KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+48
BabyBear
Blanka
dada88
libra35
Vanja80
Borbica
Zensko pero
Nataly17
Bekanicaa
alisa
Principessa
ivanicasale
Padobranka
Ivaana
mimi85
sunny.tp
aurora
NikolaMaja
zsuki75
Makija
micam
Strumfeta78
Sirijus
saska1
Jerapetra
Bobaue
Hobbes
mamadabudem
Mimi12
sanja 73
Lenaaa
ne gubim nadu
tuli
Tavita
ganedina
Elenaa
Nessi
noja
hany
Bobac
kobac robac
BiKsi :)
Dragana Gaga
PalcicaBg
MalaSaJuga
Ema Blanka
SladZana
Magnolie
52 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 20/3/2018, 21:10

Kobac, draga, ceo dan virkam ovde da vidim novosti i ova novost me baš ljuti. Mnogo mi je žao. Moguće da se "nešto" dešavalo. Kao što kaže Bobac, vidi da li ste sve analize radili i da li ste bili pokriveni svim terapijama. 
Naravno da treba sačekati ali mislim da ne treba puno čekati na drugi pokušaj. Ne želim da se igram doktora, najbolje da se posavetuješ sa svojom doktorkom. Ja znam da mi je u Pragu Sonja govorila da ne treba čekati, par meseci je sasvim dovoljno da se očisti organizam od hormona i opet krenuti.

Ja ti želim sve najbolje! Ovde ima dosta divnih duša koje mogu da ti pomognu, najviše psihički da sve ovo prevaziđeš.  srca
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 20/3/2018, 22:07

Hvala draga Dora na svakoj napisanoj reci. Ja se drzim koliko mogu ali padnem svako malo pa se rasplacem pa opet dobijem snagu pa jedva cekam ponovo da krenem i sve tako u krug. Smenjuju se strah i nada. Idem sledece nedelje kod doktorke pa cu videti sta ce mi ona reci. Bas sam umorna od svega. Ali...idemo dalje u nove pobede. Jednom mora biti. MORA.
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 20/3/2018, 22:21

Da li neko zna cenu kriotransfera u feroni
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 20/3/2018, 22:31

Kobac, zao mi je...
Eto pogledaj moj potpis nakon biohemijske, uspeli smo....tako da je to dobro...znaci da se nesto ipak desavalo...odboluj pa u nove pobede
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 20/3/2018, 22:35

Hvala MalaSaJuga...znaci mi kad cujem da je nekom uspelo posle biohemijske. Da li su ti rekli zasto je bila biohemijska? Ili eto tako desava se
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 20/3/2018, 22:48

To niko ne zna....na zalost...
Nesto je krenulo ,pa stalo...ja stalno kazem da je u ovoj nasoj borbi sreca presudna....eto vidis Iz potpisa stanam se dogodilo sada,u poslednjoj vto....
Nemoj misliti da su losi embrioni,...ne,desava se to I sa blastama...jedino ti mogu reci da uradis dodatni analize,ako do sada nisi....tipa ogtt, trombofilije, NK celije....
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 20/3/2018, 22:55

Nisam radila te analize ali cu ih uraditi. Sada sam umorna i idem da spavam. Sutra je novi dan i nova snaga dolazi sunny
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 21/3/2018, 07:21

Kobac draga, grlim jako! ff
Odmori malo, i dusu i telo, ne znam sta si sve radila od analiza, ima ovde posebna tema o tome
https://kutak.forumotion.com/t2708-dodatne-analize?highlight=dodatne+analize
Ocito se nesto desavalo, i to je pomak, nadam se da ce sledeci put biti dobitni, ima ovde dosta zenica koje su uspele posle biohemijske.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 21/3/2018, 09:30

Kobac, bas mi je zao...ali biohemijska daje nadu da si blizu uspeha, to je mnogo bolje od nule, veruj mi. Odradi sve sto nisi od analiza još i polako, biće to sigurno sl. put. Grlim jako ❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 21/3/2018, 11:51

Mnogo ste me oraspolozile....vi ste divna podrska..hvala vam...od juce osecam rupu, prazninu u dusi...ali kad citam vase poruke ja sam jaca i osecam se bolje i jedva cekam sledeci postupak. Grlim vas sve i ljubim jako d
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 21/3/2018, 12:03

Kobac draga bas mi je zao. Ali sve au ti zene rekle. Biohemijska jeste uspjeh u odnosu na nulu svakako, i znak je da se dolje desila trudnoca ali se nije odrzala. Takodje biohemisjka je dobra predispozicija da ce sledeci put biti prava trudnoca to kazu neke statistike tamo, mada sreca je presudan faktor. U to sam ubjedjena 100% posle dugo borbe. Odradi dodatne analize obavezno da sledeci put budes spremnija. A ja sam sigurna da ce sledeci put biti dobitni. Ljubac osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 21/3/2018, 17:02

KObac, draga, sada vidim i ne znam šta bih rekla. Sem, plači, isplači, odtuguj i odboluj, a onda otresi bol, nadji snage i guraj dalje. Jer dalje moraš. Jer imaš cilj. A to je najdivniji cilj na celom svetu. Uradi analize, spremi se, ali i nadji vremena za sebe da se psihički odmoriš. A kada osetiš da si spremna, samo napred. Svi smo tu da ti damo vetar u ledja. I uspećeš!
A sada te grlim jako. zagrljaj
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 21/3/2018, 17:05

Lakisa, hvala. Nadam se da će sve biti ok. Na uz ništa nisu videli, svi rezultati su mi ok, ali da opet oni pregledaju da nema možda nešto što ne vide, a za trudnoću smeta. Da i to odradimo.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 21/3/2018, 20:49

Kobac draga grlim jako.Znam kako se osecas mene te biohemijske dotuku al glavu gore i prkosno u kostac sa problemom.Odmah kuj nove planove to je najbolji lek za neuspeh.Docice i nasih 5 minuta srece
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 21/3/2018, 21:55

... ja sam kopirala iz dodatnih analiza prvu stranu vidim da mnoge zenice  koje citaju forum ne znaju gde stoje a mozda nepitaju  pa nek stoji na ovoj stranici
ANALIZE I DODATNE ANALIZE VTO

HORMONI

1. FSH 2-4.dc
2. LH pred ovulaciju? 2-4 dc.
3. ESTRADIOL pred ovulaciju?
4. ESTROGEN u ovulaciji?
5. PROGESTERON 21.dan c. (15dc.)
6. PROLAKTIN 2-4. Ili bilo kada (dvokratno, 8h, 16h)
7. TESTOSTERON 2-4. Ili bilo kada
8. Hormoni STITNE ZLEZDE (FT3, FT4, TSH, Anti TPO-antitela) 2-4. Ili bilo kada.
- Štitna žlezda: FT3, FT4, TSH (bilo koji dan ciklusa)=VMA Institut za biohemiju
9.Kortizol (takođe poluprofil), Dhea-s, Acth, Androstendion
10. AMH-Antimilerov hormon, bilo kada.
11. Inhibin B
12. Progesteron 17

- Vitamin D
- Folna kiselina= Vma Institut za biohemiju
- B12= Vma Institut za biohemiju
- Vitamin 25OHD3= ne rade na vma

-OGTT sa insulinemijama (Test opterecenosti na glukozu).


Trombofilije:

-Za ispitivanje stečenih trombofilija:

Veliki koagulacioni status

Vreme krvarenja i koagulacije
Sedimentacija Er (citrat)
Protrombinsko vreme (citrat) INR
Brojanje trombocita
Aktivisano parcijalno tromboplastinsko vreme
Fibrinoliza
Protein C
Protein S
Rezistencija na aktivirani protein C
Antitrombin III
Lupus antikoagulans
Antikardiolipinska At IgM
Antikardiolipinska At IgG
Antifosfolipidna At IgM
Antifosfolipidna At IgG
Beta-2-glikoprotein IgM
Beta-2-glikoprotein IgG
Odredjivanje aCLA IgG klase
Odredjivanje aCLA IgM klase

D-dimer (mada se radi u trudnoci, ukoliko postoji mutacija)

Urođene:

MTHFR C677T, privatno, Konzilijum.
Faktor V Leiden Institut za medicinska istraživanja VMA
Faktor II G20210A Protrombin II Institut za medicinska istraživanja
PAI 1, privatno, Konzilijum


Ako na Vma radite i ANA i APA, to mora da ti bude na posebom uputu!
Znaci jedan uput VMA Institut za med.istrazivanja Faktor II i Faktor V, a drugi uput Vma Institut za med.istrazivanja ANA i APA!
Prvo pozoves VMA na ovaj broj da zakazes tu analizu, zakazuju za 10ak dana otprilike
Broj je 3608-909


Anti-TSH
Anti-TPO
ANA, APA

Autoimuna antitela, Antinuklearna, Antifosfolipidna sa antikardiolipinskim), Antimikrozomalna, Antitireoglobulinska antitela, cirkulisuci imunokompleksi;


AUTOIMUNA ANTITELA moze na Imunologiji KC, treba uput za imunologiju Kc, ne zakazuje se, odes pre 8tamo! Ja sam sve sem antikardiolipinskih i antifosfolipidnih radila na VMA (nisu imali reagense) a ova dva na KC (mada i tamo cekaju reagense da mi urade to)

- Antinuklearna antitela (ANA)
- Antimikrozomalna antitela (Anti TPO) , antitela na stitnu da te ne buni kao mene
- Antitiroglobulinska (Anti TG),antitela na stitnu da te ne buni kao mene
- Antifosfolipidna antitela
- Antikardiolipinska antitela, Igm i Igg
- Anti beta 2 glikoproteinska, Igm i Igg
- Cirkulišući imuno kompleksi - ovo mi je imunolog rekla da nema svrhe to raditi, da nije bitno


STEČENE TROMBOFILIJE
- APTT = VMA Institut za biohemiju
- PT =VMA Institut za biohemiju
- Broj trombocita=VMA Institut za biohemiju
- Fibrinogen=VMA Institut za biohemiju
- Euglobulinska fibrinoliza - ovo nisam uradila ne rade ni na Vma ni na KC
- Lupus antikoagulans (DRVVTR) VMA Institut za biohemiju
- Antitrombin (AT)=VMA Institut za biohemiju
- Protein C=VMA Institut za biohemiju
- Protein S=VMA Institut za biohemiju
- Rezistencija na aktivisani protein C (APCR)=VMA Institut za biohemiju

Pored ovoga uraditi i:
- D dimer=VMA Institut za biohemiju
- Homocistein=VMA Institut za biohemiju
- Krvna slika=VMA Institut za biohemiju


VIRUSI:
-Listerija
-TORCH test, odnosno:
1. Toxoplasmoza,
2. Ostale infekcije poput hepatitisa B, sifilisa i varicele-herpes zoster,
3. Rubella-virus koji izaziva bolest slicnu rubeoli (German measles),
4. Cytomegalovirus ili CMV,
5. Herpex simplex virus-uzrocnik genitalnog herpesa.

TORCH test:
-Toxoplazma= može u Gradskom zavodu za javno zdravlje u okviru skupljanja nalaza za Komisiju
-Rubella= može u Gradskom zavodu za javno zdravlje u okviru skupljanja nalaza za Komisiju
-Citomegalovirus (CMV)= Vma institut za mikrobiologiju
-Herpes simplex (HSV)=Vma institut za mikrobiologiju
Uraditi još i: Listeriae, Brucella, Mumps= Ovo cu u Konzilijumu, ne rade drzavno
Za sve viruse uraditi Igm i Igg.


Oba partnera Mikrobiološko ispitivanje: - Bakterije, Chlamidyia, Mycoplasma; - HbsAg, HCV, HIV, VDRL – serologija
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 21/3/2018, 21:58

noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 22/3/2018, 00:02

Super su ove dodatne analize....svaka cast na spisku likeit
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 23/3/2018, 06:18

Kobac robac, grlim jako, da dobijes snagu da sve ovo odradis i da sledeci put uspes. Ja sam nakon biohemijske uspela, sto i tebi od srca zelim! Uz Kutak je sve lakse!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 23/3/2018, 22:13

Kobac robac svaku negativnu betu doživim kao svoju,želim ti da što pre kreneš u novu najlepšu pobedu srca srca srca
Drage moje rešila sam i ja malo da se pokrenem,reko dosta sam odmarala odradila progesteron na 21.dc kad on 0,729 ng/ml nisko je to,već sutradan mi krene ciklus odem kod moje doktorke reče uradi hormone 2dc pa da vidimo štaćemo,čekam sutra rezultat pa javljam, bez terapije sam već duže vreme htela sam malo detox al sam izgleda preterala
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 23/3/2018, 22:34

Sanja 73 dakle kreces u nove pobede. Lagano, korak po korak sunny Ide prolece i to ce nam valjda svima dati snagu za dalje Very Happy

kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 24/3/2018, 00:03

Sanjice dusice, ovo proljece mora biti tvoje. Svu srecu ti zelim u sledecim koracima dusice draga. Ljubimo te moja vojska i ja. osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 24/3/2018, 10:39

Sanjice, to su divne vesti. Proleće je vreme za buđenje izgleda. Držim pesnice da sve prokako treba!!! osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 24/3/2018, 10:52

Sanjice, draga, bravo na korak napred!!! Pomno te pratim! Mislim da je dovoljno prošlo vremena i da si skupila energije za nove uspehe i pobede. Grlim te jako!! Uz tebe smo svi  smajli angel radost radost
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 24/3/2018, 14:55

Hvala vam cica mace moje drage vaša podrška mi puno znači,ima da me spreme ko nova da budem... ff
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 25/3/2018, 22:55

Imam jedno pitanje. Sad sam videla da su mi protrombinsko vreme S i protrombinsko vreme INR blago uvecani. Sta vi mislite da li je to mogao biti uzrok moje biohemijske trudnoce? Ja cu naravno uraditi sve dodatne analize ali me svakako zanima vase misljenje. Sve nesto mislim da bi to moglo imati veze. Ne znam.
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu