KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Ancica 87
sanja 73
Principessa
Padobranka
Lilica
Elenaa
HappyGirl
Mimi12
NovaNada6
noja
srculence 84
Blanka
Zmajuška
Bobac
bobica83
MalaSaJuga
Bobaue
panda :)
Dora1
AriesMe
bebana81
saska1
Jerapetra
ne gubim nadu
PalcicaBg
aurora
ganedina
Vanja80
hany
zozoni
Makija
Vuchica
marina_82
micam
Nessi
SladZana
Toscana
Bekanicaa
Hobbes
Eve
bebko
Tavita
NikolaMaja
Mammy
BSNS
alisa
lilly13
zsuki75
Sirijus
Rada74
Lenaaa
Strumfeta78
BabyBear
Maki11132
dusica78
libra35
MIRKA85
AriesGirl
mimi85
BiKsi :)
Bozica
65 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 5/11/2017, 18:34

BB mislim da je iz Crne gore radila VTO je na Cetinju koliko se secam.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bozica 5/11/2017, 19:46

Evo me :)
Da, da na Ct-u sam radila vto.. Sjutra treba da ponovim betu, pa cemo onda vidjeti sta dalje.. Tako su mi doktori rekli..

Bozica

Broj poruka : 62
Datum upisa : 23.10.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 5/11/2017, 21:35

Bozice drago mi je da je jos jedna crnogorka na Kutku... Nisam bas ispratila tvoje korake izvini ali koliko shvatih tvoja beta je vec bila pozitivna a sjutra ponavljas? Koliko shvatih imas krvarenje... A jel ti Lazovic rekao da uzmes pg depo ili utrogestan i sl? Logicno mi je da imas neku terapiju zbog krvarenja...
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 5/11/2017, 21:37

Micam draga grlim te jako najjače! Da sve sto prije prodje, a ti si u sigurnim rukama tako da ne sumnjam da ce sve proci kako treba. Ljubim te ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MIRKA85 5/11/2017, 22:30

Zdravo zene ☺ Odavno me nije bilo,5 godina....
U potpisu mozete videti moj put do trudnoce.
Elem,5 godina posle porodjaja nema prirodne trudnoce,bez nekog opterecivanja,ciljanja odnosa i sl. Toga nije bilo,odlucilo da se opustimo u uzivamo pa sta bude.Zbog hiperstimulacije u prosloj vto ne bih na klasicnu vto vec iz prirodnog ciklusa sa mozda malo neke terapije.Cekam da dobiju termine za dr Pjevic u Feroni pa da odem na konsultacije.Ako neko ima iskustva sa prirodnjacima neka pise.Malo sam skepticna sta ce dr reci jer ja imam neredovne cikluse.
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 39
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 5/11/2017, 22:40

Blanka ::Bozice drago mi je da je jos jedna crnogorka na Kutku... Nisam bas ispratila tvoje korake izvini ali koliko shvatih tvoja beta je vec bila pozitivna a sjutra ponavljas? Koliko shvatih imas krvarenje... A jel ti Lazovic rekao da uzmes pg depo ili utrogestan i sl? Logicno mi je da imas neku terapiju zbog krvarenja...
Evo ja ukratko dok se Bozica ne javi. Prima ona I pg depo I utrogestan vaginalno 3x200. Beta joj je bila cini mi se 566, pa je onda pala na 556 kad je ponovila. Sutra ponavlja opet. Ima vrlo malo krvarenja, nesto kao roze (bar je tako bilo). Na UZV nije isla do sad. Eto, ako sam dobro sve zapamtila Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 5/11/2017, 23:23

Žene da li ste čule za ovo? Sad mi drugarica piše za neku kliniku u Beču, sa kojom je Srbija saradjivala neke 2014. god otpr i ona kaže da je radila nešto pravno za njih. Napisala mi je ovo (citiram):
Bili su poznati po tome što su imali veliki procenat uspelih IVF od momenta kada su povezali da najveći br.pacijentkinja nema uspešne pokušaje JER IMAJU NEKI METALNI PREDMET U TELU, npr. most, implant...I koliko se ja sećam, izvade taj metal dok se ne izvrši implantacija, pa vrate posle. Znam da je problem bio na relaciji metala instrumenta kojim se radi intervencija ili lasera i metala u telu.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 5/11/2017, 23:36

Principessaa nesto nije jasno kako dok se ne izvrsi implatacija kazes,sta ona ima veze sa instrumentom(jer ona je kacenje ploda za zid materice i tad nema nikakvih instrumenata ni intervencija)?Budi jasnija.Nesto nisam sigurna da bas vecina nas ima te metale u sebi.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 5/11/2017, 23:40

Valjda do embriotransfera (nije implantacija već implementacija, moja greska...) posle se mogu vratiti. To može biti npr i krunica zuba ili bilo kakav metalni implant i najmanji. Evo ja npr. imam 2 krune + šraf u nozi koji mi je ugradjen u stopalo kad su mi operisali metatarzalnu kost pre god. i po dana... 😔
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 5/11/2017, 23:43

Blanka hvala draga stiskam te najjace.Znam da sam u sigurnim rukama i verujem profesorki zato i idem kod nje da ona ovo odradi do kraja.Mogla sam i kod nas u lokalnu bolnicu al nisam bila sigurna.Samo detalj da iznesem sadmi je rekla sta da ti radimo da zatrudnis i da to dovedemo kako treba do kraja neznam al moramo jako si blizu uspeha i greota bi bila ne pokusati jos.Moram vam pomoci maximalno.Smislicu ja jos do sledeceg pregleda i sta i kako.Ona je za mene bila i ostala vrh i jedna velika ljudina na prvom mestu.Zena profesionalac u svom poslu i divan covek ovako.Verujem joj beskrajno.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 5/11/2017, 23:45

Ja nemam nista od metala kod sebe i nikad nisam ni imala
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 5/11/2017, 23:49

Hehe, blago tebi...ja se nadam da je ovo prevazidjeno, jer ću u suprotnom morati na operaciju vadjenja tog srafa iz noge, sto mi se nikako ne mili...
Prof. Kopitovic je najveća carica od svih doktora koje sam upoznala u Srbiji (a verujte mi prošla sam 4 klinike u Bgd-u pre Ferone), najveća ljudina i profesionalac, bas kao sto kažeš Micam. Ja te apsolutno podržavam u tome da treba da imaš poverenja u nju i mislim da si u pravim rukama. Biće to sve ok vrlo brzo, veruj mi, i brzo ćeš ti nama na trudnicke strane 😊❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 6/11/2017, 00:32

Ja nemam nista od metala u sebi, a eto ostadoh trudna tek iz cetvrtog pokusaja.

ALI!!! Ja mislim da se u te metale racunaju I amalgamske plombe u zubima, a jel ima neka od nas da ih nema?
Nasa clanica Erata je isla kod jednog cuvenog alternativca dr Mancica I mislim da joj je on rekao za te plombe I da ih je ona menjala u bele. Mozda to ima veze jedno sa drugim...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bozica 6/11/2017, 00:41

Dobro veče, drage zene..
Draga Blanka, citala sam tvoje postove.. Nadam se da si sad dobro.. Lavovsku snagu imas!! I srecns sam sto si se javila.. Sto se tice mene BabyBear ti je sve rekla.. Sem sto je krvarenje preraslo u braonkasto-crveno i konstantno je.. Nije previse obilno.. Sjutra betu treba da ponovim.. Tako mi je dr Lazovic rekao.. Prije toga ne možemo ništa.

Bozica

Broj poruka : 62
Datum upisa : 23.10.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bozica 6/11/2017, 00:45

Principessa, prvi put cujem za tako nesto...
Mirka, srecan povratak 😃

Bozica

Broj poruka : 62
Datum upisa : 23.10.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 6/11/2017, 00:52

I ja prvi put čujem za ovo, ali ima logike...kad saznam koja je klinika u pitanju staviću link, verovatno pišu o tome i na svom sajtu.
BB, evo ja npr. nemam amalgamske plombe, ali imam 2 krunice sa metalnim navrtnjem, ili šta već stavljaju u to a od metala je...imam i šraf u stopalu, puna sam metala.. 😱🙈🙊
Božice, želim ti da sve bude ok, ne opterećuj se sad i sa ovim bez potrebe. Držim fige jako, javljaj šta se dešava. 🤞🏼💪🏼❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 6/11/2017, 06:16

E bas cudno to za metal, ali čim pišu valjda ima neko objasnjene zato. Onda vadi zube i idi škrbav na transfer pa kad zabebis vrati sve na staro mjesto lol! lol! lol!

Bozice, Baby hvala na objasnjenju. Ajde drzim fige da tvoja beta danas bude dobra. Javljaj kako si prosla. Srecno moja crnogorko ne damo se mi tako lako osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bozica 6/11/2017, 07:24

Principessa 💙
Blanka, ne damo se, naravno.. Ja sam u ovu pricu usla sa jasnim ciljem i necu odustati!! Kako si jutros, hrabrice?!

Bozica

Broj poruka : 62
Datum upisa : 23.10.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 6/11/2017, 07:30

Bozice srecno da se danas beta fino udupla i da stane to mrljanje.
Evo da se i ja javim drugi dan posle et radjenog u pfc.10 folikula 4 celije izvadjene 2 se oplodile 2 nisu.
Radjene sve moguce metode maksi,pcsi,latz,embrogel vraceni drugi dan bila subota nedeljom valjda ne rade a kazu da im je bolje kod mene nego da cekaju.Nego hocu vas pitat endometrijum na transferu bio 9mm a oni mi terapiju estrofemom produzili i posle transfera po 5 tableta tj.10mg.to meni nesto puno.Neznam da nije neka greska posto Sonje nije bilo na et.Kopitivicka mi ostavi uvijek po 1 tabletu do bete.Sta mislite ima li ko slicno iskustvo?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 6/11/2017, 08:03

Saska nije greska oni ostavljaju estrofem dozu koju si imala do 12 nedelje(zelim ti da ti ides tim scenarijumom onako skolski).Ja sam pitala i Kopitovicku rekla je da da treba tako kako oni kazu.Ajde draga moja veteranko da predjes na trudnicke strane.Za tebe bi se posebno radovala.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 6/11/2017, 08:17

Saška, ostavljaju estrofem do kraja 12 nedelje, doza se ne smanjuje jer može da se smanji endometrijum...

I da znaš, tvojoj beti bi se obradovala ko i svojoj!!! Hajde, vreme je da ti dođeš na red! Vreme je...yes yes yes sunny sunny sunny sunny sunny sunny osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce


Poslednji izmenio mamadabudem dana 6/11/2017, 08:18, izmenjeno ukupno 1 puta
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 6/11/2017, 08:18

I evo za tebe i Božicu roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 6/11/2017, 09:11

Hajde Saska sunce moje, navijam za tebe iz sve snage!
Za estrofem ne brini, zene su ti rekle, oni ga daju do 12e nedelje trudnoce, jedino sto, koliko sam upoznata do sad, daju 3x1, a ne 5x. Mozda je tebi zbog toga sto ti je endo bip 9. Terapiju koja je na izvestaju obicno prepisuje sestra Sladja, a ne dr, a ona ume malo da zabrlja ponekad Very Happy
Mozes ida joj pises mejl I da je pitas da u izvestaju pise 5x, da ti je do sad bilo 3x I da li je to neka greska mozda...ako ce ti biti lakse. U stvari, ne znam ko ti je dao izvestaj.

Koja dr ti je radila ET?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 6/11/2017, 09:15

Hvala vam zenice moje 😙.Pitacu Sladju znam ju od prije radila u Jevremovoj.Transfer mi radila dr.Alena.
Nesto mi to bas puno ne valja ni kad je predebeo inace uvijek pijem 2 tablete posle et 1.
Rekli su mi na tranferu da je dobar treba biti od 8 da 12.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 6/11/2017, 09:20

Ja sam sad septembra pila 2x2mg i pre i posle bila Sonja i nju pitala ona kaze mora tako do 12 nedelje a ti pitaj i koordinatorku koja ti je bila ona ce pitati dr pa ce ti reci(osim ako nije Danica koja odgovara kako kad al insistiraj).Sve ce to da bude ok samo se opusti i ne brini. cveće cveće cveće
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu