KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

+47
SladZana
BabyBear
Mimi12
PalcicaBg
fight&faith
Bobac
tiramisu
Lenaaa
BiKsi :)
zsuki75
Dora1
mamadabudem
Nessi
ivanicasale
Blanka
micam
Vanja80
Sirijus
bebana81
Bekanicaa
Ancica 87
Rada74
Bobaue
MalaSaJuga
Niny
nina :)
Bozica
Vuchica
AriesGirl
Jerapetra
Simona
sanja 73
Strumfeta78
libra35
aurora
Lija
ganedina
bobica83
Zmajuška
Principessa
Šašava
noja
alisa
dusica78
Sofija Veks
Smrdica
Hobbes
51 posters

Strana 2 od 42 Prethodni  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Sledeći

Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 23/9/2017, 00:20

Inace, meni je anestezija uvek jako prijala I uvek mi je bilo extra u anesteziji I uvek sam se lako budila I nije mi bilo muka I nije mi se spavalo posle Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Šašava 23/9/2017, 00:27

Prema mom iskustvu, za mleko ja najvaznije piti dovoljno tecnosti.
Jedno vreme sam izbegavala kupus, pasulj i sl (dok nisu prosli grcevi), a ljuto sve vreme...
E sad, vazno je i da bebe hoce da sisa... i da se usaglasite sa proizvodnjom i njenim poterbama :)
Ja sam imala ragade u pocetku, pa sam koristila silikonske bradavice,
nekako izgurasmo tih par prvih nedelja. Posle je sve islo dobro, i vise od toga. Jedva nekako prestasmo... tj ja teze nego beba :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 23/9/2017, 00:31

Mislim na hranu pre porodjaja.
A npr, moja snaja nije htela da jede nikakav luk posle porodjaja, ni crni ni beli, zbog grceva, a cula sam da crni luk pospesuje mleko.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 23/9/2017, 00:31

Šašava ::u bre, 15 puta... uf!
A jel te radi dobro i spinal u glavu, kao i total :) ?
Ja sam posle budjenja bila sva high, pricala 100 na sat :)
Mislim se da nabavim malo toga kad mi padne raspolozenje Razz

Spinal te radi od struka pa nanize do prstica na nogama i ne osjecas bas nista. Tako je nekih 7-8 sati sigurno. Nema budjenja kao iz totala (znam o cemu pricas) ovo je brate kao da si paralizovan i ne osjecas nista. Sve zene koje su imale total a kasnije spinal svi glasaju za spinal. Treba tu anesteziju izbaciti iz krvotoka. Ovdje te samo bocnu i nema kasnije nikakvih nus pojava kao kod totala gdje mozes da povracas, da ti se suse usta i cijelo zdrijelo da te boli od tubusa i cuda, da ti se mrezi pred ocima ma sta znam. I ne samo zbog toga ja sam spinal htjela jer sam zeljela da budem budna kad se njih dvije rode, da pamtim taj trenutak za cijeli zivot, da ih vidim kad ih izvade iz stomaka i da odmah znam da su dobro i zdravo. Te poglede, te plave okice kad sam prvi put ugledala, taj osjecaj, te suze, to se ne moze porediti ni sa cim.

Baby, kasnije mozes da pijes caj od piskavice, postoje i cajevi za dojilje ali ne brini. Mlijeko posle carskog dodje kasnije nije kao kod prirodnog porodjaja, kod nekih zena i tek posle 5 dana, bitan je taj kontakt na grudi, da ti bebu stalno donose jer beba pokrece laktaciju, mlijeko. A posto je Sasavica od mene iskusnija dojilja neka i ona napise par savjeta za pocetak. Neka se nadje. Svakako je ovo zajednicki dnevnik osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Šašava 23/9/2017, 00:37

I bas nista ne osecas u tom spinalu? Dok te seku, siju i sl... ne osecas da se nesto cudno desava, da te nesto vuku i razvlace...
I dok sire rane rukama da izvuku bebu...
Ja se toga plasim, mislim da bi me srcka strefila.
A svakako bih volela da vidim bebu odmah...
Jel ti je stave na grudi?

Nisam nista posebno jela pre porodjaja. Malo se trudila da nadoknadim to gvozdje... Ali generalno hranim se isto kao i inace.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Bobac 23/9/2017, 06:33

Sasava ja sam se porodila carskim sa spinalnom anestezijom. Bas kao sto ti je Blanka rekla - kao da si paralizovana od struka na dole. Ja nisam nista osetila nikakvo vucenje, sivanje, vadjenje...Imala sam vec epidural uradjen posto smo krenuli sa prirodnim porodjajem, ali se grlic nije dovoljno brzo otvarao, pa smo uz savet doktora, odlucili se za carski.
Malo ti bude zima, kao neka jeza kad ti urade spinalnu anesteziju,nista osim toga. Sa mnom su bila dva ginekologa, dva anesteziologa, babica, sestra, jos neko ko je tamo da pomogne bebi sa disanjem, ako bude potrebe i ne znam da li jos ko. Kad te nameste na krevet i sve pripreme negde u visini struka ti stave kao neku pregradu tako da ne vidis ginekologe, instrumente, krz, nozeve i ostali pribora. Bebu brzo izvade, ako se dobro secam 20-30 minute, mozda ni toliko. Kad se rodio, odneli su da ga pregledaju, sa nama je bio tata sve vreme pa je on sekao pupcanu vrpcu, malisu umotaju, stave mu kapicu i daju ti ga na grudi. Dok smo se nas troje sunjili, gledali i ljubili, mene su zasili, e to je trajalo malo duze, mozda i satak vremena. Jedan od nasih anesteziologa je bio bas super, pricao sa nama, cak nam rekao da su ovo nezaboravni trenutci i da ce nas on slikati - inace mi bi zaboravili.
Sto se tice dojenja, meni je mleko odmah krenulo, bolje da kazem vec pred kraj trudnoce je curkalo nocu ako pritisnem grudi. Bilo ga je jako malo na pocetku, ali brzo se ustabililo. Ja sam koristila pumpu jos u bolnici, samo me je jednom sestra rucno izmuzla - majko mila, oci su mi ispale koliko me je bolelo.

Eto to je moje iskustvo. Meni je izgledalo kao nista strasno. Cak sta vise, cini mi se mnogo manje stresno od prirodnog porodjaja.




Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Bobac 23/9/2017, 06:38

Baby, meni je laktacijska sestra savetovala puno vode kad sam pocela da dojim. U prvo vreme sisaju ciniti se stalno, a meni su rekli kad god dojim bebu uz to popiti 3dl vode. Pretvorila sam se u zabu, ali mleka je bilo dovoljno.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Bobac 23/9/2017, 06:41

Da na kraju pozdravim i nasu Blanku. Ti bas vredna, sto Mimi kaze, vrednnija od nas netrudnih.
Kad se ovaj dnevnik zatvori, molim te da otvoris jedan roditeljski, a mi cemo se prikljuciti, kao i sad, potanko i nadugacko.

Ljubi vas sve!

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 23/9/2017, 12:39

Bas ovako kako je Bobac napisala. Jedino sto sam ja imala u glavi da je CR onako brza intervencija, ali boga mi nije. I meni se cini da sam sigurno sat vremena posle lezala na stolu dok su sve zasili i dok su sve vratili na svoje mjesto. Prije par mjeseci sam gledala jedan video o carskom rezu, nije bas za one sa slabim srcem jer je bas zastrasujuce kad vidite kako vam se utroba pretura, reže... E da, bilo mi je bas hladno,znam da su me pokrili sa 3-4 cebeta i da sam se tek tada ugrijala, a pred zoru sam bila sva mokra koliko mi je bilo vruce od ćebadi.

Hvala Bobac, nadam se da cu otvoriti, al ne drzite me bas za rijec. Ja ne volim da kad nesto obecam ne ispunim, tako da potrudicu se. Ljubi malog momka od nas ❤

Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Mimi12 23/9/2017, 14:10

Ja sam cula neka iskustva da su zene osecale ipak nesto prilikom spinalne anestezije. Ne bol, ali osecaj da nesto cupaju, pomeraju,...Mada nisam mnogo o tome ni razmisljala, jer u Visegradskoj te niko ne pita za izbor. Ide se u totalnu. Tako je bar bilo kad sam ja bila. Ili to mozda zavisi od dr, ne znam...U svakom slucaju, odluku za mene je doneo neko drugi, nisam morala razmisljati.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od ivanicasale 23/9/2017, 16:57

I sad kad citam vasa iskustva i ja glasam za spinalnu,e sad kod verujem da nema spinalna anestezija ipak smo mi zajecarci....A sto se tice mleka meni se sad pojavljuje curenje po malo na levoj dojci.Ne stalno i ne svaki dan.Ali citala sam da je to normalno.E i mi koje smo prosle kroz sve i svasta ja mislim da smo se sve navikle na gledanje od strane dr ljudi tj lekara i tehnicara.Ja nikad necu da zaboravim moju snaju kad je otisla da daje bris vag samnom.i sad krece priprema:vadi zena papuce pa suknju a ja u cudu.Pitam je zasta ti to pa da obucem unutra da mi uzmu bris...A ja pukla od smeha i rekoh joj to skidas nogavicu i ajd na sto sta imas toliko da se presvlacis da si isla na vto ne bi imala stid uopste😂😂😂Stalno se setim nje kad odem da dajem briseve
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 23/9/2017, 17:25

Ja ipak mislim da ne bih isla na spinalnu, iako je bude u Visegradskoj, jer koliko vas citam cini mi se da cu zeleti da CR sto brze prodje I da ne osetim bas nista
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Mimi12 23/9/2017, 18:24

BB proveri sa dr. Ne verujem da se nesto promenilo. Mislim da ni ti neces imati pravo izbora, sto ti na kraju dodje i lakse. Tako je-kako je i zdravo.
U NF se bira.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 23/9/2017, 19:12

Nema sta da biram, ja vec znam sta ne bih Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 23/9/2017, 19:26

Jao zene,ja danima samo o porodjaju mislim,kako cu,dal prirodno,carski,spinal.
Sad sam gledala na yt carski rez i nije mi dobro,ako ne bude morao kopacu rukama i nogama za prirodni.A ako bas bude moralo mislim da ne bih spinal,nisam kukavica,ali kad znam sta mi rade a ja budna,uh mislim da bih pala u nesvest.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Mimi12 23/9/2017, 19:30

Ma gde gledas sad to na yt, draga Palcice????
Ako mozes na prirodni, idi. Mnogo je laksi oporavak, a oko tezine porodjaja se ne zna koji je tezi, koji laksi. Kako kome dopadne, kao i sve u zivotu.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 23/9/2017, 20:38

Blanka rece da je gledala i ja odmah potrcala :-D
Ma kako bude,samo da mi moja princeza stigne ziva i zdrava.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Šašava 23/9/2017, 21:20

Bobac, kod mene isti slucaj, primila sam i ja epidural ali sam se otvorila jedan prst posle x sati od indukcije, pa su se odlucili za carski. Tada sam, pod svim tim lekicima, bila sva high, i bila ludo hrabra da sam pozelela spinalnu, ali doktorka nije za to bila. Sad me stra` i da citam sta pisete o tome :)
Jel komentarisu sta doktori oko operacije i bebe, ili pricaju nesto nevezano Very Happy ?

Gledala sam i ja ranije par sekundi carskog reza, brate odvratno, zastrasujuce.
Ali ima zena koje su imale obe vrste porodjaja, i kazu da im je CR laksi bio kompletno.... Tako da, nikad se ne zna.

I dalje ne kapiram cemu to izmuzavanje...? Jedino ako beba nije sa tobom, pa da joj odnesu mleko... ili ako ga ima previse...?
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Jerapetra 23/9/2017, 23:22

Palčice, ako možeš prirodni, stvarno je velika prednost to što je oporavak munjevit, zaista. Znači to mnogo. Par sati nakon porođaja istuširaš se fino sama (sestra bude uz tebe za ne daj Bože da ti ne padne pritisak i slično, da ne padneš), jedeš šta hoćeš, spavaš kao beba u položaju koji tebi odgovara, bez ikakvih bolova. Sutradan maltene možeš da potrčiš, malo bole trbušni mišići od naprezanja, a verovatno ne mora ni to ko ume da diše i gura tj. ko se pripremi za prirodni, ja nisam znala te tehnike, pa sam se napinjala i više nego što je trebalo i sutradan me strefila upala mišića kao od previše trbušnjaka Very Happy . E, sad, sam porođaj naravno da zna da bude i lak i težak i na jedan i na drugi način, to valjda samo Bog sveti zna šta je lakše/bolje i možda one ženice koje imaju oba iskustva, pa mogu da uporede. Ja bih svakom rekla prirodni ako bih znala da će se otvarati onako brzo kao što sam ja, jer po meni kod prirodnog je to veoma bitno, naježim se kad čujem da se žena porađala 15 sati ili ceo dan. Ja sam imala sreće, kod mene za tili čas izađoše dve bebe. Da se ne lažemo, bolelo je đavolski, ali kratko je trajalo. Ali kod mene je bilo kasno za epidural a i da nije, on mora unapred da se dogovori i uplati u Betaniji, nedovoljno anesteziologa imaju, a ja naravno nisam ni sanjala o prirodnom porođaju, imala zakazan CR. Ali ti možeš da se dogovoriš za epidural, a ženice baš dosta hvale takav porođaj. Naravno, kako ti i tvoj lekar odlučite da je najbolje, ja se malo previše raspisala ljubav
Blanki, neću se izvinjavati jer znam da se ne ljutiš i da si rekla da slobodno zloupotrebimo tvoj dnevnik srcasti poljupci

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Šašava 23/9/2017, 23:51

Jerapetra, jesi li ti primila indukciju ili ne?
Meni je ono bas grozno bilo...
Jadne sve koje to dobiju Razz
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Jerapetra 24/9/2017, 01:21

Nisam, Šašava. Kod mene je to ekspresno bilo samo od sebe, ovim mojima se žurilo i šou je bio moj porođaj. Ja sam pred zoru primetila da mi curka voda i malo rozikastog, otišli smo u bolnicu bez ikakve panike, nikakve bolove nisam imala, ali znala sam da se zbog curenja plodove vode moram javiti. Dok sam čekala ctg pukao mi vodenjak tu u čekaonici, uradili ctg i rekli da su bebe u super kondiciji, ali naravno da me primaju na odeljenje na praćenje pa će CR biti tog dana ili sutradan. E, al ne lezi vraže. Dok sam čekala sat vremena da me sestra odvede gore na odeljenje, meni su počeli i bolovi, sve jači i jači, i kad me je gore na patologiji pregledao doktor, pošto mora i tamo pregled pre nego što te smeste u krevet, konstatovao je da sam ne znam sad ne sećam se koliko otvorena i rekao sestri da me hitno u kolicima vozi u salu. A tamo, što kaže Blanka, svita od njih petnaestak plus desetak blentavih studenata oduševljenih što će da prisustvuju prirodnom porođaju blizanaca jer valjda su to prvi put tad gledali, bliizanci ipak mnogo češće na svet dolaze putem CR. Ja brojim zvezde i mislim se, samo ste mi vi falili Very Happy A doktorka njihova profesorka, kada je Luka izašao i čekalo se da se vidi da li će i Sofija da krene sama ili ne, prinosi ctg aparat za svaki slučaj i ponavlja im kako kod drugog blizanca nikad ne znamo šta nas čeka i može se desiti da će biti potreban CR za drugu bebu, blabla. Ja u sebi mislim, e nećete vala Very Happy Jesam strahovala da se može i taj najgori scenario desiti, da se jedna beba rodi prirodnim putem a druga mora na CR, ali ipak sam verovala da neće morati tako i zaista, milica moja pametna izađe samo 4 minuta nakon brata bez ikakvih problema, malo dr Steva pritisnuo stomak i ona je bila tu sunny Joj, sad me emocije obuzimaju kao juče da je bilo srca srca srca srca srca Želim svim našim dragim trudnicama lake porođaje koji će im ostati u lepom sećanju! osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 24/9/2017, 01:24

Treba vas pofatat' bog te. Ne znam vise sta je koja pisala uopste lol! lol! lol!

Moram samo posebno izljubiti virtuelno Jerapetru neka si se javila, i ljubi mi one tvoje smktuljke slatke osmeh srce osmeh srce
Ma kako god priroda je priroda i od prirodnog ne treba bjezati naravno cije godine to dozvoljavaju a i svi ostali parametri. Kod nas ako si na vto bio po difoltu ides na cr niko te ne pita nista. Bezveze al he tako.

Elem, ja do sada radila na kompu, i prodje 3 sata jbt a ja to nista ne osjetih, vidim samo da mi je dupe utrnulo. Zavrsih sve ovom drugu i bas mi je prijalo da malo raduckam i bavim se drugim stvarima.
Masina u kupatilu drnda li drnda, peru se pelene, i jos neka robica, najavljuju kisu ovih dana pa da to jos zavrsim i slozim.
Htjela sam da se slikam ali sam zaboravila,sjutra cu obavezno. Sad odoh da drincam, no kako nam masina radi imam osjecaj da ce sad polećeti, centrifuga nas sve razbudi. lol! Hahahaha , ljubac ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Jerapetra 24/9/2017, 01:27

Blanka, plačem sad od smeha, jer i kod mene centrifuga upravo drnda, hahahaha, isto, i ja mislim da će da poleti Very Happy Very Happy Ljubim te! love

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od sanja 73 24/9/2017, 09:13

Blanka zbog centrifuge sve dok se kućni savez ne buni ok je lol! srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 24/9/2017, 15:29

Blankic, a koje pelene peres sad?
Kako to ide sa pelenama? Jel se na pocetku koriste I platnene I koliko dugo ili odmah ide pampers?

Ljubim vas sve odreda osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 42 Prethodni  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu