KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
Ancica 87
Bekanicaa
Mimi12
Bobaue
ganedina
Hobbes
masato
bebana81
ivanicasale
Dora1
JocY
Principessa
ne gubim nadu
mamadabudem
BiKsi :)
Simona
Tavita
SoJa
Zmajuška
saska1
noja
nina :)
aurora
mimi85
srculence 84
Šašava
zsuki75
sanja 73
NikolaMaja
bobica83
Bobac
micam
BabyBear
Vanja80
Lija
MalaSaJuga
marina_82
SladZana
Vuchica
AriesGirl
Jerapetra
PalcicaBg
lenabeograd
Nessi
Strumfeta78
Sirijus
bebko
51 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 2/12/2017, 19:38

Dora draga, ja sam davala prvo samo u stomak I to mi je bilo najbolje. Nece ti oni reci do kada nego ti sama vidi do kad mozes da "ustines" kozu. E onda sam se mucila mesec dana sa nogama I rukama. Za ruke sam uvek morala da trazim nekoga da mi daje, ne mozes to sam. A na nogama sam sama davala, medjutim tu me je em bolelo, em su mi ostajale crvene tacke na mestu uboda, em je najcesce poplavelo, em su se tvrdi cvorovi na tim mestima stvarali, ma da ne poverujes. Stomak nista, a na nogama reakcija kao da su tudje! Nisam mogla da verujem I samo sam se pitala sta cu jadna da radim sa tim do 6 nedelja posle porodjaja.

I jedan dan pocnem ovde da kukam I Blanka I AriesGirl mi kazu isto, a to je da su one celu trudnocu davale sebi fraxi u stomak gde god su mogle, skroz do sa strane na struku pa I sa strane. Meni to niko, ni bilo koji dr ni sestra, nikad nije rekao da moze tako, cak ni moj hematolog Antic koji je vrhunski I kome verujem. A to su njima dvema rekli njihovi hematolozi I ja odlucim da verujem njima, I od tad sam mirna. Takodje odlucim da mom dr Anticu uopste ne kazem da I dalje dajem u stomak da mi on nesto ne bi malo j.m., jer sta da mu kazem, rekle mi drugarice, pa da mi kaze idi dalje kod njih na kontrole I neka ti one napusu semu za porodjaj! A odlucila sam I da mu ne kazem jer su mi rezultati sve vreme super tako da sta ga briga gde dajem. Ionako mi ne trazi da vidi kakva mi je koza na tim mestima.

Blanki je cak njen hematolog dao I sliku gde moze da primenjuje fraxi (siva polja) pa ti saljem I to da ti bude jasnije. Ljubim te
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Image-10
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 2/12/2017, 19:40

Strumfeta78 ::Meni su rekli do 20.nedelje u stomak, posle noge ili ruke. Meni su se oko 13.nedelje pojavile ploce na stomaku od fraxija i od tad primam u ruke. Malo me mrzi da se svlacim u da primam u butine.
U prosloj trudnoci sam sama sebi davala u butine cak i posle porodjaja...
Mazi hepatrombin na tim mestima na stomaku.

Da nisi ti juce bila oko 13:30-14h na ginekologiji u tvom DZ?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 2/12/2017, 20:06

Osecam se kao Sizif.  
https://kutak.forumotion.com/t1467-trombofilije-niskomolekularni-heparini?highlight=Trombofilije

Molim starije clanice da upute novije,  pretragu mozete vrsiti i prema kljucnim recima gore desno imate lupicu.


Poslednji izmenio BiKsi :) dana 2/12/2017, 20:08, izmenjeno ukupno 1 puta
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 2/12/2017, 20:08

Bb, prekopiraj ove vase poruke na temu molim te, nisam u prilici da budem za racunarom, a preko telefona ne mogu.

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 2/12/2017, 20:10

Nisam ni ja ceo dan za kompom, samo tel. Zato nisam ni one druge kopirala...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dora1 2/12/2017, 20:41

Strumfeta i Bejbi, hvala na detaljnom objašnjenju!!! osmeh srce

Biksi, ja sam kucala u tražilici ali ništa mi nije izbacilo. Hvala ti u svakom slučaju! A o čemu sme da se piše ovde na ovoj temi? Generalno o trudnoći, simptomima? Jer ne bih svakako pravila problem oko nekih pitanja koje se ne tiču ove teme.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 2/12/2017, 20:51

Ovo bi trebala da bude opsta tema... pisete kako se osecate i slicno ... ove neke specificne stvari bi stvarno trebalo da se pisu na postojecim temama da bi druge cure mogle da procitaju... ovde se to zagubi
Nije problem vec samo zbog drugih zenica jer ima mnogo ljudi koji ne pisu al citaju odredjene teme koje ih zanimaju... a i recimo za sledecu trudnocu moze i tebi da bude korisno ako zaboravis lol! onako imas sve na odredjenoj temi i nema glava da te boli osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 2/12/2017, 22:53

https://kutak.forumotion.com/f28-trudnoaa

Evo ovde precesljajte koje teme imaju. Ovde mozete napistai ako ste bile na kontroli, pa kao ste prosle, ili priupitati gde je koja tema. Uglavnom, na ostalim predvidjenim temama pisemo o onome sto nas trenutno muci, tipa trombofilije, ili gorusica, ili zatvor, ila i tema brzi odgovori za trudnice, precesljajte, a ako bas nesto ne nadjete, vi vicite u pomoc.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dora1 2/12/2017, 23:17

Biksi, draga, hvala! osmeh srce
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 2/12/2017, 23:23

Ali kad imas dnevnik, onda sve pises o svojo trudnoci tamo, ovde o trudnoci one cure koje nec da otvore dnevnik
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od libra35 4/12/2017, 11:03

Drage moje evo da vam se javim da dobro guramo 23 nedelju,cekala sam rezultate ac skoro cetiri nedelje i izgleda su ok,jedva sam izmolila u petak da mi kazu preko telefona inace --nece, treba da ides kod geneticara a to sam zakazala za sutra...cim nista ne alarmiraju i po recima sestre ok je.
Bas sam odahnula.No isla sam na 3 D tj 4D pa sam ipakalo bila mirnija.
Ceka me sad onaj deteljni UZ sto se radi u 24 nedelji.
Radicu ga u Genezisu,ima li neko preporuku za kog dr da se odlucim jer to radedrugi dr a ne Bozana Stepanov...mislim da je u igri dr Belopavlovic i jos neko dr..
Nego imam jedno pitanjce,vec dva dana osecam nego brbockanje,izlazenje vazduha,kao baloncici otprilike iznad vagine,nisu kao pokreti bebe to je ok to udari pa udari ili treperi...ovo je kao drhtaji da tako kazem,ali nista nije bolno.
Jel imala neka od vas takav osecaj?
Sve vas ljubim😘😘😘


libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 4/12/2017, 12:00

Libra, to treperenje su pokreti bebe :)

Mi bili u Klinickom centru, poslali nas na Kliniku za ORL nesto da vide bebi... Okrenulo smo se i vratili kuci. Pedijatar na bolovanju, ceka.se red sa odraslima. Nema veze sto beba ima 40 dana. Neka ceka i ona nekoliko sati.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 4/12/2017, 12:34

Libra, verujem da je to beba mrdalica. Ne znam sta bi drugo bilo.

Sasava, strasno. Sta reci, a ne zaplakati...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 4/12/2017, 16:46

Libra, divno je sto si se javila. Bas sam mislila sta je sa tobom. I ja mislim da su to pokreti bebe. Ljubim vas osmeh srce

Sasava, stvarno su debili. Nemam reci  c c c
A sto ste morali na ORL?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 5/12/2017, 07:40

sasava pa to je stvarno divota c c c imate li kakvu drugu mogucnost?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 5/12/2017, 10:33

Libra, drago mi je da si se javila.

Sasava, katastrofa... Ne znam sta pametno da napisem...
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od libra35 5/12/2017, 10:52

Hvala drage moje,i dalje imam te neke vibracije,ili kao da macka prede..kontam da je nesto opasno bilo bi bola.
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 5/12/2017, 11:03

Prede bebica u tvom stomaku! srca srca srca srca srca srca
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 6/12/2017, 20:23

Drugarke evo me sa UZ. Vidi se gest mijesak za drugo je rano. Po vjeastici je 6w+2 a po meni 5w+2d. zakazala mi opet za 25.12.
Naravno ja ne bih bila ja da nemam i varijantu u dz za 14.12.
Mada malo sam odahnula kad vidjeh da je u materici ☺
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 6/12/2017, 21:43

Divno Sladzo, ja od starta imam bas dobar osecaj! <3 Za Arsin rodjendan ce biti i srceko! Ljubim vas lepotice! smajli angel osmeh srce
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 6/12/2017, 21:45

Bravo Sladzo! Nego sta nego je u materici, gde bi bilo?! Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 6/12/2017, 21:50

libra35 ::
Nego imam jedno pitanjce,vec dva dana osecam nego brbockanje,izlazenje vazduha,kao baloncici otprilike iznad vagine,nisu kao pokreti bebe to je ok to udari pa udari ili treperi...ovo je kao drhtaji da tako kazem,ali nista nije bolno.
Jel imala neka od vas takav osecaj?

Imala sam ja upravo takav osećaj osmeh srce To su bebe tj. beba smajli angel Ne brini ništa ljubav

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 6/12/2017, 22:05

Zenske, ja zaboravih da napisem da sam prosle nedelje bila na kontroli kod Antica. D dimer mi je super, a za ono nisko gvozdje, HGB I feritin mi je isto kao I moj ginekolog rekao da pijem GlobiFer forte ali 2x1 I da je to trenutno najbolji suplement, da nije bitno kad se pije (pre ili posle jela) jer je to bukvalno kao meso preradjeno u tablete I da nema nus pojava kad se pije, zatvor, glavobolja I sl.
Ja mogu da potvrdim da je tako I da I dalje imam retko lepu stolicu koja je samo boju promenila  lol!

Sledeca kontrola, koja je ujedno I poslednja pred porodjaj, mi je 09.01., kada cu dobiti I semu za porodjaj. Eto, za sad toliko.

Muzic I ja idemo da se druzimo sa Gabi za Sv. Nikolu kod moje dr u DZ, posto smo odlucili da ne putujem vise, a u BG nigde ne idemo na slavu, tako da ce nam to biti najbolje drustvo  osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 6/12/2017, 22:11

CItam za retko dobru stolicu,a jedem, hahahhahaha, jooooooj.

Uzivajte, bice vam super za sv Nikolu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 6/12/2017, 22:49

Hvala drugari.

Bb hehe ja sam ti uplasena rodjena pa me vazda strah od vanmatericne a razloga nemam.
Bravo za plan za Nikoljdan najbolje drustvo ces imati.

Bixi prijatno! 😅😅😅a sad sam nestrpljivija od Arse za rodjus ☺☺😅
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu