KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

+25
Tavita
Bobaue
mamadabudem
Zensko pero
saska1
lola1980
kobac robac
alisa
BabyBear
Blanka
Bekanicaa
sanja 73
MalaSaJuga
bebana81
Vanja80
micam
ivanicasale
Nessi
Ancica 87
mimi85
Jerapetra
Mimi12
Sirijus
Bobac
NikolaMaja
29 posters

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Tavita 18/11/2018, 22:12

Čestitam, Dora! Nek je živa i zdrava princezica bebe Radujte se!!!
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 19/11/2018, 01:10

Hvala drage moje! Od srca!  srca srca

Evo mog izveštaja.

10.11.2018.  (subota) oko 18h odemo dragi i ja u Višegradsku, na pregled, da vidimo kakvo je stanje jer je ipak prošao termin, dva dana. U ambulanti divna neka dr me primila i kaže Pa trebalo bi veoma uskoro, moguće i u toku noći da krene. Noć je mirno prošla, lepo zaspala, nisam se budila. 

11.11.2018.  (nedelja) oko 06.30h ujutru odem do toaleta da piškim, i odjednom kreću bolovi, za mene veeoma čudni. Odmah sam shvatila da su kontrakcije. Vratim se u krevet, uzmem da merim. Između prve i druge prošlo je školskih 30 minuta. Već sledeća kontrakcija je bila na 7 minuta i malo intezivniji bol. Budim dragog i govorim da beba izgleda kreće... Skače na noge i krećemo u Višegradsku. 
Oko 07.30h stižemo u bolnicu, ulećemo unutra i zatičemo istu nasmejanu dr u ambulanti koja me pregledala prethodnu noć. Čim me je videla, odmah je znala šta je u pitanju  sunny pregleda me, i kaže 3 prsta sam otvorena i govori ženici da me polako vode gore na pripremu. Ja izgubljena i govorim Pa zar već? Mora li?  Very Happy dr se opet smeška.
Ja krećem gore na sprat, upoznajem babicu Ljilju (koja me je i porodila, zaista jedna divna i strpljiva žena) koja je nasmejana takođe i vrlo fina. Prokidaju mi vodenjak, pa klizma. Kreću bolovi sve jači.

 Dragog takođe pripremaju, pošto je planirano njegovo prisustvo. Ulazim polako u porođajni boks, i počinjem sa disanjem (kunem se u vežbe disanja). Imala sam velike sreće što sam se brzo otvarala i što su naponi veoma brzo krenuli. I eto iz četvrtog napona rodila sam čupavo stvorenje sa crnom kosicom. Pogledam dragog a njemu suze naviru, uh.. kakav emotivan trenutak!! 

Čupava devojčica po imenu Teodora (naš dar od Boga) po rođenju je imala 3950gr i duga 54. Dobila ocenu 9, a nama unela veeeliku radost u našim životima. Neverovatno iskustvo.  vv

Moram da napomenem da sam se porodila bez epidurala, hrabrila sam se dugo za to i eto izdržah. Ali eto imala sam sreće što je sve išlo brzo i hvala Bogu bilo je sve ok. Dr nije mogao da veruje da sam prvorotka  Laughing

To bi bio moj izveštaj. Naša avantura tek počinje  yes

Evo već je prošlo 7 dana, ona je dobra beba, mirna, spava, siki, kaki, piški pa opet tako u krug (imam mleka, posebno sam srećna zbog toga).
Lepo se uklapamo, prosto smo zaljubljeni u nju. Sad zaista razumem sve roditelje koji su opčinjeni svojom decom  Razz hehe

Ljubimo vas sve!
Evo i da me vidite kako zevam i uživam  osmeh srce

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Img_2011

Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Nessi 19/11/2018, 07:05

Rasplakala si me Dora... Divno ime i preslatka devojcica srca srca srca
I ja sam kasnila 3 dana u odnosu na termin, mama mi je to milion puta pricala Very Happy

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od mimi85 19/11/2018, 07:37

Dora, mila moja prelepo!!! Suze mi krenuše, ali radosnice! Uživaj u svom blagu, zaslužila si!
Svaka čast i tvom dragom koji je prisustvovao!
Drago mi je da je sve prošlo brzo, da se nisi namučila.
Šaljem stotine poljupčića za Teodoru!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Hobbes 19/11/2018, 09:29

Čestitam Dora! Neka vam je živa i zdrava vaša devojčica srca
Divna je srca1
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od mamadabudem 19/11/2018, 10:01

Bravo, Doro! Čestitaaaam osmeh srce osmeh srce osmeh srce
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 19/11/2018, 10:12

Nessi, Mimi, Hobbes, mamadabudem, hvala vam, devojke moje drage.
Zaista svima želim brzi porođaj i isto ovakvo čudo prirode. beba

 Ljubim vas sve i moram da vam se, kao i uvek, zahvalim na neizmernoj podršci na ovom mom putovanju do bebe. Hvala svima vama, jer zaista mnoge stvari bi bile drugačije i strašnije bez vas. Daću sve od sebe da uživam u roditeljstvu, polako ću preći na te teme ali svakako ću i dalje pratiti sve vas i biti vam podrška! Ma mnogo vas sve volim!! osmeh srce
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od MalaSaJuga 19/11/2018, 12:42

Dora ,rodila SI lutku, divna je ma predivna😍. Tek ces da pucas of ljubavi I miline. Cini mi se svakim danom ga volim sve vise I vise. A dok je u vrticu nedostaje puno...
Uzivajte u roditeljstvu I caroliji koja sledi😘
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od micam 19/11/2018, 13:18

Dora ljubac za lepoticu uzivajte sad zajedno,nista lepse nema na ovom svetu.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Bobaue 19/11/2018, 13:40

Dora , draga čestitam ! ljubav

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Jerapetra 19/11/2018, 18:40

Čestitam, Dora! Medena je Teodora! osmeh srce osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od kobac robac 19/11/2018, 19:35

Teodora je predivna devojcica....uzivaj Dora....sve najbolje ti zelim :-)
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Tavita 19/11/2018, 22:07

Dora, neka vam je živa i zdrava Teodora, da joj se uvijek radujete! sunny
Malena je pravi medić, uživajte u njoj. osmeh srce

Izvještaj iz porodilišta ti je fenomenalan, neka Bog da svakoj našoj Kutanjki i svakoj ženi takvo iskustvo.

Veliki zagrljaj za vas dvije!
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Sirijus 20/11/2018, 09:13

Dora čestitam na divnoj Teodori osmeh srce osmeh srce osmeh srce neka vam je na sreću i radost medenjak je pravi srca srca srca srca
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 20/11/2018, 21:22

Malasajuga, micam, Bobaue, Jerapetra, Kobac, Tavita, Sirijus, 
hvala vam, devojke, od srca!! Šta bih ja bez vas ovde...  srca srca srca  

Tavita, da, i ja bih svakoj od vas poželela takav porođaj, takav dan i tu atmosferu u tom trenutku. Svi navijaju, puni podrške.. kao da nisam u državnoj bolnici, tako sam se osetila po prvi put  u državnoj ustanovi. Baš sam imala sreće, moram da priznam.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Blanka 21/11/2018, 00:01

Dora neka ti je ziva i zdrava Teodora!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Uzivajte a sto kaze Malasjuga svakim danom ces je sve vise voljeti i sve vise se vezati za nju... Ljubav tek poconje da raste a onda nema kraja 😘😘😘😘😘
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od alisa 21/11/2018, 14:10

Divno Dora! Teodora je prelepa! Cestitam osmeh srce

Aj mi samo reci molim te na kom spratu si bila? 3 ili 4? Baby frendli ili ne? Cula sam da je 3 baby frendly i da je katastrofa... a da je na 4 spartu super... i koliko ste placali prisustvo oca na porodjaju?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Ancica 87 21/11/2018, 14:20

Dora cestitam divna nam je drugarica.. Drago mi da si imala lepo iskustvo. .uzivajte

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od BiKsi :) 21/11/2018, 20:08

Dora, i mene si rasplakala ovim izvestajem! Prelepo! Daj Boze da svaka zena tako prodje na porodjaju, za pozeleti sve!

Teodora je pravi dar od Boga, prelepa mala cupavica, srce milo! Koliko je ta ljubav mocna tek ces da vidis kroz koju godinu, dok potpuno postanes svesna majcinstva! Ako budes raspolozena, mozes da otvoris i roditeljski dnevnik!

srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 21/11/2018, 20:39

Blanka,  osmeh srce Grlim te, draga!

Alisa, ja sam bila na 4. spratu. Na tom spratu nije baby friendly, što mislim da zaista znači, najviše zbog oporavka. E sad to je lični izbor kome se šta sviđa. S tim što su mene direktno odveli na 4. sprat posle porođaja i ne znam od čega zavisi ko će na koji sprat. Inače, na tom spratu su sobe u kojima su dvokrevetne sobe, ali spojena je sa još jednom dvokrevetnom sobicom (praktično po 4 žene koje dele kupatilo tj. wc). I to je prednost tog 4. sprata, a wc bi mogao biti u boljem stanju (što se higijene tiče).
Prisustvo oca košta 5000 dinara. 


Biksi,  love srca srca srca srca  Ljubim te, trudničice draga!
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od alisa 21/11/2018, 23:07

Hvala Dora... stvarno si imala neverovatnu srecu i sve je ispalo vise nego super! I ja bih da izbegnem baby frendli ako je ikako moguce ali ocigledno te niko ne pita nego kako se kome zalomi
Ljubi tu malu cupavicu osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Bekanicaa 22/11/2018, 19:37

Dorice, draga neka je princeza živa i zdrava 100 godinica. Prelepa je. Mnogo mi je drago zbog tako lepog i laganog porodjaja, prava si srećnica bila tog dana. A, što se opčinjenost i ljubavi tiče, tek ces da vidis, iz dana u dan je ljubav jača ... uživajte, mazite se, siki te i volite. Nemoj se iznenaditi puno skokovima u razvoju, koji su po par dana izraženi u vidu sikenja non stop, razdrazljivost.. samo se udobno smesti i Teodora na siku. Sad ce biti za 3 ned, pa 6 ned, pa 3 mes, pa 6 mes pa tako redom... Tih dana zaista izgleda kao da je gladna, sike ispuhane... jako vazno ovo da znas, da bih uspesno dojila, koli ko god beba i ti to budete zelele. Pozdrav
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 25/11/2018, 15:13

Bekanice, hvala puno na podršci.
I zaista si u pravu, sad tek kreće ta razdražljivost, početak problema sa grčićima. Vidim da se pomalo grči, ima gasove, i sve to utiče na njeno opšte raspoloženje, ali smo spremni i za to. I stalno traži siku, potpuno si u pravu. Imam osećaj da bi stalno mogla da sisa, ali zapravo traži bradavicu i tako zaspi. 
Uglavnom, polako se uhodavamo.

Mislim da ovaj moj dnevnik može polako da se zatvori. Jako sam srećna što sam svaki period svoje trudnoće obeležila ovde u svom dnevniku i uvek ću moći da mu se vratim, sa uživanjem.  osmeh srce

Ljubim vas sve, drage moje! Puno hvala na svemu!  srca srca srca srca
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od BiKsi :) 25/11/2018, 18:29

Dora, zatvaram tvoj dnevnik sa zeljom da otvoris roditeljski i da Teodora ima jedan lep, zdrav, srecan, bezbrizan i dugovecan zivot!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Zensko pero 25/11/2018, 18:44

Puno sreće i od mene!!,😘

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) - Page 6 Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu