KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

+25
Tavita
Bobaue
mamadabudem
Zensko pero
saska1
lola1980
kobac robac
alisa
BabyBear
Blanka
Bekanicaa
sanja 73
MalaSaJuga
bebana81
Vanja80
micam
ivanicasale
Nessi
Ancica 87
mimi85
Jerapetra
Mimi12
Sirijus
Bobac
NikolaMaja
29 posters

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 30/3/2018, 23:38

Drage moje, evo odlučih da otvorim svoj Dnevnik, da uvek mogu da mu se vratim i setim se celog ovog "putovanja" do našeg najvećeg cilja, želje!
Opet se dogodilo sasvim slučajno. Mislim, slučajno, znamo kako se prave bebe  Laughing ali eto test je pokazao II crtice. Nakon toga i beta, prva, druga, treća.  
Prvi UZ je prošao, nismo videli niti čuli ništa. Dr sumnjičav. 
Drugi UZ  čuli smo srce. Mi oduševljeni ali i pomalo i suzdržani zbog nemilog događaja pre ove trudnoće. 
Treći UZ, koji je bio danas, sve dobro. Veliki smo 13mm. Po poslednjem ciklusu sam 8+1 nedelja, a po UZ 7+4. I dalje terapija ista (Pregnil, na 7. dan, Utrogestan 100x3, i moja standardna terapija za hašimoto, glukofaž, femibion, folnak).

Eto ovde ću pisati o svemu što se tiče moje trudnoće, pa vas, drage moje, očekujem da svratite na kafu! Ili vino, šta god da želite  osmeh srce


Poslednji izmenio Dora1 dana 31/3/2018, 11:41, izmenjeno ukupno 1 puta
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Blanka 31/3/2018, 00:07

Dora neka ti je srecno i blagosloveno do kraja! Jako se radujem tvom dnevniku i bas mi je drago da si ga otvorila.
Evo ja cu jedno vino za pocetak pa da nazdravimo!!!!
❤❤❤❤❤
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od micam 31/3/2018, 09:38

Nazdravljamo Dora sa vinom naravno.Nek je srecno otvaranje dnevnika da se kuckamo i da ispratimo sve do kraja do mirisljavog zamotuljka koji cini roditelje najsrecnijim na svetu.Da sve tece po redu uredno i veselo. sunny sunny sunny Samo da greje sunce
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od NikolaMaja 31/3/2018, 10:26

Dora, živela ti nama i uspešno iznela svoj zamotuljak najdraži. Da ti trudnoća bude što lakša, lepša i da uživaš u njoj! cveće cveće cveće
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 31/3/2018, 11:35

Blanka, micam, NikolaMaja, hvala!! Nazdravlje,  cveće
Od malo pre mučnine krenule, mada danima ih imam pomalo. Ali ništa što se ne može izdržati.  sunny
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Bobac 31/3/2018, 17:49

Dora, srecno otvaranje dnevnika, zelim ti mirnu i dosadnu trudnocu, i da docekas nakon devet meseci jednu lepu, mirisljavu bebicu.
Ljubim

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 31/3/2018, 21:41

Bobac  ljubav

Danas sam radila (treba da sve ovo proveravam od 2-4 nedelje):
TSH  0,979 (ref.vrednosti u prvom trim. 0,2-3,5)
FT4   19,53 (ref.vrednosti  12,00-22,0)
D dimer  manje od 270 (ref.vrednosti 0-500)

Što znači da je sve u referentnim vrednostima, s tim što mi je tsh poprilično pao (možda od povećanja doze jer sam je povećala uz konsultaciju sa endokrinologom). Iskreno nikad mi nije bio ovako nizak, sad ne znam da li je to ok. Moraću svakako da vidim sa endokrinologom, da mi slučajno ne ode dole.
Inače malo pre kad sam se brisala vidim maloo baš malo braonkasto, mada sam danas mnogo šetala, možda je od toga. Moram malo mirovati, ja nekako i zaboravim da sam trudna u toku dana  Rolling Eyes
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Nessi 1/4/2018, 12:08

Dora, srećno otvaranje dnevnika! cveće
Pridružujem se željama ostalih devojaka! Verujem da ćeš uživati u trudnoći, a da ćemo mi uživati u praćenju tvog dnevnika  srca

Što se tiče TSH, kod mene su slične vrednosti TSH redovne, nekad i manje, a nikad nisam primala nikakvu terapiju jer nemam problema sa štitnom. Ne znam kako je u trudnoći, ali meni su rekli lekari da su takve vrednosti TSH super i da jedino ne valja da je povišen TSH, a ti pitaj svog izabranog lekara...

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od saska1 1/4/2018, 17:14

Dora srećno otvaranje dnevnika da sve prodje savrseno do kraja.😊
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Sirijus 1/4/2018, 20:42

Dora, srecno otvaranje dnevnika. Neka sve prodje savrseno do kraja osmeh srce
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od BiKsi :) 1/4/2018, 23:07

Dora1, srecno otvaranje dnevnika i da ti ovaj put sve bude skolski, da dnevnik ispisujes najlepsim recima srece i bezbriznosti! srca srca srca

Stitna je odlicna, ostavi tu dozu slobodno!
D dimer takodje odlican, pu pu pu, usrale vas koke, samo tako nastavi!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Vanja80 2/4/2018, 08:00

Dora, srecno otvaranje dnevnike, da sve prodje lagano i skolski, da uzivamo na ovim stranama! osmeh srce

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od NikolaMaja 2/4/2018, 11:47

Dora, super rezultati. To curo! igracice igracice igracice
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 5/4/2018, 21:20

Pre nekoliko dana sam bila na kontroli. Hvala Bogu sve je u redu. 
Crl 19mm, uhvatili smo i pokrete  sunny  đuska li đuska hehehh 

E sad, već par dana mi ide braonkasti sekret, doduše sad i ne, tek tek. Može biti bilo šta ali se nadam da nije ništa strašno. Dr dok je gledao na UZ kaže da donji uterini segment proširen, i ne pitah šta to znači, poptuno sam se nešto sludela. Tako da ako neko zna malo više o tome da mi napiše.

Grlić je zatvoren ali ipak treba da mirujem, što baš i nije trenutno potpuno moguće. Ali sam svakako usporila tempo sa poslom. Planiram sad ovih nekoliko dana da bukvalno preležim, da vidim da li će potpuno da stane to braonkasto. 
Inače brisevi su mi dobri, da ne brinem barem u vezi toga. 
Za tri nedelje kontrola.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Mimi12 6/4/2018, 00:22

Dora, da ti cestitam ovde (sa malim zakasnjenjem) na prelepim zvucima kao sto je jedno malo srce. Vreme je bilo da i ti malo uzivas. Iskoristi ovo vreme. Zacudices se kako brzo prodje lol!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Tavita 8/4/2018, 23:00

Dora, srećno otvaranje dnevnika. Mnogo mi je drago što si opet tako brzo spontano ostala trudna. Da ovog puta bude sve bude lagano, srećno i bebićetno.
Miruj ako imaš imalo tog mrljanja. Može da bude svašta, a najčešće je neki kapilar koji puca zbog širenja materice.
osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 9/4/2018, 16:56

Mimi,  osmeh srce hvala ti draga!

Tavita, hvala na lepim rečima.  smajli angel

Inače, danas sam već ušla u 10. nedelju, tačnije 9+4 dana.
Pre dva dana mi je prošlo brljanje, malo sam odležala, iskoristila praznik za to, povećala Utrogestan. Nego, juče mi je bilo užasno. Mučnina me mučila ceo dan, pa sam i povraćala.. ali eto danas mi nije kao juče. Nadam se da i neće biti jer ja kad povraćam baš se mučim  Crying or Very sad (sorry što detaljišem, ali moram da se požalim) ali srećom dragi je bio non stop uz mene. 

Ali danas sam okej :)
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Jerapetra 9/4/2018, 21:57

Dora, srećno otvaranje dnevnika i neka bude dosadna, lagana trudnoća! Držim fige da što pre prođu mučnine!

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 14/4/2018, 23:11

Jerapetra, hvala, draga moja od srca!!

Dobro veče svimaaa, nema me nešto danima, nema ništa novo sem mučnina i glavobolje s vremena na vreme. I ne znam kako da se izborim sa tim, potpuno me ošamuti da ne mogu ni da ležim, a ni da šetam. Inače se, kada nema toga, fino osećam, vrlo sam raspoložena, nemam oscilacije u raspoloženjima, ali eto sem tih mučnina.... baš je neprijatno. 
Danas sam 10+2, i dr je rekao do kraja 10. nedelje primam Pregnil, posle prestajem jer posle nema funkciju. 
Sutra vadim d dimer, sledeće nedelje i antitela pošto sam A-.
Eto tako, pozdravljam i ljubakam sve moje drage!  ljubav
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 18/4/2018, 20:37

Našla sam način da funkcionišem kada me uhvate mučnine. Čaj od đumbira i pomorandže, u kesici (Teekanne). Doduše nije baš najsrećnije rešenje, ali pomaže. Eto ako neko ima problem sa mučninama, može probati.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Tavita 19/4/2018, 14:44

Draga Dora, važno je da "pali". Imaš u poteci i neke tabletice na bazi đumbira. Ja ih nisam koristila, već sam nekako trpjela. Trudila sam se da jedem blagu hranu. UBjedljivo najviše mi je priao pire-krompir Very Happy
Kako se osjećaš, inače? Poljubac za vas dvoje/dvije osmeh srce
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Nessi 19/4/2018, 17:14

Dora, ja baš volim taj čaj koji ti pomaže. Super što si pronašla šta ti prija! Pošto ja već imam taj čaj u kući, samo mi još fale trudničke mučnine lol!

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od BiKsi :) 19/4/2018, 23:45

Pozdrav za vas dvoje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 20/4/2018, 21:34

Tavita, ee i ja primetih da mi krompir, da li pire ili pomfrit prija. Neverovatno, ali jeste tako, umiri mi mučnine.

Inače sam dobro, pu pu pu Very Happy  nadam se da će tako biti i nadalje.


Nessi, još malo i ti ćeš piti taj čaj ali sa bebom u stomaku, videćeš! Verujem da hoćeš!!  osmeh srce

Biksi, pozdrav i za tebe, draga naša, od nas  srca

Vadila d dimer, dobar je, 270, što znači u granicama normale. 
Danas sam vadila antitela jer sam A- krvna grupa. U ponedeljak rezultati.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Dora1 26/4/2018, 13:46

Danas radim dabl test. Uh... trema me hvata. Mučnine jenjavaju, ali su na momente prisutne. Inače dobro sam. Javljam rezultate.  srca
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :) Empty Re: Dora1 - put do našeg najslađeg cilja :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu