KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+46
aurora
winni
Hobbes
lola1980
hany
Borbica
srculence 84
micam
Lija
Blanka
mamadabudem
Tavita
Nataly17
Jerapetra
MalaSaJuga
Ancica 87
alisa
Hipatija85
Zensko pero
NikolaMaja
Lakisa
kobac robac
ne gubim nadu
lopuzica
fight&faith
lela1984
ganedina
Makija
sanja 73
BabyBear
dada88
Mammy
Nessi
Nida517
Dora1
zsuki75
Principessa
tiramisu
Bekanicaa
mimi85
Vanja80
Elenaa
Angie83
sunny.tp
Malisha Plavisha
Padobranka
50 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 20/6/2018, 10:03

Angie, grlim te. Sve se razumemo. I delim misljenje. Isto zelim drugo zbog Arse. Vidim da mu treba brat ili sestra. Cak se nosim mislju ako mi ne uspe fet da krenemo u usvajanje. Mada to jos treba da sazri odluka.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 20/6/2018, 12:14

Mi smo pričali i o usvajanju...I može da se desi da krenemo u obe priče istovremeno... Mislim da klasje u nama uveliko žuti i da će to biti konačna odluka...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 20/6/2018, 14:33

Angie, žao mi je sto je ovako ispalo, ali se nadam da si i ti ipak negde više bila spremna na ovakav ishod. Srećom dete je tu da ga prigrliš i sve je nekako lakše pretpostavljam kad si već ostvaren kao roditelj. Biće valjda ubrzo i taj neki ponovo dobitni da detence dobije društvo, navijam od srca za to. Grlim te ❤
Mimi, što se usvajanja tiče, ja nisam za to znajući ko u Srbiji ostavlja decu, ali jako cenim tvoju odluku i smatram je veoma humanom i hrabrom. Bilo bi najlepše, što duboko verujem i da će se desiti, da pored tog deteta dobijete i vaše, pa da se priča u najlepšem mogućem smislu zaokruži. Držim fige da što pre prevazidjete finansijske prepreke, završite tu histeroskopiju i što pre udjete u postupak. Ljubac 😘💋❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 20/6/2018, 17:58

Au Angie, žao mi je!! Crying or Very sad
Ja ti želim da ovo razočaranje traje što kraće! Vodim se mišlju da je tuga kod negativnog rezultata kada je taj blagoslov već jednom uslišen kraća. Možda nije manja, ali je kraća. I ako imate mogućnosti i tvoja curica toliko žarko želi batu ili seku, pokušajte ponovo nakon što se oporaviš sunny
Grlim, grlim najjače!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 20/6/2018, 18:25

Bila sam na odmoru, pa sam se slabo i uključivala, ali sam videla post gde se pominje iznošenje trudnoće sa nekom od mutacija. Eto i ja sam taj primer bila pre 5 godina kada sam došla do porođaja, bez da se postavilo to pitanje. U tom periodu 31 godina. Nikakvih komplikacija nisam imala. Kasnijim ulaskom u vto priču i prošlog proleća nakon biohemijske utvrđeno je da sam Pai1 homozigot. Pominjala sam i odbijanje hematologa da mi se prepiše heparin i insistiranje istom od strane vto ginekologa. Ono što je meni rečeno je da ta mutacija i MTHFR ne bi trebala biti uzrok biohemijske, već je izvesno da je to neka translokacija u razvoju embriona. Ono što se meni predlagalo od strane hematologa jeste da sa terapijom krenem tek po ostvarivanju trudnoće i to tek ako izvesni parametri pokažu da je neophodan heparin. Ipak sam ga koristila i u prošlom stimulisanom i u Fetu koju su bili neuspešni. Tako da značaj preventivnih bockanja,na kojima insistiraju vto ginekolozi, a pri tome ne znaš da li je uopšte uspelo ni danas ne kapiram. Mišljenja sam da se to ne bi trebalo tako raditi, jer zdravlje žene koje prolaze kroz ove postupke treba maksimalno poštediti. Nadam se da nisam otišla u off, samo me je povuklo da i ja napišem nešto o tome, bar moje lično iskustvo i mišljenje.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 20/6/2018, 23:13

Angie, bas mi je zao....sta reci I ja Sam u tom "sosu". Eto imamo,hvala Bogu, Vasicu...Al ko da sam poludela zelja nikako da me prodje,da se umanji.bas ali iskreno,bas zeli da ponovo budem trudna, da osetim sve te cari, da se ponovo brinem o bebi,dojim,nocima nespavam....pre svega ja zelim,tj kao da moja dusa,srce, stomak,ma cela ja zelim trudnocu.cesto razmisljam da nisam poludela😂...pita mene muz pre neki dan kako to da sam opet spremna na sve to,bockanje,uz,aspiracija,et,cekanje,beta....ja pravo da vam kazem I vise nego spremna. I sve sto kazete,zaista jeste tako,lakse se podnosi kad vec imas jedno dete....
Ali,uvek ima Ali,ubise nas pare,krediti, pozajmice, pre svega to nas koci....nego da ne pricam o tome....valjda ce nam se I te kockice sloziti...
Izvinite sto se raspisah, da malo olaksam dusu😂. Drma me nesto zestoko....😉
Koraci samo napred
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 20/6/2018, 23:42

Žensko pero, i ja se vezano za to baš često pitam, pogotovu što je meni prof. Elezović pre prve vto, u julu 2015. rekao da mi ne treba fraxi pre nego što se dokaže trudnoća i proveri d dimer. Čak je neka žena skoro na fejsu napisala da je imala napismeno od njega baš namenski za ginekologa, da ne uvodi heparin za heterozigot PAI i MTHFR, jer to u nekim situacijama može da šteti. Uprkos tome, nije htela da se suprotstavlja ginekologu koji je na tome insistirao, pa je ipak koristila fraxi i na kraju imala krvarenje i pobačaj sa vto ovde. Posle su joj u Kanadi rekli da se za te mutacije ne daje fraxi nigde u svetu i da je verovatno krvarenje izazvano fraxijem. Sad je trudna u Kanadi (6. mesec) i ne koristi uopšte fraxi sve vreme. Ja imam te 2 mutacije heterozigot i pravo da ti kažem ozbiljno se razmišljam šta da radim za sl. transfer po tom pitanju...
Mala, pa zar vi ne pripadate ovim parovima koji imaju pravo na drugo dete sa vto o trošku države?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 21/6/2018, 07:32

Angi, draga, zao mi je, zenice su ti sve rekle, grlim jako. grljenje
Mala, da ti se ostvari zelja, Vasica da dobije drustvo! osmeh srce
Mi se pripremamo za postupak na jesen, sve se nadam da cemo do tad uspeti nesto prirodno.
Ne znam kako funkcionise finansiranje za drugo dete, da li je nebitno sto smo prvo dete dobili prirodnim putem, bilo je nekih izmena, mi smo iz Vojvodine, znam da je pokrajina finansirala postupak za drugo dete, valjda to jos postoji, nesto bas i nema informacija na netu.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 21/6/2018, 07:36

Principesa,do sada nismo imali prava zbog totalne azzo. Suprug nema uopste u uzorku,svaki put dobijemo punkcijom....e sada pravo da ti kazem,po novom zakonu ne znam kako to ide? Ako je neka zenica informisana o tome neka pise😘😘
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 21/6/2018, 07:40

Vanja da I vasa devojcica dobije uskoro drustvo. Ajde da Nas iznenadis I zeznes vto. Da uskoro bude pozitivan test😘😘😘😘
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 21/6/2018, 10:32

Mala sa juga treba da proveris da li je novi zakon stupio na snagu al po njemu bi trebalo da je i punkcija odobrena preko fonda onda bi mozda imali 3 pokusaja preko fonda za 2 dete... najbolje da nazoves rfzo i proveris jer zapravo nisam sigurna da je taj zakon poceo da se primenjuje... nesto su stalno pomerali rok od kad pocinje da se primenjuje
Vanja Vojvodina jos uvek finansira postupak za drugo dete al sad mozda prvo moras da iskoristis ova 3 drzavna postupka jer je i tu ostalo nejasno dal ce i parovi koji su prvo dobili prirodno imati pravo na te postupke... i za tebe vazi da je najbolje da pozoves direktno rfzo i raspitas se...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 21/6/2018, 10:53

Mala, nadam se da ce nam se opet posreciti! osmeh srce
Alisa, mene je i zbunilo to sto sam citala neka tumacenja, clanke da oni koji su prvo dete dobili putem vto imace 3 pokusaja za drugo, nigde se ne spominju oni koji su prvo dete dobili prirodnim putem. I meni se cini da je sve to u proceduri da se jos ne primenjuje, moracu nazvati rfzo da popricam malo sa ljubaznim tetama. U svakom slucaju hvala na informaciji.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 21/6/2018, 11:50

Tacno je da su rekli da du odobrena 3 postupka za one koji su prvo dobili putem vto al su se onda javili neki dr i rekli da trebaju da se ukljuce i oni pacijenti koji su prvo dobili prirodno a sad imaju sekundarni sterilitet... e sad sta je bilo sa tim ne znam
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 21/6/2018, 23:41

Principessa, ti kao heterozigot zaista nisi indikovana za terapiju heparinom (fraksi, fragmin-nije bitno). To nije moje mišljenje već mišljena dva ugledna profesora hematologa. Čak ni ja kao homozigot nisam prava indikacija. Te dve mutacije na onom spisku od 4 spadaju u blaže forme, pogotovo heterozigoti.
Poučena iskustvom naredni put ću slušati isključivo hematologa. Inače, već ranije sam navodila primer moje poznanice koja mi je sasvim slučajno nekih 2 meseca pre biohemijske sugerisala da uradim i trombofilije, na šta sam ja rekla"ma nee, već sam bila kod mog vto ginekologa sa tim uputom, ali on je rekao da ne treba. Nema potrebe da bacam novac!!" Kod nje je bio, koliko se sećam kompleksniji problem, u sklopu urođenih Leiden, Pai i ona treća (ne mogu da se setim), homozigoti. Blaga IR koja se uspela nešto regulisati terapijom i ishranom. Od terapije u Atini, na sve te dijagnoze je dobila aspirin, koji je isključen u 10oj nedelji zbog krvarenja. Bio bi haos da je primala heparin, tako joj je rečeno. Rođene su dve zdrave bliznakinje sunny sunny
Nije bila mlada mama, ako misao ode u tom pravcu, rodila je u 41oj. Celu tu ideju je podržao i hematolog kod nas, ali je celu trudnoću praćena kao visokorizična. Svaki slučaj je individualan, ne treba se upoređivati, ali ovo je nešto za šta sam se ja morala sada uhvatiti jer iza sebe imam neuspehe sa "nametnutim" heparinom. Razgovaraću uskoro sa profom, valjda će mi biti nešto jasnije..

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 22/6/2018, 01:44

Ja sam tada pre 3 god. prvo bila privatno kod Antića, pa je on organizovao (da bi bio siguran u svoj sud) konzilijum na KC na hematologiji u vezi mog slučaja, tad je Elezović još radio. Elezović lično je rekao ne fraxiparinu i to je bio stav celog konzilijuma. Ja sam na kraju ipak primala fraxi jer su me spopali i u Pragu i ovde oko toga, jbg...ne znam samo na šta se vto ginekolozi vade kad im zbog krvarenja ne uspe trudnoća? Da li im je kriv plod, ili ipak priznaju da mooooožda i nije trebalo baš uvoditi heparin? Neverovatno do koje mere ide ta njihova tvrdoglavost...
Čak sam sad pre mesec dana radila proširen panel (7 urodjenih trombofilija) i opet su se samo ta 2 pokazala kao heterozigot, sve ostalo je skroz ok, uključujući i MTHFR lokus 1298.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 25/6/2018, 08:00

Devojke ja nikada do sada nisam imala biohemijsku. Kada je bilo neuspesno uvek su bile nule, i ciklus mi je kretao normalno za par dana. Ne znam sta se ovo desava jos mi ne kreve vestica, od cetvrtka imam kao neke male mrlje na dnevnom ulosku, nit sveza krv niti ona braonkasta sukrvica. Jel se desavalo nekoj od vas da posle biohemijske prodje dosta vremena da vestica ne dodje jer ja u principu imam bas redovan ciklus, pa me ovo malo brine. Bojim se neke vanmatericne, zato sto sam je jednom imala, ali ne bi trebalo da bude obzirom da je beta za dva dana pala sa 19.07 na 15.9. Dal da ponavljam betu da vidim jel pala na nulu ili da cekam vesticu da sama dodje, nisam pametna?!
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 25/6/2018, 12:03

Angie Iz mog iskustva,rekla bih da je ponovis dok ne dodje na 0...
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 25/6/2018, 12:24

Angie,ja sam imala biohemijsku,zapravo krvarenje i početak ciklusa 6 dana nakon pozitivne bete i trajalo je 16 dana,onako malo sa dan pauze i onda ponovo. Betu sam radila 14ti dan i 22 dan nakon et. Nisam imala iskustva sa kasnjenjem ciklusa. Ali,svakako mislim da ponovis betu!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 25/6/2018, 14:55

Hvala vam devojke puno 😘😘😘😘 a tako cu i da uradim. Ako mi danas ne krene vestica ponovicu betu ujutru, sto je sigurno, sigurno je.
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 25/6/2018, 14:55

Hvala vam devojke puno 😘😘😘😘 a tako cu i da uradim. Ako mi danas ne krene vestica ponovicu betu ujutru, sto je sigurno, sigurno je.
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Elenaa 25/6/2018, 16:21

11-ti dan beta 2,8.
Da li ponavljati betu ?

Elenaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 03.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 26/6/2018, 13:42

Elenaa, na žalost, sve ispod 5 se ne računa da je trudnoća. Ali ako ćeš biti mirnija u glavi uradi betu za dva dana.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2018, 08:47

Angie, sta uradi, jesi li ponavljala betu?

Elenaa, zao mi je. niska je beta...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 28/6/2018, 12:44

Ženice, da li komisija u Nemanjinoj radi tokom jula i avgusta? Uzela sam upute da radim analize pa da predam za vto, ali sad nešto razmišljam da li oni prave pauzu tokom leta? Volela bih da predam papire i da na miru čekam :)

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 30/6/2018, 10:26

Maija rade tako da predaj papire slobodno
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu