Re-Medika Skoplje

Ići dole

Re-Medika Skoplje Empty Re-Medika Skoplje

Počalji od vodolija79 taj 22/5/2018, 20:38

Drage dame, molim za iskustva Re-Medika Skoplje. Da li ste bile, kako ste zadovoljne i sl. Hvala unapred na odgovorima.

vodolija79

Broj poruka : 4
Datum upisa : 16.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

Re-Medika Skoplje Empty Re: Re-Medika Skoplje

Počalji od Zensko pero taj 24/5/2018, 14:12

Ja sam cula sa dve strane sve najlepse! Ne znam sta bi te konkretno zanimalo,ali ono sto znam je da imaju vrhunskog endokrinologa,predivnu damu! Za vise konkretnijih informacija mogu da se raspitam! U svakom slucaju,mislim da ides u dobre ruke! :) Srecno!

Zensko pero

Broj poruka : 451
Godina : 37
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zensko pero taj 24/5/2018, 14:13

Greska,izvinjavam se Embriologa! :)..

Zensko pero

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zensko pero taj 24/5/2018, 14:15

Greska,izvinjavam se Embriologa! :)..
Bila sam na drugoj temi pa sam omanula..

Zensko pero

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vodolija79 taj 24/5/2018, 14:20

Zensko pero ::Ja sam cula sa dve strane sve najlepse!  Ne znam sta bi te konkretno zanimalo,ali ono sto znam je da imaju vrhunskog endokrinologa,predivnu damu! Za vise konkretnijih informacija mogu da se raspitam! U svakom slucaju,mislim da ides u dobre ruke! :) Srecno!

Ćao hvala za odgovor. Kod mene je problem složeniji (visok fsh, pof). Kako svi doktori kod nas odmah šalju na donaciju, kod njih se radi podmlađivanje jajnika. Čak je nekoliko njih i uspelo nakon tog zahvata da ostvari trudnoću. Pisalo je negde. Može podmlađivanje pa ako bude sve u redu, može iz prirodnog ciklusa. Može ako nije problem da se raspitaš, svaka info znači. Hvala puno unapred! :-*

vodolija79

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zensko pero taj 24/5/2018, 14:26

Da,kod njih se radi metoda podmladjivanja jajnika i tu novinu je uveo dr Ljubic. Za cenu bi bilo najbolje da kontaktiras njih.Takodje rade i donacije i cena im je znatno niza nego u Sistini. Ja poznajem dve trudnice iz Remedike :)

Zensko pero

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zensko pero taj 24/5/2018, 14:39

Pokusaj da zakazes kod Dr Zorana Petanovskog konsultaciju.Za njega sam cula puno pozitivnih komentara,iskusan ginekolog i izuzetan i posten covek! Mada i ostala ekipa je odlicna! Nama je izuzetno vazan embriolog, budi bez brige,tu Remedika ne trpi! :) Zelim ti puno srece Vodolija i ako bude trebala jos neka informacija pisi! :*

Zensko pero

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zensko pero taj 24/5/2018, 15:46

Vodolija,prikljuci nam se na Koracima,ima puno sjajnih zenica koje sigurno mogu da ti pomognu svojim iskustvima!

Zensko pero

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vodolija79 taj 24/5/2018, 15:59

Zensko pero ::Vodolija,prikljuci nam se na Koracima,ima puno sjajnih zenica koje sigurno mogu da ti pomognu svojim iskustvima!

Hoću :-)

vodolija79

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 24/5/2018, 17:21

Ja koliko sam cula to podmladjivanje jajnika kosta ko svetog petra kajgana a pritom je to jos uvek u elsperimentalnoj fazi i nikakvih garancija nema... pritom licno mislim da je to sarena laza... sto se tice pof-a i visokog fsh-a imas teme ovde na forumu pa ih iscitaj... ne znam koliki ti je fsh i da li imas jos antralnih folikula i kakvi su ti ciklusi...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 41
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vodolija79 taj 24/5/2018, 17:45

alisa ::Ja koliko sam cula to podmladjivanje jajnika kosta ko svetog petra kajgana a pritom je to jos uvek u elsperimentalnoj fazi i nikakvih garancija nema... pritom licno mislim da je to sarena laza... sto se tice pof-a i visokog fsh-a imas teme ovde na forumu pa ih iscitaj... ne znam koliki ti je fsh i da li imas jos antralnih folikula i kakvi su ti ciklusi...

Ćao Alisa, imaš dve metode, jedna je preskupa valjda vade matične ćelije iz koštane srži. Druga vade krv i uzimaju hormon rasta i ubrizgavaju u jajnike. Ta metoda je pristupačnija do 1000 eura. Tu prvu ne bih, ali ovu drugu što da ne. Već su u Remedici imali slučajeve da su žene posle toga ostajale trudne. Garancije nema naravno, kao i kod žena gde je sve u redu, a ne kod pof-a. Ali eto bar ima nešto što bi pomoglo, do skoro nije bilo ništa. Nažalost, sve živo i ne živo sam pročitala o visokom fsh, Vujin sam pacijent, pijem terapiju cikloproginovu, suplemente koje sam pokupila sa američkih foruma. Verovatno ću probati i ovo u Remedici, pa uvek ima alternativa, kao poslednja opcija donacija.

vodolija79

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 24/5/2018, 17:54

Ima naravno draga i ja ti zelim svu srecu i uspeh... meni je pof dijagnostikovan jos sa mojih 30 godina tako da sam i ja iscitala o procitala i probala gotovo sve sto se da probati... i to ppdmladjivanje jajnika kao sto rekoh bas i ne verujem pa to nisam probala... uzasno mi je da mi neko naplacuje nesto sto se jos uvek vodi kao eksperimentalno.... skoro je izasao neki clanak u politici ( naleteh na fb na njega) u hrvatskoj je sad u fazi eksperimenta neka metoda ponovnog pokretanja jajnika i naravno rade je besplatno jer je u fazi eksperimenta pa pogledaj i to
alisa
alisa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zensko pero taj 24/5/2018, 19:39

Ja ne znam da li bi se prepustila Hrvatima da eksperimentisu na meni,pa makar i dzabe to radili. Ne kazem da je uspesnost metode u Remedici 100% garancija uspeha jer garancije uopste nema nizasta. Ali ovo je ipak tamo ozbiljan tim i ako je to opcija ispred donacije i ja bih pokusala bez mnogo gubljenja vremena!

Zensko pero

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 24/5/2018, 19:44

Radi neki nas ginekolog, zaboravih sad kako se zove sa hrvatskim timom ako vam je za utehu lol!
Htela sam samo da kazem da sve te eksperimentalne stvari su mi ok samo dok se rade besplatno... nije mi ok naplacivati nesto sto se vodi kao eksperiment....
alisa
alisa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zensko pero taj 24/5/2018, 19:50

Ne Alisa,nisam mislila u tom kontestu "hrvata" :)..To se vodi kao medicinska procedura u Remedici, a tamo probavaju..eksperiment su i intralipidi i NK celije i 100 cuda. Samo kazem da bih se pre odlucila za kliniku gde su imali bar 1 uspeh date metode nego negde gde jos ni ne znaju kako se radi i sta da ocekuju.

Zensko pero

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 24/5/2018, 20:01

Stvarno? Nisam to znala... to radi kod nas i Ljubic al koliko znam to se vodi jos uvek u eksperimentalnij fazi a ne kao medicinska procedura... to je novina za mene... i ovo je ipak intervencija a nk celije i intralipidi i tih ostalih 100 cuda su ispitivanja koja mozda uticu a mozda i ne... znas kako ja gledam na to... da je to stvarno neka dokazana medicinska intervencija koja moze da pomogne radili bi je i na drugim poznatim svetskim klinikama zar ne? Ovako sam za to cula da je krenulo istrazivanje u Japanu i Velikoj Britaniji cini mi se ( ovo se odnosi na sve te tri procedure podmladjivanja jajnika, mada mislim da su 2 upitanju... cini mi se da ovo sto sad isprobavaju u Hrvatskoj je ista ova skuplja varijanta sto radi Ljubic) i da jos uvek ni jedna od te tri ili dve kako god nije dokazana i da se sa sve tri jos uvek eksperimentise... s tim sto se u Japanu i Velikoj Britaniji i sad Hrvatskoj radi besplatno a kod nas Ljubic debelo naplacuje da se vezba i igra, a sad vidim da i Repromedica isto to naplacuje .... Ima zenica ovde na forumu koje su bile kod njega na konsultacijama i uopste nisu zadovoljne... i cini mi se da je i on sam rekao da je sve to jos uvek u eksperimentalnoj fazi....
alisa
alisa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 24/5/2018, 20:02

E da i zaboravih da napisem da je u tom clanku pisalo da je procedura sprovedena na 3 zene od kojih je jedna gotovo odmah ostala trudna.... ali to naravno nije dovoljno da se nesto iz eksperimentalne faze proglasi medicinskim tretmanom...
alisa
alisa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 24/5/2018, 20:23

A evo i teme o podmladjivanju jajnika... mada nema iskustava jer niko to jos sa foruma nije radio bar ne da se javio...
http://kutak.forumotion.com/t3168-podmlaoivanje-jajnika-metoda-ovarijalne-in-vitro-aktivacije?highlight=podmladjivanje+jajnika
alisa
alisa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zensko pero taj 24/5/2018, 20:38

Alisa,to je sjajno! Ja verujem u taj postupak i iskreno se nadam da ce "zaziveti". Ako se imaju sredstva da se to proba pre donacije,zasto da ne?! Ja podrzavam svaku opciju,koja je smislena i dovodi do cilja i rodjenja bebice!

Zensko pero

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zensko pero taj 24/5/2018, 20:44

Remedika znam da jeste imala pozitivne reakcije nakon tog postupka,ali zaista ne znam detalje ni koliko je zena bilo,niti statistiku. Nisam se mnogo interesovala za to jer nisam bila u takvoj prici. Inace se nema mnogo informacija o toj bolnici,ali sam cula da im je uspesnost zaista velika!

Zensko pero

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu