KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+52
MalaSaJuga
nina :)
Blanka
lela1984
mimi85
Dora1
BiKsi :)
Julka
BabyBear
Nessi
libra35
sanja 73
Gagagagagagagaga
NikolaMaja
Elenaa
Padobranka
NinaNanaOoo
lola1980
Rada74
HappyGirl
PalcicaBg
Drina
dada88
hany
Nataly17
ganedina
Vecka
fight&faith
Buba82
Lola021
mamadabudem
BSNS
srculence 84
Sirijus
lopuzica
mirtsche
Borbica
Vanja80
Principessa
Amna84
aurora
panda :)
noja
Makija
Milena1985
Bobaue
Jerapetra
Tavita
Zensko pero
ivanicasale
kobac robac
Hobbes
56 posters

Strana 21 od 34 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 27 ... 34  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 25/8/2019, 20:26

Devojke,
evo da prijavim moju negativnu betu. Polu-prirodnjak tri jajne celije, dva embriona, treci dan oba bez fermentacije ocena A.
i nisu uspeli...

opet sve ispocetka...dokleeee

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 25/8/2019, 21:03

Lola i ja se pitam dokle vise....nemam reci
Al mora se napred nema druge
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 25/8/2019, 21:05

Zene sad citam da do kraja godine podizu starosnu granicu na 45 ili 50g godina preko fonda i daju dodatne pokusaje(ne samo 3+3 koliko je sad),verovatno ako bude ta granica podrazumevace se i donacija(kaze Slavica Djukic Dejanovic vodice se primerom vodecih svetskih klinika u pogledu godina i na osnovu tog donece odluku).Ajde da im verujemo i molimo se da to bude sto pre znacilo bi nam puno.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 26/8/2019, 00:20

Lola jako mi je žao.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 26/8/2019, 13:59

Micam, daj Bože da od toga nešto bude. Prvorođeni i ekipa treba da shvate da socijalnim programom mogu samo da naprave mnogo neželjene dece i da ih svaki dan roditelji ostavljaju na ulici. A podizanje nataliteta je moguće jedino besplatnim i bezuslovnim vantelesnim oplodnjama, jer se tada rađaju jedvačekana i voljena deca.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 26/8/2019, 21:51

Lola moja draga,ja ti šaljem najveći zagrljaj! Ta želja,kažu da ume da koči..ja u to ne verujem! Mnoge je ta želja dovela do bebe! Nastavi dušo da želiš i da veruješ!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 27/8/2019, 06:45

mamadabudem ::Micam, daj Bože da od toga nešto bude. Prvorođeni i ekipa treba da shvate da socijalnim programom mogu samo da naprave mnogo neželjene dece i da ih svaki dan roditelji ostavljaju na ulici. A podizanje nataliteta je moguće  jedino besplatnim i bezuslovnim vantelesnim oplodnjama, jer se tada rađaju jedvačekana i voljena deca.

mamadabudem :* Isto sam pokislila što i ti. Simoć mm gleda dnevnik, i čujem nađena beba... to je to što pišeš, pumo neželjene dece... Sad

Lola žao mi je za betu. Šaljem ti energiju.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 27/8/2019, 14:19

Veco cvet Ma naravno, isplačem se kad čujem da je neko dete ostavljeno...Ej, ostavljeno?!?

Lola, ne znam šta bih ti rekla, sve mi je to poznato. Samo strpljenje i sačekati u redu za sreću. Pa kad dođe vreme na nas...cvet
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 29/8/2019, 12:40

Lola,mnogo mi je zao sto opet nije uspelo. Razmisljam zasto tj., da li si udradila sve potrebne dodatne analize odnosno, da li je sve bilo pod konac kao OGTT,tsh ispod 2,da li postoje urodjene trombofilije,da li je radjena histero i sve neophodno.Prosto mi je neverovatno da ubace 2 savrsena embriona i beta bude negativna. To se meni redovno desavalo,ali tada nisam znala da imam IR. Kad je na OGTT max. vrednost insulina bila 63, tad sam i zatrudnela .
Kad smo vec kod OGTT samo sa vam prijavim da sam prosle nedelje na zahtev endokrinologa ga radila povovo ,6.-ti put rekoh sebi i poslednji , pocetni secer mi bio 5,5 a nakon 2h 5,6. Kad sam videla rezultat nisam mogla da verujem jer mi nikad nije bio bolji. 2 meseca pre toga pocetna glukoza mi bila 7,6 . Nakon toga sam pila Glukofaz 1000 i Chrom 200 mikrograma. Sad sam ostala samo na hromu i trebalo bi da uvedem ishranu za dijabeticare.
Spremam se da odem na sastanak kod predsednika opstine na razgovor, jer bih htela da im se stavim na raspolaganje i za svu pomoc koja je potrebna parovima koji od GO dobijaju pomoc od 300.000 dinara , a takvih je u 2018.bilo 11 parova. Mozda bih mogla sa svojim znanjem i skustvom nekom bila od pomoci, kao sto sam bila mojoj koleginici koja je uspela iz prve u 44 g i koja je htela mene da poslusa za mnoge stvari , kao npr.da ne ide u IVF dok ne skine TSH koji joj je bio 4 na vrednost ispod 2. U momentu kao je radjen ET Tsh joj bio 1,7 .Ne verujem da bi sa vrednoscu od 4 uspela .Sve ostalo joj je bilo OK.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 29/8/2019, 12:53

Drage moje stare saborke F@F, Vecka mnogo mi je drago sto ste se i vi javile i sto vas opet vidim na kutku. Mozda sam ja povukla nogu. Mislim da sve 3 mozemo da budemo odlicni primeri(svaka na svoj nacin) i zvezde vodilje nasim dragim zenicama koje su na putu da postanu majke kao sto su Nataly 17,Zensko pero,Mamadabudem,Pricipessa,Micam, Saska koja nam se dugo ne javlja i svima drugim koje su ovde sa nama , a kojih se sada nisam setila.
Naravno, tu je nasa kraljica Bixi koju posebno pozdravljam i ljubim i nju i Asru i Ruzicu.
A o deci ostavljenoj u kontejnerima i sl.pricati nama koje smo dale sve sto smo imale i dajemo i bile spremne na sve samo da imamo decu,svoju , usvojenu -nebitno(samo da podsetim da se ja nalazim vec 9 godina u centralnom registu usvojitelja) je stvarno apsurdno .
Sada cekamo jesen koja na je vec na pragu i Principessu da se proseta do Soluna i dovede kuci svoje cedo, a mi cemo da je bodrimo i navijamo za visoku betu.
Naravno, i sve ostale koracaljke i zelim im srecu na tom putu.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 29/8/2019, 14:11

Ganedina ljubav love
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 29/8/2019, 22:24

Ganedina ti si nam primer kako treba verovati i uspeti bez obzira na godine,ti BBste nam uzor i dokaz da nikad nije kasno.Puno poljubaca i pozdrava za tebe i velikog momka Lazu ljubav love ljubav
Lepo je sto nam se javljas i sto si humana i hoces svima da pomognes,malo je danas takvih na ovom svetu.Bravo devojko
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 31/8/2019, 06:32

Draga Ganedina,hvala na ovoj divnoj energiji koju unosiš među sve nas ovde! Neka dragi Bog čuva tebe i tvoje čedo! srca


Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 31/8/2019, 15:13

Genadina 💓
Slažem se sa tobom. 💓 I ja sam iznela trudnoću kad sam regulisala šećer.
Mogu samo da pošaljem svim budućim mamama puno pozitivne energije 💓
Mi se potajno nadamo trećoj sreći (mada nećemo biti nesrećni ako se ne ostvari).


Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 1/9/2019, 10:24

Drugarice,

evo da se javim. Prosla tuga, razocarenje i idemo dalje. Hvala vam na podrzici, vi najbolje znate kako se ja osecam...Vasa podrska mi puno znaci.
Ganedina, ja sam radila u OGGT u Januaru i ovde na forumu su mi cure rekla da imam insulinsku a u klinici da nemam, ja sam ipak trazila da mi daju metforminu za svaki slucaj i ja sam to uzimala ali nisam se nesto pazila tj. smanjila sam unos secera jer sam ranije jela dnevno jednu cokoladu, nisam nikad jela puno hleba, ali iskreno nisam se nesto cuvala. Medjutim, i sa metforminom nisam ostala trudna kad sam imala transfer. U klinici su sigurni da nije IR i da prestanem da uzimam metfominu i ja sam prestala.
rezultati su bili sledeci:
pocetna glukoza 4,75
60 minuta glukoza 6,60
120 minuta glukoza 6,44
180 minuta glikoza 3,61

bazalni inzulin 2,5
inzulin 60 minuta 35,9 uU/ml ili 269,33 pmol/L
inzulin 120 minuta 57,8 uU/ml ili 401,42 pmol/L
inzulin 180 13,3 uU/ml ili 92,37 pmolL.

Meni je Biksi rekla da sam ja i za terapiju i za dijetu i iskreno ja sam nju posluslala i pocela sam da jedem vise veganski (humus, salate, cveklu, sokove od povrca i voca) od ponedelja do petka a onda da bih dobila proteine za vikend jedem steak organski, medjutim nisam uspela da se resim secera, skroz.
Posle kad sam trazila da opet uradim OGGT nisu mi dali uputnicu posoto je sto se njih tice sve je u redu. Uzimam dnevno pola litra vode sa dosta wheatgrass...
Uradila sam test za trobofiliju, sve je ok, medjutim ovde ne rade ona dva MTHFR jer smatraju da to ne utice na trudnocu.

Ja iskreno mislim da je kod mene kvalitet jajnih celija jer nisu u klinici zeljeli da cekaju dan 5 iako su se sve celije razvile u embrione, rijetko kad da jedna otpane.
TSH u junu je bio 2. Tako da je i to dobro.

Tako da ne znam sta da mislim i odakle da krenem...

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 1/9/2019, 21:35

Lola,drago mi je da si se oporavila od onog razocarenja. Nemoj da te opterecuje to koji dan su vraćeni embrioni,ni blasta nije garancija i ja sam ti primer za to. Kod mene su uslovi idealni, od kvaliteta embriona po mišljenju embriologa do endometrijuma 11mm u prirodnom ciklusu,sa trudnocom iza sebe i kontrolisanim Tsh. I mene počinje da frustrira činjenica što ne znam kako sebi da pomognem,ali možda i jeste u tome caka. Ja iza sebe imam 13 embriona, koji su ocenjeni kao dobri. Ti prekontrolisi ovo osnovno i samo mirno,stvari će se poklopiti. Daj sebi još malo vremena sa svojim jajnim ćelijama,pa ako ne ide postoji i donacija kao rešenje. Raduj se i nađi svoj mir i beba će doći Very Happy ..ovu rečenicu sam napisala iz srca jer je i sebi ponavljam vrlo čestoq osmeh srce

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 1/9/2019, 21:55

Htela bih još da napomenem da tačno znam šta te muči,kako to da se svi embrioni lepo razvijaju ali trudnoće nema. To sam prošla! Promenila sam kliniku i sada sam ovde u Bg,sa nadom da ću ostvariti željeno i neću biti primorana da tragamo dalje. Klinike koje u svakom postupku dobijaju po nekoliko embriona su mi uvek budile sumnju jer sam mislila da tako izvlače pare na ponavljanje Feta. A s druge strane mi je prolazilo kroz glavu kako o tom detalju žene koju uspeju prvi put ni ne misle,one se raduju i veruju. Nas neuspesi čine nesigurnima, počinjemo da sumnjamo u sebe i sve oko sebe. Treba pustiti životu da se odvija i truditi se..ti ćeš biti super mama i strpljivo sačekaj,evo i ja čekam da se ovde radujemo! Ljubim i hrabro!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 3/9/2019, 23:47

Pozdrav za sve, posebno zaGanedinu.

Lola, zao mi je za jos jedan neuspeh.

Ne mogu trenutno da pisem, cim ugrabim vreme, javim se.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 4/9/2019, 00:08

Drage žene, postavila sam ovo pitanje na temi za donaciju, ali verujem da neće biti problem ako ga napišem i ovde, možda ima i neka od vas ovde koja mi može pomoći, pošto mi je prilično važno i dosta hitno sada: da li mi možete preporućiti ginekologa koji je pouzdan i dostupan i vikendom (a ne samo radnim danima) koji bi me mogao pripremati iz Beograda sa ultrazvukom za donaciju? Ja nemam dostupnog lekara u kog imam dovoljno poverenja da me sprema za to, a da opet može da mi bude na raspolaganju i vikendom, jer se može dogoditi da mi treba uz i subotom ili nedeljom, što većina ordinacija nažalost ne može da mi pruži...svi smo ovde navikli da klinike koje rade vto, nam budu dostupne kad god nam zatreba bilo koji dan u nedelji, pa me sad malo hvata panika od toga, jer obični ginekolozi neće da rade vikendom...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 4/9/2019, 23:07

Principessa moze i na klinikama za VTO da potrazis ako imas nekog lekara u kog si stekla poverenje rade oni i to.Mene su u Feroni spremali(Kopitovic i Milatovic) za sve postupke u Pragu i UZ i nalaze u pracenju stimulacije cak je Kopitovicka davala predloge za terapiju i ovi u Pragu su prihvatali dosta toga.Nisu bili sujetni i nije im smetalo(cak nam je ona i predlozila da idemo negde drugo da pokusamo mozda ce pre uspeti,al eto nazalost nije).Kad sam ostala trudna videla sam da se iskreno raduju kao da je postupak radjen kod njih.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 4/9/2019, 23:18

Hvala ti Micam, ali mi se iskreno baš i ne ide na svaki UZ 80km do N. Sada i nazad još toliko...a i malko mi je od ovog posl. postupka u Feroni ostao gorak ukus u ustima, tako da se baš i ne bih više tamo vraćala iskreno...ostaće to samo moja stvar jer ne želim da joj kvarim rejting kod žena, ali što se mene tiče- hvala lepo, dosta mi je bilo Kopitovićke...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 5/9/2019, 00:03

Da odgovorim radi drugih kojima moze pomoci nemora biti Ferona vec bilo koja klinika koja radi VTO rade oni i pripreme za donaciju
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 6/9/2019, 23:20

Princez draga,ja bih se na tvom mestu odlucila za neku kliniku koja radi Ivf da me prati kroz postupak. Mene su za Fet spremali,sto je obično praćenje folikulometrije dr iz Jevremove. Mislim da imaš na raspolaganju dosta klinika u Bg,ne moraš razmišljati o Feroni,a razlog više je i to da nemaš lepu emociju. Kontaktiraj Bis intermedicus,Jevremovu,Ivanovic,Euromedik,Medigroup..zaista ih ima da odabereš prema svom osećaju. Pritom oni mogu razumeti šta se radi,a ginekolog koji se ne bavi tom oblašću ne može. Šaljem veliku ljubav i pozitivnu energiju ljubav

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 7/9/2019, 18:07

Lola, jesi li ti radila laparaskopiju, podseti me?
Ne mora da znaci da je do jc. Imala sam ja uvek odlicne embrione pa nije uspevalo. Kod nekih cura zaista vazi pravilo guraj dok ne uspe. Ja sam 4. Vto bila pod terapijom, ali smanjen metformin, sto je verovatno bila greska. Pritom vec imala Arsu. Peti put blaste, ful terapija i za insulin pa nista. Jednostavno nekad nece i tako je. Samo treba ubosti pravi mesec, da materica bude spremna.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 7/9/2019, 18:17

Princes, idemo, stize jato rodica! roda roda roda roda roda roda roda roda roda
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 34 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 27 ... 34  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu