KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NADALINA - i njena beba

+35
roda
vajsi
medab
caci
Sami
sasha
Kata
zalosna_sova
era
Agata27
alo-alo
tanjaz
zoxa
Jeckie
Mirkana
NINA1
duga76
lasa
Jelence
Gala
adriatika
rsrce
maja76
Nekica
Hitron-Luka
TetaSneki
mijica
gogs-ii
megica-pegica67
jul
terka
maus
HappyGirl
vakic
nadalina
39 posters

Strana 22 od 23 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Sledeći

Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Hitron-Luka 12/2/2009, 12:48

srca srca Dobro nam dosao Jovane!! srca srca
ljubi te teta hitron u tvoju crnu kosicu love love love
Nadalinice od srca vam cestitam
ljubav ljubav ljubav ljubav
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od zoxa 13/2/2009, 02:00

Presladak je osmeh srce
NADALINA -  i njena beba - Page 22 1951129dca28hzhze
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od maus 13/2/2009, 11:49

VIDI TI TOG MISA PRESLATKOG angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel E ne sto je nas ali je stvarno lepo dete. Ljubim ga u tu crnu kosic i malene rucice ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav
Ana, ceri,njega cu za zeta igra igra igra igra igra igra igra
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od medab 13/2/2009, 14:50

srca srca PRAVO MALO MEDENO SRCE srca srca
medab
medab

Broj poruka : 136
Location : Novi Sad
Datum upisa : 07.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od HappyGirl 13/2/2009, 16:24

Opa znači Maus rezervisala Jovana Very Happy Laughing
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od adriatika 14/2/2009, 11:45

Sad sam videla ovu prelepu vest. srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca

Jovane, mili decace dobro nam dosao.Cestitam tvojim divnim roditeljima.
Neka te uvek prati sreca i ljubav. srce srce srce srce srce srce srce
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od vajsi 15/2/2009, 18:50

Ima li sanse da vidimo malog Jovana? srca
vajsi
vajsi

Broj poruka : 917
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od maus 16/2/2009, 09:11

HappyGirl ::Opa znači Maus rezervisala Jovana Very Happy Laughing
Moram Happy moram. Sve na vreme. Dakle buduce mamice koje nosite devojcice, a i mame devojcica da ZNATE Jovan je moj ZET yes
Cula sa se juce sa Nadalinom. Super su, uzivaju u svojoj kucici, Jovan je dobrica prava, siki. Dosla je i Nadalinina mama da joj pomogne.
ljubav ljubav
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od zalosna_sova 16/2/2009, 19:46

Bravo Nadalina draga!!! Cestitke tvom lepotanu!!! Uzivajte kuci pa kad otopli a brzo ce nadamo se onda u setnju svaki dan!!! ljubav
zalosna_sova
zalosna_sova

Broj poruka : 505
Godina : 48
Location : Novi Beograd - Blokovi
Datum upisa : 30.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Sami 16/2/2009, 21:22

srca uživaj u prelepom društvu srca zagrljaj usne usne
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od HappyGirl 18/2/2009, 17:54

Nadalina i Jovane usne usne
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od adriatika 19/2/2009, 12:12

srcasti poljupci
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od tedi 21/2/2009, 12:12

Jao sramota, je tek sad videla da je stigao Jovan Embarassed
Mnooooogo je sladak!!!!!!!!
b b b bbbb
bb bb bb bb bb bb
konfete konfete konfete konfete konfete konfete
bravo bravo bravo bravo bravo
čestitamočestitamočestitamočestitamočestitamočestitamočestitamo
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od nadalina 2/3/2009, 14:34



Drage tete, dobar dan!
Hvala na divnoj dobrodoslici za Jovana – moju srecu najvecu, moje srce maleno!

Ne znam odakle da pocnem – a pri tom moj andjelak nesto vec gundja u snu I cini mi se da ce svakog casa da se probudi… Ali, pocecu, pa dokle stignem…

U utorak – 10.02.2009. u 10.20h rodio se moj SIN!!! Mrvica mala, 2700gr, 51cm.
Tog dana je sve bilo kao I obicno – kao sto znate, kontrakcije su me drmale – naravno bezbolne ali ceste, a bebac se nesto primirio… Pitala sam se da li je gubljenje vremena naseg – I onih tamo u bolnici ako odem da proverim kako je beba I zasto se smirila… Mama je bila tu, I tek mi je kasnije rekla da sam tog dana bila jako bleda, I da se jako nadala da cu ipak otici u bolnicu na kontrolu, samo nije htela nista da govori da se ja ne bih uplasila.
U 19 h ipak, krecemo u bolnicu, ja odlucno kazem mami : “Vidimo se malo kasnije!”

Tamo me primaju, I nema nista od “gubljenja necijeg vremena” kako sam pretpostavljala, vec mi sestra a prijemu kaze da se OBAVEZNO odlazi u bolnicu kad se beba tako primiri… Meni lakse… Ne radi im UZ (?!) pa me stavljaju na CTG – I tu leskarim nekih 15ak minuta… Ponovo dole na prijem, da dr pregleda rezultat I ja skoro u nesvest padam kad mi ona kaze – zadrzacemo vas nocas cete se poroditi…
Ja tu pocnem moju staru pesmu: “Ali ja te kontrakcije imam vec par nedelja, I ne bole me, I ne osecam da cu se poroditi…itd” a ona uz smesak prokomentarise da sam ja neka jako izdrzljiva zena… I dodaje da ce poceti da bole nakon pripreme…
Sva pokunjena – jer sam ubedjena da me bezveze ostavljaju u bolnici, oblacim spavacicu, uzimam stravi koje su stajale u kolima a koje mi je mm doneo, pozdravljam se s njim I odlazim na 1. sprat u pripremnu sobu. Tu me “pripremaju”, a ja se za to vreme nerviram jer sam, kako rekoh UBEDJENA da me uzalud sredjuju jer ce koliko ujutru videti da ja I dalje lezim u sobi sa stomakom.
I porazeni, pustice me kuci!

Elem, nije tako bilo!
Odmah posle te sobe, oni mene vode na boks! A ja cula da se prvo ide u onu sobu, gde trudnice leze, polako se otvaraju, jaucu, trpe bolove, I ocekivala sam da cu I ja tamo… Kad sam legal na onaj krevet, prosto sam morala da pitam babicu (koja je bila jedna divna, mlada devojka!!!) “Jel se ovde zene poradjaju?” ko zna sta je mislila o meni – ali ja sam morala da pitam… Prosto mi nikako nije u pamet ulazilo da cu se ja poroditi, TU, I TAD!


Lezim ja, I prosto ne priznajem sebi da kontrakcije nisu vise samo neprijatne, vec I da pocinju da stezu, da bole… Ignorisem ih, ali, za svaki slucaj, prisetim se onog teksta I sta sam u njemu citala o disanju, I pocinjem da disem, polako I duboko, prvi porodjajni period… Dosla je dr da me pogleda (dole na prijemu sam bila otvorena prst I po) I vec sam bila otvorena 3 prsta… Ja lezim, I nekako I dalje ne verujem… A disem, pokusavam da se skoncentrisem na disanje, a porodjaj – shvatam polako da je to – to, I nema se kud, ja tu ne mogu nista – osim da disem… I ja disem, bol pocinje da lici na strme visoke planine, na jednoj se strani penjem I bol brzo raste, dolazi do vrha – tacnije do mozga!!!, a onda nailazi spust I bol jenjava… I sve to na 2 minuta, nema se vremna za odmor, kako je u knjizi pisalo…Osetim jasno pocetak kontrakcije I vec pocinjem da primenjujem drugu vrstu disanja – plitku I ubrzanu, moram reci da pomaze, tad su mi dali I kiseonik, ja glasa nisam pustila, verujte mi!

Onda je dosla dr Mladenovic, pitala da li osecam napon, ja kazem ne, I u retkim trenucima se pitam jesam li neljubazna sto malo lepse ne pricam s njom, ali odmah shvatam da ponovo krece uspon na planini, I da je to razlog sto ne mogu da pricam, da disem, mozak odbija svaku komunikaciju… U trenutku zatisja, znam da je sve to normalno…
Onda mi ona kaze da je vreme da se napinjem, meni to malo nije jasno – u knjizi je pisalo da cu I ja osetiti napon, a ja ne osecam nista osim kontrakcija, pa pitam:”Jel sad?” Ona kaze sad, hajde, I ja pokusavam, ide slabo, jos sam zbunjena sto je jedno pisalo u knjizi a sad je drugacije I imam utisak da je nisam razumela, da radim pogresno…

Nije dugo trajalo, osetila sam I taj napon, I tad vise ne znam iz koliko pokusaja, ali bilo je tacno 22.20h kad se rodilo moje pile, moje sunce, moja zvezda sjajna, bio je modar, malo se zaplakao tiho kao mace, ja sam bila u euforiji, nemocna da progovorim, nesposobna da mislim a kamo li pricam, u stanju samo da ga prigrlim kad su mi ga, sa jos neprerezanom pupcanom vrpcom stavili na grudi, on je pogledao ka meni,utisao se, prestao da place, videla sam mu lik, oci, I iako sam kao najveci skeptik do tada mislila da je taj trenutak precenjen – taj prvi kontakt, shvatila sam da ima nesto izvan nasih rezonovanja, izvan logike, tacnije, pretpostavljala sam ja I ranije da to nesto postoji, ali sad me je OBUZELO!!!

Ljubila sam ga po mokroj kosici, uzeli su ga, sredjivali pupcic, a ja sam nakon nekoliko neuspelih pokusaja najzad uspela da pustim glas I pitam :”Da li je dobro?” Jeste, dobro je, kazu mi, sto ne bi bio, tek tad sam mirna, okupali su ga, I jos jednom mi ga dali na grudi…

Vasiona je stala na cas, ja sam bila sama u njoj sa svojim sinom!

To je bio koncentrat srece, da ga razredjujem celog zivota, bilo bi ga dovoljno, I jos bi preteklo…


Uh, eto, pisem s pauzama, sad mi je on u jednoj ruci, tu hoce da spava, a u kreveticu ga izgleda nesto bode, grebe I gura I ne moze tamo da spava… Zlato mamino…
Eto, drage nase tete, tako je izgledao dolazak na svet malenog Jovana, vidjen ocima njegove mame.

Sutra delija puni 3 nedelje, patronazna sestra je zadovoljna kako je napredovao – merili smo ga amaterski na kuhinjskoj vagici, pupak nam je duze ostao , otpao tek 14. dana, a sad idemo na lapisiranje- tretiranje preostalog granuloma srebro nitratom, oni kazu da ga ne boli, I on je prvi odlazak prespavao , videcemo za sledece, trajace to nekih nedelju dana,a za to vreme mali prljavko ne sme da se kupa pa ga mama brise mokrom pelenom, cime on nije bas odusevljen…

Baka iz Nisa nam je bila tu prvih desetak dana, ta pomoc je, najblaze receno, dragocena, pa je morala da se vrati, ali, snalazimo se nekako I sad…Ali, doci ce nam ponovo za koji dan, nedostaje I njoj njeno babino unuce
Gledam stvari koje smo birali za njega – pa mi je cudno sto ga tad nismo POZNAVALI, nismo mu znali lik,a znali smo da cemo ga voleti… Cudo jedno kako Bog to uredi…
Veliko iznenadjenje, je bilo to sto ima kosu, I sto je ona sasvim tamna… Prosto u sred sve one srece kad se rodio, stigla sam I da se iznenadim tim detaljem… Oke su do sad bile modre, sad su plave, kao more…
Inace je sav minijatura-nosic, usta, rucice… Nozice su mu bile tanane ko grancice, sa viskom koze, sad se polagano popunjavaju, na kolencima se nazire ona rupica… Sav je meden, mrvica moja secerna! Broj 56 mu je tek sad onako-taman, I jos cemo to nositi, bar jos par nedelja!

I jos jedna stvar, pa da idem da ga stavim u krevetic, I da kuvam rucak:
Na dan izlaska iz bolnice, mm je otisao u crkvu, da obavesti svestenika da se Jovan rodio, kaze on se jako obradovao, otisao u oltarski prostor I osvestao vodu za Jovana koju dodajemo u vodu u kojoj se kupa, umivamo ga njom, a uz to je Jovan do krstenja od svestenika dobio ime SAVO!Tako da sad imamo dva imena! (Za one koji ne znaju, to je privremeno I neobavazujuce ime, koje se tako daje detetu na rodjenju, da ne bi bilo nekrsteno do zvanicnog krstenja, vec da odmah po rodjenju bude uvedeno u pravoslavlje…)

Ljubimo vas puno, javicemo se opet!

PS. Ne znam zasto su slova ovako sitna, nisam to htela...







nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od vajsi 2/3/2009, 16:44

Divno! uzivala sam dok sam citala! Zelim tebi, tvom suprugi i bebi sve najlepse! Uzivajte, od srca V. čestitamo srcasti poljupci konfete
vajsi
vajsi

Broj poruka : 917
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od maus 2/3/2009, 16:49

Nado kako si sve lepo napisala, nezno, osecajno...ja se rasplakah...
Ljubi mi Jovana ,ljubim i tebe i grlim vas poljubci poljubci
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Niki-Kiki 2/3/2009, 18:14

čestitamo Nemam reci, predivno, samo majka moze da sa toliko ljubavi opise dolazak svog cheda. Puno srece i radosti malenom Jovanu i njegovim roditeljima. cvećecvećecvećecvećecvećecvećecvećecvećecvećecvećecvećecvećecvećecvećecveće
Niki-Kiki
Niki-Kiki

Broj poruka : 1860
Godina : 53
Location : Lisabon
Datum upisa : 24.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od tanjaz 2/3/2009, 19:15

Prelepo si opisala svoje iskustvo! smajli angel Poljubi Jovana i zagrliga umesto mene! ljubav zagrljaj
tanjaz
tanjaz

Broj poruka : 439
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 07.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od adriatika 2/3/2009, 20:27

Nadalino, oci su mi pune suza.Zaista me je dotakla tvoja prica.
Koliko ima radosti,zelje i ljubavi u ovom rodjenju.
Mali Jovan, zeljeno dete.
Nemoj mi zameriti ali sebe sam stavila u ovu pricu i pitam se hocu li i ja to imati jednog dana.Toliko cekanja, toliko zelje, toliko nadanja.
Ljubi to malo srecno dete i za mene kao da sam tu. love
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od nadalina 4/3/2009, 10:15

adriatika :: Nemoj mi zameriti ali sebe sam stavila u ovu pricu i pitam se hocu li i ja to imati jednog dana.
Dace Bog, draga Adriatika, dace Bog!!! Ja cvrsto verujem u to, i jedva cekam da procitam te divne redove sa lepim vestima o tebi!!!

Drage tete, hvala vam na lepim recima, nadam se da ce vas ta emotivna nota sto pre sve redom pogoditi pa da i vi pisete u tom tonu!!!
A Jovan je izljubljen za sve vas po nekoliko puta!!!!
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Gala 4/3/2009, 10:59

I ja se rasplakah, predivno je a i ti uvek tako pises! love love
Nadam se da ce uskoro slicice!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od zoxa 4/3/2009, 11:56

osmeh srce ljubav
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Jelence 4/3/2009, 13:45

Nado,Nado,ziv ti i zdrav bio sin Savo-Jovan,i vi sa njim se ponosili uvek,a odusevljena sam sto si imala privilegiju prirodnog porodjaja i emocije koje si docarala su bas takve i verujem da ce ih sve zenice osetiti,MAJCINSTVO je kao sto vidis,nesto sto te ispunjava celim bicem.
Ljubac za srecni trojac,a poljubci za Jovana
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Gala 4/3/2009, 15:44

A zar nisi trebala na epidural?
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Sami 4/3/2009, 19:47

osmeh srce osmeh srce ljubav ljubav
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 22 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 23 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu