KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+48
BabyBear
Blanka
dada88
libra35
Vanja80
Borbica
Zensko pero
Nataly17
Bekanicaa
alisa
Principessa
ivanicasale
Padobranka
Ivaana
mimi85
sunny.tp
aurora
NikolaMaja
zsuki75
Makija
micam
Strumfeta78
Sirijus
saska1
Jerapetra
Bobaue
Hobbes
mamadabudem
Mimi12
sanja 73
Lenaaa
ne gubim nadu
tuli
Tavita
ganedina
Elenaa
Nessi
noja
hany
Bobac
kobac robac
BiKsi :)
Dragana Gaga
PalcicaBg
MalaSaJuga
Ema Blanka
SladZana
Magnolie
52 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Padobranka 14/5/2018, 13:37

Uzem mi je uzorak endometrijuma i tu je nadjena bakterija. Nisam imala nikakve tegobe. Dobila sam antibiotsku terapiju. Nemam pojma kako je tamo dospela.
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 14/5/2018, 18:31

Ivana, cestitam na divnoj beti. Kad je prvi uz? Srecno nadalje!

Padobranka, da istrebis te zgamije koliko odmah prvom turom antibiotika.

Koracaljke, sve vas ljubim i zelim lake i uspesne korake ma u kojoj fazi bile!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 15/5/2018, 01:04

Dugo me nije bilo...cestitke Ivani za najlepse brojke :). Moje dve inseminacije su bile neuspesne, sad sam na stimulaciji za trecu i u skupljanju papira za vto. Verujem da cemo sve uspeti u nekom trenuku i molim se za sve vas :)

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 15/5/2018, 14:39

Zelela sam sve da vas pozdravim! Ja sam kao i vecina vas neko ko vec 6 godina pokusava da ostvari taj najlepsi san! Iza sebe imam jednu prirodnu trudnocu,nazalost kasno izgubljenu i u poslednje 2 godine 2 stimulisana i 4 feta, od toga sa jednom biohemijskom. Nista o svemu tome ne znam, sem da imam Hasimoto,da sam sposobna da budem majka u svim ostalim aspektima i da ce se to dogoditi kada bude pravo vreme. Ono sto sam ja,posle svega shvatila jeste da uspeh dolazi kada ucinimo samo dobro sebi: zdrave navike,sto ne znam koliko nas bas u potpunosti ima,mir u dusi i otpustanje strahova,na cemu posebno raditi i ljubav prema sebi koju ja jos uvek ucim. Isto tako,naci doktora i kliniku kome dati bezuslovno poverenje,bez pitanja i analiza i verovati u vas zajednicki uspeh! Ja osecam da sam sada na pragu toga,nasla sam dr,meditiram i pustam da se dogodi ono sto treba da se dogodi. Zelim vam puno srece drage buduce mame i radite na sebi,samo verujte sebi!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 15/5/2018, 14:56

Zaboravila sam cak i jednu inseminaciju pre prve vto..eto,ostavljam proslost gde joj je i mesto :)..

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 15/5/2018, 17:02

Dobro nam došla Žensko pero i da te što pre ispratimo na trudnicke strane. Imaš dobar pravac razmišljanja i pozitivnu energiju, što su po meni (osim tehnickih preduslova) 2 najbitnije stvari za uspeh. 😃❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 15/5/2018, 19:20

Dobro nam dosla Zensko pero sunny Divno je sto si tako pozitivna...tako i treba...samo napred srca1
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 15/5/2018, 21:19

Zensko pero dobro nam dosla i sto pre presla na trudnicke strane.Vera u uspeh i opustenost su jako bitni u ovoj nasoj borbi.Naravno da ces uspeti da budes majka i da si sposobna za to.Svaka cast na pozitivi samo napred. srca srca srca
Poverenje u komplet tim(dr i bolnica) je isto bitno ma sve je vazno i pozelimo srecu jer i ona treba.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 16/5/2018, 09:51

Drage moje. Ni sama ne znam kako, ali našla sam se opet u sred prikupljanja papira za 156.pokušaj da opet postanem mama. to će se verovatno desiti uskoro, mada još nemam dokumentaciju, niti mišljenje komisije niti para na računu ahahhah, ali znajući sebe...

e sad. rutinska analiza hormona, kad ono anti tg i anti tpo 5 puta veći od max. Šta li je to? planiram kod dr Đilas čim odradim i proveru insulina.

i još nešto, hvatanje za slamku verovatno. ima li smisla odraditi histero sa skrečingom pre pokušaja? više mi se sve ove dodatne drangulije čine izvlačenjem novca....

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 16/5/2018, 10:22

Drage Principessa,kobac robac,micam hvala vam na lepim zeljama. Pratim vas drage zenice.
Zsuki,ja imam takodje problem sa anti tg i anti tpo, ali moj endokrinolog tome ne pridaje vaznost. Jedino sto je zanima su Tsh i Ft4 i da unosim selen bar preko hrane( proteinska ishrana). Pocela sam da koristim pronison u postupku i ona smatra da ce ih on obarati. Ne mozes sve skockati,pa ne razbijaj glavu. Naravno,ako je samo tiroidea problem! Izvini,ja se tek ukljucujem.
Inace za histero,zasto da ne,ima slucajeva gde upali,a ima i gde ne,ali zasto ne dati max od sebe.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 16/5/2018, 11:45

Perce ma više sam se uplašila zbog zdravlja nego zbog vto iskreno. Da nije neki hašimoto ili šta ja znam. Vto ja onako rekreativno radim ahahahahahah Vidim da si za selen rekla prekid tri meseca pre postupka, pa mi to za sad otpada.

Za histero se razmišljam, nisam pametna. Prošle godine mi Kopitovićka rekla kao nema potrebe za tim, a vidim da nekima predlaže. Nije mi jasna logika.

Zna li neko koliko je histero u Feroni?

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 16/5/2018, 11:52

Zsuki, ne znam da li to može da ima veze, ali meni je tireoglobulin bio jako povećan i ja nisam tome pridavala znacaj dok mi nije endokrinolog našao nodus od 4cm na levoj strani štitne žlezde, koji je hitno tražio da operisem (zbog postupaka vto i hormona, koji samo mogu da utiču na to da dodatno raste). Srećom tkivo je bilo benigno i sve se završilo super, 2/2 štitne je preuzela funkciju i sve radi kao sat. Iz svog iskustva kažem, možda treba uraditi uz da se proveri da nema nekog cvora koji pravi takvu sliku, jer i meni su svi ostali rezultati osim toreoglobulina koji je bio nenormalno visok, bili savršeni...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 16/5/2018, 12:20

hvala ti Principessa, da pod obavezno idem kod endokrinologa nisam bila godinama. Sramota, ni IR nisam proveravala bar 2 godine. Samo karkam lekove. kad se setim. užasna sam.

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 16/5/2018, 16:47

Zsuki,obavezno kod endokrinologa i UZ. I da bude Hasimoto,tolike zene zive sa tim,pa nista! Realno,sve manje i ginekolozi obracaju paznju na njega!
Ja histero do sada nisam radila,niko nije zahtevao jer sam imala trudnoci iznesenu do kraja. A obzirom da meni postupci sada ne uspevaju izvesno je da cu je raditi pre sledeceg. Vise se ne obazirem na to sta treba,sta bi bilo dobro,pustam sve mom "novom" doktoru!Krenula sam kod psihoteraputa da uravnotezim i smirim sebe,pa ce i moja tiroidea valjda biti mirna :)

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 16/5/2018, 20:29

Zensko pero, dobrodosla i ovde. I da te isprasimo na trudnicke sto pre.

Zsuki, ja imam povisena anti tpo, dobijala sam pronizon tokom cele trudnoce jer imam i mutaciju na pai 1 genu. To je po savetu hematologa Miljica.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 17/5/2018, 07:41

Zensko pero, da ti i ja poželim dobrodošlicu. Da nam što pre ostaneš trudna!!!
Zusuki, pravac kod endokrinologa i onda u nove pobede, pa na trudničke strane!!!
Navijam jako za vas dve igracice igracice igracice igracice igracice
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 17/5/2018, 10:53

Devojke, da li je neko skoro radio laparaskopiju kod prof Kopitović? Interesuje me, kako vode računa o pacijentu, obzirom da je opšta anestezija i da se secka stomak. Ko je anestetičar, šta treba od podataka, kada se ide na razgovor? Malo sam u strahu iz razloga sto imam hemofiliju tipa c.
Ljubac
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 17/5/2018, 11:55

Aurora ja sam radila kod njih 3 histero (zadnju marta 2017.).Vode racuna o pacijentu dosta.Pre intervencije taj dan kad dodjes u kliniku dodje kod tebe anesteticar i obavi razgovor sa tobom(pita od cega bolujes,sta pijes od lekova... i sva klasika sto se pita i popunjavaju neki upitnik).Meni je anesteticarka bila dr N.Andjelic.Kad budes isla na dogovor za histero kod prof.Kopitovic napomeni joj za hemofiliju mozda moze i pre da razgovaras sa anesteziologom.Inace posle intervencije su pazljivi dosta,sestra bude tu stalno i prati te,ako nije u sobi dolazi cesce da obidje pacijenta i proverava kako se osecas.Ja sam bila zadovoljna njihovom brigom i paznjom i pre i posle intervencije.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 17/5/2018, 12:49

Micam, Aurora ne pita za histero već za laparoskopiju, ako sam dobro razumela...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 17/5/2018, 13:20

Hemofilija nije problem za histero posto te ne seku al za lapro vec moze da bude jer moze da iskrvari zato se Aurora raspituje al ja ne verujem da bi Kopitovicka to preuzela na sebe da nije sigurna da zna sta radi i u svoj tim jer koliko kapiram ta tvoja hemofilija c je poprilicno ozbiljna
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 17/5/2018, 15:58

Jeste Alisa, upravo zbog toga. Ne znam kako trebuju krv - na prosloj laparo sam primila 600ml plazme 😯

Micamm 😗😗 hvala za info.

Ne znam sta da radim, nemam petlju....
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 17/5/2018, 16:00

Znam da pita za lapara al je nisam radila kod njih,pa sam odgovorila za histero mozda ce joj znaciti.Posto je anesteziolog verovatno isti.A i odnos prema pacijentu.
Najbolje se raspitaj o svemu kod Kopitovicke i trazi da unapred razgovaras sa anesteziologom.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 17/5/2018, 21:47

Aurora ja sam radila skoro laparo u Feroni.Imaju i krv ja sam primala tako da ne brigaj uvezani su sa transfuzijom sve je stiglo u kratkom roku.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 17/5/2018, 22:04

Extra!! Hvala Saska 😗😗😗😗😗😗😗
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 17/5/2018, 23:15

Slucajno sam naletela na snimak na ytube-u, u Medi Groupu se radi laparoskopija kroz prirodne otvore bez secenja prednjeg trbusnog zida. Eto,ne znam da li ste to gledale, ali ne skodi imati informaciju

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu