KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Projekat 12 Decembar

+2
NINA1
Admin
6 posters

Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Projekat 12 Decembar

Počalji od Admin 27/11/2008, 16:31

Drage devojke evo stigle smo i do broja 12. Kako vreme leti. Megice pegice, pripala ti je čast da finiširaš sa predlogom do 20.12. Ljubimo te osmeh srce


Poslednji put izmenio Admin dana 29/12/2008, 23:48, izmenio ukupno 2 puta
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od Admin 25/12/2008, 05:29

Megice curice, ajde daj nam neki prelog. Može i bilo koja od cura, pa da do NG uplatim novac usne
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od NINA1 25/12/2008, 22:13

imam jedan predlog da damo materinskom domu u zvecanskoj.jer sam cula kako jadno zive tamo.neznam dali smem da stavim ovaj tekst.ako nemoze obrisite
http://www.roditelj.com/forums/index.php?showtopic=43977 ovo je link a tekst sto sam skinula sa drugog mesta je

Ne moze da se procita, evo prvog posta iz teme

kikiriki:

Uhhhhhhhhhhh ((((
Nakon dodele paketica malisanima u Domu, sa 13 kesa, bata (Innanin) i ja smo krenuli u Zvecansku. Na ulazu nas je docekao "portir", predstavila sam se (aaa vi ste sa onog "foruma" ) i krenuli smo....
Srecem se tu sa psihologom, pitam gde i kako da ostavimo paketice, kaze zena pa ajde udjite da vidite bebe i da popricate malo sa zenama. Na mojih planiranih 10minuta, ostali smo tamo skro 2h
Ulazimo unutra levo i desno stoje razapeti "susachi vesa" prepuni benkica, zekica. Vec dobro pozant "miris" adaptiranog mleka udara po nosu.Cuju se bebe, malo placa, malo gugutanja. Prolazimo malim hodnikom, gledam zidove, budj, sitne bubice...Vrata od kupatila otvorena, 2flase od sokova pune fabrickih sampona. Tus kada pozutela...Dolazimo do "dnevne sobe" i mame pocinju da dolaze. Gledamo se zbunjeno, oni nas, mi njih.Psiholog nas predstavlja ko smo, sta smo i kaze ajde sada ispricajte mamama zasto ste dosli i ko ste vi. Pocinjem pricu o forumu, o svima vama, o prikupljanju paketica, bez ikakve namere, vec o toplom gestu ... o podeli paketica u Drinki. Pitam ih da li zele da svaka izabere svoj paket, one se gledaju...Predlazu da sve stave na gomilu i da svaka uzme ono sto joj treba za nju i bebu... Pronalaze po cestitke....Pocinju sa gutanjem knedla. Malo po malo, svaka od njih odlazi u svoju sobu i vraca se sa bebom, koju nam predstavlja u najboljem svetlu... "Dobar dan, dobra teto, ja sam beba Andrea"....



Da sam imala milion ruku da svaku zagrlim i pridrzim barem malo Razmisljam da mi je tesko u PM ko velim lakse je ustati i otici... kada mi prilazi jedna mama i gura mi bebu u ruke....a ono nije beba, vec andjeo, dusa, sve najdivnije na svetu...

Najstarija medju njima, krece pricu....Ima 42 godine. kaze "Vi ste PRVI za ovih 9 meseci koji ste nas posetili. Niko nam ne dolazi, nama nista ne daju. Znate ni sponzori, ni niko ne dolazi do nas...Cak i da cujemo preko TV-a da je neko planirao posetu i pomoc Zvecanskoj i nasem domu, njih posete, ali nas ne...". Druge dve mame se ukljucuju u razgovor: "Ovde svako ko dodje i donese bilo sta za bebe ode u "zgradu" gde su deca. Znate li kako oblacimo nase bebe? Tako sto cekamo da bace u kontejner ono sto u "zgradi" vise ne koriste pa rovarimo, uzimamo, peremo na rukama i oblacimo nasoj deci. Pitam zasto...kako? Kazu da su svesne da njima tu smetaju. Da ni one ne znaju zasto je to tako, ali jeste.
Pitam od cega zive, sta dobijaju od drzave?
Jedna mama, pocinje da se smeje:" sta? 1.800 din mesecno (25 eur) Za te pare ja mom Luki treba da kupim pelene, maramice..meni i njemu sve sto nam treba. Pitam..."zar to ne dobijate?" Cetvrta mama besna ustaje i donosi mi pelenu: "Evo sta dobijamo. Jel ovo pelena???????? I samo takve dobijamo od 3 do 6 kg. Uvek ista velicina. Em sto nemaju trake za lepljenje, em sto su 3 bebe davnih dana prerasle tu velicinu....". Uzimam pelenu, gledam, ne verujem u ono sto vidim gutam knedlu...pitam da li mogu da ponesem, da slikam i da pokazem na forumu. Kazu "uzmite i sakrijte".



Kazu...da svaki put kada traze nesto dobijaju odgovor :Budte srecne i za ovo sto dobijate. Kazu da jesu srecne, ali da nije fer- jer i nije!

Pitam za kasice i ostalo...Kazu dobijaju samo 2 bebe od 8 meseci svaki treci dan griz ili pirinac na vodi. Bebe bi volele cokolino, plasmu, kasice- ali to im niko ne daje, jer to tu nije praxa.
SVE bebe dobijaju "bebelac" u velikom loncu na 3h , pa mame uzimaju po potrebi.
Hrana je za njih kao mame uglavnom jednolicna, nikakva. Voce ili kolaci - jednom u 15 dana.
Od svega sto dobijaju - dobijaju za bebe sapune i one pelene, za sebe: prasak za ves,sapun (koji im sluzi za sve, sale se pa kazu zene 3 u1 (za ruke, za kosu i telo), sanitar za WC i sredstvo za pranje prozora. Ostalo SVE kupuju same!
......
Pocinju da dolaze i one koje nisu bile tu. Ljubazno se predstavljaju...i opet krece tisina.



Vracam prredivnu bebu njenoj mami, kada me pita jedna od mama, a mozete li da mi pomognete?Pitam kako..."znate pre 2.5. meseci rodila sam Lazu , Laza je u 8.mesecu rodjen i od jutros je na IMD, ceka ga operacija srca. Pokazuje mi sliku...uhhhhhhhhhh...Kaze ja sam iz Despotovca, a ne znam, ne poznajem Beograd...kako da dodjem odavde do Instituta? " Kazem joj da krene sa nama, da cemo je i do tamo...Zadovoljan osmeh na licu uz :"Laki mama sttize, izdrzi" .Pokusavam da ne puknem...Preko puta mene sedi mama, pocinje....


"Znate ja sam iz Trebinja. Kao drzavljanin "BiH" u Srbiji nemam nikakva prava, pa ni tih 1800 din. Moji su me se odrekli, pukla sramota jer sam ostala trudna, a vezu je rasturio on u mom 6.mesecu trudnoce. Nisam imala gde.Moji nisu hteli da cuju da prime mene i bebu bez njega. Onda sam pisala, molila da me prime ovde dok se ne snadjem...Kada Andrea napuni godinu dana ne znam gde cu.Slala sam slike mojima malecke, kazu ok lepa beba i to je sve..... Ne mogu da im oprostim, ne mogu ni oni meni...A bez nje ne idem nigde...Vidite ona je buca...njoj su te pelene koje dobijamo male, a ovo sto ima na sebi joj jre knap a to je najvece sto imamo u grupi. Ako mozete pitajte kod vas na "forumu" imaju li te zenice nesto za moju malu..... "...a bebac samo se smeje, pravi smesko

( vreme 17:45h )065/646.........
"Kristina mnogo sam srecna i ja i moja Andrea sa paketicem koji ste nam donjeli! Ovih dana sam se toliko nervirala je sam drzvaljanin BIH i ovdje nemam nikakva prava ni na zdrastvenu knjizicu, pa ste me danas iznenadili! Poljubite svu djecu i puno vas sve pozdravljamo"
Vesna i Andrea

-------------------------
Dolazi mama sa njom deckic od 3 godine. kaze tu sam sa njim i sa bebicom...




Gledam dalje...smeje se trudnica.Lepa, lepa devojka.Obucena u crno... Ima 19 godina, iz Doma je, citav zivot po domovima.Otac bebe ju je napustio pre mesec dana, kada je dosla tu. Nema nigde nikoga, a ne zna sta ce sa bebom, ali nece da bude kao njeni roditelji


pored nje devojka sa drugom bebicom "bumbarcicem" koja je sve prerasla.


Planira da nakon navrsenih Aleksandrinih godinu dana sa sestrom iznajmi stan. Majku nema, a otac ju je izbacio iz kuce i odrekao je se kada je cuo da je trudna....



Maja pocine pricu...Ima cerkicu od 5 godina iz I braka, a ovo je bebica iz drugog (ne) vencanog braka. Cerkica je radnim danom kod nje u MD, a vikendom kod ex sveki. BM joj preti da ce joj oduzeti cerkicu, a otac ove druge bebe nece da prihvati njeno dete iz I braka. Kada je poceo da pravi probleme, pokupila se sa decom i dosla u dom.

Kaze mama od 42. a sad ja:) Ovo mi je 5 dete sa istim, mojim muzem. 4 dece su mi u Sremu, preuzeo ih je Centar dok se ne resi pitanje starateljstva. Izbacio me je iz kuce trudnu sa Lukom.Nisam imala gde. Hocu da budem sa svojom decom, ali on je imucan, a ja nemam nista. Drzava je odredila da vidjam svoju decu samo 1 mesecno, a da za to vreme Luka ostane u Domu. On ima je mali, ne mogu tek tako da ga ostavim na ceo dan, a bi otisla da vidim ostalu decu. A tamo...moze pakao da me ceka Ne pitajte vise nista....

a ja samo cutim i gutam knedlu, za knedlom...

Gledam devojcicu u cosku koja je u 7.mesecu trudnoce. Ima samo 15 godina, iz Doma je za mentalno obolelu omladinu. Cuti, ne progovara, gleda u jednu tacku. Zenice mi signaliziraju ocima i rukama "da nije ok sa njom"...skrecem pogled, al opet gutam knedlu!
...Pitaju me zene za broj telefona, ako mogu da im ostavim...Pitaju me da libi mogla da dodjem i da dovedem neku od vas pa da zajedno popijemo kafu? Kazu da one ne smeju sa bebama da napustaju MD, ali da posete uvek smeju da prime.Obecajem im da cu doci jako broz i pokusati da preko foruma sakupim sto vise pomoci.....

Krecemo Bata i ja, uz gomilu HVALA!!! Na izlazu stoji mlado bice....Ima 17 godina. 2 curice bliznakinje Mariju i Milicu.Dosle su joj drugarice u posetu...



...Ovo su jedine bebe koje ce zavrsiti nakon napunjenih godinu dana u Zvecanskoj a ja hocu da UMREM!!!!!!!!!!!

.....Sa Sanelom ciji je mali Laza u IMD cekam taxi napolju. Ona je odrastala po Domovima i u hraniteljskoj porodici. Zavrsava fakultet! Decko ju je prevario kada je bila trudna, pokupila je stvari i dosla u MD. Kaze "ako to sada radi, pa sta ce tek kasnije". Koliko sam prosla, skolu sam naucila.Za mene i Lakija zivot predstoji, ja to znam, a da se predam ne pada mi napamet. Da sam takva ne bi zavrsila sa odlicnim uspehom, ni osnovnu, ni srednju, pa ni upisala fakultet....Trazi mi broj telefona...ja joj dajem....

I jos malo poruka od MAMA iz MD-a:

065*****
"Ako ikada na zivotnom putu padnes, ustani...stresi prasinu sa sebe, jer u zivotu ne gibe oni koji padaju, vec oni koji nastave da leze..."

---------
064****
"Draga Kristina, hvala ti na svemu i zahvali se svima. Skoro nas niko nije tako obradovao i drago nam je sto nas je obisao neko ko je tako pozitivan kao vi svi. Maksimovic M."


...I ja lepo ocu da umrem sada! Ja vama ne mogu da opisem stanje u kome se nalazim!!!! U Pm lepu sve!!!

MOLIM VAS da im pomognemo. Ajmo na kafu kod njih, zvali su nas.... Njima treba puno toga za bebice, za njih same, parice da kupe voce...Kazu da piju "STEP" sokove najvise (kazu extra investicija)...

Obecala sam Maji , mami curice od 5 da cu joj doneti sutra kostim od moje Jeje za maskenbal koji mala ima u vrticu. Oce neko samnom?



Preuzeto sa Roditelja
NINA1
NINA1

Broj poruka : 707
Godina : 48
Location : ZABALJ
Datum upisa : 11.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od Gala 25/12/2008, 22:18

A na koji racun to da uplatimo?
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od NINA1 25/12/2008, 22:21

e to neznam nisam nasla
tamo kako pise da je boje da im se odnese licno jer drukcije nece dobiti nista od pomoci
NINA1
NINA1

Broj poruka : 707
Godina : 48
Location : ZABALJ
Datum upisa : 11.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od Kata 26/12/2008, 07:56

tuga isplakah se kao kiša.... majko moja....
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od Admin 26/12/2008, 17:30

Draga Nina, hvala najlepše na ovom predlogu. Na forumu Kutak je dozvoljeno postavljanje linkova koji nisu vezana za Kutak i zato nema potrebe za izvinjenjem.
Što se tiče samog predloga primetila sam da njima kao i kad smo pomogli "Svratištu za decu" treba higijena, garderoba...i sasvim je u redu da im to i odnesemo a ne novac. Ipak ono što je sasvim sigurno je da to nećemo uraditi odmah.Kao što čitam ženice su se već organizovale i mislim da će im recimo u martu isto tako dobro doći pomoć.Neka te drage žene nose sada a mi ćemo za koji mesec. Treba da se organizujemo i nabavimo sve, a sobzirom na praznike i da treba vremena da prikupimo novac i garderobu, kupimo higijenu, ovo za mart ili...je sasvim u redu. Nadam se da je ov ok. A tebi hvala od :aa47:

Ja ću zamiliti megicu da nam dostavi predlog, verovatno je zaboravila. Megi, javi se Very Happy
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od NINA1 26/12/2008, 22:38

kako kazes /ali meni je stvarno zao tih zena a najvise dece.
NINA1
NINA1

Broj poruka : 707
Godina : 48
Location : ZABALJ
Datum upisa : 11.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od megica-pegica67 26/12/2008, 22:45

Ja se izvinjavam sto se tek sada javljam Embarassed , tek sada sam procitala, totalno sam sludjena ovaj mesec, zbog svih problema koje sam imala, znate vec. Moram da vam se zahvalim sto mi je pripala cast da dam predlog za kraj godine, ako nije problem javicu do srede, moram da pogledam gde i kome uplatiti novac. Hvala jos jednom, javljam vam c .
megica-pegica67
megica-pegica67

Broj poruka : 1686
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od HappyGirl 27/12/2008, 07:18

Nina svima nama je žao tih žena i dece, ali recimo ono što ti želiš da pošalješ za njih, možeš li to skupiti za dva dana, ili ako želiš novac da uplatiš na račun pa da mi kupimo pelene ili već šta treba...isto nema šanse sem ako nije banka intesa da stigne istog dana. Novac iz drugih banaka i pošte leže tek za pet do sedam dana. Ako se uzme da su sad praznici i da je većina već organizovala svoje vreme i novac, teško je da to uradimo za par dana. Sem toga mislim da je mnogo bolje da im se pomoć nosi na 2,3, meseca nego da svi grunemo u 7 dana i posle nema nikog cele godine. Možda ti možeš ali ja najiskrenije ne mogu. Prvo zato što ima još nekih donacija koje dajemo u ovom periodu planirano a koje su isto tako nama vrlo bitne i važne kao i ovo. Još nešto nadam se iskreno da ne sumnjaš u to da devojke sa Kutka ne žele da pomognu. Imaš ukupno 12 + projekata koje govore nešto a nismo samo to uradile, ima ih još, ali otom potom kad budem imala vremena sve ću ih ispisati. Eto hitron je već poslala novac za neke projekte, ali ja još nisam uspela da ga podignem, to će biti u ponedeljak. Takođe imamao ženice iz inostranstva i umutrašnjosti, nema šanse to sve da se organizuje i preuzme za par dana. Trebali bi i da uskladimo dan, kada ćemo odneti to, sa njima tamo i sa svima nama koje želimo da idemo da ih posetimo. Trenutno to zaista nije izvodljivo za par dana. Sem toga moraćemo prvo da stupimo u kontakt sa domom i najavimo se... itd...itd... Nije ovo ništa strašno i teško ali zahteva jedan period organizacije i prikupljanja. Eto to je to.
Nadam se da si sada shvatila zašto smo usvojile tvoj predlog ali ga pomeramo za neki drugi mesec.
Poz.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od megica-pegica67 28/12/2008, 21:46

Bila sam na mukama ali donela sam odluku, moj izbor je trogodisnji Luka Nikolic iz Kragujevca koji boluje od cerebralne paralize i potrebna mu je operacija ruku i nogu koja staje 200.000,00 dinara. Racun na koji se novac uplacuje je: Banca Intesa, poziv na broj 160-5300100099081-70, s napomenom ''Pomoc za Luku''.

Hvala za finis u decembru, saljem veliki grande poljubac srcasti poljupci .
megica-pegica67
megica-pegica67

Broj poruka : 1686
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od HappyGirl 28/12/2008, 22:11

Megi draga, meni se čini da fali broj računa. Napisala si samo pnbroj, a i on mi se čini malo dug. Izvini ako sam pogrešila Embarassed ali ajd molim te proveri ovo usne
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od megica-pegica67 28/12/2008, 23:03

U pravu si Happy draga Very Happy , evo proverila sam br. ziro racuna je: 160-255-87, a poziv na broj je dobar usne usne usne .
megica-pegica67
megica-pegica67

Broj poruka : 1686
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od HappyGirl 29/12/2008, 00:02

Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od Admin 29/12/2008, 23:48

Luka ljubav
Projekat 12 Decembar Img10310
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Projekat 12 Decembar Empty Re: Projekat 12 Decembar

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu