KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
Ancica 87
Bekanicaa
Mimi12
Bobaue
ganedina
Hobbes
masato
bebana81
ivanicasale
Dora1
JocY
Principessa
ne gubim nadu
mamadabudem
BiKsi :)
Simona
Tavita
SoJa
Zmajuška
saska1
noja
nina :)
aurora
mimi85
srculence 84
Šašava
zsuki75
sanja 73
NikolaMaja
bobica83
Bobac
micam
BabyBear
Vanja80
Lija
MalaSaJuga
marina_82
SladZana
Vuchica
AriesGirl
Jerapetra
PalcicaBg
lenabeograd
Nessi
Strumfeta78
Sirijus
bebko
51 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 6/5/2018, 08:30

Pa zbog tih bezveze trudnoca sam i radila amnio,medjutim dr kaze da mi materica vec sad radi kontrakcije i slda je rizik.. Nazalost nisam u migucnosti za testove od 600 e. Ako imate preporuku za nekog divnog u betaniji,samo javte . ljubim vas sve drage moje..

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dora1 8/5/2018, 15:02

Ja da pitam nešto ako neko zna. Pošto primam fraxi, i treba sutra da vadim d dimer, koliko treba da prođe od primanja fraxija do vadjenja? Da li to ima uopšte veze ili mogu raditi d dimer kad god želim?
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od masato 8/5/2018, 16:23

4 sata treba da prodje.
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dora1 8/5/2018, 16:26

masato ::4 sata treba da prodje. 
Hvala!!  cvet
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 9/5/2018, 09:20

Za d dimer nije vazno. Vatno je kad se radi antiXa onda treba da prodje 4 sata
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od libra35 9/5/2018, 12:47

Drage moje,sutra idemo na kontrolu,prvu.
Slusamo onako,sikimo i dohrana po potrebi ali spavanje u poslednje vreme jako slabo preko dana ili samo na po 20 min.
Stalno mora neka zabava da se smislja jer 10 min cutimo i onda plac,nekad kenjkanje nekad bas plac.
To mi ne llici na grceve nego kao nervoza pa bude i dosta na rukama.dudu malo sisamo spavamo pa kad ispadne placemo,jel to normalno i ako ce proci ok izdrzacemo,jer svi poslovi po kuci kad mi mama nije tu moraju da stanu,nema se vremena ni za sta ali nema veze...zato i ne stavljam slike nikad da stignem.
Od kad kolif kapi koristim izgleda nema grceva onako intezivnih i jakih,mada i toga nije bilo puno ,nekih par dana uh samo ta nervoze i paznja da je vise i mi bi uzivali ali ovako pesmice,prica ,mazenje traju kratko pa mora nesto drugo.
I setnja kako kad ,nekad odmah spavamo,nekad placemo pa se vratimo iz setnje.
Hihih sve su to slatke muke ali tako bih uzivali da i nema te nervoze.
Utesite me 💑😍😊da ce period nervoze kad nespava proci...inace kad je budan i raspolozen smeje se ,guce ali 15 min i mama treba da smisli drugu zabavu...
Ljubim vas
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 9/5/2018, 20:29

Joj Libra, ja ne mogu da ti pomognem jer je Gabi samo spavala I sisala. Ne znam kad je zaplakala, samo kad je gladna. A I kasnije kad je prestala samo da spava I siki, lezala je u krevecu sama sa sobom, budna, mirna. Probudi se I cuti. Ja nikako nisam htela da je uzimam u ruke, par puta samo kad su grcevi bili jaci, da je umirim, a I babama sam bila zabranila, bas ako mora, I to bas iz razloga sto ce svi oni otici kuci I muz na posao, a ja cu da ostanem sama sa njom po ceo dan I da naj... jer ne bih mogla ama bas nista da uradim. Mama mi je govorila zar ti nije zao, ali meni je zao I mene. Sem toga, nema sta da mi bude zao kad je dete mirno I samo I samo sa sobom se igra, smeje I prica u krevecu.
Nadam se da ce vam proci taj period
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 9/5/2018, 21:15

Libra, koliko Laza ima, oko 6 nedelja? Moguce da ima tzv. skok u razvoju, pa otud nervoza, ali to ce proci za par dana ako je to.
Super sto Colief pomaze, to je bitno jer je uzasno tesko gledati ih kad se muce a nista ne pomaze, a spavace bolje, imao je meni bas decak periode kad je spavao danju par puta po 15 minuta, uglavnom kad su bili skokovi u razvoju.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 9/5/2018, 21:51

joj libra tek ces da vidis faze i faze. mi smo trenutno u fazi kada ustane u 3h ujutru i gadja nas dudom i medom,sta nadje u krevecu,vice i hoce da se igra do 5h otprilike. to je kaca.laza je poceo da spava do 6h.
a vracanje iz setnje za 5 min mi je jako poznato. proci ce,al ce doci nesto drugo i tako..ne znam do kada...
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 9/5/2018, 22:00

Sve traje u beskonacno,salim se deluje dugo ali brzo pridje.. Do jedno 2 godine je Aleksa imao faze ne spavanja.. Plakanja i jos svasta nesto.. I sad ima raznih faza ali mirnijih.. Izdrzacemo sve..

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 9/5/2018, 23:42

E drage moje citam a smesi mi se brk.pa racunajte kad napune 2,5-3 god da ce biti drugacije. Sada vas oni ne kapiraju. Vi ste umorna a oni I samo ne znaju sta bi lol! lol!
Bez zezana,moj decko, I sada nemirno spava I budi se noci I da kazem da kazem dovoljno je njemu par sati I kao nov je....kao beba isto ,sikio stalno pa zaspi pa ja njega stipkam da se probudi, grcevi puna tri meseca,place, crvenise, grci...ah.onda zubi e to je bilo tek bolno, placljivo,razdrazljivo,oces ,neces moras....nosas,pevas,mazis,dajes lekce, mazes gelove...pa oce da puzi,pa da hoda pa idi tamo,idi ovamo😂.
Al jedno cu vam reci. Sada to isto dete sedne meni u krilo I mazi me,masira glavu. Prica kako sam lepa majka, kako Sam samo njegovo majka...ljubi me,grli tim malim rucicama a ja se topim I vec Sam zaboravila neprospavane noci.
Ljubim vas sve...a kad vam se spava,pomislite kako vreme brzo prolazi, najkrace su bebe....posle porastu,idu ,trce ne mozes ih stici .I dok se okrenete pricace kako su se zaljubili, u vrticu,tamo bas tamo,I'ma jedna seka koja "minka"(sminka) usta😉😁😘
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 9/5/2018, 23:59

Mala, telefon koristim pa sam bez emotikona a zelim ti poslati jedno veliko srce! <3
Ja bas to pomislim kad je tesko- procice, vec je jedna godina proletela, bas leti vreme, a prvi meseci su mi sporo prolazili, na primer.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 10/5/2018, 02:08

Libra, malo si me nasmejala i vratila nesto vise od godine unazad. Sve znam, razumem, i ne mogu te utesiti da ce brzo proci. A mozda i hoce, to se sa bebama nikad ne zna lol! . Deca su razlicita, a ti si, rekla bih, "izvukla" jedno slicno mojem, koje trazi stalnu paznju i drustvo. Stoji i to da prolaze kroz razne faze, menjaju se, ali generalno nekima treba vise paznje, bliskosti roditelja, nego drugima. To ti mogu potvrditi svi roditelji koji imaju vise od jednog deteta. Ako se to uskrati takvoj deci, ostaju posledice na razvoj za ceo zivot, tj. to jako utice na njihovo formiranje kao licnosti (povlace se kasnije u sebe "jer i tako nema nikog ko obraca paznju na njih", ili cak postaju agresivni u buducnosti). Procitala sam mnogo strucnih tekstova i knjiga na tu temu, jer me je na pocetku zaista deprimirala cela situacija. Ja sam sama sa njom bila najveci deo dana, i apsutno nista nisam uspevala da uradim po stanu, nisam spavala, jela, zivela kao zombi,.... Ne uspevam ni sad mnogo vise, nego sam se prepustila, shvatila da je takvo dete, posvetila se njoj 100% i ona je zadovoljna lol! . Savet pedijatara cije misljenje cenim je: zadovoljiti i psihicke potrebe deteta, kao sto zadovoljavamo fizicke (kupamo, hranimo, presvlacimo,...).
Uostalom, mi smo nju toliko cekali, sto imamo vaznije od nje u ovom momentu? Zauzvrat, kad malo poraste, dobijes poljupce, zagrljaje, obozavanja,...komentare od ljudi (koje ne poznajes i koji ne znaju tvoju pricu) na ulici, parku, prodavnici,...koji kazu redom da se na njoj vidi da je zadovoljno i srecno dete. Onda porastem kao kvasac i shvatis da sve vredi i da i neprospavane noci, umor, propusteni obroci,  stan u haosu,...nisu uopste bitni.
Kad mi je najteze i kad osetim da "padam", samo se setim neke situacije iz proslosti i sto bih tad dala da sam na ovom mestu na kojem sam danas. A tih situacija imamo na pretek svi sa ovog foruma. E, seti se samo neke od tih.
I, molim te, nemoj da se uporedjujes ni sa kim iz okoline niti slusaj preterano njihove savete, jer ne postoje dva ista deteta. Prati samo svoje i sto njemu treba. Bice ti lakse kad pocne da spava celu noc (tj. duze u kontinuitetu, jer su faze sna drugacije kod dece nego kod odraslih i dosta kasnije tek mogu da spavaju bez budjenja nocu), posto ces i ti moci tad da malo napunis baterije. A za ostalo...samo promeni ugao gledanja na stvari ljubav

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 10/5/2018, 08:34

trudnjace muci li vas stolica. ja do sada nisam imala problema,odjednom nece ☺,vec dobih hemoroide.
ima li resenja?
inace bila sam na kontroli,imamo 530gr. dr.ima novu igracku,nov UZ,brojali smo prstice i sve se vidi neverovatno dobro. kad mrdne beba neke cestice lete oko nje u plodovoj vodi,odusevljena sam.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 10/5/2018, 16:32

Ja sam u principu redovna i nemam problom sa tim... par puta mi se desilo da me mucila 2 do 3 dana pa sam kupila suve sljive i to grickam u toku dana i od tad nemam apsolutno nikakvih problema al moram da napomenem i da pijem jako puno tecnosti pa verovatno i to ima uticaja
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 10/5/2018, 16:33

I da svako jutro cim ustanem na prazan stomak popijem 3dc tople limunade... kazu da je to odlicno za rad creva

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=3292
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu