KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Ancica 87
sanja 73
Principessa
Padobranka
Lilica
Elenaa
HappyGirl
Mimi12
NovaNada6
noja
srculence 84
Blanka
Zmajuška
Bobac
bobica83
MalaSaJuga
Bobaue
panda :)
Dora1
AriesMe
bebana81
saska1
Jerapetra
ne gubim nadu
PalcicaBg
aurora
ganedina
Vanja80
hany
zozoni
Makija
Vuchica
marina_82
micam
Nessi
SladZana
Toscana
Bekanicaa
Hobbes
Eve
bebko
Tavita
NikolaMaja
Mammy
BSNS
alisa
lilly13
zsuki75
Sirijus
Rada74
Lenaaa
Strumfeta78
BabyBear
Maki11132
dusica78
libra35
MIRKA85
AriesGirl
mimi85
BiKsi :)
Bozica
65 posters

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 3/12/2017, 10:36

Kod mene vazda neka događanja. Nakon laparo koja je bila 25.09. dobijem ciklus za 26 dana, redovno, i kaže mi doca, čekamo da prođu još dva ciklusa i možeš po bebane. I tako ja čekam čekam ciklus, čekam ga a on ni da priviri. Prođe 30 dana, prođe 40 dana i ja kod Kopitovic na konsultacije.
Kaze ni vise ni manje nego - endo je 3mm, nećete više ni dobiti ciklus, ušli ste u menopauzu. 🤤🤤🤤🤤🤤 Gledam - ne vidim. Slušam - ne čujem. Posle par minuta pitam kako tako.. odmah? Kako ????
Kaze sto ste iznenađeni, to je bilo izvesno. Od sada ćete piti ciklu i to je to. Ne nadajte se vise prirodnom ciklusu. Uradite hormone radi potvrde.
Da, ali ne tako odmah. Da, ali ne tako odjednom. Da, ali ne sada posle laparo i mog ushicenja da sam sada sve zavrsila i idem po moje bebane, samo jos jedan ciklus..
Nisam mogla da se sastavim par dana. I jos uvek. Dala mi je primolut 5 dana i ako ne dobijem ciklus odmah na ciklu.
Primolut sam popila. Juce dobila ciklus. Jutros izvadila hormone. U planiranom decembru necu ici na fet. Od ponedeljka pocinjem ciklu.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 3/12/2017, 11:04

Ne zezaj Aurora. Vec smo ti pricale, koji ce ti ciklus vise? Imaces ga sa ciklom isto kao I prirodni. Ja mislila tu smo pricu zavrsili Very Happy

Samo opusteno. Kiss
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 3/12/2017, 11:21

Ne, uopšte se ne zezam Babybear
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 3/12/2017, 11:31

Aurora, verujem da je to bio šok za tebe, pogotovo jer si se i psihički i fizički spremila da još taj jedan ciklus dođe i da ideš po svoje bebice. Sada, jedino što mogu da ti kažem je da probaš da se smiriš i da vidiš šta je najbolje za tebe. Opusti se i sa ciklom probaj i uspećeš sigurno! Grlim te, jako!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 3/12/2017, 11:39

Aurora, razumem sto si se toliko uznemirila, nikom ne bi prijala takva jedna vest ni generalno, a kamoli u postupku vto. Ali realno gledano, sto kaže BB tebi za tvoj postupak hormoni nisu bitni. Cikla će ti omoguciti produženje ciklusa, sto je u ovom trenutku i jedino važno. Znam da ti nije svejedno i znam šta si sve prošla do sad, ali pokušaj da nastelujes sad glavu na stvari i smer koji ce te voditi ka pozitivnom ishodu. Želim ti to iz sve snage u sledećem pokušaju. Uz tebe sam ❤❤❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 3/12/2017, 11:43

Aurora, verujem da je to jos jedan u nizu prelomnih zivotnih trenutaka. Nije morao bas sad da te strefi...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 3/12/2017, 14:00

Nikolamaja 😙😙
Principesa vidiš ženo šta me spopade - rovovska borba! Ne nije mi prihvatljivo da budem stalno na hormonima jer pocinjem da imam lošu volju od njih. Moj primarni problem su endometrične ciste od kojih sam dva puta operisana . Miome sam zaradila usput, od svih onih svakojakih i bz hormona kojih sam se naprimala u poslednjih tri godine. A miomi rastu od estradiola, ako se ne varam. O cisti na stitnoj koju sam takođe dobila u međuvremenu - necu da pricam. I ako nastavim tako da jedno saniram a drugo izlece - pa gde je tu kraj.
A da ne govorim o psihickom aspektu 😈😈
Da, problem mi je saznanje da cu konstantno morati da se druzim sa hormonima.

Nego.... da Vas pitam... stigli mi hormoni 😇 fsh mi je 9,36 a estradiol 154. Kako bese sad objasnjenje za ovu klackalicu?
Bixi 😍
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 3/12/2017, 14:15

Aurora znam da je kao grom iz vedrog neba udarila vest,al opet za postupak ti netreba ciklus.Veruj u uspeh.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 3/12/2017, 14:18

Aurora na donaciju moze da se ide i bez ciklusa da se ne piju cikla i hormoni vise meseci vec samo kad zelis da ides pije se 14 dana estrofem i meri endometrijum.Raspitaj se na klinici
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 3/12/2017, 14:48

Aurora sto je e2 visi fsh je nizi... ako ti je to e2 u pg /ml onda je previsok i daje laznu sliku niskog fsh-a... ako je pmol/l onda je e2 super i fsh nije lose i nisi jos u menopauzi...
Al mislim da stvarno ne treba da dramis i kidas se sad oko menopauze jer negde je i bilo za ocekivati... pa koliko ciklusa unazad nisi imala jc... a i sto kaze micam neces ti sad stalno biti na hormonima... cim odes po svoju decicu zavrsila si sa istim
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 3/12/2017, 14:59

Evo sad videla Alisa - jeste estradiol je u pg/mol.
Mislis da ne dramim ? Dobro kad tako kazes.. samo da nađem dugmence gde se iskljucujem 😁
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 3/12/2017, 15:03

Ne moras da trazis dugme samo realno postavi stvari lol!
Mada po ovim rezultatima nisi ti skroz zagazila u menopauzu ali ulazis polako i sigurno... ne verujem da sad vise nikad ne bi dobila al bi imala jednom u 2,3,4 meseca a s obzirom da trebas po decu takvo stanje ti ne odgovara te stoga bi morala da pijes ciklu
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 3/12/2017, 15:06

Ja cu ti reci gde je dugmence-u glavi iskljucuje se verom da ces uskoro primiti svoju bebicu u stomak,maziti je 9 meseci i posle njuskati i cmakati ceo zivot.Hoces da iskljucim na daljinski ja?Ni ja nisam daleko od tog saznanja osecam al ne marim i nehajem za njega-donacija i ja majka,a sto nema krvarenja jos bolje nevolim ga ni ovako.Ajde samo napred i vera da je tu.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 3/12/2017, 15:17

Nazalost micam, niko to ne moze da iskljuci. Razloge sam navela gore, u pitanju je konstantna izlozenost hormonima. Nekome je lakse to da prevaziđe. Meni ne. Sada vec pocinjem da imam uzasnu odbojnost prema hormonima.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 3/12/2017, 15:26

Aurora sedi i popricaj sa sobom.stavi sve na vagu za i protiv i donesi odluku.Znam tesko je prihvatiti sve pogotovu nama koje nismo ostvarene kao majke.Menopauza nam dodje kao neki kraj nadanja i vere i verujem da udaru dobro u svaku poru i delic tela,dolazi neki drugi period zivota.Al,opet ja verujem da ce biti drugacije i da cemo ostvariti svoje snove,pogledaj BB i opet kazem veruj jer jedini je to put do ostvarenja sna.I ja imam 14 pokusaja iza sebe,hormona previse sam primila al mi lakse kad zna za sta se borim.Deluje i na zdravlje stoji al verujem da ce Bog po tom pitanju da se pobrine da bude ok
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 3/12/2017, 16:11

Aurora, mnogo mi je žao što prolaziš kroz to stanje, hormoni i te kako utiču na kompletan naš život. Pokušaj, molim te, da se sabereš, da realno prihvatiš situaciju. A meni izgleda da bitka još nije izgubljena - imaš embrione koji te čekaju, a u nekom ciklusu će biti i tvoja materica spremna da ih primi. ljubav
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 3/12/2017, 17:08

Bixi, da li znas gde su devojke anuska, rikiki, lily , nabla (mada je odavno nema)?
Čitam njihove tekstove, koji me fasciniraju.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 3/12/2017, 17:10

Tavita  osmeh srce osmeh srce ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav


Poslednji izmenio aurora dana 3/12/2017, 17:45, izmenjeno ukupno 1 puta
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 3/12/2017, 17:39

Evo da vas utesim, ja sam se udala tek u 43. godini, a pocela vto pricu tek u 44., kad sam vec odavno bila u menopauzi I nikakav problem nisam imala, ni psihicke ni fizicke prirode. Meni je bilo bitno da mogu da dobijem ciklus pre vto, a uopste mi nije bilo bitno na koji nacin.

A drugo, to sam ti vec rekla, ja sam se sa ciklom fenomenalno osecala Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eve 3/12/2017, 20:51

Aurora, ne mogu ni da zamislim koliki je to udarac, posebno kada ga ne ocekujes ili se nadas da nece jos. I pogotovo posle svega sto si uradila da sto pre krenes dalje... Nisam pametna sta da ti kazem, jer nisam u tvojoj kozi a znam jako dobro koliko uzimanje hormona moze da izbaci iz ravnoteze psihicki - mislim da se kod nas jos uvek podcenjuje taj efekat i ne pruza dovoljna podrska zenama koje kroz to prolaze. Kako zene rekose, mozda je zaista nacin da pokusas da se fokusiras na ono sto te ceka, na realne mogucnosti i cilj i mozda ti to pomogne da prevazidjes sok i emotivni udar koji prezivljavas... znam da meni uglavnom samo to pomaze kada sam u teskom crnjaku.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 3/12/2017, 22:59

Draga moja Aurora. Bas mi je zao sto se tako osjecas. Sigurna sam da je to saznanje bilo šokantno za tebe. Ali moja draga tebe cekaju bebice. Dugmence ne postoji dok ti sama ne kliknes na njega i snagom svoje volje, razumom, krenes dalje. Hormoni jesu uzasna stvar negdje ali jbg-a oni ce te dovesti do ostvarenog sna. Ma znas i sama da u ovim borbama bi popile sve i svasta samo da uspije. Ti si sada jos vise izrevoltirana jer si cekala taj ciklus, pa odjednom BUM, nema ga! Ali i ne treba ti. Ps. Vidi mene, ja sam vjerujem mi srecna sto nikad vise necu dobiti menzis. Jeste da imam punu kucu djece sto svima vama zelim, ali kad je nesto moralo da se desi moralo je, svidjalo mi se to ili ne. Stvari sam prihvatila onakve kakve jesu i picim dalje. I uvijek ima nesto dobro u necemu losem. Ti imas takodje debeo razlog da krenes dalje i da mislis na svoje buduce bekanice koje te cekaju. Sa menzisom ili ne zar je vazno? Ma nevazno skroz. Ljubimo te 😘😘😘
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 3/12/2017, 23:35

Potpisujem sve sto je Blankic napisala! Pokušaj da ne misliš o tome, jer nerviranje i loša energija ti neće doneti nista dobro. Znaci pokušaj da se fokusiraš samo na cilj, kojim kod da ga sredstvima treba postići. 😄❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 4/12/2017, 00:07

Aurora, odavno se ne javljaju. Ne znam gde su, vrv svaka sa svojim obavezama i fokusima. Cure su ti dale divne savete.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 4/12/2017, 09:14

Cekalice, zelim vam miran dan pun pozitivne energije!

Koracaljke, da vam koraci do beba budu laki i plodonosni!

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eve 4/12/2017, 14:34

Drage zene, moze li savet?

Ako se secate, mi smo isli na nasu prvu VTO u junu i desilo se sta se desilo (imate u potpisu). Nekako sam prezivela ono 5-nedeljno cekanje pobacaja i sam pobacaj i prethodna dva meseca nisam mislila ni o cemu... Po savetu lekara pijem samo Siofor (2x1000) i Inofolic (sada ce puna dva meseca) medjutim, ono sto mislim da ce kod nas biti dodatni problem je moja nemogucnost da se opustim. Imam uzasan, paralisuci strah od toga da ce se sve ponoviti. Kako ste se vi borile sa takvim strahom? Da li postoje neke tehnike opustanja, bilo sta sto mogu da uradim da pomognem sebi i smanjim adrenalin koji me slupa kako pomislim na novu VTO i trudnocu?
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu