KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+52
MalaSaJuga
nina :)
Blanka
lela1984
mimi85
Dora1
BiKsi :)
Julka
BabyBear
Nessi
libra35
sanja 73
Gagagagagagagaga
NikolaMaja
Elenaa
Padobranka
NinaNanaOoo
lola1980
Rada74
HappyGirl
PalcicaBg
Drina
dada88
hany
Nataly17
ganedina
Vecka
fight&faith
Buba82
Lola021
mamadabudem
BSNS
srculence 84
Sirijus
lopuzica
mirtsche
Borbica
Vanja80
Principessa
Amna84
aurora
panda :)
noja
Makija
Milena1985
Bobaue
Jerapetra
Tavita
Zensko pero
ivanicasale
kobac robac
Hobbes
56 posters

Strana 1 od 34 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 11/12/2018, 21:46

Hobbes, zao mi je, nema reci utehe, ides dalje bilo kago nema odustajanja.
hvala vam cure stvarno ste divne...

Ja sam bas citala o prirodnjacima, slaba statistika nesto mi ne uliva nadu, klonula sam onako bas danas Crying or Very sad

sutra ujutru idem kod doktorice da vidim sta je napravila moja folikula i da li gura endometriji ili je sve otislo u persun lol!

javim se sutra

ljubim vas sve

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 11/12/2018, 22:39

Lola drzim ti fige jako! 💪🏼🤞🏼❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 12/12/2018, 17:03

Principessa ::Žao mi je draga Hobbes, ali ja sam potpuno realna, kako u vezi sebe tako i u vezi većine žena mojih godina, iz najbolje namere naravno.

Draga Principessa, svakako da treba biti realan. Ali dok budeš čekala betu sa svojom blasticom, bićeš potpuno "nerealna" iz ovog ugla iz kog sada pišeš. Jer, nema poente da je vraćaš a da ne veruješ.
Od srca ti želim da tada ta nerealnost bude tačna. b
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 12/12/2018, 21:45

Hobbes izgleda da se nismo dobro razumele. Stvar i jeste u tome da ja ni u tu moju blastu ne verujem previse. Prosto sam se previse puta za ove tri i po godine vrlo intenzivne borbe, uverila da je ovo u nasim godinama skoro pa nemoguca misija- i iz svog, a i iz tudjih iskustava, tako da ovaj moj stav je rezultat toga. Drugo, ja nisam neko ko lako podnosi poraze, dapace. Svaki sledeci neuspeh mi sve teze pada, sve se teze dizem iz mrtvih i pocinjem ispocetka. Prosla sam zaista milion faza u ovoj borbi, od ubedjenosti da cu biti trudna u prvih godinu dana, do haoticne, da ne kazem histericne faze 7-8 uzastopnih prirodnjaka i pravo da ti kazem, onda sam se umorila. Stala, zamislila se dobro i rekla sebi: nemas vise za cim da zalis, ovo postaje borba sa vetrenjacama, bezumno trosenje zivaca, zdravlja i ne tako zanemarljive svote novca. Sad je bilo dosta. Rekla sam sebi, ok, sta bude bice. Ako mi nije sudjeno 100% moje biolosko dete, ja tu ne mogu nista, onda cu roditi donirano, ali rodicu. Ne kad izgubim sve zivce, svo zdravlje i sav novac, nego sad. Sad je vreme da stanem sa ovim i predjem na donaciju ako ne uspe blasta. I nije strasno cak i ako ne uspe, jer postacu majka svakako. To sam shvatila i mnoooooooogo mi je laknulo. Zato sto vise nemam pritisak da mooooram tako ili nikako drugacije, svoje ili nikako. Taj pritisak je ono sto nas ubija i sto cini pola neuspeha. Taj pritisak je ono sto paralise, jer je ta zelja ultimativna. Poznato je u psihologiji da su mnogi parovi uspeli tek kad im se sve smucilo, kad su odustali, tacnije kad su otpustili toliku zelju za detetom! E, ja sam sad u toj fazi- ne mora. Ne mora biti moje biolosko, nije to smak sveta cak i ako odem na donaciju. Donacija je za mene mnooogo manji psihocki pritisak, jer je na meni samo da budem zdrava i da pripremim endometrijum. Nema tone stresa oko toga hoce li biti jć, da li ce se oploditi, da li ce se razviti, kog je kvaliteta embrion, da li ima genetsku gresku ili ne. Sve se to sa donacijom zaobilazi zato sto je to njihova briga. Njihova briga da jć bude od mlade zdrave zene i da naprave dobar embrion, a meni je onda citatava tona tereta time skinuta, jedno ogromno breme s ledja!
Eto, dakle ja vise ne moram nista, meni je bitno da sacuvam prvo i pre svega svoje zdravlje, zdravo telo i sto je najbitnije zdravu psihu jer nam je u ovim godinama zaista potrebno puno zivaca za dete koje, ja znam i osecam, samo sto nije stiglo. Moje ili donirane jć, potpuno mi je svejedno....razumes sad?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 12/12/2018, 23:21

pozdrav cure,

nije dobra situacija, danas je 7 dan ciklusa moja folikula narasla na 18,8, u ponedeljak je bila 13mm, bas je narasla neprirodno i moja doktorica misli da je prazna jer tako brzo raste...endometri je los za toliku jajnu celiju ali je dobar za 7 dan...

bilo mi je bas tesko, probudila sam jadnu principessu jutros kukajuci na tel, dosla na posao oplakala jednu rundu popila xalol i smirila se..

nisam ni pocela a vec sam na dnu...mogu zamisliti kako je vama koje godinama ovo sve prezivljavate, devojke svaka vam cast moj naklon do poda...

u petak ponovo ultrazvuk da vidimo sta dalje mozda se desi cudo, a mozda uspemo da sredimo endometri za transfer..

ljubim vas sve


lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 12/12/2018, 23:23

Draga Principessa, ja sam se sa tobom razumela i pre ovog tvog posta.
Ne znam što pišeš tako ostrašćeno s tim "razumeš sad" na kraju?
Draga meni je pala beta juče, ne tebi...
Ne znam što mi objašnjavaš razloge za donaciju, meni koja imam 44 i donacija mi je potpuno normalna opcija. Nikada nisam bila protiv nje, ali je normalno da ću svoje embrione koje imam sakupljene, vratiti sa nekom nadom. Ne znam šta je u tome loše i zašto to umanjuje moje prihvatanje donacije?
Moj život je meni vredan življenja čak i da nemam decu. Jer i donacija može da ne uspe.
Sve najbolje ti želim b
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 13/12/2018, 12:42

Hobbes, po tvom poslednjem komentaru imam utisak da imas svadjalacki ton prema meni, sto mi ni malo nije bila namera da izazovem. Mislila sam zaista da si pokusala da me utesis sa prethodnom porukom u kontekstu mojih jć, pa sam se zato potrudila da ti opsirnije odgovorim. Daleko sam od bilo kakvog ostrascenog komentara u svemu tome, ali sam izgleda promasila u proceni, jer neko ovde ume da cita izmedju redova (ono sto zelim reci, iz najbolje namere kao savet i svoje iskustvo), a neko ocigledno ne...no, kako god, ovde stavljam tacku na tu temu i zelim ti sve najbolje. 😉
Lola moja najdraza! Mozes me probuditi i u pola noci kad su ovakve stvari u pitanju, pa tu i jesmo da pomognemo jedne drugima u svemu ovome.
Najlakse je reci smiri se, a najteze zaista biti smiren, ali ako bar malo verujes nama koji smo duze od tebe u toj prici, veruj mi da stres samo moze da odmogne, kao i veliki pritisak, tj ta ultimativna ocekivanja o kojima sam u prethodnom javljanju pisala. Ti si jos uvek u godinama koje nisu toliko alatmantne u kontekstu vto i imas sasvim dovoljno vremena da polako, ali pametno realizujes svoju nameru. Zato, ako ti je frka bolje popij nesto sto ce te smiriti, nego da skodis svom telu i psihi. Ljubac veliki i javljaj dalje sta se desava, drzim fige! 😘💋❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 13/12/2018, 16:10

Hobbes, e jbga. Nesto se desavalo, al se nije dalo. Verujem da imas plan za dalje. Svaka nada i postupak koji ne uspe nas slomi ali ujedno i ojaca. Otresi kolena, odtuguj, al nemoj tuga da preovlada.

Principesa, ja razumedoh i tebe i Hobbes, al se vas dve negde mimoidjoste. Nije bitno. Ciljevi su isti. Drugacije je i kad nekoga privatno poznajes pa se ovde dopisujes, ipak je to neko bolje razumevanje. Tu smo da delimo misljenja, sugestije, utehu ali i potporu. Drugacije je i kad pises sa sveze negativnom betom nego kad nisi u postupku. Kad stigne ta niska beta, tad smo nekako najranjivije. Ja sam u narednih mesec posle niskih beta bila bljak. Kutak mi je najvise znacio!

Lola, psihicki je najvece crpljenhe kad se prate ciklusi. Principesa je to doktorirala... Ja to ne znam da li bih izdrzala, pricam kad bi mi to bila opcija. Jeste da nisu agresivni za organizam, al su podjednako teski a ocekivanja uvek ista!

Nema je winni...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 13/12/2018, 16:11

Milena, bitno je da beta sama padne da ne moras na kiretazu. Hematolog ce ti dati terapiju. Jesi li radila histeroskopiju, podseti me?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 13/12/2018, 18:41

Pi bre,traljav neki mesec!
Žao mi je Hobbes,sve znam,prošla sam,ali gledamo napred! Sećanje, ako me služi ti imaš još 2 smrzlića,mala pobednika. Daće Bog da u Novoj godini zaređamo trudnica
Lola,ne daj se draga,eto prošli mesec je bio dobar,ubošćeš ga ponovo. yes Hoće tako malo izazovi da nas čeliče.
Glava gore i samo hrabro!! Grlim vas sve!!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 13/12/2018, 20:12

Bas vala traljav. Hobbes i Lola grlim vas jako jako. zagrljaj

Da li je neko isao kod endokrinologa Ljiljane Marine?
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 13/12/2018, 22:27

Kobče,nemam iskustva sa tom dr. Gde ona radi da pročačkamo malo?
Biksi,jedno pitanjce molim te,na koliko ti radiš Tsh i Ft4 nakon et-a? Ja pijem već dve godine istu dozu Euthyroxa i odlični su mi i Tsh i Ft4 ali ih kontrolišem samo pred et. Moja profesorka mi je rekla da joj se javim tek po ostvarivanju trudnoće i tada ćemo videti za veću dozu jer je doza 100 za mene i početak trudnoće dovoljno. To mi je sada prošlo kroz glavu jer kada sam imala biohemijsku, dolazim ja uplakana kod moje dr ginekol tada i ona mi je tada panično rekla zašto nisam povećala dozu ranije?!!!
Možda trebam da kontrolišem češće i odmah nakon et-a i da je ipak ja povećam ako krene da skače,šta misliš?

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 13/12/2018, 22:42

Hvala vam devojke na razumevanju i podršci. Mi smo godinu i po dana u konstantnim prirodnjacima iz meseca u mesec. Skupili smo što smo skupili i obzirom na godine to je to. Svesni smo šansi i šta nam je sledeći korak. Ali je normalno da se nadamo i pored toga šro smo svesni šansi. Što bi inače prolazili kroz sav taj pakao poslednjih meseci?
Kad išekujemo betu,pa još kad poraste bar malo,nada se pojača,zaborave se mali procenti za uspeh. E onda te baš klepi kad padne Crying or Very sad .
Znači mi podrška i razumevanje te tuge tada, jer mi nikome ne pričamo o postupcima. Nosimo se sa tim potouno sami,tako nam je lakše.A onda to podelim ovde, jer sve to može da razume samo onaj ko kroz isto prolazi.
Naravno da idemo dalje, volimo se i tu smo jedno za drugo. Mi smo se dosta kasno upoznali, pa kasno i krenuli u celu ovu priču. Želimo decu, ali smo i svesni sreće što smo se sreli. I na tome smo iskreno zahvalni. Dete ćemo dobiti ili ne (mislim da smo za usvajanje prestari da bi prošli), ali imamo jedno drugo i to je ono što daje snagu za dalje. Nemojte pogrešno da razumete, mi želimo dete, sve naše je posvećeno tome,ali kad odlučimo da je dosta znam da ćemo biti srećni čak i ako budemo samo nas dvoje.Deca su divna, osećaj je sigurna sam veličanstven, ali ne pristajem da živim život kao manje vredna ako ih ne budem imala. Ništa što može i ne može da se ima ne može biti smisao. Samo mi sami ga činimo smislenim. Zato se volite, sebe, njega i vaš život. Ljubac!
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od libra35 14/12/2018, 08:50

Hobbes draga samo ti veruj sebi I svom instinktu,nzm na ovom forumu je zatisje ali citam na faceu da su zene uspevale sa svojim jc da zatrudne I u 43 ,44 godini ,ima brdo slucajeva tako da nije bas tako crno...pa dr Crnogorac iz Ge je otprilike tako u kasnijim god uspela,ti imas ciklus jel?sad ne mogu da se setim kakvi su ti hormoni ali ako imas svoje jc treba da pokusavas...ma jedna ce se vec naci da je ok...
Srecno
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Milena1985 14/12/2018, 10:51

Dobro jutro drage 😊
BikSi- prokrvarila sam juce I ne staje. Da li to znaci da je beta 0 ili da je ipak proverim za par Dana? U utorak je bila 200 ( pre 3 dana).
Histeroskopiju nisam nikad radila. Da li da insistiram? Kako dr proceni da je potrebna?
Stizu mi polako rezultati za antitela.. za sada je sve ok.
Vec sam stupila u kontakt sa Embryolab-om

Milena1985

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 14/12/2018, 13:33

Ej Milena,dok nam se Biksi ne uključi možda ja mogu da dam mali komentar. Iako se histero savetuje nakon više neuspešnih postupaka stava sam da to bude jednako važna stavka kao i brisevi. Imaš na Kutku slučaj devojke Zozoni kojoj su radili transfer sa prisutnim septumom,koji se čak video i na UZ. Posle njenog iskustva ja sam insistirala na histero kod mene. Ista priča je i za trombofilije, ja sam na konsultacije pre Ivf-a došla sa uputom za date analize i dr mi je rekao da nema potrebe, da bi me nakon biohemijske slao da ih uradim i naravno našli smo Pai mutaciju. Da se kvalitetno pripremiš za sledeći postupak moj ti je savet da odradiš sve što su ti devojke ovde savetovale i obraduješ nas lepom i zdravom trudnoćom ljubav

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Milena1985 14/12/2018, 13:46

Vazi Zensko pero hocu! Toliko me potresla cela situacija oko analiza koje su njima nebitne a ustvari krucijalne ... kao I iskustva svih vas da cu za sledeci put da se pripremim malo bolje.
Zelim ti sve najbolje 😃

Milena1985

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 14/12/2018, 21:48



hobbes zao mi je, ali vidim da si ispunjena i srecna, dobro razmisljas, koliko god da je tesko idi ti putem kojim mislis da moras da ides. Nije ni lako bilodluciti se za donaciju i nismo svi jaki kao principessa koja je presekla. I ja sam rekla principessi da bih se borila za svaku svoju jajnu celiju ali onda kad sam cula njenu pricu, razumela sam i nju..iskreno se nadam da neces odustati, zelim ti sve najbolje.

drugarice spapatnice, hvala vam na postovima dobra vest...endo je 10 mm danas je 8 dan ciklusa folukula je 2,5mm ludilo, prazna je ali je endo super, radimo transfer u sredu sa pingvinom koji ima ocenu A.

sad sam dobila inekciju ovitrelle i od nedelje utrogestan (200mg), uz to sve flastere estradiola 100mg na svaka 72 sata.

ne smijem ni da se radujem ni da panicim ni da pustim misli da me vode da bih mozda mogla imati stomak.
ma znate sve sta imam da vam pricam.

imate puno ljubav od mene, pistite citam vas svaki dan, javljam se u sredu..

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 14/12/2018, 23:44

Draga Lola, da ne predvidjamo nista posto ne volis da se radujes unapred, vec da ti pozelim sto opusteniji period u narednih 15-ak dana, da sebi ugadjas maksimalno, uzivas u zivotu, hrani koja ti prija, knjizi koju volis, filmovima koji te relaksiraju, a mi smo tu da ti drzimo fige i navijamo za tebe! Do sledeceg javljanja 💪🏼💪🏼💪🏼💋😘❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 14/12/2018, 23:57

Draga Lola, drzim palceve. Probaj da se opustis i da budes lepo raspolozena. Onako mirno, fino i udobno. Lepo ti je rekla Principessa radi stvari koje TI volis i uzivaj. Navijam iz sve snage.

Milena, ni meni nije jasno zasto traze sve te analize tek posle nekoliko neuspelih. stvarno bi bilo mnogo bolje da se to odradi odmah ali mozda i postoji neki razlog ko ce ga znati. U svakom slucaju ti odradi sve sto mozes i lepo se pripremi.

Ja cu, ako sve bude kako sam planirala, krenuti u januaru sa dugim protokolom. Radicu skrecing, tako me je savetovala doktorka. Za sada se trudim da se zdravo hranim i da se ne nerviram.

Ljubim vas sve
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 15/12/2018, 17:35

Zensko pero ::Kobče,nemam iskustva sa tom dr. Gde ona radi da pročačkamo malo?
Biksi,jedno pitanjce molim te,na koliko ti radiš Tsh i Ft4 nakon et-a? Ja pijem već dve godine istu dozu Euthyroxa i odlični su mi i Tsh i Ft4 ali ih kontrolišem samo pred et. Moja profesorka mi je rekla da joj se javim tek po ostvarivanju trudnoće i tada ćemo videti za veću dozu jer je doza 100 za mene i početak trudnoće dovoljno. To mi je sada prošlo kroz glavu jer kada sam imala biohemijsku, dolazim ja uplakana kod moje dr ginekol tada i ona mi je tada panično rekla zašto nisam povećala dozu ranije?!!!
Možda trebam da kontrolišem češće i odmah nakon et-a i da je ipak ja povećam ako krene da skače,šta misliš?
Ja proveravam tik pred postupak. 5. dan od et i 14. dan kad i betu. Ja sad nisam taj 5. dan radila ali sam osetila veci umor i sama povecala duzu za 0.25mg. Endokrinolog mi je napisala u slucaju trudnoce odmah povecati za 0.25 mg i odmah da joj se javim uz uradjen tsh i ft4. Usled stimulacije tsh hoce da skoci pa je bitno pratiti i ft4. Najidealnije je da pred postupak tsh bude 1. Jer iako malo skoci nece biti strasno. Onda krece veca doza i u roku od 2 nedelje se sve lepo stabilizuje.

Milena1985 ::Dobro jutro drage 😊
BikSi- prokrvarila sam juce I ne staje. Da li to znaci da je beta 0 ili da je ipak proverim za par Dana? U utorak je bila 200 ( pre 3 dana).
Histeroskopiju nisam nikad radila. Da li da insistiram? Kako dr proceni da je potrebna?
Stizu mi polako rezultati za antitela.. za sada je sve ok.
Vec sam stupila u kontakt sa Embryolab-om

Ne znaci da je pala ali verovatno hoce. Proveri je jos jednom za desetak dana. Mada i ne moras.
Meni je dr u Le uvek govorio da mi ne treba histeroskopija. Da je sve ok. Ja sam imala poverenja pa nisam nikad radila. Ali bila sam i mladja. Mada ni sad nisam radila jer je opet rekao da ne treba. Samo je bitno da ti neko detaljno i lepo pogleda na uz, ko se razume.

Lola, prodjose me zmarci od neke miline, posipam te bebecom prasinom, vreme je za bebe, ajmo generacijo! Imam jos dve skolske moja generacija trudne! Idemoooo, uzimaj vitamin c kroz limun i pomorandze i 2 do 3 brazilska oraha dnevno. Cveklu, sargarepu, jabuku jer su pune vitamina c i b. Ja sam pila i kvas! Idemo curoooo, osmeh na lice i vec zamisljaj trudnicki stomak! radost radost radost roda roda roda

Hoobes, ti znas kako je najbolje za tebe, zato guraj tako! Nije sva sreca u deci niti zivot bude smisleniji kad ga dobijes! Zivot dobije na punoci i jos vecoj ljubavi, ali i brizi! Zivot je lep i ovako i onako. I svako vreme ima svoje cari.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 15/12/2018, 18:01

Hvala Biksi,misliću ovaj put o tome!!
osmeh srce
Hoće to Lolice nekada izazovi da nas dobro izdrmaju. yes Idemo polako,mirno, verujuće i biće što biti mora,zar ne?!
srca1

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 15/12/2018, 22:52

hvala cureee moje, Biksi ne smem bojim se krenem pa stanem vratim se u realnost No

videla sam sliku tvoju super ti je stomacic uzivaj trudnica

principessa moja mila, cekam da pobijes samu sebe Wink navijamo za blastu igracice

kobac robac, ja sam iz dugog protokola dobila pingvina A...dve druge se nisu razvile, vala taj me protokol razbio tri inekcije dnevno bila sam probusena kao jastuce za igle, moj me decko ubadao on jadan nije imao vise gde da ubode koliko mi je stomak bio tvrd, sam je govorio uf al sam te sad jako "ubooo" i mene je zabolelo ahhahahah videcemo rezultat za par nedelja. zelim ti uspesan protokol molitva

zensko pero zagrljaj hvala draga

love all

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 16/12/2018, 12:12

Dugo me nije bilo na ovom forumu, pozdrav svima. Mi smo prikupili sve analize i u ponedeljak predajemo za prvostepenu. Krećemo u našu vto borbu. Da li komisija u Višegradskoj vraća sa niskim amh?

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 16/12/2018, 21:06

Makija meni u Višegradskoj nikada nisu pravili problem zbog niskog amh , a 3 puta sam kod njih prolazila komisiju , uopšte se nisu obazirali na njega.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 34 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu