Spisak priča za knjigu

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Spisak priča za knjigu Empty Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona taj 20/11/2017, 10:29

Napisane priče

Usvojeni roditelji

Snedra
Simona
Nina
Lilymar
Jovan
Miksa
Devojčicina mama
Jagodica Bobica
Danara
Biki
Stars
Sara
Snejpela
Trkosoca
Viktory
Kristina

Usvojena baka

Tara

Usvojena deca

Maki79
Sonja
Trepavica
Sunflower 2 priče
Bobičin drug

Biološka majka

Anima

Poslednji put izmenio Simona dana 14/3/2018, 11:39, izmenio ukupno 21 puta

Broj poruka : 8349
Godina : 50
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od snedra taj 20/11/2017, 11:26

Divan spisak Simona!!!

Nadajmo se da ce se i ostale Kutanjke pridruziti ovom divnom projektu...

Da divna energija koja je zracila i zraci sa ovih strana bude deo jedne divne knjige...
snedra
snedra

Broj poruka : 1894
Godina : 51
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 20/11/2017, 13:23

Snedra,
jeste tako je neka pozitivna energija oko nas... i nadam se da će nas pratiti na putu do knjige d

Proširila sam spisak za priču Jagodice Bobice u najavi :)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 20/11/2017, 20:53

Evo rekoh i na drugoj temi o knjizi da je Miksa odobrio da priču sa bloga prenesemo i u knjigu. Nadam se da nije poslednja priča očeva koju dobijamo.

Imamo malo priča usvojenih a da su muške osobe ako bude ijedna uopšte (na blogu su Njegoševe priče ali još nisam stigla da mu pišem, ne mogu sve da postignem... ). Tako da ako znate usvojene osobe a posebno muškarce koji bi napisali svoju priču značilo bi :)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 22/11/2017, 00:47

Simona jel ce se objavljivati i price osoba koje nisu na forumu ili na blogu? Ja znam jednog decka koji je usvojen pa bih mozda mogla da ga pitam... i njega i njegove roditelje...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 41
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 22/11/2017, 05:52

Alisa,
divno ako možeš da ih pitaš. Javi šta kažu. Naročito malo imamo priča muškog dela pa bi bilo značajno a i starija generacija roditelja da piše bilo bi jedno možda drugačije iskustvo. Ja sam se sad setila isto nekih osoba koje znam preko nekoga pa ću upitati, isto prvo muške osobe ali imamo i nekih usvojenih devojaka u okolini...

Po meni, nije uslov da je osoba pisala na Kutku. Da postoji veliko interesovanje ovde, mnogo pristiglih ili najavljenih priča ne bi bilo potrebno da širimo krug i ulažemo neki dodatni napor. No mi smo mogle da objavljujemo naše priče i u vto knjizi, a teme o ovoj knjizi namenjene baš usvajanju dugo stoje a nema mnogo prijavljenih. Svakako se nadam da će se to promeniti i da će Kutanjke masovnije da se prijavljuju i pišu za knjigu. Ali ako se ne dogodi ne vidim što bismo ugrozile ceo projekat. Ljudi koji napišu priče mogu i kasnije da se raspišu na Kutku Wink

No ipak nisam pričala o tome sa Happy girl jer je meni nekako bilo podrazumevano. No ipak ću joj pisati da ne bude nekog nesporazuma.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 22/11/2017, 07:39

Evo Happy girl mi je odgovorila da je cilj knjige da bude za ispomoć drugima i neka piše ko želi. Tako da nemamo dileme, pišite, zovite i druge da pišu i tako Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 22/11/2017, 08:42

Dobila sam saglasnost i od Trepavice da njena priča može da ide u knjigu. Jako mi je drago zbog toga. Ne znam da li se sećate, Trepavica je odrastala bez saznanja da je usvojena no ipak je to nekako znala a podizanje dosijea je potvrdilo. Drago mi je da možemo da pokrijemo pričom i jednu takvu situaciju koja se na žalost ponekad dešava.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 22/11/2017, 08:46

I sad izbrojah kad sam ubacila Trepavicu da mi imamo već deset gotovih priča... Za neki minimalan broj treba još samo deset a ima dosta vremena...

Uspećemo radost x v vv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 22/11/2017, 09:29

Evo predložila sam da moja svekrva kao baka koja je dobila unuka putem usvajanja, napiše priču o njenom pogledu na naš proces usvajanja. Simona mi je prenela da imamo saglasnost od Happy. Very Happy Baka je zaista jedna posebna osoba i na sreću, mnogo se razlikuje od drugih svekrva o kojima smo imali priliku da citamo ovde na Kutku.
Ona je uvek na prvom mestu tokom naseg lecenja od steriliteta imala zdravlje svog sina i moje, a u drugi plan je stavila svoju zelju da se ostvari kao baka. Samo da spomenem da je moj muz sin jedinac i da ona nije imala mogucnost da se na drugi nacin ostvari kao baka. Elem, Simona, možeš i njenu priču da staviš u najavu.
Very Happy
snedra
snedra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 22/11/2017, 09:48

Snedra zeno, odusevi me sad potpuno! Hvala vasioni sto imas takvu svekrvu, a vase dete takvu baku, koliko je to bogatstvo, reci nemam! srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers
BiKsi :)

Broj poruka : 22546
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 22/11/2017, 10:14

Biksi, hvala ti! Very Happy Very Happy Very Happy Zaista je tako!

Ona je meni i sinu posvetila pesmu koju je procitala na pocetku svadbenog veselja u restoranu (pe 24 godine). Evo dela pesme:

"Kao princeza iz bajke,

lepa si Snedra i mila.

Neka te sa ...(ime sina) sreca prati

i neka vas cuva dobra vila.

Plam ljubavi nek vam vecno sija
..." itd.

Odoh u off, sorry...
snedra
snedra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 22/11/2017, 11:35

Evo unela sam na spisak Lepotanovu baku odnosno Snedrinu svekrvu. :)

Moram i ja da kažem da se radi o izuzetnoj ženi sa predivnom energijom. Mi na rodjendanima uvek sedimo sa njom i uživamo u njenom društvu i pričama. Snedrin muž, Lepotan i Snedra su zaista srećni što je imaju. Uverena sam da će bakina priča biti prelepa.

srca srca srca srca srca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 22/11/2017, 17:52

Današnji dan je mnogo lep za knjigu. Dobili smo jednu divnu roditeljsku priču. Staviću je na spisak samo kad autorka odabere nick. Ovo je prva priča koja će ići u knjigu a da je nema na blogu.

Hajde Kutanjke i vi se malo raspišite. Naravno drago mi je zbog svake priče, no ipak sam vaše puteve pratila, dosta vas imam i na fb, ipak je ideja sa ovog foruma koji nas je sve povezao... Divno bi bilo da se sve nadjemo i u knjizi. Sem toga budućim roditeljima u ovom trenutku znače roditeljske priče... Ja sam se raspekmezila kad sam čitala ovu sasvim novu priču koja je pristigla. Kad čitam roditeljske priče uvek okrećem naš film unazad, pa unapred, pa... A mogu da zamislim nekog ko tek planira da bude roditelj...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 23/11/2017, 09:25

Simona, hvala ti na lepim recima za moju svekrvu. Very Happy Ona je ozbiljno shvatila zadatak i vec pocela da skicira svoju pricu.

Divno za novu roditeljsku pricu. Da li bi ta prica mogla da se nadje prvo na blogu, a zatim i u knjizi, kao sto je bilo i sa nasim pricama?
snedra
snedra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 23/11/2017, 11:03

Snedra,
I ja sam razmišljala o ovim pitanjima tako da dobro da si pokrenula.

Što se mog mišljenja tiče ja nisam za to da priče idu i na blog u ovom trenutku. Jedan je naravno što bi mi to bio dodatni posao ali ne samo zbog toga. Prenošenje priča sa bloga je više bilo što bar ja nisam optimistična da ćemo dobiti dovoljan broj priča. Inače je bilo najbolje da su priče potpuno nove. Sada ljudi šalju priče koje su za knjigu i možda neki od njih žele da budu priče u knjizi a ne žele da budu na blogu. Kao što ima ljudi koji nisu odobrili da priče sa bloga idu u knjigu i naravno u tom slučaju ne idu. Kada knjiga bude izašla onda mogu ponovo te ljude koji su slali priče da priupitam da li žele da njihove priče budu i na blogu. Sve njihove kontakte ja ću sačuvati, zato je ovaj moj poseban mail koji je samo za pitanja vezano za knjigu, blog... U onom slučaju kada budu želeli možemo da ih objavimo i na blogu Usvajanje i/ili na blogu Kutka. U onom slučaju kada ne žele ostale bi samo u knjizi (kao što u slučaju kad nisu odobrene za knjigu ostaju samo na blogu).

Videćemo i šta Happy kaže o ovim pitanjima :)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 23/11/2017, 18:14

Snedra, ja sam i koleginici morala reci da ima i takvih svekrva! Divno za pesmu, zaista divna majka i svekrva i baka! srca srca srca srca srca srca srca srca

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers

Broj poruka : 22546
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 23/11/2017, 18:31

Snedra mi je javila da je baka ozbiljno shvatila novi zadatak i počela da piše već priču za knjigu o usvajanju... Divna baka srca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 24/11/2017, 09:25

Cure, ceo Kutak je koncipiran da bude drugima na blagoslov pa tako i svaka knjiga koju finansira Kutak. Naravno da je divno da sve pišu članovi Kutka ali eto nekada baš njima treba više vremena. U svakom slušaju svaka priča ulazi u obzir. Ima jedna napomena što se tiče broja priča koje ulaze u knjigu. Antologija koja izlazi plaćena je 82 000 ali samo štampa, sve ostalo je radeno gratis. Ima oko 310 strana. Zamisao je da od prodaje Antologije finansiramo ovu knjigu o usvajanju. S obirom da nam je bilo potrebno dosta vremena da sakupimo tih 82000 doneta je odluka da svaka sledeca knjiga ide maksimalno do 160 -200 strana kako bi lakše sakupile novac i brze izdale knjigu. Naravno strana formata knjige a ne formata A4. Tako da od ponedeljka počinje lektorisanje i obrada teksta i cim dodemo do te neke brojke tu stajemo. Ko je poslao , poslao. Antologija će već izaći iz štampe i moćićemo odmah da štampamo priče. E sad nakon priča treba da finansiramo i Antologiju 2 i priče o Usvajanju 2 ...tako da taman kad izaše prva knjiga o usvajanju i kad svi vide koliko je lepa i koliko je divno dati je priča u knjizi mnogi će se raspisati :) Ako ne bude dovoljno interesovanja za Antologiju 2 onda ćemo odmah raditi Priče o usvajanju 2 ...I tako ukratko to je plan :)

Što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće. Luka 18:27

PitaPata - Personal picturePitaPata Cat tickers
"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13581
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 24/11/2017, 09:26

Izvinite na greškama , žurim...

"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."
HappyGirl
HappyGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 24/11/2017, 09:30

I da, u subotu ćemo s ena okupljanju sve dogovoriti.Cure, jedva čekam da vas stisnem bb d

HappyGirl
HappyGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 24/11/2017, 20:43

Happy girl,
i ja... baš se primaklo vidjanje zagrljaj

Snedra je izmenila svoju priču pa sam je poslala Happy. Možete novu verziju da vidite i na blogu.

Ja sam sinoć dobila inspiraciju baš čitajući Snedrinu priču pa sam počela moju novu priču. I Jovan će ta piše. Nadam se da nećemo ugroziti ovaj broj stranica jer naše su priče već u knjizi samo postojeće želimo da zamenimo sa novima. A vi požurite ako želite da vam priče budu objavljene...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 26/11/2017, 20:55

Drage moje, prvih 7 priča je poslato na lekturu :) Krenuli smo :)

HappyGirl
HappyGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 26/11/2017, 21:55

Bravooooo!

Very Happy Very Happy Very Happy

sunny sunny sunny

srca srca srca
snedra
snedra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 27/11/2017, 19:44

Danara je najavila da će pisati priču tako da je stavih za priču u najavi... Obratite pažnju da je broj priča ograničen. Znači kad se ispuni kvota priča bez obzira da li je rok istekao nema dalje...

Dosta smo pričale Snedra i ja sa Happy uzivo pa i o temi koju je Snedra pokrenula a to je da se priče objavljuju i na blogu, da li pre knjige, paralelno sa knjigom kako god... Happy kaže da je njoj svejedno, da možemo kako god želimo. Mi smo rekle da će onda naše priče, Snedrina je već na blogu, pa od bake, moja buduća, Jovanova i od Snedrinog muža ako napiše ići na blog odmah... A vi ostali kako želite. Možete kad nam šaljete priču da kažete da želite da bude samo u knjizi ili da bude istovremeno na blogu ili da bude kasnije na blogu... Opet da podsetim napišite i naslov priče. I idu pod nickovima, Happy mi je rekla da joj dojavim čak i za one koji hoće imena, nema imena... Biće podeljene po sektorima kao i ovde.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu