KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spisak priča za knjigu

+4
bobica83
snedra
BiKsi :)
alisa
8 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 29/12/2017, 14:31

Drage/i,
imamo novu priču koja je pristigla. To je Tarina priča. Tara je Snedrina svekrva i Lepotanova baka. Možete da pročitate priču na blogu.

Poslala sam je već Happy za knjigu. Ovde sam premestila Taru iz priče u najavi u pristiglu priču.

Verovatno ste sve još užurbane oko praznika ali pretpostavljam da ćete se i odmarati i imati onda i nešto vremena da pišete pa... raspišite se. Bilo bi lepo da dobijemo još priča Kutanjki :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 12/1/2018, 10:51

Čula sam se sa Sarom pa je rekla da namerava da napiše priču. Jako se radujem toj priči. Prvo zato što Sara divno piše. A drugo zato što je meni bila veliko ohrabrenje kad smo kretali putem usvajanja. Nekako bih se uvek smirila kad bih pročitala ono što Sara piše i činilo mi se da će sve biti u redu, kako na kraju bude. Takodje mi se činilo da oni imaju toliki staž usvajanja da mi to nikad nećemo moći dostići... a evo sad i mi smo već skoro šest godina usvojeni... Vreme leti...

Pišete li ili se možda spremate da pišete?

Meni prodjoše praznici nenadano ali sad ću da uzmem da pišem Very Happy Tj već sam počela ali zastala pa nikako dalje... To zbog nedostatka vremena inače imam ceo koncept priče u glavi, samo da je prenesem...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 13/1/2018, 10:28

Sad sam pričala sa Viktory pa je i ona najavila svoju priču tako da opet izmenih prvi post. Ima još usvojenih majki koje su rekle da će pisati ali one nisu sa Kutka pa nisu na spisku. Njih ću upisati kad pristignu priče i budem znala nickove.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 14/1/2018, 12:45

Dobili smo priču naše Jagodice Bobice... Kakva priča, ništa manje nisam ni očekivala od Jagodice... Znam ceo njihov put a opet mi je sve bilo potresno i divno. Mogu da zamislim nekog ko ne zna usvajanje dovoljno kakve mu mogu biti reakcije. I one koji gledaju na usvajanje sa predrasudama pa misle da odgajamo tuđu decu i da nam je usvajanje rezervna opcija. Razbiće ih Jagodica sa sve njihovim predrasudama. Bravo draga srca

Promenila sam prvi post i priča Jagodice Bobice je medju napisanim pričama :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od snedra 14/1/2018, 16:19

Divno za nove priče, za tvoju Simona i Jagodicinu!

Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 14/1/2018, 16:28

I ja mislim :) A najavile su mi najozbiljnije još neke žene, nisu Kutanjke, mada ima i Kutanjki koje su rekle da će pisati. Jovana sam pritisla samo idem po kući i pretim mu da neće njegova priča uopšte ići ako ne napiše. Ova priča što mu je išla u knjizi o vto uopšte nije za ovu knjigu, on piše o pobačaju a ne o našem detetu. To je za onu knjigu sasvim prikladno ali ne i za ovu. Novu priču je napisao do pola ali drugu polovinu nikako da dovrši. Obećao je i on da će najbrže što može. Njegovu priču kako smo se dogovorile mi sa Happy odmah kao i naše objavljujemo i na blogu.... Tako da ćete imati da čitate i tamo samo da se nakani da piše. Ali računam da neće više moći da me sluša pa će dovršiti priču Very Happy
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 15/1/2018, 00:03

Priče su počele ubrzano da stižu čemu se jako radujem.

Dobili smo i Danarinu priču tako da je i ona prešla iz priča u najavi u primljene priče :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od snedra 15/1/2018, 09:49

Bravo Danara! :-)
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 15/1/2018, 14:32

I Jovan je završio svoju priču. vv bb d d
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od snedra 15/1/2018, 15:49

E tata Jovane, rasplakao si me… Divna, efektna, emotivna priča. Hvala ti na prelepim rečima iz tatinog ugla!
Imali smo sa vašom porodicom razna druženja, a ja se, kada pomislim na Jovana, nekako najpre setim kada smo 2015. bili na Zlatiboru u isto vreme, a naši sinovi od nepunih 7 i 6 godina prvi put pohađali školu skijanja. A tata Jovan i ja se „natrontamo“ i izgledamo kao jetiji i dežuramo na stazi dok naši sinovi savlađuju prve korake na skijama i smeju se „ko ludi na brašno“ na neke dečije fore, a onda i mi sa njima! Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 15/1/2018, 17:29

Heheehe to je zbog vašeg znaka... Sve je tako bilo a i danas čuva taj bazenčić i još koješta. Rekla sam Jovanu tvoje utiske Snedra. Zahvaljuje se i mnogo mi je drago.

Inače za ostale bila sam i ja na tom zimovanju alii nisam bila baš tako revnosna na stazi kao Snedra i Jovan. Povremeno sam i odmarala Very Happy
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od snedra 15/1/2018, 19:54

Naravno, bila si i ti na tom zimovanju, ali si povremeno išla u "provod", u shopping ili u kafić, kad si videla da klinci dobro savlađuju skijanje, ostavila "jetije" da dežuraju, haha... Odosmo u off, ali to su te uspomene za priče u knjizi... Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 15/1/2018, 23:10

Jetiji Very Happy Pa da, morao je neko pored dečice malo i da uživa Very Happy Ali zato sad kad su veći više uživamo svi... Oni u igraonicu uveče a mi pričamo, pričamo, pričamo.... Jedva čekam naše novo zimovanje, tako sam srećna zbog naših druženja. Jeste off ali nadam se da može malo da inspiriše Kutanjke na pisanje.

Dobile smo još jednu novu priču, sad su ljudi baš učestali pa po više priči na dan stiže. Biki, upisala sam je u prvom postu. To je moja draga poznanica, nije pisala na Kutku ali videćete njenu priču u knjizi.

Naravno, ima još mesta i bilo bi lepo da vi koje ste sa Kutka koji će i izdati knjigu se u što većem broju odazovete i napišete svoje priče.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Danara 16/1/2018, 23:15

Ja sam malo skratila našu priču, možda više liči na informator o usvojenju ali nadam se da će nekom koristiti
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od snedra 17/1/2018, 10:59

Danara, svako ima svoj stil i sve moze da bude korisno! Very Happy

Da li bi mogla tvoja prica da bude objavljena i na blogu o usvajanju kad posaljes Simoni?
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od bobica83 17/1/2018, 11:10

E koliko snage i ljubavi uh...
W ja imam jedno pitanje, moj drug najbolji živi sa biološkom majkom ali ne i biološkim ocem a to njemu nije rečeno,slučajno je saznao... Znam kroz šta je prolazio... Jel moze i on da napiše priču, da ga pitam da li želi...
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 17/1/2018, 16:51

snedra ::Danara, svako ima svoj stil i sve moze da bude korisno!  Very Happy

Da li bi mogla tvoja prica da bude objavljena i na blogu o usvajanju kad posaljes Simoni?

Slažem se sa tobom. Svaka priča će imati onog kome može biti korisno iskustvo i kome će baš ta priča biti posebna.

Danarina priča je već bila kod mene a poslala sam je i Happy za knjigu. Nisam pitala Danaru da priču objavimo na blogu zasad ali ako želi možemo svakako. :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 17/1/2018, 16:59

Bobice,
tvoj drug je živeo ako dobro shvatam sa očuhom za koga je mislio da mu je biološki otac? Da li ga je očuh usvojio a da on to nije znao? Ako ga je usvojio to je sasvim naša tematika iako je situacija ponešto drugačija jer je odrastao sa biološkom majkom. No to jeste usvajanje i naročito su te laži pogubne i saznanja teška. Čak i ako ga nije zvanično usvojio po meni bi mogla ta priča da ide u knjigu ali videćemo šta Happy i ostali kažu. Čak i ako se ne slože za knjigu možeš da ga pitaš za priču za naš blog, on je isto prvenstveno o usvajanju ali opet možemo da uvrstimo i jednu takvu priču. Mi smo imali Trepavičinu priču koja je na blogu i ići će u knjigu takođe. Trepavica je tek kao odrasla osoba saznala da je usvojena. Tako da možeš da svog druga usmeriš ka njenoj priči. Možda bi mu značilo da je pročita.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od HappyGirl 17/1/2018, 17:11

Evo Happy daje blagoslov Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Danara 17/1/2018, 17:15

Moja prica može da se objavi na blogu o usvajanju ! Neka bude dostupna svakom ko je zainteresovan da je pročita. Meni su tudja iskustva bila od koristi 😘🌅
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 17/1/2018, 17:33

Danara,
pogledaj i privatnu poruku... Objavljujemo srca
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 17/1/2018, 17:56

HappyGirl ::Evo Happy daje blagoslov Very Happy
Bobice83,
sad je na tebi da pitaš drugara... Kaži i da imamo malo priča od muškaraca, nijednu od usvojenih, sve devojke pisale.... Tako da se nadam da će ga i to ubediti da se raspiše :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od snedra 17/1/2018, 19:52

Bas mi je drago Danara što je tvoja priča objavljena na blogu! Very Happy

Baš si detaljno opisala vaš put. Mislim da može da bude od koristi svakome ko ulazi u proces usvajanja deteta, da se ljudima razveju neke iluzije i da se speme za realnost u tom procesu!

Mislim da zaista treba da budeš ponosna na sve što ste uspeli da ostvarite sa vašom malenom za ovih godinu i malo više dana. Kakav napredak u ponašanju i prihvatanju pravilnih navika u životu.

Neka vam svaka godina donese još uspeha na vašem putu sreće! :-)
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Danara 17/1/2018, 20:20

Hvala vam, nadam se da će naša priča da razbije predrasude o usvajanju romske dece , naše dete  je verovatno polu romsko. Da smo čekali dete koje bi bilo porcelanske puti sa plavim očima ne bi ga ni dočekali, zato molim ljude da budu otvorenog uma i sagledaju realnost. Bele dece za usvajanje ima malo u srbiji.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 17/1/2018, 20:40

Danara,
eno smo Snedra i ja komentarisale na tvom članku na blogu a dobila je priča već mnogo lajkova i na fb profilu... Realno si opisala taj prvi period, verujem da nam svima slično izgleda. Naravno, meni je to bio obrt u tvojoj priči, usvajate ćerku koja ne odgovara prvom opisu... Jedna od prvih stvari koju sam pročitala na forumu Roda je da ne zamišljamo nikakav lik, nikakve godine, da pustimo da srce govori... Ko je tako radio brzo je usvojio. Ko je zamiišljao bebu sa plavim loknama i plavim očima i laku priču načekao se... A naša deca na kraju i ako ih nismo zamišljali prevaziđu sva moguća zamišljanja, možda baš što su naša :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 2 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu