KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GALA - trudnicki dnevnik

+44
Yvonne
Danicav
Niki-Kiki
medab
caci
gogs-ii
MARA
svestrana
sasha
vajsi
vremejezabebe
Sami
SannI-AlL
sevenMAJA
Agata27
roda
era
palcica
zalosna_sova
mala pina
Kata
tedi
Jelence
tanjaz
maja76
nadalina
alo-alo
Hitron-Luka
zoxa
TetaSneki
duga76
mijica
lasa
HappyGirl
michael
megica-pegica67
Jeckie
Mirkana
NINA1
jul
maus
adriatika
vakic
Gala
48 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od tedi 28/1/2009, 12:07

Malapina, ne bi htela da te odgovaram, ali razmisli jos jednom o biopsiji. Ja nemam licno iskustvo, jer nisam radila ni biopsiju ni amniocentezu, niti cu raditi, ali koliko sam citala biopsija nije bas naivan zahvat, mnogo je bolniji i neprijatniji od amniocenteze i nosi veci rizik. Jeste da se rezultati dobiju ranije, ali to je jedina prednost.

Osim toga biopsija je opravdana kad se radi u ranijem stadijumu trudnoce, kad jos uvek moze da se uradi "normalan" prekid, kiretaza. Ja kolko shvatam ti si vec presla tu granicu...ili mozda gresim? Kod amnio jeste problem sto kad rezultati stignu, ukoliko se zena odluci za prekid trudnoce, mora da ide na prisilni porodjaj c
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od Gala 28/1/2009, 12:24

Malapina, sacekaj da cujes sta ti predlaze Veljko, i tvoja intuicija!
Obavezno nam kazi sta kaze Veljko!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od alo-alo 28/1/2009, 12:28

Galina, love
alo-alo
alo-alo

Broj poruka : 686
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od Hitron-Luka 28/1/2009, 21:28

Galice trudnica ljubav
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od mala pina 28/1/2009, 22:47

Gala,Tedi,hvala
odluku nije bas lako doneti i ja sam pitala koliki je rizik,Z.Stan. kaze potpuno zanemarljiv,tj. isti kao kod amnioc. samo sto se ovo placa,dodao da on od toga nema nista jer on to ne radi,samo predlaze i da bi nekog svog posavetovao isto,sad sta meni ostaje drugo nego da verujem doktoru,stoji to da bih volela da se cujem sa Veljkom i nadam se da ce tako i biti u ponedeljak
ja sam sada 8.nedelja,biopsija se radi u 10.,rezultati za 2 dana,pa ako,ne daj Boze,nesto nije u redu zna se sta sledi
mala pina
mala pina

Broj poruka : 38
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od Sami 28/1/2009, 23:04

Pozzzzzzzzz trudnica lepo ste se raspricale ali kasnim usne
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od Gala 28/1/2009, 23:32

Verovatno bih i ja tako odlucila da mi predlazu! Ako se ne budes cula sa Veljkom, pisi mu na mail i zamoli ga za misljenje.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od megica-pegica67 28/1/2009, 23:52

Galice draga srce , ne moj misliti da sam te zaboravila, nisam, mislim na tebe stalno kao i na ostale curice, od kako sam pocela da radim ne mogu da se sastavim, previse posla, pa umor, proleti dan caskom.
Kako vreme leti, 16 nedelja, super draga. Ljubim tebe i bebirona malog cveće cveće cveće cveće .
megica-pegica67
megica-pegica67

Broj poruka : 1686
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od tedi 29/1/2009, 09:00

Hej malapina, pa to je druga prica! Izvini ja sam nesto pomesala (jer nemas tiker Laughing ) pa sam mislila da si vec u 17. nedelji.

A Veljka ces sigurno dobiti u ponedeljak popodne u ambulanti...al to verovatno i sama vec znas Laughing
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od zalosna_sova 29/1/2009, 11:20

Galina Mala Pina ljubav ljubav d
zalosna_sova
zalosna_sova

Broj poruka : 505
Godina : 48
Location : Novi Beograd - Blokovi
Datum upisa : 30.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od roda 29/1/2009, 12:07

draga Gala, da li si u toku kad se radi tripl test i ekspertski uz(onaj oko 20. nedelje),posto su mi dr rekli da nema potrebe da radim dabl i uz u 12.ned.Moj stomak se jos uvek ne vidi,bas se brinem a i niko ne vidi da sam trudna.Kako si ti?
roda
roda

Broj poruka : 81
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od era 29/1/2009, 12:14

Dok se Gala ne javi. Tripl se radi u 16. nedelji odnosno od 16-18. Pre nego odes da das krv uradice ti uz jer je on sastavni deo tripla. Gde ces da ga radis? Ekspertski uz zavisi od dr do dr. Neki dr (izmedju ostalih i moj) misli da je ekspertski uz fora za uzimanje para i da svaki uz mora da se uradina kvalitetno i onda je svaki ekspertski. Ne brini za stomak, mada sam i ja brinula. Meni se do petog meseca nista nije videlo, a i onda kao da mi je stomak malo naduven pred dobijanje. Tek sam ja pocela da ga primecujem u 6. a sto se ostalih tice do kraja 7. meseca nisu primecivali da sam trudna i dan danas kad kazem da sam koji dan pred porodjaj svi me gledaju cudno i pitaju jeli moguce. Pisala sam o tome na drugom forumu da sam bila toliko istraumirana da sam htela odmah kod gin jel me zena pitala kad sam se porodila... Pitala sam i dr i on mi je rekao da jvelicina stomaka toliko individualna i da ima veze sa nasom gradjom, stomcnim i ledjnim misicima i svega ostalo samo nema veze sa velicinom bebe.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od roda 29/1/2009, 12:26

Ja bi uz radila u Betaniji ili negde u Bg,mada ne znam kako cu to da izvedem jer mi je Nis najblizi centar gde se radi ekspertski pa mi komisija daje uput za Nis,ali nacicu vec neku vezicu.ja sam danas usla u 17. nedelju nadam se da ne kasnim za tripl.
roda
roda

Broj poruka : 81
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od era 29/1/2009, 12:38

Ne znam da li se to zakazuje u drzavnim ja sam ga radila privatno jer sam test u lab nije skup nesto vise od 2000, a uklopilo mi se bas sa uz. Probaj da zovnes institut za majku i dete oni mislim da rade tripl i uz pa pitaj njih. Ne znam da li u Nisu rade tripl, tako da ce ti u tom slucaju dati odmah uput za BGd. Sad sam pogledala kod mene u papirima i ja sam tripl radila sa 17+1 po uz
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od Gala 29/1/2009, 12:45

Draga, sada sam procitala, evo Era ti je vec odgovorila. Ja da sam u NS isla bih ili u Betaniju ili Genesis.

Rodo, imas pp.

Cure moje, mene uhvatila jako velika frka pred amnio jer citam svasta na netu...
Razmisljam da ja ipak uradim tripl-test pa ako bude dobar ne idem na amnio, a koci me to sto i sama znam da test nije dijagnosticki a ipak imam 36 godina(u aprilu 37), a amnio je dijagnosticka. Sa jedne strane nesto me koci da uradim, a sa druge strane nesto me tera da je uradim.
MM je danas isao u Genetsko savetovaliste na Zvezdari i rekli su mu da mozemo sutra da dodjemo u 10 na UZ i triple , pa ako su dobri imamo jos fore do 12.2 da odlucimo hocu li na amniocentezu ili ne.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od era 29/1/2009, 12:52

Potpuno te razumem ja sam cak razmisljala da li i tripl da radim. Doduse ja imam koju godinu manje, ali dal 33 ili 36 po meni nema bas velike razlike. Ne znam sta da ti kazem. Mene je dr na kraju molio da uradim tripl da bi bila mirna.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od Gala 29/1/2009, 12:58

Ero, ono sto me tera da idem na amnio je to sto mi je dr. Milica rekla da bi ona preskocila sve te testove i isla na amnio zbog godina. A vidim da takav stav ima i Dragan Ivanovic- da svi preko 35 idu na amnio (vidis da su isle Agata i devojke iz Kolevke BGgirl i Ana Anci)
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od era 29/1/2009, 13:05

Ma znam, Goca je cak insistirala da idem na amnio i ako imam manje od 35 jer je radjen icsi, a po pravilu se ide na amnio kada je genetski materijal losijeg kvaliteta. Pricala sam sa njima dvojma jedno pola sata i na kraju su se slozili da idem samo na tripl (mada sam ja bila i protiv njega) jer kod nas icsi nije radjen zbog loseg genetskog materijala vec zbog slabe kompatibilnosti. Goca mi je cak rekla da je ona radila amnio u drugoj trudnoci i ako je imala 34 godine. Mene nije toliko bilo strah od procedure jer mislim da to dobro urade vec me je bilo frka da ne saznam nesto lose i od toga da znam da bih se kajala kavu god odluku posle toga da donesem. S druge strane svi ti testovi se odnose na par oboljenja, ali i sam aznas koliko potecijalnih mogucnosti ima, daleko bilo, koje prenatalno ne mogu da se utvrde. Daleko bilo autizam i sl. No da ne razmisljamo o najgorem. Mislim da su svi imali ovakve dileme u glavi. Meni je tripl bio srecom ok, a da nije ne znam verovatno bih i ja na kraju otisla na amnio.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od nadalina 29/1/2009, 13:21

Gala, a gde bi radila amnio?
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od Gala 29/1/2009, 13:48

U Visegradskoj kod Plecasa!

Ero, ne razumem to sa los genetski materijal? Jel se to odnosi i na azoospermiju? Posto je to kod nas bio razlog radjenja ICSI
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od caci 29/1/2009, 14:22

Ovo sto cu sada napisati nemojte me molim vas pogresno svatiti.Ja razumem i vas imate malo vise godina,pa jos i zato sto ste ostali u drugom stanju putem IVF.Al stavrno ne razumem kakva je svrha raditi amnio cintezu i jos takve testove u 17,18,20 nedelji trudnoce.sta ako vam kazu da nesto nije u rdeu,sta ce te da radite, aznaju i da naprave pogresku,pa da sledecih 20 nedelja do poroda zivish u strahu.Jednoj mojoj prijateljici koja je radila amnio rekli su da plod koji nosi ima daunw sindrom,znam da je prozivela u paklu do kraja trudnoce i spremala se da rodi takvo dete jer naravno nemozes pobaciti u 20 nedelji.I ona jadana mesto da uziva u trudnoci bila je stalno tuzna,placliva,pa je nakraju sve to ispalo da je ustavri bilo greska iu ona je rodila zdravog,lepog decka mislim da je imao oko 4000gr.zato razmisliti josh jednom pre nego radite bilo sta sto bi vam moglo popreciti radot u trudnoci.Da se testove rade ranije gde mozes i da pobacis onda bi to mozda bilo OK al vako neznam.JOS JEDNOM VAS MOLIM DA DOBRO RAZMISLITE I DA ME NE SHVATATE POGRESNO
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od era 29/1/2009, 14:35

Koliko sam ja shvatila to se odnosi na jako veliki broj spermatozoida anormalnih formi i onih jc kad oni posle aspiracije kazu da nije bas najboljeg kvaliteta. Ne znam koji su bas kriterijumi.
Caco, daleko bilo, i posle losih rezultata na amnio trudnoca moze i kod nas se najcesce i prekida Do dvadesete nedelje se radi abortus, a od 20 izaziva prevremeni porodjaj. Sve to sto pises je bio i moj razlog zasto sam bila protiv testova jer nisam sigurna sta bih odlucila u slucaju loseg rezultata...
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od tedi 29/1/2009, 14:44

Upravo su ovo razlozi zbog kojih ja nisam htela da radim amnio iako u februaru punim 41 godinu. NAzalost kod nas se rezultati cekaju od dve do tri nedelje, a onda je vec kasno za pobacaj, nego se izaziva porodjaj.

Meni je strasna pomisao da rodim zivo dete, koje ce da umre, samo zato sto nije savrseno No Naravno ovde govorim samo o Daunovom sindromu....

Ali svako mora da odluci za sebe!
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od mala pina 29/1/2009, 19:07

Gala,potpuno razumem tvoj strah,a razumem i komentare drugih devojaka,odluku je zaista tesko doneti
u ovom trenutku jedino mogu da prenesem posredno iskustvo,naime moje tri bas bliske drugarice su radile amnioc.,jedna pre 8 a dve pre 6 god.,namerno naglasavam pre koliko godina jer sada postupak moze da bude samo bolje izveden,sa boljom opremom,vecim iskustvom lekara,sve tri su prosle bez i najmanje komplikacije
i svaka od nas mora da rascisti sa sobom zasto to radi,ako roditelji nisu spremni na prekid trudnoce cak i u slucaju da postoji hromozomska anomalija,onda nema nikakve svrhe prolaziti kroz ceo postupak
mala pina
mala pina

Broj poruka : 38
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od maus 29/1/2009, 19:48

Gala potpuno razumem tvoj strah i neodlucnost. Meni je dabl test bio odlican, nabor bebinog vrata 1,3 mm,videla se nosna kost i to je sve bilo super.Dr je predlagao amnio zbog godina(u martu punim 36). Ja nisam ni razmisljala o tome. Radila sam i tripl test. I tu nije bio u redu jedan parametar, proteini, ali nije bilo nista alarmantno. Ali ne lezi vraze,ja sam sve zivo pretumbala po internetu,kopkala i trazila i samo sam sebi nabijala nervozu.Manjak tih proteina je ukazivao na mogucnost da beba ima rascep usnice i je...ga jos nesto. Pa sam i iskopala da ako su ti proteini takvi kavi su a ostala dva parametra u redu onda nema brige.
Tako sam ja bila u haosu nekoliko dana i onda sam otisla do dr koji mi je vodio trudnocu i koji inace ima odlican 4d uz i covek me je totalno opustio. Ja jako verujem tim cudnim aparatima pomocu kojih vidimo nasa ceda. I mislim da se svaka anomalija moze videti na uz. I tako ja nisam radila amnio.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

GALA - trudnicki dnevnik - Page 23 Empty Re: GALA - trudnicki dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu