KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+46
aurora
winni
Hobbes
lola1980
hany
Borbica
srculence 84
micam
Lija
Blanka
mamadabudem
Tavita
Nataly17
Jerapetra
MalaSaJuga
Ancica 87
alisa
Hipatija85
Zensko pero
NikolaMaja
Lakisa
kobac robac
ne gubim nadu
lopuzica
fight&faith
lela1984
ganedina
Makija
sanja 73
BabyBear
dada88
Mammy
Nessi
Nida517
Dora1
zsuki75
Principessa
tiramisu
Bekanicaa
mimi85
Vanja80
Elenaa
Angie83
sunny.tp
Malisha Plavisha
Padobranka
50 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 21/9/2018, 21:05

ne gubim nadu,ja ti tek ne bi preporucila bazen jer ne daj Boze da pokupis kakvu bakteriju,sto se plivanja tice jeste ok,za more isto ne znam,mokar kupaci,sunce vise nije tako "jako", pa se lakse zaradi upalica,e sad opet sve je na tebi 😍

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 22/9/2018, 01:30

Ja bih se u moru kupala ako nije previše hladno. Kupaći je lako presvući čim se izadje iz vode, a more je baš zdravo za organizam. Čak bih par puta zaronila i udahnula da očistim sinuse, ja to obožavam da radim kad sam na moru, onda osetim svu lekovitost mora...s tim što, pošto pretpostavljam da se Sunčica plaši bakterijske infekcije, bi trebalo da idete baš na neke divlje plaže gde je more čisto i nema kupača. 😃
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 23/9/2018, 20:18

Ne gubim nadu, verovatno ti je Sunčica sa razlogom rekla da se ne kupaš. Dovoljno je biti pored mora, osluškivati talase i da se opustiš. Ne daj Bože da nešo krene naopaka, garantujem da bi se prvo pitala "eee,što se okuph u moru kada su rekli da ne sme?". Uživaj na suncu, u pogledu, napuni se pozitivnom energijom i da transfer bude uspešan i da slavimo veliku betu kada se vratiš!!!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 24/9/2018, 09:55

Ja sam razumela da se radi o periodu pre transfera, a ne posle. Naravno da se sa tim stvarima ne treba igrati posle transfera nikako!
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 24/9/2018, 11:55

I ja sam razumela da se radi o vremenu pre transfera...ja sam prosle godine imala FSH 17,4, rekli su mi necu moci nikako ostati trudna normalnim putem i tako sam se onda pomirila sa tom istinom. Posto zivim na moru, plivala sam i suncala dan od ujutru do mraka pravila plan za vantelesnu, pila koktele i nisam vise dobila menstruaciju posle tog FSH 17,4. Mislim da mi je to najvise pomoglo. Najvaznije je da se promeni kupaci odmah.

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 24/9/2018, 20:55

Nadam se da me cure nece kritikovati molitva , htela sam da vas pitam da li ste korisitile proxeed women? koliko dugo? jel bilo nekog napredka?
hvala

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 25/9/2018, 12:01

Postavi to na temi suplemetni da moze da procita i neko drugi ako mu bude trebala info, ovde ce da ode u zaborav...😃❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 25/9/2018, 12:11

Draga Lola,suplementi nisu bezopasni,pa i proxeed i zbog toga bih ja ipak pitala dr vezano za upotrebu bilo cega. Ja sam dugo koristila macinu travu u kombinaciji sa virkom (nekih 5 meseci) i malo su mi "šiznuli" hormoni, ovulacije su mi ta 2 ciklusa bile 10,11-ti dan,a ranije su bile 14-ti u minut.Dr mi je rekla da ne pijem više i sredili su se nakon 2 meseca. Ja sam za oprez sa svim što mislimo da nam pomaže,sve kontrolisano.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 27/9/2018, 17:09

Drage moje. imam jedno pitanjce. Od sledece menstruacije ulazim u dugi protokol. Sada pijem samo glukofaz i inofolic pa me interesuje sta vi mislite da li treba da dodam jos neke vitamine ili je inofolic dovoljan?
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 27/9/2018, 21:49

Kobac draga srecno u postupku.Sto se dugih protokola tice neznam nisam ih nikad imala ,al mislim da bi mogla uzeti neke prenatalne kao sto su femibion,elevit,pregnace...javice se mozda jos neko sa misljenjem.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 27/9/2018, 22:46

Da, delim misljenje sa Micam. Ja bih mozda isto na tvom mestu uzela Femibion i folnu (ako nemaš mthfr mutaciju (urodjena trombofilija) onda moze obična folna, a ako imaš onda samo methylfolate umesto obične folne kiseline).
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 28/9/2018, 09:42

Kobac robac,

ja sam pre dva meseca bila na dugom protokolu. Mene je bio strah da koristim bilo kakve suplemente, samo sam pila omegu 3 i magnezijum. Cak sam imala strah popiti crni caj, jer ja kafu ne pijem pa sam uzimala jednu solju u tri dana.

Javi nam kako napredujes, ja nisam bila srecna sa dugim protokolom, na dan aspiracije E2 je bio ca. 800, izvukla je tri jajnce celije samo smo jedan embrion dobili dve se nisu oplodile. ali taj jedan je dobio ocenu A. Kratki protokol u aprilu mi je dao 4 embriona, jedan je prestao da se razvija i tri su bila dobra. eno ih u zamrzivacu cekaju me da ih vratim posle odstranjivanja hidrosalpinksa.

Moj dugi protokol je ovako izgledao: od 21 dana decapeptyl 0,05, od prvog dana mesntruacije decapeptyl 0,05, menopur 150 i gonal f 150.

uzmi ti ono sto ti je micam rekla i principessa, nemoj inofolic uzimati nikad ne znas kako ce ti telo reagovati. Mislim, mene je strah bilo sta uzimati za vreme protokola a do tada se "krkam" cime stignem. Moj decko kaze da to vise nije normalno i da ce mi uzeti karticu da ne kupujem vise nista Very Happy
inofolic ti je vitamin b i folna kiselina, tako da je mozda bolje da uzmias samo prenatal vitamine, kao npr. femibiolu imaces dovoljno vitamina b za to vreme...
to je moje misljenje, naravno svako od nas radi ono sto misli da je najbolje
zelim ti sve nabolje na novom protokolu i javljaj nam
srca1

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hipatija85 29/9/2018, 14:28

Pozdrav žene, priljučujem se temi. Imam pcos, spermogram nam je super. Odradili smo brdo analiza, ostale nam još samo nk ćelije i razmišljamo se gde bismo mogli da ih odradimo.
Vidim da pominjete inofolik, ali on nije vitamin B, već sadrži mionisatal koji je deo kompleksa b vitamina ali nije vitamin. Nije isto što i prenatalni vitamini. Inofolik se koristi kod policističnih jajnika, kako bi uspostavio ovulaciju i poboljšao kvalitet jajnih ćelija.
Hipatija85
Hipatija85

Broj poruka : 16
Godina : 38
Datum upisa : 27.09.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 30/9/2018, 10:24

Devojke,ja imam jedno pitanje,čisto informativno. Kada se doktori odlučuju na dugi, a kada na kratki protokol? Da li je to vezano za broj jajnih ćelija koje žele da dobijemo (dugi protokol i više jajnih ćelija) ili imaju neke posebne indikacije?
Hvala!😙

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 30/9/2018, 12:55

kobac robac ::Drage moje. imam jedno pitanjce. Od sledece menstruacije ulazim u dugi protokol. Sada pijem samo glukofaz i inofolic pa me interesuje sta vi mislite da li treba da dodam jos neke vitamine ili je inofolic dovoljan?
Inofolic ti je dat kao dopuna glukofazu,jer utice na IR i policisticne jajnike kao i na kvalitet jajne celije,i ima folnu kiselinu u sebi.Ako se odlucis za neke suplemente,mozes i neke bez folne kiseline u sebi jer ovde vec imas.

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hipatija85 30/9/2018, 14:00

Za dugi protokol se obično odlučuju kod žena sa policističnim jajnicima, kako ne bi došlo do hiperstimulacija. Znam ženu sa PCOS koja je kod prve vto bila na dugoj šemi a u drugoj na kraćoj, i mislim da je i sad kod treće na kraćoj. To opet zavisi i od rezultata tvojih hormona. Ja sam oba puta bila na kratkoj šemi, skoro istu terapiju sam imala oba puta. Prvi put smo dobili 20 jajnih ćelija a drugi put 8. Drugi put mi je bila malo blaža terapija. Iako imam pcos jajne ćelije su mi super kvaliteta, uvek se sve oplode i dođu do blaste. Nažalost u Nišu do skoro nije bilo zamrzavanje, trebalo bi da je krenulo od pre dva-tri meseca.
Hipatija85
Hipatija85

Broj poruka : 16
Godina : 38
Datum upisa : 27.09.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 30/9/2018, 16:37

Hvala Hipatija!! Kod mene je oba puta bio dugi protokol,ali nemam PCOS,uredni hormoni. Drugarica takođe ok,ali su se kod nje odlučili za kratku šemu. Zanimalo me je zašto, jer ta kratka šema osim što je vremenski kraća,izbegnu se i kontrac pilule koje sam ja jako teško podnosila,teže od samog bockanja.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hipatija85 30/9/2018, 18:00

Ja sam kod kraće šeme koristila kontraceptivne pilule. U Nišu ih svima daju bez obzira na šemu. Kod duge bockanje krene u toku ispijanja kontraceptiva, a kod kraće drugog dana ciklusa. To već i sama znaš jer si bila na dužem protokolu. Gde si radila vto?
Hipatija85
Hipatija85

Broj poruka : 16
Godina : 38
Datum upisa : 27.09.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 1/10/2018, 09:54

Drage nas Kutak ove godine slavi 11-ti rodjendan te koristimo priliku da vas sve pozovemo da nam se pridruzite u proslavi... vise detalja na sledecem linku https://kutak.forumotion.com/t3296-proslava-11-tog-rodjendana#599249
Svi novi clanovi, naravno i stari Laughing , su dobrodosli! Dodjite da se upoznamo osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 2/10/2018, 09:31

Drage cekalice,nisam dugo pisala na koracima,vidim imamo puno novih clanova,iskreno mi zao zbog toga,vucem vas za nos da sto pre dodjete na trudnicke.. Info za one koje su ce biti u postupku,a kupuju utrogestan, meni ce sad ostati oko 7 kutija ,jer sam pretala da ga koristim,pa ako neka zeli da joj posaljem nek sibne pp..

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 3/10/2018, 08:14

Dobro jutro devojke,

htela sam da vas pitam, da li je stvarno tacno da embrioni koji su peti dan daju vise % trudnoca nego embrioni zaledjeni/vraceni treci dan?

ja nisam do sada dobila ni jednom embrion koji je zaledjen petog dana, a sinoc sam srela devojku koja je imala stalno FSH preko 20, prirodno nikako nije mogla ostati trudna, i rekla mi je da u njenoj klinici samo zaledjavaju/vracaju peti dan embrione i njoj je iz prve uspelo i ona misli da je bas zbog toga uspelo.

malo sam se ono "ubedacila" Crying or Very sad






lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 3/10/2018, 09:04

Lola... moji svi embrionalnom su zaleđeni peti dan... nije uspelo.... pravilo je da nema pravila i nemoj se nebitnim stvarima opterećivati
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 3/10/2018, 10:09

U nizu mojih pokusaja vracali su na drugi-treci dan i zamrzavali osim u Rimu kada je dr bio misljenja da treba cekati embrion do blastociste zbog vece vjerovatnoce uspjeha a i smatrao je da ako se ne budu razvijali u labaratoriji svakako nece ni u utrobi pa da se ne izlazem bespotrebnom stresnom cekanju dvije nedjelje. Moja tri embriona su prestala da se razvijaju tako da nije bilo transfera. Misljenje drugog dr je da je to bila ludost jer bi se embrion bolje razvijao u majcinoj utrobi. Meni ostaje žal da je ipak moglo da uspije....
Sada mi se predlaze da se embrion salje na PGS ali i tada mora blastocista....
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 3/10/2018, 15:58

Nama je uspelo sa trodnevnim. I nikad nisu stigli do blaste ....eto nekad je bolje kod mame
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 3/10/2018, 21:38

hvala cure...da u pravu ste nema pravila.

sutra imam laparaskopiju, moram odstraniti jajovod i histereskopiju ujedno.
pa sledeci mesec cim se oporavim vracam moje pingvine.

da vidimo napokon da li je stvarno hidrosalpikns pravio problem godinu dana kako pokusavam prirodno da ostanem trudna...

sve vas pozdravljam ljubav

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu