KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NADALINA - i njena beba

+35
roda
vajsi
medab
caci
Sami
sasha
Kata
zalosna_sova
era
Agata27
alo-alo
tanjaz
zoxa
Jeckie
Mirkana
NINA1
duga76
lasa
Jelence
Gala
adriatika
rsrce
maja76
Nekica
Hitron-Luka
TetaSneki
mijica
gogs-ii
megica-pegica67
jul
terka
maus
HappyGirl
vakic
nadalina
39 posters

Strana 12 od 23 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 23  Sledeći

Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Gala 18/12/2008, 21:47

Bravo za Jovanceta! smajli angel
A kako znas da stuca?Jel se to po necemu poznaje ili oseca?
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od vakic 19/12/2008, 08:42

NADALINA -  i njena beba - Page 12 842271ict4448fvoJovane poljubac
vakic
vakic

Broj poruka : 1583
Location : MACEDONIJA
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od adriatika 19/12/2008, 10:09

Srce malo, stuca.Kako je to slatko. angel angel angel
Al` sto rece Gala kako znas.... Very Happy

Boze kako je proletelo osam meseci.Mozda tebi nije ali nama svakako. yes
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od duga76 19/12/2008, 10:38

Nado,super vesti!!! sunny radost roda
Ti se uopste nisi ugojila,verovatno ti je tih 7 kg samo u stomaku.
Gde ste nasli krevetac??
Mi se jos dvoumimo da li standardni ili onaj prenosivi...
Meni se svidaju ovi....www.drvomag.co.yu

I moje bebe stalno stuckaju....halapljivice jedne!!! x x :yx: :yx:
Cmok za JOVANA I MAMU!!! v konfete srcasti poljupci
duga76
duga76

Broj poruka : 253
Godina : 47
Datum upisa : 22.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od nadalina 19/12/2008, 14:28

Gala, Adriatika, znacete da beba stuca kad osetite ritmicne trzaje na svakih 4-5 sekundi u trajanju od nekih 5 minuta, otprilike... Lici na vase stucanje, samo je naravno slabije, nije vase i - dolazi iz vaseg stomaka! Simpaticno je, meni se cini da je on to nekad gladan, pa malo pretera sa plodovom vodom, i onda stuca... Videcete!

Dugo, drvomag ima bas slatke krevetice, ali oni nemaju prodavnicu u Bg, mada isporucuju po telefonskoj narudzbini... U butiku Baby-Boom u piramidi sam nasla skoro isti takav (cak mi je i cena malo bolja od paracinske!) u zeleno beloj kombinaciji - ma pravi secerak medju krevetima...
Prednost je sto je medijapan materijal koji moze da se reparira po potrebi i naravno kasnije prefarba u istu ili potpuno drugu boji kad zatreba... I izgleda sam po sebi jako lepo! I dobro je sto imaju po dve fioke - puno prakticnije od samo jedne velike!
Mana je sto je opet taj medijapan puno slabiji od drveta, pa se one strane koje se cesto dodiruju (da ne kazem udaraju ili grebuckaju mozda cak i grickaju!!!) i koje se podizu i spustaju - vrlo brzo ogrebu i deluju staro i osteceno...A nije bas zgodno - dok dete koristi krevetac rasklapati ga, nositi na farbanje koje zna da potraje, pa jos i cekati da se sve to doooobro osusi...

U istom butiku imaju i drvene krevetice koji su vrlo stabilni i dosta kvalitetni, ali im dizajn nekako - pa ne znam... Nije jaca strana... A mozda je i problem u meni, jer kad zamislis nesto u svojoj glavi, pa jos za svoje dete - nastaje problem...
Moracu brzo da se odlucim!

Ja zakazala pregled kod Pedje u bolnici za 28.12, to je nedelja, on je dezuran pa se nadam da nece biti guzve!

Inace, 7 kg nije samo u stomaku, ima i u - hm, guzi, pokusala pre neki dan, cisto probe radi, da obucem jednu suknju koja mi je uvek bila komotna - i znate sta ? Zaglavila sam kod kukova - ni napred ni nazad... I pocela sam da se smejem - mm pomislio s kim li to vilenim u sobi i dotrcao... Pa smo se onda smejali zajedno!  b +  b

31w0d!!!
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Gala 19/12/2008, 14:35

Nado, jesi ti to usla u 8. mesec? igracice srca as
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od nadalina 19/12/2008, 14:44

Pa moze da se kaze... Sutra je po mesecnom kalendaru, jer mi je 20. (februara) termin... Ali, danas je puna 31 nedelja! I ulazim u 32.!

Dugo, jos jedno pitanje za Drvomag krevetice - ako znas? Jel imaju 2 nivoa za visinu duseka? Znam da se stranice podizu, ali nisam sigurna za dusek?
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od zoxa 19/12/2008, 15:13

Nado neka je sa srecom 8.mjesec! I kod vas se primaklo, jos malo i eto Jovancica Very Happy
Zelim vam prijatnu kupovinu i da vam donese radost kao sto je bilo i meni ljubav
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Nekica 20/12/2008, 09:44

Samo da vas poljubac
Nekica
Nekica

Broj poruka : 528
Godina : 48
Location : Kragujevac
Datum upisa : 04.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od maus 21/12/2008, 09:34

Cestitam ulazak u 8. mesec :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1: :aa1:
A za krevetac sam sigurna da ces naci bas onakav kakav si zelela. Zasto ne nacrtas model i odneses stolaru sliku, pa da napravi isti?
ljubav
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od mijica 21/12/2008, 12:20

Nadalina, cestitam ti ulazak u 8. mesec d bb vv
Bravo za kilazu as
Kako je lepo citati kako opisujes sta tvoj Jovan radi, kako spava, mase rucicama, stuca smajli angel slatkis mali srca
I ja ti zelim prijatnu kupovinu x Verujem da si uzbudjena i da si jedva cekala i taj trenutak.
ljubav za tebe i Jovana
mijica
mijica

Broj poruka : 488
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od maus 24/12/2008, 17:04

ljubav ljubav
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od alo-alo 24/12/2008, 17:35

Nadalina, pocinje odbrojavanje! Sitno...sitno.. srce beba srce
alo-alo
alo-alo

Broj poruka : 686
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od lasa 24/12/2008, 18:51

Ja malo kasnim, ali ipak čestitam ulazak u 8mi mjesec.
beba ff
lasa
lasa

Broj poruka : 698
Datum upisa : 29.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Hitron-Luka 24/12/2008, 23:43

Nadalinice srecan ulazak u 8 mesec...ljubac od nas
ljubav
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od vakic 27/12/2008, 16:03

NADALINA -  i njena beba - Page 12 247757bl6lb0e06aJOVANE SAMO DA VA LJUBNEM
vakic
vakic

Broj poruka : 1583
Location : MACEDONIJA
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Agata27 28/12/2008, 22:05

b b b
Bravo za 8 mesec.Ulazimo u finis! Znaci Jovan ce biti vodolija,ako se ne varam! g
Agata27
Agata27

Broj poruka : 778
Godina : 53
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od nadalina 29/12/2008, 13:53

Evo i mene!
Dan pregleda - juce - 32n2d
Bili na pregledu, bila je jaaaaako velika guzva, cekali smo sat i po... I nije to bio problem, nego, i dok sam bila na pregledu, toliko je puta upadano u ordinaciju, da nisam mogla da pricam normalno sa covekom ni da ga pitam sve sto sam htela - a nisam htela puno da ga gnjavim, verujte mi...

Da krenem prvo od pregleda...
Bio je samo UZ pregled, jer je gin. bio relativno skoro - 5. i 6. decembra u Frontu i kod dr Dragana kad sam malo krvarila, pa je pedja rekao da cemo to sledeci put da obavimo, zajedno sa brisevima...
Bebac je dobro, trenutno je zauzeo poprecno - kosi polozaj, tako da mu je glavica negde kod mog levog kuka, ledjanca kod dsnog, a nogice su kod desnog rebra - sto mi je razjasnilo misteriju - zasto ja moju bebu osecam najvise na desnoj strani , tacnije na desnom kuku i desnom rebru... To on upre nogama u moje rebro i gura se u kuk... Nadam se da njega ne zulja, a za mene - ma nema veze, velika sam ja...
Rekao je da cemo ici na prirodan porodjaj, naravno, ako se beba do 36. nedelje okrene kako valja.
Ne znam koliko je bebac tezak, Pedja je upisivao neke mere u izvestaj, a ja zaboravila da ga pitam za tezinu... I sad mi je bas krivo...
Sledeci pregled kad udjem u 9. mesec, tacnije oko 20.januara 09.

Krvna slika mi je losa, u stalnom opadanju eritrociti, gvozdje , hemoglobin i hematokrit, i Pedja je rekao da moram (pored Totheme, ferohela i folana koje svakodnevno pijem), da krenem i sa nekim multivitaminskim preparatom (a secate se da je Dragan bio protiv njih...) i da pokusam jos Prenatal jer mi svi drugi stvaraju strasne probleme... Inace, boji se da ce, ako mi se ne popravi KS , morati da mi prepise one inekcije gvozdja, za koje sam cula da jako bole - ne boli sama inekcija, vec mesto na kome te bocnu jako otvrdne i jako je bolno, pa drugu inekciju primis na drugoj strani i nije problem, ali zato treca se prima tamo gde i prva i tu nastaje - vesela zurka, i tako do kraja terapija... Bas bih volela da izbegnem to ako mogu....

Mogu da vam kazem da, sto se bolnice tice, iskreno nisam ocekivala nista posebno, ali ovo sto sam videla - pa to je zalosno.... Uslovi su stvarno bedni! I nece ni jedna zena praviti problem zbog toga,necu ni ja naravno, precuti se, spuste se kriterijumi do maksimuma, ide se dalje jer postoje prioriteti i nema se kud ... - ali stvarno mislim da neke stvari nemaju smisla... Nevladine organizacije dizu nevidjene frke oko mnogih - u odnosu na ovo smesno perifernih stvari, a ovakve stvari ne zele da vide, nije im u interesu da na ovakve stvari ukazuju... Zalosno, eto, ali istinito... ne znam kako je gore na odeljenjima, ali ova uvertira nista ne obecava...

PS. Najzad smo mm i ja sinoc okitili jelku... Nismo kupili ni jedan novi ukras, ali nadam se da ce Jovan dogodine bar neke polomiti pa da onda imam izgovor za kupovinu novih!!!
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Gala 29/12/2008, 13:58

Draga, dobro je da je sve proslo OK, to je najbitnije! Sto se tice uslova u bolnicama, sta da kazem, ja bih najvise volela da privatnici pocnu da otvaraju porodilista, onda bi tamo sigurno isla!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Agata27 29/12/2008, 19:57

Pa,pravo da vam kazem,kada sve ovo prodjemo i masu stvari platimo,i ja sam za privatna porodilista,jer sve jedno i ovamo se obicno placa. Mislim ,daje se neka vrsta casti. E,sada ,kada vec dodjes do finisa,i kada ocekujes da ne cekas sat i po u losim uslovima,i kada smo svi nekako istraumirani od onoga sto sledi,naravno da bi platili za neke normalne uslove. Da mozes sa dr normalno da razgovaras ,da se dogovoris oko detalja i svih bitnih pitanja.
Ono sto je najbitnije,je da ja Jovan super,da on raste,a to sto se malo guramo nema veze.
Mama,brzo popravljaj krvnu sliku,znas i sama sve vezano za ishranu...
A dogodine bice vec:lsnfo:
Agata27
Agata27

Broj poruka : 778
Godina : 53
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od tanjaz 29/12/2008, 21:11

Nadam se da je na odeljenju malo bolja situacija, ako je Front u pitanju sigurna sam da jeste, kao sto rekose nase devojke, najvaznije je da Jovan lepo napreduje! osmeh srce
tanjaz
tanjaz

Broj poruka : 439
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 07.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od HappyGirl 29/12/2008, 22:50

Nadice, Jovan je super, a ti ćeš što i sama kažeš sniziti sve moguće kriterijume, jer šta ćeš kad nemaš izbora Rolling Eyes Ručkaj nado, ručkaj, evo šaljem ti kuFara Very Happy kuvar1 Ajd sikaj jelkicu pa je bači na bla bla. Šta ima veze što je ista kao prošlogodišnja, bitno je da se broj onih koji su kitili jelku popeo na tri srca usne
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Agata27 30/12/2008, 16:03

jelka1 Evo jelkice za Jovana!
Agata27
Agata27

Broj poruka : 778
Godina : 53
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od maus 30/12/2008, 17:57

Nadalina bitno je da je Jovan super i da lepo napreduje. Nadam se da sec ks poboljsati i da nece biti potrebe za inekcijama.
Za vas dvoje ljubav ljubav
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od jul 31/12/2008, 13:00

Nadalinice drz se jos malo i gledaj nekako da popravis ks...ne znam dali sam negde spomenula da je za krvnu sliku dobro da se uzima seme od koprive (nadam se da se i na srpskom tako zove). moze se uzimati kao dodatak jelima ili se stavlja malo semena u teglu s medom i tako se jede. kod nas ga ima u biljnim apotekama. probaj, ne moze ti skoditi

a nesto sam vas htela pitati - kako to da kod vas u privatnim klinikama se ne vrsi poradjaj? zar se morate poradjati u drzavnim klinikama? malo to mi nije jasno... zbunjen
jul
jul

Broj poruka : 616
Location : ...na jug
Datum upisa : 11.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

NADALINA -  i njena beba - Page 12 Empty Re: NADALINA - i njena beba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 23 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 23  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu