga radim, nisam neka plačljiva ali volela bih da sam veći karakter i da sačekam da mi zakasni ...
pozz
roda
Kali
Kali

Broj poruka : 7
Godina : 39
Datum upisa : 20.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Ica 20/11/2010, 23:59

Meni se cini da je rano. Kad je bio odnos?
Inace, mene zanima posle koliko dana od odnosa moze da se vidi trudnoca preko krvi B-HCG? Pravili smo bebu 17.11. To je bio 11-ti dan ciklusa.
Thanks cvet
Ica
Ica

Broj poruka : 13
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 20.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Kali 21/11/2010, 12:48

Ica ::Meni se cini da je rano. Kad je bio odnos?
Inace, mene zanima posle koliko dana od odnosa moze da se vidi trudnoca preko krvi B-HCG? Pravili smo bebu 17.11. To je bio 11-ti dan ciklusa.
Thanks cvet

Misliš, odnosi ? Wink Kod mene M traje 5 dana a mi smo već taj poslednji dan bili vredni.
Pa recimo svaki drugi dan .. Potrefili smo O sigurno, iako ne znam kada je tačno bila.
Za Betu, čini mi se posle 7 dana od O, ako znaš kada je bila, nemoj me držati za reč.
Kali
Kali

Broj poruka : 7
Godina : 39
Datum upisa : 20.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Ica 21/11/2010, 13:57

Aha, trebalo bi da ti je ovulacija bila oko 10.novembra :) e pa onda nije rano :) Nego, meni ti kucni testovi se cine nepouzdani za utvrdjivanje ranih trudnoca. Mozda bi preko krvi videla pre, nego urinom. Cula sam da se preko krvi moze naci prisustvo hcg posle 48h od odnosa, a preko urina 7 dana. E sad, koliko je to tacno, i mene zanima Very Happy
Ica
Ica

Broj poruka : 13
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 20.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Shizika 21/11/2010, 14:59

Meni ta beta tako rano u organizmu zvuci nevjerojatna jer oplodjenoj jc treba 6-7 dana da dodje do faze da se moze implantirati, u medjuvremenu se samo kotrlja niz jajovod. Strpljenja djevojke, strpljenja. Very Happy
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Ica 21/11/2010, 15:11

Ja, licno, nazalost, ne mogu da imam strpljenje, jer radim na rendgenu, tako da cekanje na izostanak menstruacije za mene je luksuz. Danas je 5-ti dan od odnosa i ja vec sada mislim na to kako da proverim i da li je rezultat validan nakon samo toliko dana. Embarassed Inace, imam povremene tupkaste bolove u maloj karlici, kao kad treba da dobijem, mozda sam trudna f
Ica
Ica

Broj poruka : 13
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 20.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Shizika 21/11/2010, 15:23

Ne znam kakva ti je praksa tu u okruzenju, mozes li se prebaciti na neku drugu poziciju (ne mislim na Kama sutru) dok radis na bebi? A za takvo rano otkrivanje trudnoce mogu preporuciti samo kristalnu kuglu. Wink
Simptomi su po meni u stilu "moz' da bidne, a ne mora da znaci". Izvini, ali jedino sto sada mozemo da radimo je da nagadjamo.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Ica 21/11/2010, 15:31

Pa, mogu da dobijem par slobodnih dana, dok se ne utvrdi ili da radim na salteru ili ultrazvuku, ali sve to je takodje na radioloskom odeljenju, mozda udaljeno svega 10-ak metara od samog epicentra Very Happy (nije sigurno, u svakom slucaju).
Pa nista, cekamo Laughing i usput, malo nagadjamo cvet sve mi je to simpaticno, jer smo tek poceli.
Ica
Ica

Broj poruka : 13
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 20.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od dr mali pariz 21/11/2010, 16:25

Ica,Đizi ti već reče,ako imaš kuglu ili pasulj da bacimo..drugačije-sad-ne možeš biti sigurna...
čitam tvoj potpis,i ne bih da te obeshrabrujem,mada bih volela da meni daš vetar u leđa svojom trudnoćom,ako dragi sa tim brojem uspe prirodno...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Kali 21/11/2010, 17:19

Ica ::Aha, trebalo bi da ti je ovulacija bila oko 10.novembra :) e pa onda nije rano :) Nego, meni ti kucni testovi se cine nepouzdani za utvrdjivanje ranih trudnoca. Mozda bi preko krvi videla pre, nego urinom. Cula sam da se preko krvi moze naci prisustvo hcg posle 48h od odnosa, a preko urina 7 dana. E sad, koliko je to tacno, i mene zanima Very Happy

Slažem se sa ovim. Neki čak tvrde da dok ne okasni bar jedan dan, test nije pouzdan .. e, sad...

Tako sam i ja računala, (10.novembar) otprilike, mada raznorazni faktori utiču na to da O porani odnosno kasni ... ih, mi žene ... lol! I meni je to sumnjivo, baš posle 48 sati affraid , ništa se nije ni zakačilo za tako kratko vreme a kamoli da počne da se luči hormon HCG. Treba nam strpljenja definitivno, time što stalno mislimo na to, ne možemo ubrzati ... evo i ja priznajem, strpljenje nije moja jača strana ... Razz
Kali
Kali

Broj poruka : 7
Godina : 39
Datum upisa : 20.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Ica 21/11/2010, 20:28

mali pariz ::ne bih da te obeshrabrujem,mada bih volela da meni daš vetar u leđa svojom trudnoćom,ako dragi sa tim brojem uspe prirodno...

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Bas mi je zao sto to cujem, po prirodi sam optimista. Crying or Very sad
Ica
Ica

Broj poruka : 13
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 20.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od BiKsi :) 21/11/2010, 21:16

Ica, dobrodošla i što pre bila trudnica!

Ti spermići (jeste ih mali broj) jesu li bar 100% pokretni i morfološki pravilni?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od dr mali pariz 21/11/2010, 21:18

Biksi :) ::

Ti spermići (jeste ih mali broj) jesu li bar 100% pokretni i morfološki pravilni?
Bixi,ako upoznaš nekog sa 100% čistom morfologijom i pokretljivošću,slobodno ga prosledi Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 561840
Ici,optimizam je i neophodan u našoj borbi Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 32796 Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 32796 Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 32796 Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 32796
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Ica 21/11/2010, 21:38

Hehe, hvala vam na podrsci. Very Happy Ustvari, ja sebe ubedjujem da je taj broj sperm. sasvim ok za oplodnju i da mi nismo par koji ce imati problema sa zacecem, a istina je skroz drugacija.
Pre operacije varikokele, br. sperm. je cak bio nesto veci (oko 6mil.), a sada, posle 8 meseci, je 4mil. Medjutim, njemu nista nije receno sta da pije kako bi povecao taj broj, mi tek sada citamo po forumima. Ja pijem folnu kis. mesecima, ne pusim, ne pijem, vodim skroz zdrav zivot. On, takodje, bez poroka. Cudno nam je bilo sto uopste ima tako mali broj, jer je veoma zdrav. Testosteron mu je 11, FSH je u granicama normale, br. pokretnih je manji nego sto je potrebno (nije mi tu sada papir sa rezultatima, ostacu vam duzna Wink )
Jel zna neko da mi kaze na brzaka sta moze da pije (pretpostavljam da ima na forumu i ta tema, ali posto sam nova, nisam stigla sve da iscitam)?
Ica
Ica

Broj poruka : 13
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 20.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 2 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 16 Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu