Od koga ste sve u detinjstvu dobijali batine?

Napiši novu temu   Odgovori na poruku

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

51% 51% 
[ 22 ]
19% 19% 
[ 8 ]
14% 14% 
[ 6 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
14% 14% 
[ 6 ]
2% 2% 
[ 1 ]

Ukupno Glasova : 43

Počalji od HappyGirl taj 2008-08-02, 20:29

Ja vala od ćaće , samo tako Laughing a mama mi uvek bila teška duša Very Happy

Što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće. Luka 18:27

"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."

HappyGirl

Broj poruka: 11904
Datum upisa: 05.12.2007

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Od koga ste sve u detinjstvu dobijali batine?

Počalji od Jelence taj 2008-08-02, 20:34

Uuuuuu mama me lemala za sve i svasta Laughing

Jelence

Broj poruka: 3159
Godina: 40

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hitron-Luka taj 2008-08-03, 06:42

Aaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuu
samo od caleta....od mame nikad nisam dobila batine (bar ih se ne secam)...

Hitron-Luka

Broj poruka: 2222
Godina: 39
Datum upisa: 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 2008-08-03, 10:09

Nisam dobijala batine ni od mame ni od tate.Imali smo zenu koja nas je cuvala. Bila je bas bas bas stroga. I kada se tata i mama vrate sa posla nismo smeli nista da pisnemo. Dan danas dolazi kod nas, mi je obozavamo.
Tata je znao cesto da drekne RAPORT i mi se odmah stvorimo kod njega. Sta ce covek, bio je vojno lice u rezervi, pa nas je valjda smatrao svojim vojnicima Wink Ali nas nije tukao. On je stvarno faca od coveka.
Mama je bila prosvetni radnik i bila je jako stroga sto se tice ucenja. Za neopravdane izostanke smo muvali tatu. Ni ona nas nikada nije tukla, ali smo dobijali gadne grdnje od nje.

maus

Broj poruka: 14053
Godina: 41

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 2008-08-03, 11:16

Blago tebi mišice Very Happy Meni se guza često plavila. Nego mora da ste vi bili normalnija deca Laughing
Draga ovo za raport je super, a moj tata je imao običaj da nas postroji, održi slovo i onda kaže VOLJNO Laughing A mi jedva dočekamo i bežanija Laughing On nije bio vojno lice,gde li je to pokupio nemam pojma Very Happy

Moram da vam napišem kada sam i zašto prvi i poslednji put od mame dobila ćušku Very Happy

Bili mi na sahrani, umrla mamina bliska rođaka. Žena sa sela i naravno sahrana na seoskom groblju. Žene u mom selu imaju običaj da nariču. Počele one da nariču "da li ti je hladno, da ti pošaljemo furunu",(ovo izjavu smo mi deca zapamtili i dan danas to često pomenemo)"da li si gladna, evo daćemo ti da jedeš" . Mi klinci u čudu, trljamo uši da proverimo jer dobro čujemo. Ćuškamo se mi i tresemo, jer nema šanse više da obuzdamo smeh.Bilo tu dece i od mog ujaka i drugih rođaka. Ali nekakao se to završi i niko nije primetio naše smejanje ili jeste ali su se pravili ludi.
Posle mesec, dva, otišli mi na groblje.Bio neki praznik, tada na grob stave tone hrane i onda počinju da dele deci i ostalima...Sećam se da smo se mi deca uvek radovali tome jer smo znali da tad slatkiši mogu da se jedu bez kontrole roditelja u neograničenim količinama i bez grdnje. Čak te stalno teraju da uzmeš i daju ti kesu gde stavljaš sve ono što ti daju. A bilo je tu uvek svašta, euroblok, smoki, čips, štapići, kolači, čokolade, voće, ma cela samoposluga.. Čak smo imali posle i razmenu dobara. Deca ko deca... Very Happy E opet tu počeše žene da nariču , sve neke neobične izjave. A ja slušam i mislim se ma šta je ovo, pa to u gradu nema, i meni je žao što je umrla ali njima mora da je više, ma možda to ima neku moć...
Posle par dana ja bila nemirna, i mama me uz grdnju pošalje u ćošak. Prvi i srećom poslednji put u životu. Stojim ja u sobi u ćošku, nigde nikog nema, sama samcijata. Okrećem glavu, gledam u plafon i do mene dopiru glasovi dece koja se napolju u dvorištu igraju. Mislim se au tragedije, ja ovde čamim, oni se igraju napolju...strašno! Nego da probam ja da naričem možda mi to pomogne Very Happy I tako ti ja ozbiljna počnem da imitiram ono što sam videla na selu i da urlam i sveg glasa "Jao meni šta me snađe" ,jao ovo, jao ono i sećam se da sam pozvala mog tatu" Jao tata šta me snađe , pomagaj"... Kad utrčava moja mama u sobu , žena zgranuta affraid Ja zamukla i gledam je širom otvorenih očiju. Kad pade pljuska uz širok spektar grdnje i kao bonus dobih dodatno ostajanje u ćošku. Od tada nisam više nikad pomislila da proveravam moć naricanja Laughing
Eto šta sve deca rade i šta im sve padne napamet. Laughing
To je bila moja prva i poslednja ćuška od mame. Pamtiću tu šljagu dok sam živa i uvek ću pomaziti obraz na koji je pala. Sad posle skoro tri decenije od te šljage, ona je za mene jedno divno sećanje a tad mi je bilo nešto jako bolno i iznenađijuće! Tada nisam ni slutila da će mi ta šljaga toliko značiti i biti tako draga uspomena iz detinjstva . Ja moju mamu mnogo volim, nema bolje na celom svetu! NekA mi je Bog poživi još mnogo godina! Danas joj je rođendan . Mama srećan rođiš! VOLIM TE! NAJBOLJA SI! srce

"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."

HappyGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hitron-Luka taj 2008-08-03, 12:41

Koji si ti lik  b  b  b  b
jao umirem od smeha,evo ga i mm se kao lud smeje....
Heppyce carice... love

Hitron-Luka

Broj poruka: 2222

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 2008-08-03, 14:36

Hahahahahahahahahahahahahahahahaha koji si ti lik. Ne mogu da verujem hahahahahahahahahahahahahahahaha
HappyGirl ::Nego mora da ste vi bili normalnija deca Laughing
Evo primer pa sam zakljuci:
Leto,mama pakuje stvari za more, tata proverava auto, a mi, deca kao deca podivljali. Iznad nase kuce je sumica i mi smo se cesto tu igrali kauboja i indijanaca.Tako smo i taj dan da bi ubili vreme otisli u sumu. Tanja, Pedja i ja smo bili indijanci i Snezu smo zarobili kao skvo. Normalno "skinuli smo joj skalp" pre nego sto smo je dooooooooobro zavezali za drvo i otisli kuci.Posle 2 sata mama pita gde je Sneza i mi joj rekli kako je zarobljena u sumi zato sto je skvo. Srecom da je zena otisla u sumu i nasla Snezu koja je vec bila klonula, mravi su poceli po njoj da setaju... I dan danas se savrseno dobro secam maminog lica i njene grdnje.Nikada se vise nismo igrali takvih igara.

maus

Broj poruka: 14053
Godina: 41

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vakic taj 2008-08-03, 15:39

Happy epa sita se nasmeja puna mi radnja bila dok sam cital i smejala se na sav glas dok ovi unutra se vrte i nijem im jasno sto se desava kako se sa kompijutera smejem poljubac

vakic

Broj poruka: 1580
Datum upisa: 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja76 taj 2008-08-03, 18:16

Happy, prica je vrlo simpaticna pa se ja setih jedne slicne situacije. Isto tako sahrana, umrla je baka mog drugara iz zgrade, a kasnije smo bili i kumovi. Ovde nije bilo naricanja, ali smo on i ja posle nekog vremena za vreme opela poceli tako infantilno da se smejemo da nismo mogli da se zaustavimo, nismo jedno u drugo smeli da pogledamo i to je trajalo i trajalo Embarassed Posle mi je bilo glupo, ali sta da radim bilo je jace od mene!
Dobila sam svoje i to dobre batine i to me je mama stalno tukla. Prestala je kada je to postalo smesno jer sam ja od svoje osme, devete godine vec bila vislja od nje!

maja76

Broj poruka: 3183
Godina: 38
Datum upisa: 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od megica-pegica67 taj 2008-08-03, 18:49

Happy bas li lik, carice, kraljice queen lepa i slatka prica koja me je slatko nasmejala

megica-pegica67

Broj poruka: 1686
Godina: 47
Datum upisa: 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jelence taj 2008-08-03, 22:14

Znaci Happy pa jel ti oces da ja probudim dete koiko se smejem.
Super je fora,kako si se samo setila tatu da dozivas  b  b  b  b

Jelence

Broj poruka: 3159
Godina: 40

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 2008-08-03, 23:59

E baš mi je drago što sam vas nasmejala. Vidite da šljage ponekad imaju i dugoročne efekte Laughing Mišice sestro slatka ti kad se igraš nema šale Laughing  b Jadna Sneža, šta ona kaže po tom pitanju danas  b Definitivno ste luđi od nas, ali moj tata bi vas zbog toga boks bez pardona i to sa kaišem. Very Happy
Maus nisi glasala , rekla si da te niko nije tukao a nisi zabeležila Very Happy
Majo sahrane su čudo, da li je to odbrambeni mehanizam ili šta nemam pojma ali to se stvarno dešava. Smeješ se ko lud i sve ti nešto smešno u nezgodno vreme Very Happy Šta da radimo , taki smo lol!

Kao što se da primetiti trenutno mrtva trka u tabanju, ajd baš me zanima ko će na kraju da ispadne gori lol!

HappyGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mijica taj 2008-08-11, 09:16

Happy, stvarno si queen , bas si me nasmejala  b
Sestru i mene su tukli i mama i tata, mama malo vise.
I dan danas jedne batine prebacim mami. Drzala je u sobi (kao ukras) veliku skoljku i kad smo se sestra i ja igrale, slomile smo je. Dobile smo batina i batina tuga. Ta skoljka je bila na tako glupom mestu (na podu), ja je nikad ne bi tamo drzala, a posebno ako bi imala decu. Danas i mama priznaje da je pogresila ali ja te batine nisam zaboravila.
Mislim da, a danas posebno, decu tuku za sve i svasta, tako da dete i ne zna zasto ih dobija. Nisam pobornik batina mada ih nekad i treba primeniti.
Meni kad dolaze gosti koji imaju decu, ja sve sklonim sto nije za njih, tako da sam mirna i zbog sebe i zbog dece.

mijica

Broj poruka: 485
Datum upisa: 16.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 2008-08-11, 21:03

E da znaš mijice da deca dobijaju batine za sve i svašta.Vala nagledala sam se svega i svačega po tom pitanju. Sviđa mi se što si to rekla mami i što je ona priznala krivicu i ja sam mojoj za ovaj šamar i slatko smo se smejale Very Happy Ja sam od tate dobijala nezaslužene batine i skoro sam mu rekla za to, a vidim nije mu bilo pravo , malo se naljutio al šta ću mu ja, to je istina Rolling Eyes Very Happy

HappyGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nadalina taj 2008-08-11, 21:27

Ja sam od mame dobijala batine - edukativne sto se ponasanja tice, a od tate - nutricionisticke - kad god nisam htela da jedem - a bilo je to redovno u obdanistu...
Sve u svemu, nije batina bilo puno - sestra i ja smo bile dobra deca - uglavnom, smajli angel
a sa vaspitacicama iz obdanista sam se snasla - sarmirala sam ih, tako da su se takvi iskreni raporti - strasno proredili...

nadalina

Broj poruka: 816
Datum upisa: 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Napiši novu temu   Odgovori na poruku
Dozvole ovog foruma:
Možte odgovarati na teme u ovom forumu